Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ZX-9R hakkında!

Motovento
    REKLAM ALANI
    citronium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '06 YZF R6
    Merhaba arkadaşlarçok temiz bi motor bulduk yakın bir arkadaşımıza alıcaz bikaç gün içinde bankadan kredi için haber bekliyoruz. Neyse esas soruma geliym motorun sahibi bu motor hakkında şöyle bişey dedi Bu diğerlerinden farklı bu amerikan motoru dedi, ben ne fark var ki dedim adam devir saatini gösterdi bizim alacağımız makine 16000rpm çeviriyor (ibrede görünen) diğer kawasaki ZX-9Rlar 14000Rpm , adamın konuşması bana çok sanayi ağızı gibi geldi bu olay nedir aslı astarı varmıdır. Bi de bu motor hakkında düşünceleriniz nelerdir!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muRRat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Aslı astarı olsa bile çok saçma bir strateji. BEygir gücü ve devir sayısı alakasız şeyler. Daha çok devir yapması motora ne sağlar? Daha çabuk eskimesini =)
    Sanayi ağzı lafına katılıyorum. Amerikanmış. Ben amerikalıları sevmiyorum diyerek indirim yaptırsaydın bence. Kaça veriyor peki?
    Ne kadar fiyatını düşürürsen o kadar iyi. Heryerine bak bence. Mesela lastikler?Fren balataları?Elektronik aksam çalışıyor mu(sinyaller farlar)?Aküsü iyi durumda mı?
    Şimdiden hayırlı olsun diyorum.Ama buradan ancak bu kadar yardımcı olabilirim.
    DBTYSG

japon firmaların amerikan pazarı için farklı ürünler yaptıkları doğru.bu da o motorlardan biri olmalı.yüksek devir yüksek performans demek.beygir gücü tek başına motorun gücünü anlamamıza yetecek bir rakam değil.bununla ilgili olarak donald duck'ın bir yazısı vardı merak eden arşivden bulsun okusun.

bak bab bı abimde zx6r var adam motoru alalı daha 1 ay falan oldu 97 model oldukcada temiz motor adam cok seneler motor kullandı vede en son aldıgı motor bu , bu motordada uygun vede temiz

eğer senın buldugun motor temız ise alabılırsın

Motosikleti
    '06 YZF R6
    motor ultra temizlikte cidden çok güzel ben anlamam ama anlayan birine baktıdım daha fazla devirin daha fazla beygir olmadığını ben de biliyorum arabalarda da böyle ama tahminimce daha fazla devir çeviren motor drag yaparken daha iyi gider diye tahmin ediyorum yani en azından arabalarda böyle oluyo gti vti vs. tarzı arabalarda. Bulduğumuz motorda komple Yoshimura egzos var yeni takılmış belli elektrik aksamı iyi çalışıyo yalnız farında buğu vardı sanırım su almış bunun çok zararı olacağını sanmıyorum.Hiç bir yerinde boya yada soyulma yok lastikleri 0 değil ama kötü de değil fiyatı ise 10 milyar bence çok iyi rakam motor 99 model ama çok az binilmiş zaten eskişehirde olduğu için biliniyo başına ne gelip gelmediği küçük yerin avantajı işte. Motor bana alınmıyo ama kendimi sürebilecek kadar iyi hissettiğim zaman benim altımda da olacak bazen! Alır almaz fotoğrafları sizlerle paylaşacağım.Yalnız aletin o duruşu ve o sesi var ya insan görür görmez varını yoğunu satıp alası geliyo!

Motosikleti
    CBR1000RR
    Farın buğulu olması 500milyon düşürür fiyatı =)
    DBTYSG

invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    Alırken, ruhsattaki numaralarla şasideki numaraları kontrol etmeyi unutma, muayenesine falam bak geçmiş olmasın, motorla birlikte gelen kullanma kitabı falam ne varsa onlarıda al, motorla birlikte gelen takım çantası var,(en azından benim motorda oyle, diğer motorları bilmiyorum) ona bak varmı yokmu die, orjinal egsoztunuda iste, çünki sana muayene zamanlarında lazım olacak,

Motosikleti
    CBR1000RR
    Kullanım klavuzu ve alet çantası tüm motorlarda vardır ama 2. el olunca ancak gerçekten iyi birine rastladıysan ya da 2den fazla el değiştirmediyse bulabiliyorsun. Çünkü atıyor ya da kaybediyorlar.
    =(
    DBTYSG

Motosikleti
    '06 YZF R6
    bunlari ogrendigim iyi oldu orjinal egsozu akil ettim ama digerlerini dusunememistim! Bide aldik bindik diyelim bakima girecek oldugu zaman bunun aküsü lastigi zinciri debriyaj balatasi fren balatalarinin fiyatlari ne civarda arabalara gore cok mu ucuk!?fiyatlari.

evet bencecde buğulu far biraz kötü yanı far camını falan değiştirme imkanın yok , vede çirkin görünüme yol acıyor , farların fiyatı ise ateş pahası benım scooter'ın far'ı ise 180 milyon düşün yanı sen zx9r den bahsedıyorsun

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    10 senelik makina. Ne sorun çıkaracağı belli olmaz. Hiç bulaşmayın hocam.

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 senelik makina. Ne sorun çıkaracağı belli olmaz. Hiç bulaşmayın hocam.
    Zamanda yolculuğu buldun, onu test ediyorsun herhalde hocam?

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    kardes zx9r a hıc gırmesenızde daha farklı bır model baksanız daha ıyı olmazmı ? hanı sımdı bır parca lazım olsa e bayda parca arayacan bulcan alcan gelcekmı gelmeyecekmı gelse kdv odeyeceksın fılan. tabı karar yınede senın.

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Oha ne süper forum lan bu böyle 2004'teki adama tavsiye verebiliyoruz, ben de yapayım o zaman.

Kardeş o motora hiç bulaşma bence son sahibi olursun, üstüne 25000€ falan daha koyabilirsen 10 sene sonra çıkacak olan Ducati Panigale 1199'lardan alabilirsin. Ama biraz beklemen lazım tabi :(

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Anlayamazsınız :D

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlayamazsınız :D
    kardes 2004de acılan konuyu hortlatmıssın :D bende yenı acılan bır konu sanıyorum cvp atıyorum :D

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 tane 2004'de açılan konu hortlamış ikisinide ''Ahmet Abi'' hortlatmış

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler