Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Muayenede Plaka

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı .::YaRGıÇ::. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muayeneden geçti diyelim. yolda çevirmeye denk geldin,polis ne diyecek.bu plaka olayında cıvatalar tam olarak nerde olursa cezai işlemden kurtuluruz.benim plaka da aynı bu şekilde.henüz daha değiştirmedim.rakamları kapatmıyor ama yinede üzerinde sırıtıyor.
    Benimde öyle rakamları kapatmıyor ama vidanın bi kısmı üzerine geliyor ama yinede okunabiliyor.
    Bu güne kadar bi sorun çıkmadı bende.
    valeros46 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Edit: Plaka muayeneden geçmedi. Hem vida hem de boyutu küçük diye. Oysa ki muayene rehberinde "okunmaya engel ise.." gibi bir ibare var iken keyfi uygulama ile plakanın uygunsuzluğuna karar verildi. Şöförler cemiyeti bana bu boyutta plaka vermişti. Ben de servise verip montajını yaptırmıştım. Ne plakam app plakalar gibi illegaldi ne de üzerindeki vida okunmaya engeldi. Evet birçok araçta illegal plakalar var, ya da çok farklı uygulamalar var ve bu işe bir standart getirmek isteyebilirsin. Ama resmi kurumun verdiği plakanın geçersiz kılınmasını ve vida istemiyorum diyip legal olan vida ile tutturulan plakaları bir anda illegal ilan etmek ve ağır kusur diyip aracın trafiğe çıkışını engellemek fazlasıyla saçma.
    Muayene belgesi ile yeniden plaka çıkarmaya...

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Geçemeyeceğini bi çok kişi yazmışken denemene ve sonucunda hayıflanmana şaşırdım. Plakada vida olayına çok takıyorlar doğrusuda bu. Neden mi? Hiç köprü görmemiş traktöre bi vida yüzünden bir dünya ceza geliyor. Denizliden çıkmamış kepçeye köprüden ceza geliyor.
    Senin ufak plaka olayına gelirsek standart getirmeye çalışıyorlar. Belli ölçülerin altındaki plakalar geçersiz olacak. Ağustos ayında benimde vize var. Gidince muhtemelen geçirmemek gibi bir hataya düşecekler. Sebebi de boyutu orijinal olan plakam plakalık tarafından sarılı ve küçük gibi görünüyor. Eğer ölçümü yapan arkadaş rakam kısmından ölçerse beni bırakacak. Bende itiraz edip rakam kısmının arkasından ölçmesini söylüyecem.

BrazenBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25 > SUZUKİ GSR 600 ABS (2008)
    Bugun muayeneden geçtim plakam kevgir gibiydi beyaz silikonlar var nalburlarda 7 tl falan ben para vermedım rica ettim delikleri kapatacak kadar. çift taraflı bantlada sabitledim oyle gectı muayeneden

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Edit: Plaka muayeneden geçmedi. Hem vida hem de boyutu küçük diye. Oysa ki muayene rehberinde "okunmaya engel ise.." gibi bir ibare var iken keyfi uygulama ile plakanın uygunsuzluğuna karar verildi. Şöförler cemiyeti bana bu boyutta plaka vermişti. Ben de servise verip montajını yaptırmıştım. Ne plakam app plakalar gibi illegaldi ne de üzerindeki vida okunmaya engeldi. Evet birçok araçta illegal plakalar var, ya da çok farklı uygulamalar var ve bu işe bir standart getirmek isteyebilirsin. Ama resmi kurumun verdiği plakanın geçersiz kılınmasını ve vida istemiyorum diyip legal olan vida ile tutturulan plakaları bir anda illegal ilan etmek ve ağır kusur diyip aracın trafiğe çıkışını engellemek fazlasıyla saçma.
    Muayene belgesi ile yeniden plaka çıkarmaya...
    Vidaları söküp silikonla yapıştırıp delikleri de silikonla kapatıp şansını deneseydin bari en azından vida deliklerinden dolayı geçip geçmediğini öğrenmiş olurdun(k).

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)