Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yurtdışı projemi tebrik ediyor, Ülkem sırt dönüyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba gençler.

Hiç uzatmadan yazmak istiyorum. Dün bir konu açtım ve website reklamı olarak değerlendirilip konu silindi. Konu neydi biliyor musunuz? İstediğiniz özelliklere göre, istediğiniz kaskı, lastiği vb ürünleri seçmek. 5 kişi 8 ay boyunca plan proje yaptık. Proje boyunca Snell'den test mühendisi Edon, Sharp'dan ise Nirvana Mills ile konuşmalar yaptık. Bunların sonucunda TR'de olmayan bir sistemi yayınladık. Bu sistem sağda solda azda olsa paylaşılmaya başlanmış olsa gerek ki firmalar bile şimdiden yazmaya başladı. Dün ise burada paylaştığımda konu silindi.

Şuan sharp ve snell bize sitelerinde yer almayan detayları bile vermeyi kabul ediyor. Yabancı bir alanadı ile tüm server maaliyetlerini karşılamayı teklif ediyor. http://prntscr.com/i4guwb

İsterseniz banlayın, isterseniz reklam diyin. Reklam için motosiklet.net yönetimi ile de iletişim kurdum ancak yer yokmuş. İnsanların biriktirdiği 3 kuruş parayla snell, sharp her şeyi geçen kaskı alamasın mı? İnterkom yuvası var denilip aslında yok olan kaskları mı satın alsınlar? Bugün hangi e-ticaret sitesinin içeriği doğru?

Elbette, agv corsa yorumlar, shark spartan kask incelemesi, xxx model inceleme yazınca tepede çıkıyoruz. Ancak neden buradaki insanlar bilmesin?

Yanlış olan ne?

Tası tarağı alıp, İngilizlere mi koşalım?
    roadpeople bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    hachiko bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Asslında site güzelmiş ileride diğer koruma ekipmanları bile eklenebilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dalgaya alınacak bir şey mi? Etrefında hiç görmüyor musun 1500TL ye kar marjı yüksek diye termoplastik kask satan firmaları. Geyik konusu ayrı bu ayrı.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Forum kurallarını yeniden okumanızı tavsiye ederim. Burası forum ve adminler bu şekilde değerlendirmiş olabilir. Web sitenizi, yaptığınızı işi eleştiren bir durum yok ortada alnganlık göstermişsiniz ancak bu konu da silinecektir bence. İlgili madde aşağıda, yani benim bulduğum kadarıyla diyelim. Admin falan değilim şikayetçi de olmadım ha.

1.2.21. Ticari maksatlı hiçbir bilgi, fotoğraf, video postalanamaz ya da iletilemez. Yayınlayan kişiye herhangi bir gelir, çıkar yada fayda sağlayan linkler mesaj olarak yazılamaz. Üyeler ve firmalarla bağlantılı olan bayi konumundaki üyeler, ilgili olduğu firmayı yüceltecek içerikleri paylaşamayacakları gibi başka firmalar veya markaları aşağılayıcı şekilde yazı yazamazlar.

Bu forumda kişisel paylaşımlarda bulunabilirsiniz, ancak anlaşılan o ki, ticari olarak firmanızı temsil ediyorsunuz. bana sırt çevriliyor vs bunlar profesyonellikle bağdaşmayan şeyler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asslında site güzelmiş ileride diğer koruma ekipmanları bile eklenebilir
    Alpinestars, Dainese, Arlen Ness'dan deri malzemelerin sürüklenme mesafesinde erime süresini istedik ancak Alpinestars ve Dainese olumsuz bir geri dönüş yaptı. Arlen Ness ise hala cevap vermedi. Olumsuzluk gerekçesi ise devlet desteği, tarafsız olduğuna dair İsveç gibi ülkelerden vakıf, dernek kuruluşu istiyorlar. Şahsi olmayacak yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum kurallarını yeniden okumanızı tavsiye ederim. Burası forum ve adminler bu şekilde değerlendirmiş olabilir. Web sitenizi, yaptığınızı işi eleştiren bir durum yok ortada alnganlık göstermişsiniz ancak bu konu da silinecektir bence. İlgili madde aşağıda, yani benim bulduğum kadarıyla diyelim. Admin falan değilim şikayetçi de olmadım ha.

1.2.21. Ticari maksatlı hiçbir bilgi, fotoğraf, video postalanamaz ya da iletilemez. Yayınlayan kişiye herhangi bir gelir, çıkar yada fayda sağlayan linkler mesaj olarak yazılamaz. Üyeler ve firmalarla bağlantılı olan bayi konumundaki üyeler, ilgili olduğu firmayı yüceltecek içerikleri paylaşamayacakları gibi başka firmalar veya markaları aşağılayıcı şekilde yazı yazamazlar.
    Yönetim en azından şunu dese evet bu faydalı proje illa reklama gerek yok ama ücret karşılığı vs yine açın dese teklif olsa yine çözülür. Yılların formu bu şekilde davranınca ve yurt dışı o tesislere rağmen bu şekilde yaklaşınca insan üzülüyor. Açmayacaktım ancak bugün sharpdan mail geldi o yüzden dokundu biraz. Snell'in teklifine benzer teklifte bulunuyorlar ancak domain onlarda, denetim onlarda olacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Tebrikler hocam , güzel düşünülmüş bi proje.

Biz müşteriler için iyi olmuş. Fakat kendine güvenmeyen markalar fiyatları aşağıya çekme durumu söz konusu.
    Kask hakkında detaylı bilgi sahibi olmak en doğal hakkımız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

Geçen kask ile ilgili bişeyler soruyordum satıcı bile tam bilgi sahibi değil

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Proje çok güzel olmuş. Ama kaskın koruma bölümündeki faktörleri biraz daha genişletebilirsiniz. Mesela nolan n64 e çok düşük bir puan vermişssiniz. Schubert'lara da öyle.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Proje çok güzel olmuş. Ama kaskın koruma bölümündeki faktörleri biraz daha genişletebilirsiniz. Mesela nolan n64 e çok düşük bir puan vermişssiniz. Schubert'lara da öyle.
    Çok teşekkürler ancak puanları belli algoritmaya veriyoruz. bkz: Schubertle aynı puanı almıştır bu doğrudur. Ancak Schubert ne kadar konforlu olduğunu bilmeyen yoktur.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Bizde hiç bir başarı cezasız kalmaz
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam site iyi güzel de şuna takıldım ben.
    dunlop roadsmart 2 ve pirelli rosso 3 aynı puanları almış. gerçekten de ikisi de aynı mıdır?
    şu anda cbr 650f ile dunlop roadsmart 2 kullanıyorum, ancak daha önce cbr 250r ile kullandığım rosso 2 lerden daha kötüler.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Emek verilmiş, uğraşılmış. Elinize sağlık. Yalnız, bir grafiker olarak arayüz tasarımı çok sade geldi. Biraz daha modern renk ve çizgiler ekleyebilirsiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam site iyi güzel de şuna takıldım ben.
    dunlop roadsmart 2 ve pirelli rosso 3 aynı puanları almış. gerçekten de ikisi de aynı mıdır?
    şu anda cbr 650f ile dunlop roadsmart 2 kullanıyorum, ancak daha önce cbr 250r ile kullandığım rosso 2 lerden daha kötüler.
    Fiziki olarak test etmedik ancak dünyanın en önde gelen kuruluşundan başka maalesef alternatif bir yol bulamadık. Tyrereviews'in ve pistleri ve test pilotları var. Diğer yanda Oponeo gibi bir kuruluş var. Aynı puana sahip olsalar da özellik puanları farklıdır.

Ancak fark ettiyseniz, rosso 3 sadece ıslak zeminde biraz daha az puan aldığı için puan eşitlenmiş. Ömrü ve kuru zemin performansı roadsmart2 den daha iyi. Ancak siz hangi hava koşullarında motosiklet kullanıyorsunuz? gibi sorular sorulmaya başlanır.

Bakın örnek şu olsun:

CONTİNENTAL Sport Attack 2 kardeşi CONTİNENTAL Sport Attack' den ortalama puan olarak az almış. Ancak CONTİNENTAL Sport Attack 2 aşınma hariç her konuda iyi. Yani lastik çok iyi ancak aşınma olayı bir o kadar kötü. Sırf bu yüzden puanı az. Ancak para meselesi olmayan ve sezonda 2 lastik değişen biri için bu durumda aşınmaya bakmaz alır o lastiği.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Alıntı Siyahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emek verilmiş, uğraşılmış. Elinize sağlık. Yalnız, bir grafiker olarak arayüz tasarımı çok sade geldi. Biraz daha modern renk ve çizgiler ekleyebilirsiniz.
    Zamanla güncellenme gelecektir. Sadece farkları göster vb şeyler için altyapı çalışması yapacağız. Kilit üreticilerine dahi yazı yazdık bakalım ne zaman sonuçlanır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    DOT, ECE 22.05 ve Snell, yani ne kadar güvenlik sertifikası varsa alayını toplamış Shoei NXR'ın (ABD piyasasındaki adı RF 1200) korumasına senin mükemmel algoritmaların 3/10 vermiş. Buna bir tarafımla gülmek isterdim ama komik bile değil maalesef.

Git dandik siteni daha düşük IQ ortalaması olan bir forumda sat bence.

İbrahimfaruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr500
    Çok başarılı umarım devamı gelir tebrik ederim

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Ben her seferinde gençler diye seslenmenize takıldım açıkçası. Burada bir küçümseme, takmama, böbürlenme mi var acaba?
    Quad87 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben her seferinde gençler diye seslenmenize takıldım açıkçası. Burada bir küçümseme, takmama, böbürlenme mi var acaba?
    Yok canım, öyle arkadaşça takılmaca. Motosiklet kullanan insanlar genelde genç oluyor o yüzden. Merhaba arkadaşlar yt dünyasında sıkça duyulduğu için direkt iç karartıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DOT, ECE 22.05 ve Snell, yani ne kadar güvenlik sertifikası varsa alayını toplamış Shoei NXR'ın (ABD piyasasındaki adı RF 1200) korumasına senin mükemmel algoritmaların 3/10 vermiş. Buna bir tarafımla gülmek isterdim ama komik bile değil maalesef.

Git dandik siteni daha düşük IQ ortalaması olan bir forumda sat bence.
    Verileri Snell'den Edon yolladı. Ülkemizde RF olarak geçmediği için gözden kaçırmış olabilir. Elbette bu mazeret değil :/ Shoei ürünlerine bakan arkadaşa durumu ilettim. Çok teşekkürler.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı MOTORİSK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok canım, öyle arkadaşça takılmaca. Motosiklet kullanan insanlar genelde genç oluyor o yüzden. Merhaba arkadaşlar yt dünyasında sıkça duyulduğu için direkt iç karartıyor.
    Eyvallah hocam, teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı MOTORİSK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Verileri Snell'den Edon yolladı. Ülkemizde RF olarak geçmediği için gözden kaçırmış olabilir. Elbette bu mazeret değil :/ Shoei ürünlerine bakan arkadaşa durumu ilettim. Çok teşekkürler.
    6/10 olunca kabul edilebilir mi oldu? Bahsettiğim üç sertifikaya birden sahip kaç kask var bir araştır istersen.

Ya da boşver ne gerek var salla bir rakam daha kolay.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)