Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBR 250 Satıp R25 alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    2017 model cbr 250 yi satıp, 2016 model bir r25'e 1000-1500 arası bir fark ödeyip alsam ne kadar mantıklı veya mantıksız bir iş yapmış olurum. Çift silindir ve az titreşim, nispeten daha iyi bir ses, gidiş ve bela aramak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Motoru hangi durumlarda kullanıcaksınız? İş,hobi,şehiriçi,şehirdışı?

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Ben hobi amaçlı kullanıyorum işimle alakalı motosiklet gerekmiyor. Genelde çıktım mı en az bir 100 km gezerim vakit buldukça aslında yazın uzun yol planım var ona daha uygun olacağını düşünüyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Eldeki 1 kuş daldaki 2 kuştan değerlidir. Geçmişini bildiğin temiz temiz bindiğin motoru bırakıp aynı cc daha pahalı parçalara , daha fazla yakıta ihtiyaç duyan bi motoru ne kadarda kaliteli olsa tercih etme derim. Hoş ben 4 ay içinde 5. Motoru aldım ama bu 4 ayda sana verdiğim tavsiyeyi deneyimledim.
    MSMorkan bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    şahsen 250lik ss'im olsa tekrar gidip aynı cc'de almazdım.
    MSMorkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şahsen 250lik ss'im olsa tekrar gidip aynı cc'de almazdım.
    500r Çok isterdim ama 2016 ve sonrası olan kasa hoşuma gidiyor o da 26-27 den aşağı temiz yok, 390 desen oda güzel motor ama tek silindir piyasası çok kuvvetli değil, dominar, cf moto vs. düşünmüyorum. zaten başka bir şey kalmıyor. 250 cc bana yetiyor açıkçası çok şehir içi gezen birisi değilim düz yolda da 110-130 arası giderim çok nadir de olsa yapıştırırım. Yani r25 10-15 km daha hızlı gittiği için değil daha çok konfor ve o paraya daha çok şey vermesi yani göstergeki ayrıntılar olsun, kuyruk tasarımı, arka maşa, ses gibi şeyler açıkçası yakıtta çok fazla yaktıracağımı düşünmüyorum. Motoru alırken zaten ilk satıcıya bakarım benim kafa da bir adamsa ilk elemeyi geçer sonra servise gösteririm bu kadar.. çok ta sıkıntı yapmamak lazım diye düşünüyorum baktım beğenmedim onu da satarım benden değerli değilya
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    tek silindirli makineden çift silindirliye geçmek kesinlikle sana büyük farklar hissettirecektir. bence cbr 250 satılıp temiz bir r25 alınabilir.
    yada para biriktirip cbr500r da bakabilirsin. 250cc gibi ezgin değildir

Motosikleti
    Tracer700
    aklından zorunmu var senin duyduğum en saçma alım ben sıfır alırken ikisinin arasında kaldım ben cbr 250 tercih etmiştim şimdi diyenler çıkar bla bla iyi düşün derim
    roadpeople bunu beğendi.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek silindirli makineden çift silindirliye geçmek kesinlikle sana büyük farklar hissettirecektir. bence cbr 250 satılıp temiz bir r25 alınabilir.
    yada para biriktirip cbr500r da bakabilirsin. 250cc gibi ezgin değildir
    500r benim de çok hoşuma gidiyor ama dediğim gibi üstüne bi 10000 eklemek gerekiyor. Ben de şöyle düşünüyorum r25 i bir yıla yakın kullanırım o arada biraz para biriktirip 2008 civarı bir 600rr alırım. Bu arada ehliyetim a2 yazın A sınıfına yükseltmeyi düşünüyorum yoksa bir 600f veya cbf600 tarzı 4 silindir düşünebilirdim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    2017 cbr diyorsun yani sen bu motoru galiba 0 km aldın.eğer öleyse asla ben 0 km motorumu satıp neydi belirsiz bir 2.el almazdım.evet kalkışı gidişi 250 ccye göre baya baya iyi.ama 250cc satılıp 250 almak ne kadar mantıklı bilmiyorum kaldıkı motorun 2017 model.ben pulsardan r25 e geçiş yaptım bunu yaparkende baya bi düşünmüştüm 50 cc için fark edermi diye.eğer kafayı bozduysan alıcam diyorsanda düzgün bir r25 sahibinden al.temizini bulman ciddi derecede zor bir motor.en iyi motor kendi motorun öyle bir dönemdeyiz artık
    roadpeople bunu beğendi.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 cbr diyorsun yani sen bu motoru galiba 0 km aldın.eğer öleyse asla ben 0 km motorumu satıp neydi belirsiz bir 2.el almazdım.evet kalkışı gidişi 250 ccye göre baya baya iyi.ama 250cc satılıp 250 almak ne kadar mantıklı bilmiyorum kaldıkı motorun 2017 model.ben pulsardan r25 e geçiş yaptım bunu yaparkende baya bi düşünmüştüm 50 cc için fark edermi diye.eğer kafayı bozduysan alıcam diyorsanda düzgün bir r25 sahibinden al.temizini bulman ciddi derecede zor bir motor.en iyi motor kendi motorun öyle bir dönemdeyiz artık
    sıfır almadım ama 3000 km civarıydı. Milletin 2. el'de çok canı yanmış sanırım. Sonuçta 2004 model 600f almayacam o da 2016 model motosiklet ki güzelce baktırıp servise gösterip alırım. Ondan sonra bir şey olursa zaten şans o kadarı da napalım. Hem r25 2. elde daha değerleniyor. Sıfır motor şu zamanda alınabilecek gibi değil

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    2. elde daha değerleniyor düşüncesiyle yani ilerde aldığından daha yüksek fiyata satma düşüncesi yaniii kâr etme düşüncesiyle alacaksan hiç girme bence o toplara. Keyfinize bakın üç kuruş kâr etme düşüncesiyle hareket etmeyin. Onun yakıtı, bakım maliyetleri, gerektiğinde parça pahalılığı aklınızdaki üç kuruşu çoktaan götürmüş olacak

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. elde daha değerleniyor düşüncesiyle yani ilerde aldığından daha yüksek fiyata satma düşüncesi yaniii kâr etme düşüncesiyle alacaksan hiç girme bence o toplara. Keyfinize bakın üç kuruş kâr etme düşüncesiyle hareket etmeyin. Onun yakıtı, bakım maliyetleri, gerektiğinde parça pahalılığı aklınızdaki üç kuruşu çoktaan götürmüş olacak
    Neyse arkadaslar bir kere daha actigim konuda topa tutuldum cogunlugu dinleyerek vazgeciyorum bu maceradan yaz gelmeden a sinifina yukseltirsem yaz sezonunu cbr250 ile gecirir kişa dogru bir 600luk bakarim artik. Bu arada kar etme pesin kesinlikle degilim ama insan motor alirken 2. El piyasasi hareketli olan birsey istiyor. Tabi benim gibi gecis motosikleti kullananlar icin soyluyorum

Motosikleti
    Honda NC700S
    Honda NC700S bak derim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı viper08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda NC700S bak derim
    Adam racing motor bakıyor sen ne tavsiye ediyosun 😁

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse arkadaslar bir kere daha actigim konuda topa tutuldum cogunlugu dinleyerek vazgeciyorum bu maceradan yaz gelmeden a sinifina yukseltirsem yaz sezonunu cbr250 ile gecirir kişa dogru bir 600luk bakarim artik. Bu arada kar etme pesin kesinlikle degilim ama insan motor alirken 2. El piyasasi hareketli olan birsey istiyor. Tabi benim gibi gecis motosikleti kullananlar icin soyluyorum
    İkinci elde hareketlilik tabiki önemli. Kastın eğer hızlı satmaksa çok haklısın. R25 e rağbet yüksek. Ama cbr250 bence sorunsuz, bakım maliyeti düşük bi motosiklet. Tam olarak bakım ücretini bilmiyorum ama r25in bakımından kesinlikle düşüktür. Mt25 10bin bakımına 250 tl ödedim. Yağ, yağ filtesi, hava filtresi

Eski kasa da olsa cbr500r bak , kombine ABS , güzel lastik, tork ,yakıt ekonomisi, denge , r 25 gibi çakma Japon da degil. Motor gibi motordur , yeni kasa ile arasında ki fark sadece şekul şukul , ABS yi az belleme neyse sen bilirsin

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    macera arıyorsan büyük hacim al. 250'den inip 250'ye binmek nedir? hani farklı tarz bi motor bari olsa neyse. cbr ne kadar spor oturuşa sahipse r25 de aynısı.

bi de r25'e binince otomatikman apaçi sınıfına giriyorsun; olsan da olmasan da...

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    RC 390, CBR 500 ve belki Ninja 300 de olabilir. Gerçi Ninja 300 gelmeyecek artık ama fiyatları uygun. Ben param olursa CBR 500 alacam yeni kasa CBR 250 den sonra. RC 390 tek silindir olmasa kesinlikle tercih edeceğim motor olurdu.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alternatif sunmak istemiyorum soru ile ilgilenicem daha çok...
    Cbr satıp r25 alınır. İkisini de kullandım. Br tanesi gezeyim, az yakayım, düşük devirde rahat gideyim motoru. Diğeri ise; ver gazı yakıtı makıtı boşver ver gazı! diyen bi motosiklet. Gazı verecekseniz r25 alın

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)