Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

ehliyetsiz yakalandım çekicinin depoyu doldurttular

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Kardeşim benim garajımda mt07 var , ehliyetimi a2 almıştım yaşım tutmasına rağmen , a2 kurtarmıyor diye gezilere artçı olarak gidiyorum. Sen gece vakti ehliyetsiz yola çıkıyosun valla iyi cesaret...Öğrenmek için biniyorsan pazar sabahı 6 -8 arası çalışabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Alıntı nicksizbro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O çekici şahısa ait çekicidir polis cebine para almıştır böyle durumda telefonunuz ses kaydetmesini açın ve kaydedin iş bittikten sonra ya paramı geri ver yada savcılığa giderim diye tehdit edin benzinlik kamera kaydında var.
    Savcılığa gitdende bişey iddaa edemezsin , gizli kayıt delil olarak kullanılamaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Yazılanları okudum toplum mühendisliğinin geldiği seviye belli oldu haşmet inanmasa'da komplo teorilerini komik bulsa'da gayet başarılı bir noktaya geldikleri ortada. Hırsızlık yapan yada rüşvet alan artık resmi kıyafetliler bu zaten biliniyormuydu ? bilinmesine biliniyor ama artık normal görülmeye başlandığıda görülüyor. Tıpkı yarınlarda 9 yaşındaki çocuğun evlenebilmesini normal karşılayacak sapık bir ideolojiyi destekleneceği gibi yada normal görülmesi gibi. Bu tip mühendislikler birden ve hızlı şekilde olmaz bir geçmişi olur ve bu geçmişle desteklenerek planlar yapılır.
    The Dude bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    sen buradakileri takma. seni kıskanmışlar ceza yemediğin için. geçmişte ceza yiyen elemanlar bunlar. haset kanında var milletimizin.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Yaşadığın yer neresi. O cezayı kesmeyen memur yada çevirme nerde oldu? Memur tek miydi yani polis tek miydi?
    Sen depoyu doldurdun mu gerçekten?
    Eğer doldurmadıysan para verdiyseniz resmen rüşvet. Gerçi depoyu doldurduysanda rüşvet vermişsin.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşadığın yer neresi. O cezayı kesmeyen memur yada çevirme nerde oldu? Memur tek miydi yani polis tek miydi?
    Sen depoyu doldurdun mu gerçekten?
    Eğer doldurmadıysan para verdiyseniz resmen rüşvet. Gerçi depoyu doldurduysanda rüşvet vermişsin.
    Tek değildi iki kişilerdide polis bana ne olucağını söylemedi sen o çekiciyle git orada sana yardımcı olucaklar ceza kesmiycem dedi 200tl lik yakıt aldım fişide adama verdim cebine attı he ilk olarak oraya gider gitmez motorumu teslim aldım yaz şuraya dediler kayda geçildimi ne oldu bilmiyorum ilk defa başıma geldiği için yazdım öyle bi yedirdiler ki teşekkür edicektim nerdeyse hani adamda biliyor sesimi çıkaramıycağımı ceza yazsa gerçekten yüksek adama yalvarınca demiştir bundan bişeyler koparırız memnun bi şekilde gider şimdi ben nasıl şikayet ederim ki 2000-3000 bin ödemek var bide 200 ödemek var tamam saçma bir sistem ama başınıza gelince hiçbiriniz ben öyle yapmam bana ceza kes demezsiniz eminim

Motosikleti
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek değildi iki kişilerdide polis bana ne olucağını söylemedi sen o çekiciyle git orada sana yardımcı olucaklar ceza kesmiycem dedi 200tl lik yakıt aldım fişide adama verdim cebine attı he ilk olarak oraya gider gitmez motorumu teslim aldım yaz şuraya dediler kayda geçildimi ne oldu bilmiyorum ilk defa başıma geldiği için yazdım öyle bi yedirdiler ki teşekkür edicektim nerdeyse hani adamda biliyor sesimi çıkaramıycağımı ceza yazsa gerçekten yüksek adama yalvarınca demiştir bundan bişeyler koparırız memnun bi şekilde gider şimdi ben nasıl şikayet ederim ki 2000-3000 bin ödemek var bide 200 ödemek var tamam saçma bir sistem ama başınıza gelince hiçbiriniz ben öyle yapmam bana ceza kes demezsiniz eminim
    2 polis ve birde çekici şoförü toplam 3 kişi mi vardı? Yoksa sadece polis ve çekici şoförü mü?
    Sadece polis ve şoför varsa sıkıntılı bir durum polis aracı vs varmıydı çevirme noktasında? Saçma gelebilir ama bunlar rüşvetten geçinen bir çete mi yoksa sahtecilik yapan insanlar mı? Polis senle gelmediği için bişi yapamazsın.
    Bu olay sana ders olsun. Bundan sonra ceza yemek istemiyorsan mutlaka evrakların tam çık yola.
    Süleyman abiye denk gelseydin bi dünya ceza yerdin. Bu abimiz kendi akrabalarını bile affetmiyor.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "gemisini yürüten kaptan"

Kilit soru; aynı ana gelsen şimdi, o depoyu doldurur muydun? Kaçımız ne yaparız?

Motosikleti
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "gemisini yürüten kaptan"

Kilit soru; aynı ana gelsen şimdi, o depoyu doldurur muydun? Kaçımız ne yaparız?
    Depoyu doldurmazdım. Benzinliğe gider çekicinin orda motoru indirmesini isterdim. İndirmezse 155i arayıp motorun çalınmaya çalışıldığını söylerdim.
    Çekici ve diğer polisler ceza vs ile ilgili konuştuklarında ise ispat etmeleri gerektiği için motoru sürdüğümü ispatlayamaayacaklarından ceza yemeden motoru alırdım.
    İspatlasa bile( kamera vs. İle ) Ceza yazmama sebebinin ne olduğunu savcıya sorardım.
    Ceza yazmak için kimlik bilgilerim lazım olduğu için kimliğimi 2 seferde sadece savcının yanında verirdim.

Motosikleti
    Depoyu doldurmazdım. Benzinliğe gider çekicinin orda motoru indirmesini isterdim. İndirmezse 155i arayıp motorun çalınmaya çalışıldığını söylerdim.
    Çekici ve diğer polisler ceza vs ile ilgili konuştuklarında ise ispat etmeleri gerektiği için motoru sürdüğümü ispatlayamaayacaklarından ceza yemeden motoru alırdım.
    İspatlasa bile( kamera vs. İle ) Ceza yazmama sebebinin ne olduğunu savcıya sorardım.
    Ceza yazmak için kimlik bilgilerim lazım olduğu için kimliğimi 2 seferde sadece savcının yanında verirdim.
    Motor otoparka çekildikten sonra oldu bunlar 2 polis 1 çekici şöförüde şahit çekici parasını tahsis ettik vb. Derlerdi polise belki ceza yazmadığı için hesap sorarlardı ayrıyetten sen ne diye başvurucaksın bana ceza yazmadılar şikayetçiyimmi diyceksin ben olsam yazarız dert etme derdim he ortada kesilmiş bi makbuz filan yok biz şu parayı tahsis ettik diye

Motosikleti
    falcon flash 100
    Sucu önlemenin bir yolu ceza miktarı düşükse daha sıkı denetlemek diğer yolu da ceza miktarını yüksek tutarak milleti korkutursun ya yakalanırsam ocağım söner diye.

1. yolu seçersen memurlar daha çok çalışmak zorunda kalır. Sokağa çıkan bilir ki her an her yerde denetleme var. ceza az da olsa can sıkıcıdır bilirsin ki yakalanacaksın.

2. yolu seçersen memurlar daha az çalışır arada sırada çıkalım bir denetleme yapalım ayıp olmasın hem bir iki kişi yakalarsak ibret olur millet korkar bize de fazla iş kalmaz derler. Örneğin fenerbahçe maçında stadın etrafı yer gök trafik polisi olur ama normal zamanda etrafta bir tane bile trafik polisi göremezsin.

Hiç Anadolu yakasında akşam trafik sıkıştığında yolu açmak için uğraşan trafik polisi gören var mı yalan olmasın ben elli senedir bir sefer geçenlerde koşuyolu ışıklarda motosikletli polisleri gördüm yolu açan nereden akıllarına estiyse. Yani trafik polisimizin işlerinden biri değil mi akşam iş çıkış saatinde belli başlı yerlerde sıkışan trafiği açmak?

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Hocam ne kadar toz pembe düşünmüşsünüz Sizce bu tutar mı mantıklı düşünün Herşeyi en kötüye yormak ne kazandırıyor anlam veremiyorum..
    ''HER şey gelip Geçici ey Gönül,Bak az ÖNCE aldığın NeFeS bile geldi Geçti...

Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis yardım etmiş. Demek ki iyi gördü seni, ayrıca çekici geldiği için seni kurtarmak adına işlem yapmamış onlarda doğal olarak ücret mukabilinde geliyor. Burda rüşvet yok. İki tarafında yararına yapılan bir işlem söz konusu.. Daha dikkatli olun en azından pazar alanlarında çalışın.
    Ben de polisin iyi niyeti görüp, evraklar da tam olduğu için yardımcı olduğunu düşünüyorum. Bu arada da görevini yapmak için gerekli olan bir eksikliği de bahane ile tamamlatmaya çalışmış

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çekici şoförü o benzin fişini işyerine masraf adı altında verecek ve 200 tl'yi alacak. Sonra hakkaniyetli olarak bölüşecekler

Yapılan ve boyun eğilen şey doğru değildir. Bu kirli düzen bugün arkadaşın menfaatine işlemiş ama ya yarın aleyhine işlerse o zaman da sevinebilecek mi?

Şimdi şöyle birşey var. Haberlerde çıktı. Bi hafriyat şirketi ile bi grup kirli polis anlaşmış. Bu polisler şirketin kamyonlarını görmezden geliyorlar. Fazla tonaj, trafik ihlalleri vs... Benzinlikte helalleşiyorlar. Neyse bu kirli düzen gizli kamera kaydıyla kayıt altına alınıyor ve olay ortaya çıkıyor. Bunun gibi onlarcası belki yüzlercesi var ülkemizde...
    Şimdi ben şunu söyleyeceğim. Trafiğe o halde çıkmaması gereken araç ve bunu menfaat sağlayarak görmezden gelip salan polis için diyorum. Bu araç birinin canını yakarsa vicdanen ve kanunen sorumluluk polise aittir. Belki acımasız olacak ama o trafikte olmaması gereken araç polis tarafından salındıktan birkaç saat sonra umarım polisin kendisinin canını yakar. En şık olanı fazla tonaj nedeniyle fren tutmaz ve ilahi adalet olarak o polisi alır altına... Böyle birşey olsa ne güzel olurdu...
    Memleketimin helal süt emmiş, namuslu polisleri de var, bu yüzden bu kadar karamsar olmamak gerek. Kirli insanlar her yerde sadece emniyette değil... Ben buna inanıyorum. İnandığım diğer şey bu namussuz politikacılar, polisler, askerle, doktorlar vs. vs. vs... bizim içimizden çıkıyor. Yani toplumda var bi sıkıntı ...

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozan1991[/B] Eskiden çorba parası istenirdi. Şimdi devir değişmiş mazot parası olmuş. Gerçi bi nevi çekici parasını öyle tahsil etmişde diyebiliriz.
    Geçmiş yıllarda benim de bir kez karakolluk işim olmuştu. Bana da kırtasiye malzemesi aldırmışlardı. Helali hoş olsun. Bu tür ihtiyaçlarını karşılamayan devlet utansın ne diyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:05 ----------

2000-3000 bin ödemek var bide 200 ödemek var tamam saçma bir sistem ama başınıza gelince hiçbiriniz ben öyle yapmam bana ceza kes demezsiniz eminim
    Aynen dediğin gibi. Emin ol burada sana resmi ceza kestirseydin diyenlerin büyük çoğunluğu benzer durumda en az zararla yırtmanın yolunu ararlardı. Ucuza yırttığına sevin.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Wow fake hesap açılmış

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam sürat yapmıyorum haklısın motor zaten rödajda ehliyeti alıcak düzeydeyim 200km oldu kullanıyorum bu kaza yapmıycağım anlamına gelmiyor tabiki ancak ehliyeti aldığımdada aynı seviyede olacağım kursun motorunuda yaklaşık 4 saat kullandım ehliyeti aldıktan sonrada kaza yapabilirim yada çok tecrübeli biride kaza yapabiliyor ben bilinçli şekilde ne kendimi nede motoru zorluyorum çevirmeye girdiğimdede boş yolda 30 la filan gidiyordum
    200 km motor kullanmayı yeterli görüyorsun, yasal olarak yeterli ama ehliyetin yok yani pratiğini geçtim kağıt üzerinde bile trafiğe çıkamıyorken kontağı çevirecek cesareti bulmuşsun. Arkadaşın dediği gibi belki benim eşime dostuma zarar vereceksin, belki sarhoşun biri allah korusun sana çarpacak kaçacak ama ardından: "zaten ehliyetsizmiş.." diyecekler. Bunlar uçuk örnekler gibi gelebilir ama başına gelince bunlar gerçekten de oluyor muymuş ya dersin. Ehliyet sınavına az bir zaman kalmışken bu riski nasıl göze alabiliyorsun? Geçen hafta ehiyetimi kaybettim, farkettiğimde havalimanına arabayla gidiyordum. G.t.m 3,5 attı yolda çevirme olursa, arabayı bağlarlarsa, ceza keserlerse, ya da başkası bana çarparsa ehliyeti bulundurmamaktan olay bana kitlenirse diye. Dostum sen kafa olarak hazır mısın sence?

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    motoru yeni aldım ehliyet sınavımda haftaya filan olucak biraz pratik yapmak için erken aldım motoru genelde gündüz çıkıyordum fazla çevirme olmuyor diye dün şeytan dürttü saat akşam 23:00 de çıkıyım dedim saat 01:00 gibi çevirmeye girdim çek sağa dedi polis kontağı kapatıp anahtarı aldı adam abi dedim kaçıcakmıyım lastikler kilitlendi nasıl çekecem kenara filan neyse ehliyet ruhsat dedi ruhsatı verdim ehliyet diyince kaldım bi an öyle abi dedim yeni aldım motoru haftaya sınava giricem filan yalvardım birazda tamam ceza kesmiycem altından kalkamazsın yoksa dedi aa dedim ne kadar iyi adam çekiciyle gidin otoparkta halledin dedi bu arada çekicinin şöförüde polisin yanından ayrılmıyodu anlaşmalılar belliki gittim neyse adam dedi çekicinin mazotu bitmiş devlete para lazım doldurda git kaça doluyo dedim 200 dedi bi yandan 2000 ceza yemedim diye sevinirken 200tl de baya koydu bana güzelde bir ders oldu en azından geceleri çıkmıycam artık yalnız 200tl de çok değilmi ben 2000 den kurtuldum diye orada sesimide çıkaramadım depoyu doldurduktan sonra motorumu alıp doğru yerine bıraktım dün başımdan geçen olayı sizede anlatıyım dedim

Dostum gece rüya görmüş olabilirmisin ? Motorunu çeken sivil çekicimiydi ? Çekicinin şöförü polisin yanında duruyor falan demişsin. Polisin durduruğu aracı sadece emniyete ait olan polis trafik çekicileri çekebilir. Onlarında hepsinde otobil tarzı benzin alıyorlar diye biliyorum. Çekicinin üzerinde yazan rakamları hatırlıyorsan şikayetçi ol. Merak etme şikayetçi olduğunda polislerin oda ehliyetsiz kullanıyordu deme şansı yok.

Motosikleti
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum gece rüya görmüş olabilirmisin ? Motorunu çeken sivil çekicimiydi ? Çekicinin şöförü polisin yanında duruyor falan demişsin. Polisin durduruğu aracı sadece emniyete ait olan polis trafik çekicileri çekebilir. Onlarında hepsinde otobil tarzı benzin alıyorlar diye biliyorum. Çekicinin üzerinde yazan rakamları hatırlıyorsan şikayetçi ol. Merak etme şikayetçi olduğunda polislerin oda ehliyetsiz kullanıyordu deme şansı yok.
    çekici sivildi sanırım ama çekilen otopark polis doluydu. fake hesap demiş arkadaş işimmi yok kardeşim fake hesap açıyım konunun kaldırılmasını istiycem moderatörlerden bir arkadaşın dediği gibi anlatma sana kalsın..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)