Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

lastik konusunda karar veremiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    arkadaşlar ön lastiğim 90/90 17 bu ölçülere tek uyan marka anlas marka lastik şimdi altın elbiseli adamın videosunu izliyorum farklı ebatlardaki lastikler motorun kimyasını bozar diyor bu marka içinde herkes kötü diyor şimdi benim 80/90 17 michelin takmammı daha sağlıklı olur yoksa ebatları değiştirmeden anlas marka lastik takmammı ön lastiği alıyım diyorum bu ay ama kararsızım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Anlaş kötü bir lastik markası değil diye biliyorum. Michelin ve anlaş arasında kalıp, düşük fiyat farkı sebebiyle michelin taktırmıştım. Gerçi modelden modele de fark var. O boyutlardaki seriye bakmak lazım.
    Bir de 80/90/17 nin tabanı daha dar. Haliyle yol temas alanı da dar. Bir de o janta nasıl oturacak bilmiyorum.

EKLEME, bu arkadaş metzeler almış apache'ye:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...tik-aldim.html

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anlas kullanılabilir, kullanıcıları memnundu diye hatırlıyorum.
    110 lastik yerine 100 ön lastik kullanmıştım, dönüşler keskinleşmişti fakat sanki ön lastik daha kolay bırakıyordu. 90/90 kalması daha iyi olur.

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Anlas kötü değil diye biliyorum bende

Motosikleti
    öne anlas arkaya michelin filan taksam olur dimi ebatları değişmeyelim madem anlas en azından 0 motor lastiğinden iyidir herhalde

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Benim ön michelin, arka anlas. Tek farkı az daha geç ısınıyor. Yolda kayma atma yalpalama yok. Lastiğin sınırlarındayım denilebilir. Yine de sıkıntı yok. Anlas kötü diyen kim acaba?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Anlaş'ın kış lastikleri olan Winter Grip 2'ler müthiş ama aynısını Mb 34 Tournée için söyleyemeyeceğim.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaş'ın kış lastikleri olan Winter Grip 2'ler müthiş ama aynısını Mb 34 Tournée için söyleyemeyeceğim.
    Hocam o lastik sadece kış için değilmi yaz için ayrı lastik almak istemiyorum

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o lastik sadece kış için değilmi yaz için ayrı lastik almak istemiyorum
    Hocam ekstra maliyet olduğunu biliyorum ama inan kışın çok soğuk asfaltta yazlık lastik korkutucu olabilir, Allah korusun başına ciddi bir iş gelebilir. İmkanın varsa havanın gece-gündüz ortalaması 7 derece ve altı aylar için kış lastiği, gece-gündüz ortalaması 7 derece ve üstü aylar için yaz lastiği kullanmanı tavsiye ederim. Ayrıca ön ve arkayı da aynı marka model lastik almanı tavsiye ederim ki hemen hemen aynı anda ısınsınlar ve yola tutunsunlar. Eğer bir lastiğinin diğerine göre ısınması daha geç oluyorsa trafikte, virajda, durmada kalkmada bu da büyük risk.

dogan70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    Dostum mitasta var ben kullanıyorum memnunum yol tutuşu olsun şekli olsun.Lastikte ufak bi sorun oldu iletişime geçtim hemen yenisini gönderdiler daha ne istenir ki.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Extradan konu açmak istemediğim için senin konunu kullanıyorum kardeşim umarım kızmazsın bana

Arkadaşlar benim yzf r125'ime daha kalın lastik almak istiyorum. Arkadan motora bi bakıyorum lastikler kel alaka duruyo görüntü kirliliği gibi, hem belki daha iyi yol tutuş sağlar. Böyle bi imkanım varmı? ne kadar kalın lastik takabilirim yada takabilirmiyim?

bilgisi olan birisi dönüş yaparsa çok sevinirim.

Motosikleti
    Hocam ekstra maliyet olduğunu biliyorum ama inan kışın çok soğuk asfaltta yazlık lastik korkutucu olabilir, Allah korusun başına ciddi bir iş gelebilir. İmkanın varsa havanın gece-gündüz ortalaması 7 derece ve altı aylar için kış lastiği, gece-gündüz ortalaması 7 derece ve üstü aylar için yaz lastiği kullanmanı tavsiye ederim. Ayrıca ön ve arkayı da aynı marka model lastik almanı tavsiye ederim ki hemen hemen aynı anda ısınsınlar ve yola tutunsunlar. Eğer bir lastiğinin diğerine göre ısınması daha geç oluyorsa trafikte, virajda, durmada kalkmada bu da büyük risk.
    hocam istanbuldayım zaten burada 7 derecenin altına düştüğü çok nadir olursada kısa sürer çok kötü havalarda çıkmayı düşünmüyorum zaten ön arka anlas marka alıyım o zaman sağol

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    hocam istanbuldayım zaten burada 7 derecenin altına düştüğü çok nadir olursada kısa sürer çok kötü havalarda çıkmayı düşünmüyorum zaten ön arka anlas marka alıyım o zaman sağol
    Hocam Anlaş'ın Mb-34 Tournée'si çok iyi değil bence, ya da ben sığır gibi motor kullanıyorum Hayırlı olsun şimdiden

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Extradan konu açmak istemediğim için senin konunu kullanıyorum kardeşim umarım kızmazsın bana

Arkadaşlar benim yzf r125'ime daha kalın lastik almak istiyorum. Arkadan motora bi bakıyorum lastikler kel alaka duruyo görüntü kirliliği gibi, hem belki daha iyi yol tutuş sağlar. Böyle bi imkanım varmı? ne kadar kalın lastik takabilirim yada takabilirmiyim?

bilgisi olan birisi dönüş yaparsa çok sevinirim.
    Yapma be dostum... Şu caaağnım motorları hacıyatmaza çevirmeyin
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    sym wolf250
    bu motosikletleri mühendisler yapıyor sonuçta, lastikler de bu bütünün bir parçası. bu dengeyi bozmak bana hiç mantıklı gelmiyor.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Hocam Anlaş'ın Mb-34 Tournée'si çok iyi değil bence, ya da ben sığır gibi motor kullanıyorum Hayırlı olsun şimdiden
    mb 34 maalesef irc olan modeli o yüzden normaldir
    tommygun bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Bende anlas taktırdım 0 problem 3 bin km boyunca. Yağmurda çamurda taze yağan yağmurda hiçbir zaman en ufak bir tehlike yaşamadım. Tek bir kez düştüm o da motoru kapattıktan sonra yan ayaklığı indirmeyi unutup motordan rahatça indiğim için

Motosikleti
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende anlas taktırdım 0 problem 3 bin km boyunca. Yağmurda çamurda taze yağan yağmurda hiçbir zaman en ufak bir tehlike yaşamadım. Tek bir kez düştüm o da motoru kapattıktan sonra yan ayaklığı indirmeyi unutup motordan rahatça indiğim için
    sağol hocam anlas alıcam artık kafama göre ebat değiştirmiyim önce güvenlik benim için görünüşün filan önemi yok

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    arkadaşlar ön lastiğim 90/90 17 bu ölçülere tek uyan marka anlas marka lastik şimdi altın elbiseli adamın videosunu izliyorum farklı ebatlardaki lastikler motorun kimyasını bozar diyor bu marka içinde herkes kötü diyor şimdi benim 80/90 17 michelin takmammı daha sağlıklı olur yoksa ebatları değiştirmeden anlas marka lastik takmammı ön lastiği alıyım diyorum bu ay ama kararsızım

iki yıldır kullanıyorum her türlü yol kosulların da kullandım vr hiç bir zaman yüzümü kara cıkartmadı.
    Bridgestone Battlax BT45 Sport Touring Front Tire 110/70-17 H

Motosikleti
    honda cbf 150
    bende cbf 150 var.motoru aldığımda üzerinde anlaş lastikler vardı.fazlasıyla memnun kaldım.yağmur da çamurda vs yol tutuşu çok iyiydi. geçenlerde lastik değişim zamanı geldiği için bu sefer farklı olsun diye metzeler me22 taktım.fazlasıyla memnunum.ön ve arka lastikler aynı marka olursa daha iyi.birinin yol tutuşu daha iyi olabilir sıkıntı yaşamaman için.benim motor da ön 2.75/18 arka 90/90/18. senin ön lastikler 3.0/17 gibi bir değeride olabilir yada benim lastik gibi 2.75/17 gerçi benim ki 18 inç.seninki 17 galiba.bir de dediğim gibi araştır.yani 2.75 yada 3.0 gibi.90/90/17 formulle mi ne hesaplıyorlar 2.75 yada 3.0 gibi yada daha farklı bir numarayı buluyorlar.biraz karışık oldu biliyorum umarım anlatabilmişimdir.anlıycan tv lerde nasıl 32 inç lcd tv yani kaç ekran tv ediyor misal 55 ekran tv diyelim.bunun gibi yani

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)