Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklete başladım dalga geçiyorlar ? Bırakacağım ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Ha ha benle alay eden yaklaşık 7 kişi şu an ehliyetli altlarında motor var..Bekle bak onlarda öyle olacak..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    20 sene sonra kendi kendine "Ulan ne anlamsız şeylere takılıyormuşum eskiden" diyeceksin. Geçenlerde 6. motorumu sattım, etrafımdakiler hala "Artık motoru bırak, yenisini alma" diyorlar. Hayatlarının motorsuz boşa geçtiğinin farkında bile değil zavallılar.
    bursalıali bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Ben olaylara farklı açıdan bakmayı seven bi insanım.

Bence sen fazla egolu bi insansın, arkadaşlarını bıktırmışsın ve onlarda senin moralini bozmaktan keyif alıyolar.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Ben hayatın 'ama insanlar ne der, ne düşünür' diyecek kadar uzun olmadığını 40 yaşında anladım. Sen benim kadar geç kalma....

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Reklamcıya gidip ön cama #KUDURUN yazısı yaptır.
    Üniversitede sözde herkes motor alıcaktır ama bi bahaneleri çıkar illa ki.
    R25 almışsın işte çekemiyolar.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Arkadaşlarına kızıyorsun ama o kaza er geç olacak.İkincisi eğitime önem vermen güzel.Bazı eğitimler almışsın ama daha acemi olduğunu söylüyorsun.Artçılı kullanmak baya tecrübe işi.İyice tecrübe sahibi olmadan arkana kimseyi alma.

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Hoca Nasreddin, oğluyla birlikte köyüne gidiyormuş. Oğlunu eşeğe bindirmiş, kendisi yürümüş. Karşıdan gelenler, oğlunu göstererek:

—“ Ak sakallı adam yürürken bacak kadar velet eşekte gidiyor. Zamane çocuğu işte.” , demişler.

Hoca oğlunu indirip kendisi binmiş. Az sonra birkaç kişiyle daha karşılaşmışlar. Bunlar ise:

— “Koca adama bak! Bu sıcakta minnacık çocuğu yaya yürütüyor. Hiç insafı yok.” demişler.

Hoca, eşeğe oğlunu da bindirmiş. Çok geçmeden yine üç beş kişiye rastlamışlar. Adamlar:

— “Zavallı hayvan! Düşüp ölecek! Hiç acımadan iki kişi birden binmişler üstüne!” demişler.

Hoca inmiş, oğlunu da indirmiş. Eşek önde, onlar arkada ilerlemişler. Biraz sonra, yol kıyısında duranlar:

— “Amma aptal adammış bu hoca, Eşek bomboş gidiyor, kendisi oğlu ile kan ter için de arkasından koşuyor!” diye konuşmaya başlamışlar.

Hoca dayanamamış. Oğluna dönüp:

— “Gördün mü, her kafadan bir ses çıkıyor. Şu dünyada kimseyi hoşnut edemiyor, kimsenin dilinden bir türlü kurtulamıyorsun! iyisi mi, kimseye kulak asmayacaksın ve kendi bildiğinden şaşmayacaksın.” demiş...
    mombohunter bunu beğendi.

hukukihayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 monster
    Motora binmek biraz gö. ister. Zira araba kullanmaya nazaran kat be kat olağan riskleri fazladır.

Hele ki yeni başlamış ve büyük şehirde her gün düzenli olarak trafiğe çıkan biri için bu riskler katlanarak artar.

Arkadaşların maalesef haklılar, evet kaza yapacaksın, ekipman ve iyi bir eğitim ile yukarıdaki riskleri sıfırlayamazsın.

Kaza yapıp hayatını kaybedenler de senden daha az tecrübeli sürücüler değillerdi.

Buraya kadar ufak da olsa trol olmama ihtimaline binaen yazdım.

Ne var ki;

Konuyu açtığın gün üye olman falan değil de trol fikrine şuradan kapıldım;

Ankara gibi bir trafikte düzenli olarak motor kullanmaya yeni başlamışsın,

Bu sebeple de ilk şikayet edeceğin şey arkadaşlarının sana takılması değil Ankara trafiği olması gerekiyordu.

Yani, trafikte sıkıştırmaları, yol vermemeleri, üzerine sürmeleri, küfür etmeleri, görmezden gelmeleri seni rahatsız etmiyor da arkadaşlarının şakayla karışık takılmaları mı seni bırakma noktasına getiriyor

Bu sebeple de yazdıkların hayatın olağan akışına uygun düşmüyor.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    kardeşim insanların söylediğini neden umursuyorsun ?
    Herkes yorum yapmaya, üstüne vazife olmayana karışmaya bayılır.

Bir kaç ay önce Samsun'a gitmiştim motorla, benzin almak için istasyona girdim.
    Dolum yapılırken klasik kaç para bu motorlar muhabbeti oldu.
    Şu kadar falan diye söyledim.
    Pompacı arkadaş beğenmedi, bana geri zekalıymışım gibi baktı.
    Buna kışın binemezsin, araba alsaymışsın dedi.
    Ama nasıl bir aşağılamayla bakıyor yüzüme anlatamam.
    Aaaa dedim haklısın ya kışın olmaz bu yağmur var çamur var. Hiç aklıma gelmedi, iyi ki hatırlattın bunu satayım da bir araba alayım dedim.
    Adam dalga geçtiğimi bile anlamadı.
    Kimseyle dalga geçmem ama benimle de geçilmesine izin veremem.
    Demek istediğim herkesin her konu hakkında yerli yersiz fikri olur ve bunu paylaşmaktan da çekinmez.
    Üzerinde durmamak en iyisi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Dalga geçme değil de yeni başladığın için garipsiyorlar. İki arkadaş beraber motor aldık. Ona hergün: Aaa neden araba almadın? Birgün bizi de gezdirsene, olum sat düşersin vs vs... Bana laf diyen yok. Sebebi; tipimde apaçilik var.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    pulsar ns200
    R25 alacak paran var benzin alcak paran mi yok
    MSMorkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Türkiye şartlarında motosiklet almaya cesaret etmiş bir insanın ''el alem ne der'' eşiğini çoktan aşmış olması lazım.
    Taner YILMAZ bunu beğendi.

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaş alt tarafı 2 tekerli bir araç sürüyoruz ne bu kimse süremez tavırları? Yok onlar cesaret edemiyorlar, yok efendim kimse bizi çekemiyor. Önce motosiklet sürücülerinin; doktorlar gibi, herkes doktor olmak istemişte kimse olamamış tavırlarından vazgeçmesi lazım.

Adam motosiklet sürmek istemiyor olabilir, güvenli gelmiyor olabilir. Ne kadar iyi kullanırsan kullan, sanki çok iyi kullananlar kaza yapmıyor mu? İstediğin kadar eğitim al, trafikte karşı tarafın hatası yüzünden dahi kaza yapabilirsin, onu nasıl önleyeceksin?

Bu yüzden bırakın şu, kimsenin cesareti yok, herkes bizi kıskanıyor, herkes motosiklet sürmek istiyor ama süremiyor edalarını. Bugün 10 yaşındaki çocuk bile motosiklet sürebiliyor.

Arkadaşa gelince belli ki aşırı egolu birisi. Zaten yazısında bile belli etmiş, hani ben eğitim aldım, en iyi ben kullanırım asla kaza yapmam, zaten derslerim falan iyidir kütüphaneye giderim, eğitim benim için bitmez vs. Kütüphaneye gitmenle motosiklet sürmenin alakası nedir? Neden belirttin bunu?

Kimse beni sevmiyor, herkes benden nefret ediyor tribine girip, ergence yorum yapmayın diye not düşülmüş birde. Daha ergencesi var mı bu konu içeriğinin?

Bana bazı üyeler böyle sert yorum yapınca kızıyor ama dayanamıyorum arkadaş. Bu kadar basit şeyleri bile dertlenip, 10 yaşındaki çocuğun bile sürdüğü motosiklete binmeyi cesaret sayıp, 10 yaşındaki ilkokul çocuğunun girip 70 üstü alacağı sınavda 70'in altında alıp, konu açanlar beni sinirlendiriyor. Bu kişiler beni yönetecek adamları seçiyor.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    nie takıyosunuz ki kafanıza. siz aldığınız zevke bakın.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    onların hayallerini benim gerçekleştiriyor olmam , onların cesaret edemediğim şeyleri benim yapmış olmam
    Dostum konu bundan ibaret...
    12-13 yaşlarımda motora binmeyeyim diye dünya nasihat eden, beni kovalayan abilerim, şimdi amca oldular.
    Beni gördüklerinde artık "İn lan şundan" demek yerine "Dikkatlü sür aslan parçası" diyolar..
    Beni motordan caydırmaya çalışan amcalar yeğenlerine motosiklet sürmeyi ögretmem için bana gönderiyolar.

Mesele senin kendini kanıtlaman, ama yapamazsın diyenlere değil, kendini, kendine kanıtlaman.

Sağlıcakla kal, motosiklet üzerinde kal.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kadar çok düşünüyorsan bunları bırak gitsin. Kafanı bunlarla meşgul etme

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Yıl geçtikçe insanlar tuhaflaşıyor. En yakınını bile tanıyamıyorsun. Kimse kimsenin iyiliğini istemiyor. Söylenenlere cevap bile verme. Attığı lafa karşılık gelmeyince bir daha aynı cümleleri kurmaz bile.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Meslek lısesınde tej full ekipmanı kısıyım bana ee moto gp yemı katılacan vs dıyenlere hadı kalkalım diyenlere ılk zamanlarda dustugumde alay edenlere cevabımı surusumle cevap verdım bır artcı olan bırdaha olmak istiyor nasıl gıttıgımı gorenler (hı vs deıl vıraj vs) seslerını kestiler

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    NOT : Lütfen bu ciddi konuda ergen ergen yorum yapmayınız.

Ergen ergen yazan sen olmuşsun ne yazık ki..
    Öyle ki okuyorsun eğitim almışsın LAKİN;
    Kendin için değil başkaları için yaşamayı benimsemişsin.
    Kendi kararlarının hiç bir önemi yok, sen çevrendekiler nasıl istiyorsa o şekilde ergen ergen yaşamaya devam et ve bırak motoru..
    Birkan07 bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Çevresindekilerin söylediklerini kafaya takıp motor sürmeyi bırakmayı düşünen insanın arkasına bende binmeye korkarım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)