Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Köpek saldırısı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bu iş reisin iki dudağı arasında ama onun da takati kalmadı iyice yaşlandı artık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iş reisin iki dudağı arasında ama onun da takati kalmadı iyice yaşlandı artık.
    Hangi iş değilki.
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    )

Yoksa sadece 2022 yılında ölen şu masum insanlar mı şerefsiz, piç, kopuk, kolpa, hırsız, uğursuz?

Yani insan boş boş konuşur da, vicdanını bu kadar mı kaybeder?
    Burada soykırım çağrısı yapan bir iki kişiden birisin. Her gün yüzlerce hayvan acımasızca öldürülüyor, milletin çoluk çocuğunu bahane ederek hastalıklı fikirlerinizi meşrulaştırmazsın. Siz ve sizin gibi tipler algı oluşturmak için her yıl fake görseller hazırlıyorlar.
    Hayvan düşmanlığı bir akıl hastalığıdır, tıpta da yeri vardır.Konuyu çevirmeye çalışıyorsun ama olmuyor, hayyvanların kötü insanlsrı sezdiği bilimsel bir gerçektir benim bahsettiğim de buydu

Kardeş siz hayvanlara düşmansınız, bu konuyu umursadığınızı bile düşünmüyorum. Sadece bir iki münferit olayı bahane ederek en kamuoyu yaratmaya çalışıyorsunuz, her dönem böyle ataklar yapıyor ama hüsrana uğruyorsunuz
    sizleri tanıyoruz, niyetinizi de biliyoruz . Bu merhamet ve vicdan yoksunluğunuza rağmen şu nefret ettiğiniz hayvanların başını sevin size on katı sevgiyle karşılık verecektir.

5199 sayılı kanunu ezbere biliyorum diyorsun, boş boş sallıyorsun. Bak ergen kardeş o kanunun ismi hayvanları katletme kanunu değil "HAYVANLARI KORUMA KANUNU". Biliyorum ahkamı keseceğine bunu öğren, sonra çıkıp nefret kus ,,

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okudukca kafayı yicem valla, yazanlardan birisi provokatör, 2si haklıyken haksız duruma düşüyor, birkaçı ne yazsam da linç yemem diye düşünüyor. anasını bellediniz.

Kusura bakmayın bu ülkede ödenek var, sokak hayvanlarına yetecek kadar para da var. ÇALMAZLARSA bu problem çözülür. Yıllardan beridir olan şeyleri uygulamayıp hayvan sayısını cogaltıp sonra "hepsini katledelim" diyemezsiniz. önce hayvan bakım yeri - şubesi olmayan %70 belediyenin bu eksiğini tamamlaması, düzenli kısırlaştırma ve kimi oç zina veletlerinin sokağa hayvan atmaması, uyuyan hayvanlara işkence yapıp yavruyken dövüp büyüdüğünde piskopat olmamasını sağlaması lazım.

farkındaysanız insan insan olmadıgı için kendine bok konduramayıp hadi hepsini öldürelim diyor. yukardaki arkadaş da böyle. kendi sucu nedeniyle yargısız infaz yapıyor.

Önce gereken önlemler alınır barınaklar vs. kurulur.
    Önlemler yetersiz geleceği için ayrıştırma ve ne yazık ki hem psikolojik hem de saglık olarak kötü olanlar uyutulur
    hayvan üretimine büyük para ve hapis cezası gelip önüne geçilir, sahiplendirme oranı artar
    yasalar gerekirse tekrar tekrar düzenlenir
    artık hala önüne geçilemiyorsa ve gereken herşey yapıldıysa sistemin yeterli olacagı sayıya kadar eleme yöntemi ile uyutma işlemi yapılır.

anasını satayım eşkiyalar daha hiçbir çaba sarf etmeden sokakta tüfekle hayvan avlamaktan bahsediyor. yavaşş.
    Konuyu takip etmiyordum bir süredir, ortalık fena karışmış. Ben konunun devlet eliyle çözülmesi gerektiğini söylüyorum o kadar. Biraz daha kavga edin ya izlemek keyifli oluyor.
    arndiol bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayyvanların kötü insanlsrı sezdiği bilimsel bir gerçektir benim bahsettiğim de buydu
    Başıboş köpekler yine bir şerefsiz, piç, kopuk, kolpa, hırsız, uğursuz birini sezip saldırmışlar…

https://x.com/darkwebhaber/status/17...c-qxH7RM0Y0FJA

Bilimden bahsedene bak hele…

Motosikleti
    İçinizdeki enerji, kin ve nefretle bence Suriye direnişine katılmalısınız

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Punctum sana uzun zamandır birşey demek istemedım ama adam hayvanların sana olan yaklaşımının sebebini betimlemiş kendince. Saldıran insanlara öyle oldugu için saldırıyorlar dememiş. malum parti yandaşları gibi lütfen sağ kulagını kafanın üstünden sol elinle tutup ölenler üzerinden demogoji yapma.

yamtareoğlu da kelimelerinin nereye gideceğini şaşırdı artık; saldıran hayvan birşey yaptıgınız için saldırmıştır tarzı yaklasım cok yanlış. hergün beslediğim hayvan dişledi beni; teorileri düzgün kurmak lazım.

sakin olun; sayfalarca tartışmaya değecek bir konu yok ortada. hükümet ne karar olursa o konuda yürür bu durum.. Köpekler uyutulsun denilirse elinizden birşey gelmeyecek, bu değil onlara sahip cıkalım denilirse de tüfekle sokakta hayvan avlayanın g.tüne sokarlar o tüfeği.

boşverin; gidin birer çay sigara için balkonunuzda
    yamtareroglu bunu beğendi.

Motosikleti
    Punctum sana uzun zamandır birşey demek istemedım ama adam hayvanların sana olan yaklaşımının sebebini betimlemiş kendince. Saldıran insanlara öyle oldugu için saldırıyorlar dememiş. malum parti yandaşları gibi lütfen sağ kulagını kafanın üstünden sol elinle tutup ölenler üzerinden demogoji yapma.
    Niyet okumuyorum, demagoji hiç değil. Neyse ki yazışarak anlaşıyoruz. Dil, üslup, tarz, her şey ortada.

@yamtareroglu yine en masumlarından. X'deki tipolojiyi görseniz...

Sorunun çözümünün siyasi olduğunu söyledim zaten. Bu mütevazi forumda varabileceğimiz son nokta işte böyle en dip seviye oluyor maalesef. Müthiş bir toplumsal tepki var ve medyada da farklı sesler çıkmaya başladı. Devlet aygıtı da sessiz kalamıyor artık. Önümüzde de yerel seçimler var. Muhtemelen her iki tarafın da çok tepki vermeyeceği, genel bir uzlaşının kabul edileceği, sınırlı bir değişiklik olacak. Emareleri görülmeye başladı. Yakında anlayacağız. Ama mevcut durumun sürdürülemez olduğu artık bir vakıa.

Kişisel çekişmeler haricinde yine burada konuşuruz...

Motosikleti
    Ben yine ondörtbininci kez söyleyeyim.

Burada sokak hayvanlarının popülasyon artışından rahatsız olmayan yok.
    Fakat buradaki sorun konuyu "TERÖR OLARAK LANSE EDEN TÜRCÜ TİPLER" ile hayvanları toplu olarak öldürelim diyenlere, bu konuda önlem alınmalı, sahiplenme, kısırlaştırma ve HAYVANLARI KORUMA KANUNU ! nda zaten var olan denetim mrkanizmalarınınaktif hale getirilmesşni savunanlar.
    Gayet açık.

Sokak hayvanı popülasyonu azaltılmalıdır, bunun yöntemi da Cumhurbaşkanı'nın ifade ettiği gibi merhamet ve vicdan ekseninde bu konuya insani çözüm bulunmasıdır. Yoksa ilkel Apaçi yöntemleri kabul edilemez ve uygulanmayacaktır da.
    arndiol bunu beğendi.
    Açlığın her şeyi bastırdığı bir yerde yok edilemeyen tek şey onur ve saygıdır.

Motosikleti
    falcon flash 100
    sigara için balkonunuzda
    Kaş yapayım derken göz çıkarmakta buna denir her halde?

Not: Takılıyorum malum ortam gerildi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaş yapayım derken göz çıkarmakta buna denir her halde?

Not: Takılıyorum malum ortam gerildi.

çay da yazmıştım onu niye siliyon sigara içen cay sigara, icmeyen cay içsin
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani insan boş boş konuşur da, vicdanını bu kadar mı kaybeder?

Boşver sinirlendirmek için böyle yapıyor.Boşuna sinirleniyorsun.Karar merci değil sonuçta oda fikrini söylüyor.Ben dün bizim belediyeye köpeklerle ilgili şikayette bulundum.Yapacak başka bişey yok.

Bu arada uzun süredir bizim mahallede başı boş köpek yoktu.Sanırım bu son olaylardan sonra şikayetler olduysa belediyeler alıp kendi sorumluluk bölgesi dışına bırakıp sorunu başka belediyeye sallaıyorlar heralde.Dün sabah dört beş tanesi bizim sokaktaydı bir kediyi kovalıyorlardı organize şekilde.Hani öyle korkutmak falan için değil.Resmen afrikada aslanların av sahnesi gibiydi.Hani köpekler kedileri kovalar daha öncede çokça raslamışızdır ama bu gördüğüm sahne avla avcı tarzı ölüm kalım kovalaması olduğu çok açıktı.
    @yamtareroglu benzeri cühela maganda karması hayvan severimiz zannediyor ki piyasada kimsenin bakmadığı evcil sokak hayvanları lay lay lom büyüyorlar. Çoğu birbirini tüketiyor. Daha da çaresiz kaldıklarında küçük, yaşlı ve hasta insanlara saldırıyorlar, daha doğrusu saldırmak zorunda kalıyorlar.

Burada köpekleri acısız uyutan insanlar caniler değil, bizzat hayvanseverler. Çünkü ortalıkta bakımsız evcil hayvan bulundurmanın, ilk başta o hayvanlara eziyet olduğunun bilincindeler. Aç, bakımsız ve güvensiz geçen kısa hayatlar bir yana, kediler de, köpekler de, zayıf ya da bakamayacakları yavrularını bizzat kendileri yiyorlar.
    Punctum bunu beğendi.

Motosikleti
    Tamamen farklı ideoloji ve dünya görüşüne sahip olsam da, okuduğum en aklı başında metinlerden biri...

https://www.haberturk.com/ozel-icerikler/nihal-bengisu-karaca/3646811-basibos-kopekler-meselesi-hem-siyasi-hem-sinifsal-hem-itikadi-bir-sorundur

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Burada sokak hayvanlarının popülasyon artışından rahatsız olmayan yok.
    Fakat buradaki sorun konuyu "TERÖR OLARAK LANSE EDEN TÜRCÜ TİPLER" ile hayvanları toplu olarak öldürelim diyenlere, bu konuda önlem alınmalı, sahiplenme, kısırlaştırma ve HAYVANLARI KORUMA KANUNU ! nda zaten var olan denetim mrkanizmalarınınaktif hale getirilmesşni savunanlar.
    Gayet açık.

Bence sokak hayvanlarına en büyük kötülüğü yine sokak hayvanlarını çok seviyorum diyen ekip yapıyor.Ben sokaktaki köpeğe mama vermiyorum (kedilere veriyorum) aynı şekilde onları zehirlemeye yada vurmayada çalışmıyorum.

Sayıları baş edilemez seviyeye gelince alınan önlemler daha acılı olacak.Kontrol edilebilir seviyedeykende hayvanları barınağa almaya kalktıklarında hayvan severler tepki gösteriyorlardı.O zaman verilen yanlış tepkiler bu gün sorunun daha fazla büyümesine yol açtı bana göre.Yerel yönetimler barınağa alıyor oralarda ölüm kampı gibi.Hayvan severler buraların iyileştirilmesi ile ilgili mücadele vermeli bana göre.

Tartışmaktan ziyade çözüm önerileri üzerinde fikir yürütmek daha mantıklı.Belki senin üreteceğin fikir daha makul olacak bizde buna ikna olup kamuoyu oluşturma adına faydalı olmazmı.

Benim fikrim sokaktan toplanmaları yönünde.Ormanlık alanlarda geniş bir alanı çevreleyeceksin doğal park gibi.O alan içinde ihtiyaçlarını gidereceksin.Belki türlere davranışlarına göre alanlar arasında transfer edeceksin birbirlerine saldırmamaları için.
    Hani aklımada daha iyi bir fikir gelmiyor.

Motosikleti
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sokak hayvanlarına en büyük kötülüğü yine sokak hayvanlarını çok seviyorum diyen ekip yapıyor.Ben sokaktaki köpeğe mama vermiyorum (kedilere veriyorum) aynı şekilde onları zehirlemeye yada vurmayada çalışmıyorum.

Sayıları baş edilemez seviyeye gelince alınan önlemler daha acılı olacak.Kontrol edilebilir seviyedeykende hayvanları barınağa almaya kalktıklarında hayvan severler tepki gösteriyorlardı.O zaman verilen yanlış tepkiler bu gün sorunun daha fazla büyümesine yol açtı bana göre.Yerel yönetimler barınağa alıyor oralarda ölüm kampı gibi.Hayvan severler buraların iyileştirilmesi ile ilgili mücadele vermeli bana göre.

Tartışmaktan ziyade çözüm önerileri üzerinde fikir yürütmek daha mantıklı.Belki senin üreteceğin fikir daha makul olacak bizde buna ikna olup kamuoyu oluşturma adına faydalı olmazmı.

Benim fikrim sokaktan toplanmaları yönünde.Ormanlık alanlarda geniş bir alanı çevreleyeceksin doğal park gibi.O alan içinde ihtiyaçlarını gidereceksin.Belki türlere davranışlarına göre alanlar arasında transfer edeceksin birbirlerine saldırmamaları için.
    Hani aklımada daha iyi bir fikir gelmiyor.
    Arkadaşım zaten ortada çözümsüz bir durum yok ve mevcut popülasyon ile ilgili çözüm önerileri üçyüzyirmialtıbin sekizyüzdoksandört defadır yazıldı. Sanırım mesajları okumuyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada köpekleri acısız uyutan insanlar caniler değil, bizzat hayvanseverler. Çünkü ortalıkta bakımsız evcil hayvan bulundurmanın, ilk başta o hayvanlara eziyet olduğunun bilincindeler. Aç, bakımsız ve güvensiz geçen kısa hayatlar bir yana, kediler de, köpekler de, zayıf ya da bakamayacakları yavrularını bizzat kendileri yiyorlar.

Yani siz aslında hayvanların iyiliğini istediğiniz için hepsini öldürelim katledelim diyorsunuz baştan beri vallahi böyle bir vicdan böyle bir hayvan sevgisi Hacı Bayeam-ı Veli de bile yoktur vay be.
    İşte buna epey güldüm, süpermiş, ama yine olmamış çevirememişsin Haşmetim

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Valla burada hayvan sevgisi olmayan kimse yok. İnsan sevgisi olmayanda yoktur. 50-100 artık sayısını sen söyle, yazlıkçı köpek dövüşçüsü, haysiyetsiz insanların 3 aylığına yazlıkta köpek almasını dersin, dövüştürenlerin bu işime yaramaz demesini mi dersin, işini yapmayan belediye mi dersin, ortada bir sorun var. Şurada kimsenin sevgisinden şüphem yok, ama işin boyutu giderek değişiyor. Nasıl insanoğluna zarar veren canlılar bir şekilde itlaf ediliyorsa, iş bilmezlik ve iş takipsizliği yüzünden sorun büyüyor. Bir şekilde kocabaşlara bu iş değecek, şimdi "insani" olarak yapılacak işlemler günü geldiğinde sen istemesen de katliama dönüşecek.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    SD 1290R
    Yani siz aslında hayvanların iyiliğini istediğiniz için hepsini öldürelim katledelim diyorsunuz baştan beri vallahi böyle bir vicdan böyle bir hayvan sevgisi Hacı Bayeam-ı Veli de bile yoktur vay be.
    "Can düşmanı bir tip" olarak seni yine iki canavar ile tanıştırayım: Bak bu öndeki Molekül. Arkadaki Mr. Mustache. Kendisi öndeki kızın abisi olur.

"Hayvan katletmekten zevk alan ruh hastası ve psikopat" biri olarak kendilerine yemek yemek için böyle bir yer hazırladık:

"Her konuyu şiddet ile çözebileceğini zanneden ortadoğu tipi akıl hastası" biri olaraktan da işeyip s.çmaları için böyle bir yer:

Gördüğün üzere cins falan değiller. Bildiğin, aklına gelebilecek en sıradan kediler. Çünkü hayvan barınağından edindik. "Ruhunda barbarlık olan" biri olarak sağlık sigortası da edindik onlara...

"Zoofobisi olan, kontrol edilemez korku içeren çok çeşitli semptomları olan" biri olarak yaptığın laga lugadan bahsettim onlara. Miyavladıklarını buraya yazmaya terbiyem müsade etmiyor malesef. Ne sen sor, ne ben söyleyeyim...

Motosikleti
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok, ama işin boyutu giderek değişiyor. Nasıl insanoğluna ecek, şimdi "insani" olarak yapılacak işlemler günü geldiğinde sen istemesen de katliama dönüşecek.

Sizin gibi heyecanlı gençleri klavye başında değil yeşil sahalarda da görmek isteriz, hodri meydan

Motosikleti
    SD 1290R
    Amerikanın en büyük hayvanları koruma vakıflarından biri olan "Humane Society"de çalışıp, işi barınakta bazı hayvanları acısız öldürmek olan bir kadının paylaştığı dikkat çekici bir video:

Yaşadığı bazı olaylardan bahsetmiş. Video ingilizce. Eğer otomatik çeviri mümkünse kullanmanizi tavsiye ederim. Sadece sondaki bir kısmı çeviriyorum:

"Barınaklarda hayvanları öldürenlerin kalpsiz olduğunu söyleyenler, sözlerimi dikkatli dinleyin: Genç, sağlıklı ama istenmeyen bir köpek, son nefesini verirken onu kucağında tutan birinden daha büyük kalbi olan kimse olamaz. Kolay değil. Eğlenceli değil. Hayatımın en zor zamanlarından biriydi. Hiç bir şey sizi buna hazırlayamaz. Suçlu olan barınaklar değil.

Barınaklara gerek kalmazdı, eğer insanlar pet-shop'lardan cins kedi köpek almayı bıraksalardı.
    Barınaklara gerek kalmazdı, eğer insanlar hayvanlarını kısırlaştırsalardı.
    Barınaklara gerek kalmazdı, eğer insanlar edindikleri hayvanlara hayatları boyunca baksalardı, çok büyük, yaşlı, ya da sıkıcı hale geldikleri için sokağa atmak yerine. Kedi ve köpekler sonsuza dek bebek kalmıyorlar. Oyuncak ya da aksesuar da değiller."

Kendisi barınaktan 3 köpek ve 2 kedi edinmiş.

Kısırlaştırmak hayvana eziyet değildir.
    Bakıma muhtaç evcil hayvanları sokağa terketmek te iyilik değildir.
    O yüzden medeni ülkelerin sokaklarında başıboş hayvan bulunmaz kolay kolay.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kısırlaştırmak hayvana eziyet değildir.
    Bakıma muhtaç evcil hayvanları sokağa terketmek te iyilik değildir.
    O yüzden medeni ülkelerin sokaklarında başıboş hayvan bulunmaz kolay kolay.
    Bak ilk ikisi doğru işte aferin, lakin... Medeniyetle sokakta hayvan olması arasında hiçbir ilişki yoktur. Başıboş hayvan dediğiniz muhtemelen sizin amaçlarının uğruna kullanmadığımız hayvanlar yani birey yerine koymadığınız, hiçbir hakkının olmadığını düşündüğünüz canlılar. Medeni insanlar bu şekilde düşünmezler Yaşayan her canlıya saygı duyarlar.
    Medeni insanların evlerinde daima bir iki evcil hayvan bulunur. Siz de kaç tane var mesela ? Madem örnek veriyorsun doğru bir örnek ver amaç demogoji değilse

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)