Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bi hayırlı olsunda ben alırım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Merhaba arkadaşlar
    Duke 200 motorumu bu sabah saat 10 gibi 390 modeliyle takasladım.
    Bu arkadaşıda çok sevmiştim , biraz ufak gelmese satmayıda düşünmezdim. Enjeksiyonlu , yol bilgisayarlı , top speedi 137 olan bi commuter benim gözümde. Şehir içi için ve yakıt tasarrufu için biçilmiş kaftan.

Buda yeni manita...

Motoru aldıktan sonra biraz sıkıntı yaşadım onuda aktarayım motorun üzerine sürekli patlamasın diye 65lik araba ampulü takılmış , ampulü hemen orjinaliyle değiştik. Motoru takviyeyle zor çalıştırdık , sonra low battery hatası verdi stop etti çalışmadı vs vs. Önce aküden şüphe ettik , duke200 ün aküsünü 390 a taktık sorun çözülmedi . Daha sonra konjektörde problem olabileceğini düşünüp duke200ün konjektörünü 390 a geçirdik yine problem çözülmedi. En sona kalan problem sargıda problem olmasıydı ve öylede olmuş. 390 ın sargısı zannedersem ampulden dolayı yanmış , bildiğiniz kapkara.Duke200ün sargısını 390 a aktardık motor çiçek gibi oldu çok şükür.

Motoru aldığım arkadaş mondialin yetkili servisi fakat elinde duke uyumlu filtreler vs vardı fırsattan istifade yağ , filtreler , antifiriz değişimide yaptırdım.

saat 14.00 dan 16.00 a kadar çılgınlar gibi gezdim.Azımsanmayacak titreşim var motorda fakat frenleri muntazam , yakıtıda gazlaya gazlaya gezmeme rağmen yol bilgisayarında 4.4 gözüküyordu 3.5 -4.5 arası sürüşe göre yakar .

Boy 1.87 kg 85 duke200 de hiç rahat değildim fakat 390 ın grenajlarının bacala tuttuğumuz kısmı daha derin oyuk. Tam oldu motor bana , oldukça rahatım.
    Allah cümlemizin gönlüne göre verir inşaallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Hayırlısı olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    hayirli olsun

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tebrik ederim. güle güle bin.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    hayırlı olsun çok güzel motor.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Hayırlı olsun.
    Kazasız sürüşler.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    hayırlı olsun kazasız belasız

Motosikleti
    kuba kee100
    Hayirli olsun gule gule kullanin

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    hayırlı olsun, güzel alet, iyi günlerde kullan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Öncelikle hayırlı olsun siz de zehri almışsınız bir kere geçmiş olsun. :) Fakat Duke ailesinin küçüklerinde 125'i de, 200'ü de, 250'si de, 390'ı da aynı depoya sahip olduğunu biliyorum. Hatta tamamen aynı kasa yalnızca fren diskinin çapı, kaydırmalı debriyaj, motor bloğu (125-200 aynı blok 250-390 aynı blok) farklı diye biliyorum. Belki süspansiyon da değişiyor olabilir, ama depo kesinlikle aynı, hatta hepsi 11 litre 125 de 390 da. Bir yanlışınız olmasın, psikolojik olmasın, hava olmasın? Yok yok tahta değildir. :)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun siz de zehri almışsınız bir kere geçmiş olsun. Fakat Duke ailesinin küçüklerinde 125'i de, 200'ü de, 250'si de, 390'ı da aynı depoya sahip olduğunu biliyorum. Hatta tamamen aynı kasa yalnızca fren diskinin çapı, kaydırmalı debriyaj, motor bloğu (125-200 aynı blok 250-390 aynı blok) farklı diye biliyorum. Belki süspansiyon da değişiyor olabilir, ama depo kesinlikle aynı, hatta hepsi 11 litre 125 de 390 da. Bir yanlışınız olmasın, psikolojik olmasın, hava olmasın? Yok yok tahta değildir.
    Sağolun hocam , depoları aynı zaten ufacık tefecik bişey fakat 390 ın grenajı biraz farklı , motorun grenajı düz olsa zaten sığmama gibi bi problem olmazdı grenajların altındaki oyuk belirleyici oluyor. 390ın grenajı bariz daha fazla eğimli.

Motosikleti
    BMW g310r
    Vay aq duke 390 4 litreleri görüyor bende az yaksın diye bmw g310r aldim yol bilgisayarında 5 litreleri gösteriyor galiba problem bende cok abanıyorum hayırlı olsun kardes tekerin düz bassın

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    hayırlı olsun.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı devrimkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay aq duke 390 4 litreleri görüyor bende az yaksın diye bmw g310r aldim yol bilgisayarında 5 litreleri gösteriyor galiba problem bende cok abanıyorum hayırlı olsun kardes tekerin düz bassın
    Sağolun hocam sizinde tekeriniz düz basaın. G310r biraz daha ağır sanırım bu etki ediyodur belki.G310r gibi kaliteli bi motorunda tek kusuru yakıtı olur zaten başka bişey bulamazsınız

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Abi kaç taşa tutacaklar nasıl 4.5 lt yakar duke :D

Hayırlı olsun çok temiz duruyor.Nacizane tavsiyem telefon tutucu dikkati dağıtır gibi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Hayırlı uğurlu olsun.
    Keyifle kullanmanı dilerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı devrimkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sat kurtul. Yeni kasa Duke 390'a binince bir "Vay aq" daha patlatırsın. Denemesi bedava, Spormoto Kadıköy bayii ücretsiz test motorları mevcut. En son üzerindeki lastikleri nispeten kötü lastikle değiştirmişlerdi habire sarıyordu aman dikkat.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hayırlı olsun. Kazasız ,belasız sürüşler diliyorum... Bu arada dukelerin eski tasarımı bence çok daha hoş. Ben yeni tasarımlarını sevemedim bir türlü...

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Hayırlı olsun kazasız belasız

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    hayırlu uğurlu olsun maşallah diyelim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)