Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nakliyeci ruhsatimi istiyor?! Acil cevap

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki ninja
    Merhaba arkadaslar, bir kac gun sonra istanbuldan kayseriye tasinacagim bir mudded icin, bir kac guvenilir nakliyat firmasi ile gorustum, sonunda birinde karar kildim ama motosikletimi tasimak icin benden ruhsatimi da istedi tasima esnasinda, digerlerinede sorma imkanim olmadi reddedince.. aceba ruhsatimi vermem gerekirmi gercekten? 3, 4 gunum kaldi bir an once baska birini bulacam yoksa, bilen aydinlatirsa sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Bilen biri yokmu aceba :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Neden sorun oluyor. Ruhsat mı yok. Fotokopisini ver gitsin
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Çevirmede, aramada vs arkada motor olursa problem olacağını düşünmüş bu yüzden ruhsatı istemiş olabilir. İlk defa duyuyorum böyle bir şeyi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Aynen çalıntı sanılmasın diye istemiştir muhtemelen. Git fotokopi çektir üzerine de "Sahibi olduğum şu motorumun şu şahıs tarafından şu tarihte şu şehirden şu şehire taşımasına izin veriyorum." gibi bir şeyler karala altına da ıslak imza. Bence kabul eder bu kağıdı.
    Lazasker bunu beğendi.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    geçen bir arkadaş nakliye için yolladı yanlış hatırlamıyorsam oda vermişti..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Polis yolda durdursa nakliyeciye hırsız muamelesi yapabilirler. Çünkü taşınan mal sıfır değil sevk irsaliyesi vs olmayan 2. el motor. Nakliyesini yapıyom dese derdini anlatamaz ruhsatı olmadan. Birinin motorunu arkaya atmış, başka şehre satmaya götürüyo diye düşünebilir polis. Çünkü sahibi araçta yok ve o malın sahibinden teslim alındığını gösteren hiçbir evrak yok?

Arkadaşların önerdiği çözüm güzel, ruhsat fotokopisi üzerine yazıyla "... tarihinde ... nakliye firmansına motorumu ... şehrine götürmesi amacıyla şahsen teslim ettim" yazıp imzalasan sanırım onu da kabul eder.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bende nakliyeciyim. İstemekte haklı. Trilyonluk mal taşıyan adamlar sonuçta. Bi motoru çalmayla uğraşmaz.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı mujohit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar, bir kac gun sonra istanbuldan kayseriye tasinacagim bir mudded icin, bir kac guvenilir nakliyat firmasi ile gorustum, sonunda birinde karar kildim ama motosikletimi tasimak icin benden ruhsatimi da istedi tasima esnasinda, digerlerinede sorma imkanim olmadi reddedince.. aceba ruhsatimi vermem gerekirmi gercekten? 3, 4 gunum kaldi bir an once baska birini bulacam yoksa, bilen aydinlatirsa sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Bilen biri yokmu aceba :(
    Hayırlı olsun bu arada hocam. Yakın bi zamanda kurtulmak bana da nasip olur inşallah İstanbul'dan...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)