Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Çocuğa çarpıp kaçan motosikletli

Motovento
    REKLAM ALANI
    erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Normalde küfür yazmam ama; Bu beyinsiz için ve bu beyinsizi haklı görenler için küfürü hakettiklerini düşünüyorum.
    Bu nedenlede inanmayacaksınız ama ağızlar dolusu küfürlerimi sunuyorum.
    Yakalandığı yönünde yorum var umarım yaşadığım ülkede kanun ve adalet vardır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    motorcu beyinsizi muhtemelen
    "HATALIYIM EĞER GİDİP ÇOCUĞA BİRŞEY OLMUŞ MU DİYE BAKARSAM AĞZIMA SI..AR MİLLET DİYE DÜŞÜNÜP KAÇMIŞ"

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Kaçmasi guzel olmus.....

Dur okuyucu, hemen celallenme.....

illaki yakalanacak, kaçti diye katmerli ceza alicak.... kaç paşam kaç ebeninkine kar yagmasi yakindir...

Milletten dayak yeme kaygisi olan adam, tamam kaçar ama iki sokak sonra 112 yi arar sonra gecikmeden gider en yakin polis noktasina durumu anlatir gereken islem neyse yapilsin der... Motor ile yaraliyi nasil tasiycaksin birde onu dusunmek lazim, dimi...

Bir de bu memlekette cocuguna ara sokakta yavasca giden aracin aynasina tokat atip nasil numara yapacagini ogreten aileler var... buna ne denir....

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ya su siteye sırf algısı zayıf, lagım agızlı ınsanlar oldugu ıcın gırmek ıstemıyorum

baslık altında motosıkletlıyı haklı goren mı var? kasıntınız ne ?

arkadaslar dıyor kı , yayalara dıkkat edın! mal ebeveyn ve sacma sapan hareket eden cocuklarla dolu trafık. burada motorcu suratlı ama sız yarın bır gun dıkkatlı kullanmazsanız aradan fırlayan bır cocuga 5kmh ıle carparsınız, cocugun belkıde olumune sebebıyet verırsınız ters dustugu ıcın, way aq dıye de kalırsınız oldugunuz yerde. bu olayı anlamamak ne kadar zor olabılır?

Motosikleti
    Hemserim cumlelerini secerek kullan lutfen, bazilari söyle böyle desen anlarim ama top yekün tüm foruma hakaret ediyorsun seklinde algi olusuyor.... İmla hatasi yaptigini farz ediyor, iyi gunler diliyorum.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Üsluba dikkat edilse iyi olur...

Konuya gelirsek; kimse motosikletli suçsuz demiyor.

Ama yola fırlayanların kusurunu dikkate almadan yapacağınız her türlü yorum eksik olacaktır.

Tutanak tutulmuş olsa motosikletlinin 100% kusurlu olacağını zannetmiyorum. Sonuçta, araç trafiğine kapalı bir yola dalmış değil. Orası da oyun parkı değil.

Bunu gözünüzden kaçırıp sadece motosikletliyi suçlamak yanlış olur. Motosikletli elbette suçsuz değil. Ama kazaya sebebiyet vermekte tek suçlu da değil.

Kaldı ki bu resimde araç arasından fırlama dahi yok; yaklaşan motorlu taşıtı göre göre kendini yola atma var ... beklemek zahmetine katlanmak yerine...

Trafikte ister yaya olun ister araçlı, hayatta kalmak istiyorsanız biraz kurallara uymak zorundasınız.

Sonuçta trafik kuralları yayalar için de geçerlidir.

Siz "Bu şimdi beni gördü, benim geçmemi kenarda bekler, öyle yola çıkar" diye düşünüp de yolunuza devam ettikten sonra kimsenin fikrini değiştirip de sizi beklemeden karşıya kendini atmak üzere son anda yola önünüze fırlamaması dileğiyle ...

Motosikleti
    iki yaya kaldirimda birbirine dogru ayni cizgiden giderken ne yapiyo, sagdan mi soldan mi falanmi derken genelde kucaklasirlar... pardon dersin duruma gulersin devam edersin....Motorda yaya gozunden bakilinca ayni hissi yaratir. Carpismak bir andan sonra artik kader olur. Durma imkani varsa dur tabiki. Ama gerisi şans desek te isvicreli bilim adamlarinin yaptigi bir arastirmada ( ben yaptim desem kimse iplemez) yayalar oyle bir anda yuz yuze ise saga, yan duruyorsa geriye kacma egilimdedir. Carpisma kacinilmaz halde ise bu durum onceden kurgu olarak kas hafizasinda yer almalidir.

Elinde bim poseti olan pardesulu kilolu teyzeler bu arastirmaya dahil edilmemistir. Onlar far gormus tavsan kategorisindedirler. Korunma guduleri carpisma anina kadar refleksiz bekleme sonra ise çigirmak seklnde gelismistir.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki yaya kaldirimda birbirine dogru ayni cizgiden giderken ne yapiyo, sagdan mi soldan mi falanmi derken genelde kucaklasirlar... pardon dersin duruma gulersin devam edersin....Motorda yaya gozunden bakilinca ayni hissi yaratir. Carpismak bir andan sonra artik kader olur. Durma imkani varsa dur tabiki. Ama gerisi şans desek te isvicreli bilim adamlarinin yaptigi bir arastirmada ( ben yaptim desem kimse iplemez) yayalar oyle bir anda yuz yuze ise saga, yan duruyorsa geriye kacma egilimdedir. Carpisma kacinilmaz halde ise bu durum onceden kurgu olarak kas hafizasinda yer almalidir.

Elinde bim poseti olan pardesulu kilolu teyzeler bu arastirmaya dahil edilmemistir. Onlar far gormus tavsan kategorisindedirler. Korunma guduleri carpisma anina kadar refleksiz bekleme sonra ise çigirmak seklnde gelismistir.
    O pardesülü teyzelere fazla güvenme. Bir keresinde doğrudan motorun üzerine yola atladı. Deli dana modunda sürmediğim için durabildim. Önce üste çıkabilmek için bana kızacak oldu. Fakat gayet düzgün bir dille yanlış yaptığını ifade ettim. "Senin iyiliğini istiyorum. Teyzeciğim. Başkası ezer seni" dedim. Hatasını kabul edip yoluna gitti. İşin anahtarı şu; motosiklet kullanmaktan zevk alıyor olabilirsiniz. Fakat, motosikletin de bir araç olduğunu diğer araçlar gibi güvenli sürüş prensiplerine göre sürülmesi gerektiğini bir zahmet hatırlamak lazım....

Motosikleti
    ustad yapma, geniş kitle var, tutar bi bahçivan çikar konuya dahil olur.. neme lazim....
    Alonedark93 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bu. da bana kapaktir üstad......😂

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bursanın da suyu çıktı iyice. O yolda bu kadar hızlı mı gidilir, arabanın önünde illa biri çıkar. Bir hayvanlık yapıp vurmuşsun da vurup kaçmak nedir lan.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir sürü insanın olduğu yerde o hızla gitmek, kazaya davetiye çıkarmaktır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)