Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Üstün japon teknolojisi patladı :) Yamaha nmax sorunlu kontak anahtarı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuca bağlanmadı. Yamaha servisi çağırmıştı incelemek için ama ben gitmedim. Sürekli yamulan anahtarı yedek olarak kullanıyorum. Yedek olanı da asıl anahtar yapıp pamuklara sararak kullanıyorum. Gitmedim işte, üşendim gitmedim yada olumsuz yanıt alacağımı düşündüğüm için gitmedim. Sonuçta problem çözülmedi. Çözülseydi buraya yazardım. Ayrıca benim gibi karakteri sevmek zorunda değilsiniz ki zaten hislerimiz karşılıklı emin olun ...
    Kimse kimseyi sevmek zorunda değil .. Açtığınız başlığa yorum yapan herkes yardımcı olmak amacıyla yazdı bende dahil. Ortada yalnış bir kullanım varsa yarın birgün başka bir motosiklettede maduriyet yaşarsınız diye size tavsiye vermekti niyetim. Fakat siz bu üretim hatalı diyip başka birşey söylemediniz. Konuyu farklı boyuta taşıdınız. Bende dahil herkes merak etti gerçekten üretim hatası olabilir mi diye .. Okadar yaptığınız yorumdan sonra bir sonuç beklerdim. Belki birilerine faydanız dokunurdu. Bu piskolojiyle 3 5 sene daha kullanır bırakırsınız motosikleti zaten saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse kimseyi sevmek zorunda değil .. Açtığınız başlığa yorum yapan herkes yardımcı olmak amacıyla yazdı bende dahil. Ortada yalnış bir kullanım varsa yarın birgün başka bir motosiklettede maduriyet yaşarsınız diye size tavsiye vermekti niyetim. Fakat siz bu üretim hatalı diyip başka birşey söylemediniz. Konuyu farklı boyuta taşıdınız. Bende dahil herkes merak etti gerçekten üretim hatası olabilir mi diye .. Okadar yaptığınız yorumdan sonra bir sonuç beklerdim. Belki birilerine faydanız dokunurdu. Bu piskolojiyle 3 5 sene daha kullanır bırakırsınız motosikleti zaten saygılar.
    Önyargıyla yaklaşmasanız sorun çözülecek aslında ama önyargılısınız. Geride yazmıştım problemin sebebini ama sürekli olarak acemiliğimden dem vuruldu. 10 küsür senedir motosiklet kullanıcısıyım. Çeşitli marka modellerde birçok motorum oldu, eğer benim yanlış kullanımımdan olacak olsa daha erken yaşardım bu problemi, öyle değil mi? Neden kymco'da, suzuki' de yaşamadım da bunda yaşadım. Yazmaktan usandım artık ama yine yazayım. Fotoğraf koydum görün diye, ikiside nmax anahtarı biri bi yerde inceyken diğeri kalın. o ince yerden yamuluyor dedim, daha nasıl basit anlatabilriim bilmiyorum. Bu saçmalık bana denk gelmiş, kısmet. Ama bunun düşünülmesi gerekliydi diye düşünüyorum. Siz hala benim hatalı kullandığımı ve şimdi de bu gidişle 3-5 seneye motosikleti bırakacağımı iddia etmişsiniz. Benim motor sevdam bu kadar basit değil. Ehliyetiminde fotoğrafını çekip koyayım isterseniz tarihini görün. Yada yine tatmin olmayacaksanız ilk motorumun noter satışını bulabilirsem onu paylaşayım sizinle. Bence gereksiz inatlaşıyoruz. Sizi kastetmiyorum ama burada yamahanın avukatlığı yapılıyormuş gibi geldi bana. Savunuculuğa ne gerek var, ben yamahayı mı kötüledim. Başlık biraz iddialı olmuş farkındayım ama bana dönüş yapacaklarını söyleyip dönüşü ancak ben bu konuyu açınca yaptıkları için çok da kusurlu olduğumu düşünmüyorum başlık konusunda.
    Saygılar...

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önyargıyla yaklaşmasanız sorun çözülecek aslında ama önyargılısınız. Geride yazmıştım problemin sebebini ama sürekli olarak acemiliğimden dem vuruldu. 10 küsür senedir motosiklet kullanıcısıyım. Çeşitli marka modellerde birçok motorum oldu, eğer benim yanlış kullanımımdan olacak olsa daha erken yaşardım bu problemi, öyle değil mi? Neden kymco'da, suzuki' de yaşamadım da bunda yaşadım. Yazmaktan usandım artık ama yine yazayım. Fotoğraf koydum görün diye, ikiside nmax anahtarı biri bi yerde inceyken diğeri kalın. o ince yerden yamuluyor dedim, daha nasıl basit anlatabilriim bilmiyorum. Bu saçmalık bana denk gelmiş, kısmet. Ama bunun düşünülmesi gerekliydi diye düşünüyorum. Siz hala benim hatalı kullandığımı ve şimdi de bu gidişle 3-5 seneye motosikleti bırakacağımı iddia etmişsiniz. Benim motor sevdam bu kadar basit değil. Ehliyetiminde fotoğrafını çekip koyayım isterseniz tarihini görün. Yada yine tatmin olmayacaksanız ilk motorumun noter satışını bulabilirsem onu paylaşayım sizinle. Bence gereksiz inatlaşıyoruz. Sizi kastetmiyorum ama burada yamahanın avukatlığı yapılıyormuş gibi geldi bana. Savunuculuğa ne gerek var, ben yamahayı mı kötüledim. Başlık biraz iddialı olmuş farkındayım ama bana dönüş yapacaklarını söyleyip dönüşü ancak ben bu konuyu açınca yaptıkları için çok da kusurlu olduğumu düşünmüyorum başlık konusunda.
    Saygılar...
    Ben siz acemisiniz demedim zaten konuyu üzerinden 5 ay geçtikten sonra hortlattınız. Bu tip bir durum her model ve markada yaşanabilir. Anahtar yamulduysa 2 sebebi olabilir ya kullanıcı hatası hada dediğiniz gibi üretim hatası. Anahtar kağıttan bile yapılmış olsa olduğu yerde bıraktığınızda o bile yamulmaz diye belirterek sorunu önce kendinizde arayın dedik. Israrcı olunca ve sizi ikna edemeyince olurya belki dediğiniz gibi üretim hatasıdır diye bayiye gidip bu işi öğrenicem beni aradılar diye belirttiniz. Ne hikmetse koskoca motosiklet nete sizden başka sorunu yaşayan yazmadı. Hala üzerine bu anahtar hatalı diyorsanız geçmiş olsun. Umarım birdaha başınıza gelmez.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben siz acemisiniz demedim zaten konuyu üzerinden 5 ay geçtikten sonra hortlattınız. Bu tip bir durum her model ve markada yaşanabilir. Anahtar yamulduysa 2 sebebi olabilir ya kullanıcı hatası hada dediğiniz gibi üretim hatası. Anahtar kağıttan bile yapılmış olsa olduğu yerde bıraktığınızda o bile yamulmaz diye belirterek sorunu önce kendinizde arayın dedik. Israrcı olunca ve sizi ikna edemeyince olurya belki dediğiniz gibi üretim hatasıdır diye bayiye gidip bu işi öğrenicem beni aradılar diye belirttiniz. Ne hikmetse koskoca motosiklet nete sizden başka sorunu yaşayan yazmadı. Hala üzerine bu anahtar hatalı diyorsanız geçmiş olsun. Umarım birdaha başınıza gelmez.
    Konuyu hortlatmak istemezdim ama yazınızı görünce öyle sevmem böyle sevmem diye yazma gereği duydum hortladı ne yapayım. Mümkün olsa gömerim konuyu üstüne de 2 kürek toprak atarım

Siz hep yardımcı olmaktan bahsediyorsunuz ama nedense '' ne hikmetse sizden başka koskoca forumda bu sorunu olan yok'' gibisinden laf edip saldırgan bi tutum içindesini
    Lütfen daha fazla uzatmayalım. Ben daha fazla bu gereksiz polemikte olmak istemiyorum. Dileyen dilediğine inanır.

Saygı ve sevgilerimle ...

redboxer82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-max 250
    4 aydır Yamaha x-max kullanısıyım, aynı sıkıntı bendede var. Daha önceden 5 sene pcx kullandım hiç öyle problem olmadı. Ama şu anki anahtarın ortası çok ince ve hep oradan yamuluyor. Yanımda lastik çekiçle dolaşıyorum yamuldukça düzeltiyorum. Bıktım vallahi.

Motosikleti
    2017 model yamaha Nmax 125
    Arkadaşlar konu güncelmi bilmiyorum belki birilerinin işine yarar diye yazıyorum .
    2. el aldığım yamaha nmax 125 in 1 tane siyah anahtarı vardı eski sahibi yedeğini kaybetmiş
    Ali EXPRES ten 3.35 dolara 1 çift anahtar aldım adamlar mıknatıslarınıda gönderiyor 27 günde anahtarlarım geldi bendeki orjinal anahtara bakarak mıknatıslarını yerleştirdim ( mıknatıslar o kadar sıkı giriyorki düşmesi mümkün değil yinede üzerine japan yapıştırıcı damlattım )F kısmı çalışmaya başladı sonra anahtarı tanesini 5 tl ye bugün kopyalattırdım 1 i kırmızı 3 adet anahtarım oldu (kırmızı sanırım sadece renk olarak kırmızı)sipariş verirken sağ anahtarmı sol anahtarmı belirtmelisiniz
    ali EXPRES linki:
    https://tr.aliexpress.com/item/Marka...24b24c4ddJaGGn[COLOR="Silver"]

[

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)