Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YARIŞ MOTORLARI YASAKLANSIN?

Motovento
    REKLAM ALANI
    TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilgisiz bir kimse, savaş davuluna benzer, sesi çok, içi boştur. Cahille tartışmayın arkadaşlar. siyaset,din vb. uzmanı hatta prof. adamın cirit attığı o foruma şahsen ben uzun zamandır girmiyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biraz empati yapsak, Biraz o arabacıları anlamaya çalışsak fena mı olur?

Acaba o kişiler neden Motosikletlerden, neden motosiklet sürücülerinden rahatsız oluyor. Gerçeklik payları ne kadar? Bunları bi oturup bizde öz eleştiri yapsak nasıl olur?

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz empati yapsak, Biraz o arabacıları anlamaya çalışsak fena mı olur?

Acaba o kişiler neden Motosikletlerden, neden motosiklet sürücülerinden rahatsız oluyor. Gerçeklik payları ne kadar? Bunları bi oturup bizde öz eleştiri yapsak nasıl olur?
    Ben empati yaptım.

Adam bi ton para bayılmış bmw m3 almış. 1000 cc lik motordan hem daha yavaş seside lamborgini çıkmıyor. Arkadan kovalıyor yetişemiyor. Ara gazı çekiyor 1000lik gibi ses çıkaramıyor. Kendisinde de 1000 lik kullanacak ne cesaret var ne tecrübe. O yüzden yasaklanmasını istemiş.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben empati yaptım.

Adam bi ton para bayılmış bmw m3 almış. 1000 cc lik motordan hem daha yavaş seside lamborgini çıkmıyor. Arkadan kovalıyor yetişemiyor. Ara gazı çekiyor 1000lik gibi ses çıkaramıyor. Kendisinde de 1000 lik kullanacak ne cesaret var ne tecrübe. O yüzden yasaklanmasını istemiş.
    Dostum ben o forumdakiler için dememiştim. Genel olarak motorcuyu istemeyen tipler için demiştim..

Ben de dahil olmak üzere motorcular maalesef kuralları fazlasıyla çiğniyorlar. Sonra da saygı bekliyoruz. (Kurallara uyarsak da ezilecez o ayrı)
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben o forumdakiler için dememiştim. Genel olarak motorcuyu istemeyen tipler için demiştim..

Ben de dahil olmak üzere motorcular maalesef kuralları fazlasıyla çiğniyorlar. Sonra da saygı bekliyoruz. (Kurallara uyarsak da ezilecez o ayrı)
    Olayı motorcu arabacı bisikletçi veya yaya diye ayrıştırmamak gerek.

Ülkede genel bir trafik kültüründe sorun var. Forumlarda da tartışılarak çözülecek düzeyde değil.

Yapılabilecek tek şey hayatta kalmaya çalışmak.
    bursalıali bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletler tamamen yasaklansın. Çünkü ben öyle istiyorum
    Aklı olan kendine saklamıyor, başkasında da olsun istiyor. Ne çektiysek şu vicdanımızdan çektik

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yarış motosikletlerinin pist dışında kullanılmasına kesinlikle karşıyım, gençlerimizin canı bu kadar ucuz olmamalı.

Trafikte Formula araçları kullanılsa ne kadar saçma olur di mi?

Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O zaman yarış arabalarını da yasaklayın arkadaşlar
    Mesela trafikte ki hangi yarış arabalarını yasaklayalım?
    kurubuz ve twisten bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    1198 dışındaki bütün yarış motorları ve F40 harici tüm yarış arabaları yasaklansın.
    F40'ların 87 model üstü olanları da yasaklanabilir haksızlık olmasın.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Enduro'cuyum, çoğu zaman Supersport tayfasıyla sözlü tartışmaya girerim amaa...

Benim iki tekerli yoldaşıma uzatılan elin dilin ilk cevabını ilk ben veririm.

"Hass... ordan"
    SuleymanE, blue39 ve bursalıali bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun motorda değilki,

Zavallı aleti garajın köşesine koy senelerce uslu uslu bekler . Tekme atıp düşürsen bile gıkını çıkartamaz.

Ama bazı motorcuların yasaklanmasını ben de şiddetle destekliyorum....

Sevgilerimle
    Yanlış mantık.
    Silahlanmaya karşıyız. Neden karşıyız ? Sorun silahta değil ki ! . Koy salonun köşesinde uslu uslu bekler yıllarca. Tabancaya tekme atsan gıkı çıkmaz. O halde halka helikopterden silah dağıtılsın. Silahla işlenen suçlar artınca silahı dağıtanı, her isteyene vereni hiç suçlamayalım. Silah alt tarafı bir demir parçasıdır değil mi ?
    hasmet bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış mantık.
    Silahlanmaya karşıyız. Neden karşıyız ? Sorun silahta değil ki ! . Koy salonun köşesinde uslu uslu bekler yıllarca. Tabancaya tekme atsan gıkı çıkmaz. O halde halka helikopterden silah dağıtılsın. Silahla işlenen suçlar artınca silahı dağıtanı, her isteyene vereni hiç suçlamayalım. Silah alt tarafı bir demir parçasıdır değil mi ?
    Evet öyledir. Fakat amaç hız yapmak ve yarışmaksa bunun sadece supersport motosikletlerle yapılmayacağı da bilinmelidir. Çünkü hızlı olmak aslında görecelidir. Otobanda 100 km ile gidildiğinde yavaş, dağ yolunda 100 km ile gidildiğinde ışık hızıyla gidilmiş olur.
    Yani insan risk almak istedikten sonra motosikletin ss olmasına gerek yoktur, cinayet işlemek için de ''ruhsatlı tabanca'' şart değildir.
    matrax33 bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduro'cuyum, çoğu zaman Supersport tayfasıyla sözlü tartışmaya girerim amaa...

Benim iki tekerli yoldaşıma uzatılan elin dilin ilk cevabını ilk ben veririm.

"Hass... ordan"
    Biraz kitap oku, insanlara küfür etmeden tartışmanın, görüşünü ifade edebilmenin yollarını öğren. Hayat senin için daha güzel olacaktır.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    120 Km hızı geçen bütün araçlar yasaklansın.

SS motosikletlerin yasaklanmasını düşünen, isteyen, mantıklı bulan arkadaşlar başka hangi araçların yasaklanmasını istiyor?
    YasinC bunu beğendi.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Ne alıp veremediğiniz var racing motorla anlamış değilim. Kanında psikopatlık olan adam, 100cc 1000cc ayırt etmez hepsinde yapar apachiliğini. Zihniyeti değistirmek lazım.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yasaklayalım, yıkalım, yakalım, taş üstünde taş, asfalt üzerinde motosiklet bırakmayalım...
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz kitap oku, insanlara küfür etmeden tartışmanın, görüşünü ifade edebilmenin yollarını öğren. Hayat senin için daha güzel olacaktır.
    Bence sen konuşmadan önce bi tart, kitap okuyup okumadığımı neye göre belirlediysen kafanda vazgeç o fikirden.
    Forum kuralları olmasaydı daha enteresan cümleler kurardım ama işte malesef arkadaşın dediği gibi "Yasaklar yasaklansa" keşke.
    Sen beni bir de yüz yüze dinlesen, neler diyorum anlatamam sana.
    Bana taş atana harfiyat dökmek için elimden geleni yapıyorum şartlar el verdikçe, yapmaya da devam edicem.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar;
    Arabaları karşı tarafa oturtarak kıyaslama yapılmış, hatta silahla bile kıyaslanmış. Aslında konu o kadar açık ki anlayamıyorsunuz. Bu motorların amacı pist yarışıdır. Onun için üretilmişlerdir. Ama işte para tatlı gelmiş olacak ki pist ile sınırlandırılmamış, uygun olsun olmasın her türlü karayolunda kullanılır kılınmış. Kılınmış derken motorun pist harici kullanımı için üzerinde modifiye edilmiş, uygun hale getirilmiş olduğu anlaşılmasın sadece yasal mevzuat olarak uygun kılınmış. Amacı dışında kullanımının bence de yasaklanması gerek. Öyle kimse, ölürse tek ölüyor zaten kime ne zararı var demesin hız denemesi yaparken yayaya çarpıp yayanın da hayatına malolduğu birçok video biliyorum.
    Ayrıca cross motosikletler mesela neden trafikte yasak ? Kime ne zararı var? Neden plaka takılamıyor ? Çünkü uygun değil, bildiğin arazi için uygun üretilmiş. SS motorlar ise kaymak gibi, hatasız, hızları düşünülerek yolun virajları da mühendislik harikası olan pistler için uygundur.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar;
    Arabaları karşı tarafa oturtarak kıyaslama yapılmış, hatta silahla bile kıyaslanmış. Aslında konu o kadar açık ki anlayamıyorsunuz. Bu motorların amacı pist yarışıdır. Onun için üretilmişlerdir. Ama işte para tatlı gelmiş olacak ki pist ile sınırlandırılmamış, uygun olsun olmasın her türlü karayolunda kullanılır kılınmış. Kılınmış derken motorun pist harici kullanımı için üzerinde modifiye edilmiş, uygun hale getirilmiş olduğu anlaşılmasın sadece yasal mevzuat olarak uygun kılınmış. Amacı dışında kullanımının bence de yasaklanması gerek. Öyle kimse, ölürse tek ölüyor zaten kime ne zararı var demesin hız denemesi yaparken yayaya çarpıp yayanın da hayatına malolduğu birçok video biliyorum.
    Ayrıca cross motosikletler mesela neden trafikte yasak ? Kime ne zararı var? Neden plaka takılamıyor ? Çünkü uygun değil, bildiğin arazi için uygun üretilmiş. SS motorlar ise kaymak gibi, hatasız, hızları düşünülerek yolun virajları da mühendislik harikası olan pistler için uygundur.
    Trafik için hangi motoru önerirsiniz?
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar;
    Cross motorlar trafiğe çıkamıyor diye bir kanun yok, yakıt ve ömürlerinden dolayı masraflı oldukları için tercih edilmiyor.

Ama, cikamayanlarda var fakat bunların sebebi "Arazi için üretilmeleri" değil.

Benzin depolarına eklenen motor yağından dolayı egzosundan zehir saçtığı için yasak.

4 zamanlı hiç bir Supersport makinada zehir saçmak gibi bir durum yok.
    Hatta inanirmisiniz, teneke egzozlu çoğu cub ve scooterdan çok daha sağlam gazı filtreleyen egzozlari var...

Motosikleti
    Bakıyor.
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000cc motor almaya param yetmeyince ben.
    Sonu kadar katılıyorum. ondan sonra malum video sitesine girip bağğzı kişilerin drift makas videolarını izler.

Ayna kullanmayı bilmeyen, sinyal vermekten bir haber adam işgüzarlığı derim o kadar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)