Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Riderdenim Karayel Pantolon Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Vay botoxluya bak sen.Almam ben de bi daha.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne kadar yerli kazansın dedikçe o kadar kandırıldım. İşini doğru yapanları tenzih ederim ancak istisnalar kaideyi bozmuyor maalesef.
    espresso bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar yerli kazansın dedikçe o kadar kandırıldım. İşini doğru yapanları tenzih ederim ancak istisnalar kaideyi bozmuyor maalesef.
    kısayoldan ünlü olmaya çalışmak böyle birşey işte siz doğru olanı yaptınız. Belki burada yazılanlar kulaklarına giderde utanırlar.

Motosikleti
    Versys 650
    Başınıza gelen ve firmanın cevabı üzücü. Fotoğraflar üzerinden cevap vermek yerine en azından pantolonu incelemeleri gerekirdi.

Ben de 2.5 yıldır Samyeli modelini kullanıyorum. Güneşten renginin solması dışında hiçbir deformasyonu olmadı. Çok memnunum.

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    Ürünleri kendi söylemlerine göre çok kullanılmadan böyle parça parça olabiliyorsa o zaman ürünleri için son kullanma tarihi belirlesinler. Mesela Karayel model pantalonumuzun ilk kullanımınızdan itibaren tahmini kullanım süresi 1 yıldır, 1 yıl sonra çöp olur desinler biz de ona göre satın alalım.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Üstatlar bence esasen sorun fotoğraflardan anladığım kadarıyla dikiş patlaması değil, kumaşın sürtünme sonucu yıpranması nedeniyle dikiş yerine yakın yerden yırtılması olayı. Benim kot pantolonlar da hep aynı bölgeden eskime yapar en sonunda apış arası dikiş yerine yakın kısım incelir ve yırtılır. Eskiyen her kotun başına gelen durumdur. Ancak burada korumalı ve kevlar olduğu iddia edilen bir malzemeden bahsediyorsak, 1 yıl içinde hergün giyilse dahi bu duruma gelmemesi gerekir. Tasarım hatası da var bence en çok sürtünen kısma ek yeri yapılıp dikiş yapılmış, pantolonun oradan eskiyeceği çok net. Tüketici hakları yönünden firmanın da fazla yapacağı bir şey yok. Alıp inceleyelim deseler de verecekleri cevap değişmez. Belki aynı pantolonu 2 yıldır sorunsuz giyen de vardır, kullanıma bağlı olarak değişen sorunlar bunlar. Geçmiş olsun demekten başka yapacak bir şeyimiz yok.

Benim de korumalı kot pantolonum var. Pek fazla giymesemde dikiş yerlerinin bazıları söküldü ve renk akıttı. Çok fazla abartılacak kadar değil fakat motor ekipmanı olarak suit(ismini tam bilmiyorum sanırsam tulum diye geçiyor.) almak veya da kot olmayan ürünleri tercih etmek daha mantıklı gibi

Bu pantolon yoğun kullanılmadı.

Şubat ayında aldım pantolonu martın sonunda da ancak yeni motorumu satın alabildim. Ayda zaten en fazla 2 yada 3 kez giymişimdir. Hadi bu 6 olsun yüzde elli daha koyalım 9 gün giymişimdir. Basiretsizliğimden dolayı temmuz ayında motosiklete binemedim. 1 ay kadar garantideydi. Eylül ayında dizimden ameliyat oldum. Kasım ayında anca motora biner hale geldim.

Herşeyi geçtim bu ürünü normal kullanımda bacakların sürtünmesinden yırtılacak ise çok merak ediyorum. Asfalttaki streste ne olur. İşe giderken sık sık giydiğim kot pantolonda böyle bir şey yok.

Hırsızın suçu yok muhabbetine gitmesin lütfen.

Motosikleti
    Bu pantolon yoğun kullanılmadı.

Şubat ayında aldım pantolonu martın sonunda da ancak yeni motorumu satın alabildim. Ayda zaten en fazla 2 yada 3 kez giymişimdir. Hadi bu 6 olsun yüzde elli daha koyalım 9 gün giymişimdir. Basiretsizliğimden dolayı temmuz ayında motosiklete binemedim. 1 ay kadar garantideydi. Eylül ayında dizimden ameliyat oldum. Kasım ayında anca motora biner hale geldim.

Herşeyi geçtim bu ürünü normal kullanımda bacakların sürtünmesinden yırtılacak ise çok merak ediyorum. Asfalttaki streste ne olur. İşe giderken sık sık giydiğim kot pantolonda böyle bir şey yok.

Hırsızın suçu yok muhabbetine gitmesin lütfen.
    Ben anlamadım, sürekli cep telefonu koyuyordum sol cepte izi çıktı dedin. Şimdi de sadece 9 gün giydim diyorsun. 9 gün haricinde motora binmeden giydiğin günleri saymıyor musun yoksa gerçekten toplam 8-9 günde mi bu hale geldi? Genel olarak da yıpranmış gibi görünüyor pantolon.
    Hırsızın suçu yok muhabbetine girmiyorum yanlış anlama da bunları ilk mesajında belirtmemişsin nerden bilelim o kadar az kullandığını. Yaklaşık 1 yıl oldu demişsin sadece, arada çok fark var.
    Artı bacakların sürtünmesinden kot yırtılır abi, sürekli otur kalk apış arası seleye sürtünmeler vs bunlar olur yani. Ama gerçekten dediğin kadar az giydiysen üründe kusur var tabi.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlamadım, sürekli cep telefonu koyuyordum sol cepte izi çıktı dedin. Şimdi de sadece 9 gün giydim diyorsun. 9 gün haricinde motora binmeden giydiğin günleri saymıyor musun yoksa gerçekten toplam 8-9 günde mi bu hale geldi? Genel olarak da yıpranmış gibi görünüyor pantolon.
    Hırsızın suçu yok muhabbetine girmiyorum yanlış anlama da bunları ilk mesajında belirtmemişsin nerden bilelim o kadar az kullandığını. Yaklaşık 1 yıl oldu demişsin sadece, arada çok fark var.
    Artı bacakların sürtünmesinden kot yırtılır abi, sürekli otur kalk apış arası seleye sürtünmeler vs bunlar olur yani. Ama gerçekten dediğin kadar az giydiysen üründe kusur var tabi.
    Bir önceki sayfayı okuduysanız anlamış olmanız lazım. Sürekli cep telefonu koyuyorum derken, cep telefonunu giydiğim vakit hep sol cebe koyarım anlamında söyledim. Bir ayda maksimum giyeceğim günün 2-3 gün olduğunu belirtip hadi fazladan 6 gün daha giymiş olayım dedim. Kot pantolon kıvamında ise bu meredin dayanıklılığı o zaman kimse gidip sırf dizinde ve kalçasında koruma var diye dünya kadar para vermesin aptallık olur çünkü. Öyle saçmalık mı olur Allah aşkına bacakların sürtünmesinden motosiklet için tasarlanan bir pantolon yırtılır mı? Asfaltta nasıl koruyacak o zaman?

Bu pantolon ile en fazla 2-3 kez yağmura denk gelmişimdir. Ben kozmetik kusurunda değilim. İlk defa pantolon giymiyorum 3 yaşında tech90 duruyor dolapta düşmeden dolayı oluşan iz dışında hiç bir şey yok. Özellikle asfaltta sürtünmeye karşı koruma amaçlı bir ürünün dikişleri her hangi bir aksiyon olmadan böyle açılıyorsa düşünce ne olur? Ön sayfada Mahmut beye attığım mesajda daha detaylı resimler var. Dikiş yerinin zayıflığı ve kumaşın altında ekstra bir koruma olmadığını da fark edersiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4260226

Motosikleti
    Bana bir şeyi ispat zorunluluğun yok. O markayı da başka markayı da tanımam. Şikayetinde haklısın, tüm mesajları okumadım.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Bir önceki sayfayı okuduysanız anlamış olmanız lazım. Sürekli cep telefonu koyuyorum derken, cep telefonunu giydiğim vakit hep sol cebe koyarım anlamında söyledim. Bir ayda maksimum giyeceğim günün 2-3 gün olduğunu belirtip hadi fazladan 6 gün daha giymiş olayım dedim. Kot pantolon kıvamında ise bu meredin dayanıklılığı o zaman kimse gidip sırf dizinde ve kalçasında koruma var diye dünya kadar para vermesin aptallık olur çünkü. Öyle saçmalık mı olur Allah aşkına bacakların sürtünmesinden motosiklet için tasarlanan bir pantolon yırtılır mı? Asfaltta nasıl koruyacak o zaman?

Bu pantolon ile en fazla 2-3 kez yağmura denk gelmişimdir. Ben kozmetik kusurunda değilim. İlk defa pantolon giymiyorum 3 yaşında tech90 duruyor dolapta düşmeden dolayı oluşan iz dışında hiç bir şey yok. Özellikle asfaltta sürtünmeye karşı koruma amaçlı bir ürünün dikişleri her hangi bir aksiyon olmadan böyle açılıyorsa düşünce ne olur? Ön sayfada Mahmut beye attığım mesajda daha detaylı resimler var. Dikiş yerinin zayıflığı ve kumaşın altında ekstra bir koruma olmadığını da fark edersiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4260226
    canınızı sıkmayın. Söylediğim gibi markanın nekadar saçma olduğunu hepimiz gördük. Size karşı davranışlarından yola çıkarak motosikletle alakası olmayan bir pantolon yapıp foyası bu şekilde ortaya çıktığı için ben çok memnunum açıkcası. Birisi markayla ilgili birşey arattığında söyledikleriniz ve yaşadığınız problem sürekli karşılarına çıkacak. Uyanıklar hiçbir kevlar desteği olmayan normal kotun dizine koruma takıp ismine motosiklet kotu yazmazlar bundan sonra.

google rider denim yazıldığında ilk çıkan cümle:

Sürtünme esnasında oluşan ısıya, çarpışmadaki darbelere, suya, rüzgara ve kire karşı dayanım.

adamların sitesinde tüketiciye yönelik ürün kalitesi yada garantisiyle ilgili hiçbir ibare yok. Birdaha almadan mutlaka markayı iyi araştırın. konu hakkında daha fazla canınızı sıkmayın isteyen istediğini söylesin.
    YasinC bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)