Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Riderdenim Karayel Pantolon Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba MT sakinleri sene başında aldığım Riderdenim firmasının pantolununun dikişi söküldü. Zaten garip garip izler çıkıyordu ancak önemsemiyordum. Misal sol cebe sürekli cep telefonu koyduğum için orada cep telefonumun kalıbını çıkarabilirsiniz izlerden.
    Dizlik olan yerlerde kumaş kesin emin olmamak ile birlikte inceldiğini seziyorum. Bacak ayrımının biraz alt kısmından da pantolon söküldü. Her hangi bir aksiyon olmamasına rağmen pantolonun dikişlerinin patlaması tüm marka güvenimi bitirdi. Kaza durumunda bu pantolonun dizlik ve kalça korumaları dışında (tabi onlarda yerinde durursa) her hangi bir sürüklenmeye karşı koruma sağlayacağını sanmıyorum artık.

Kumaşın inceliğini resimlerden fark edebilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Fotoğrafları bir de üreticiyle paylaşın.Yardımcı olurlar diye düşünüyorum.Tatsız bir olay tabi ki.
    Ben de mavisinden kullanıyorum memnunum şimdilik.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba MT sakinleri sene başında aldığım Riderdenim firmasının pantolununun dikişi söküldü. Zaten garip garip izler çıkıyordu ancak önemsemiyordum. Misal sol cebe sürekli cep telefonu koyduğum için orada cep telefonumun kalıbını çıkarabilirsiniz izlerden.
    Dizlik olan yerlerde kumaş kesin emin olmamak ile birlikte inceldiğini seziyorum. Bacak ayrımının biraz alt kısmından da pantolon söküldü. Her hangi bir aksiyon olmamasına rağmen pantolonun dikişlerinin patlaması tüm marka güvenimi bitirdi. Kaza durumunda bu pantolonun dizlik ve kalça korumaları dışında (tabi onlarda yerinde durursa) her hangi bir sürüklenmeye karşı koruma sağlayacağını sanmıyorum artık.

Kumaşın inceliğini resimlerden fark edebilirsiniz.

https://i.hizliresim.com/4GNgL4.jpg
    https://i.hizliresim.com/JOjYpo.jpg
    https://i.hizliresim.com/OyjqRQ.jpg
    https://i.hizliresim.com/GyjYv6.jpg
    Merhaba, markaya güveninizi bitirmeden önce firmayla iletişime geçtiniz mi ? firmaya yazmadan böyle bir paylaşım yaptıysanız oda firmayı karalamaktan başka birşey olamaz. Motosiklet kot pantolonları hobi amaçlı çok nadir motosiklet kullanan kullanıcılar için uygun ürünler. Hangi markayı alırsanız alın. riderdenim tech90 reviti heviği dainesesi hepsindeki kot pantolonlar böyle bir amaç için üretiliyor. 1000 tlye aldığınız siyah levis kot pantolonunuzun bile cebinde telefon taşırsanız izi çıkar. Zaten revit ve dainese gibi kot pantolonları satın almadan üzerindeki etiketi okursanız boya akıtabilir dikkatli kullanılması gerekmektedir diye dikkat çekici sarı renkte etiketini görürsünüz. Bu türk markalarda yok bu onların eksikliği ve çok satmaya çalışma çabaları. Her kot kullanıma bağlı olarak yırtılabilir sökülebilir ve parçalanabilir. Motosiklet kotlarını diğerlerinden ayıran iç taraftaki kevlar katmanı sökük kısımdan içeri bakıldığındada kevlar bir kat yok gibi gözüküyor... ! Söylediğim tüm sözler motosiklet kotu üreten firmalardaki notlardan aktardığım bilgiler. Markaya güveni kaybetmeden önce üretici firmayla iletişime geçin. Motosiklet mücadele ister.

Firmaya dün akşam yazdım. Karalama yapma gibi bir amacım yok. Zaten zırt pırt giyilen bir şey de değil. Zaten kumaşın renginin atmasını vs. pek takmıyorum. Ancak böyle bir ürünün dikişleri patlaması, sökülmesi kabul edilebilecek bir şey değil. Firmaya mail attım zaten bilgileri olması için.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Firmaya dün akşam yazdım. Karalama yapma gibi bir amacım yok. Zaten zırt pırt giyilen bir şey de değil. Zaten kumaşın renginin atmasını vs. pek takmıyorum. Ancak böyle bir ürünün dikişleri patlaması, sökülmesi kabul edilebilecek bir şey değil. Firmaya mail attım zaten bilgileri olması için.
    isterseniz kabul etmeyin zaten tüketici mahkemesine başvurduğunuzda sizin yanınızda olurlar hertürlü. Fakat bu durum gayet normal. Tekstil bir ürün bu. Yani dikişler neden patlamasın makina zayıftır.. yanlış dikilmiştir vs. Dikişlerin patlamadığı ve sökülmeyen bir ürün yapılsa parayla satın alamassınız ondan emin olun :D

Mahmut bey bakın dış yüzeydeki dikiş açılır vs anlarım ancak sizinde gözünüze çarptığı gibi alt katında hiç bir koruyucu katman yok. Aynı zamanda Tech90 pantolonumu incelediğimde çok daha eski olmasına rağmen hiç bir dikişlerde deformasyon göremedim. Onu geçtim dış yüzeyin altında bir katman daha var.

Gidip tüketici mahkemesi vs uğraşamayacağım. Fabrika adreslerine de attım. Bundan sonra ürünleri alırken daha dikkatli olacağım. Buraya yazmamın sebebi de bu alırken dikkat edilmesinde fayda olduğu görüşündeyim.
    yasdal bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Mahmut bey bakın dış yüzeydeki dikiş açılır vs anlarım ancak sizinde gözünüze çarptığı gibi alt katında hiç bir koruyucu katman yok. Aynı zamanda Tech90 pantolonumu incelediğimde çok daha eski olmasına rağmen hiç bir dikişlerde deformasyon göremedim. Onu geçtim dış yüzeyin altında bir katman daha var.

Gidip tüketici mahkemesi vs uğraşamayacağım. Fabrika adreslerine de attım. Bundan sonra ürünleri alırken daha dikkatli olacağım. Buraya yazmamın sebebi de bu alırken dikkat edilmesinde fayda olduğu görüşündeyim.
    Yasin hocam merhaba, yaşadığınız olay üzücü geçmiş olsun öncelikle. Firma eminim yardımcı olacaktır, mağduriyetiniz hakkında. Bazen böyle şeyler nadir de olsa olabiliyor, konfeksiyon dikkatsizliği gibi sebeplerden dolayı. Bizde korumalı kot üretmekteyiz, hem üretim kısmında hem de mağaza kısmında kontrol edilse de bazen gözden kaçan şeyler olabiliyor. Birde ürün kot olunca dayanıklılık seviyesi aşağı yukarı belli.

Mühim olan sizin başınıza kötü bir olay gelmiş olmaması, tekrar geçmiş olsun.
    YasinC bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Bende aynı markanın samyeli kanvasını düşünüyorum, gelişmelerden bizi haberdar edermisiniz? 2 gün sonra başıma aynı durum gelse ne olacağını bilerek hareket etmek istiyorum. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré

yasin bey eğer altında koruyucu kevlar bir alan yoksa bu düpedüz insan kandırmak olur . Sanki kumaşın altında kevlarda kumaşla yırtılmış gibi gördüm ben kumaşa yapışık. Eğer öyle değilse sıkıntı büyük. sadece dize koruma koyarak motosiklet pantolonu diye isimlendirmek saçma olur.

Motosikleti
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasin bey eğer altında koruyucu kevlar bir alan yoksa bu düpedüz insan kandırmak olur . Sanki kumaşın altında kevlarda kumaşla yırtılmış gibi gördüm ben kumaşa yapışık. Eğer öyle değilse sıkıntı büyük. sadece dize koruma koyarak motosiklet pantolonu diye isimlendirmek saçma olur.
    Avrupada kevlarsız ve korumasız olarakta motorcycle denim tabiriyle pantolonlar satılıyor. Bir üstü olarak sadece diz veya kalça korumalı kotlar mevcut kevlar içermeyen. Ardından kalça-popo-diz kısmı kevlarlı, bir üst olarak kalça,popo,diz ve yan birleşim noktaları kevlarlı ve top nokta olarakta full kevlar diye tabir edilen ürünler var. Kevlar denen ürün güvenlik açısından güzel olsa da sıcak havalarda oldukça rahatsız eden ve bunaltan bir yapıda, işin maliyeti de cabası miktar arttıkça.

Kevların olması oldukça güzel ancak scooterların ağırlıklı olarak kullandığı dizlik yerine kevlarsız kalça ve diz korumalı düz bir kot bile çok daha koyurucu fikrime göre. En azından dizinizde dizlik kadar kolay dönme ve fırlama şansı yok. Üreten birisi olarak dikişlerin sağlam olmasına ve kumaşın mümkün olduğu kadar kalın olmasına dikkat ediyoruz. Eminim ki meslektaşlarımızda bunu göz önüne alıyorlardır.

Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aynı markanın samyeli kanvasını düşünüyorum, gelişmelerden bizi haberdar edermisiniz? 2 gün sonra başıma aynı durum gelse ne olacağını bilerek hareket etmek istiyorum. Geçmiş olsun.
    Cevaplarını abartmadan söylüyorum.

Bizim ürünlerde en üst düzey kumaş ve yardımcı malzemeler kullanılmakta, teknik koruma kısımlarında her hangi bir bozulma görülmüyor. Ürünü yoğun kullandığımdan dolayı (ayda 2 sefer giyerim en fazla sanki bir bu pantolonu giydim) sökülme olmuş. Terziye verin halleder dediler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns 200
    Benzer olaylar held hoover model kevlar kotum da benimde başıma geldi daha bir sezon kullanmışken sanki yıllardır kullanılan bir kıyafet gibi duruyor. Kotun dikişleri bazı yerlerden hafif hafif açılmaya başladı. Kendi kendine yırtıklar oluşmaya başladı ve bunun dışında kot üzerinde geçmeyen lekeler oluşmaya başladı boyasının çıkmasından öte. Bunlar dışında sağda solda birkaç küçük yırtık delik vb şeylerde var. 1 yılın sonunda bu kadar para verdiğim bir şeyin bu denli yıpranması beni cidden üzüyor.

Mahmut bey dikiş yerinin arkasında her hangi koruyucu kumaş vs yok. Hani dikiş açılırsa kevlar vs korusun diye.

Daha detaylı resimlerin linki;

https://i.hizliresim.com/ROjQda.jpg
    https://i.hizliresim.com/pGOEdq.jpg
    https://i.hizliresim.com/kX5Eqr.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupada kevlarsız ve korumasız olarakta motorcycle denim tabiriyle pantolonlar satılıyor. Bir üstü olarak sadece diz veya kalça korumalı kotlar mevcut kevlar içermeyen. Ardından kalça-popo-diz kısmı kevlarlı, bir üst olarak kalça,popo,diz ve yan birleşim noktaları kevlarlı ve top nokta olarakta full kevlar diye tabir edilen ürünler var. Kevlar denen ürün güvenlik açısından güzel olsa da sıcak havalarda oldukça rahatsız eden ve bunaltan bir yapıda, işin maliyeti de cabası miktar arttıkça.

Kevların olması oldukça güzel ancak scooterların ağırlıklı olarak kullandığı dizlik yerine kevlarsız kalça ve diz korumalı düz bir kot bile çok daha koyurucu fikrime göre. En azından dizinizde dizlik kadar kolay dönme ve fırlama şansı yok. Üreten birisi olarak dikişlerin sağlam olmasına ve kumaşın mümkün olduğu kadar kalın olmasına dikkat ediyoruz. Eminim ki meslektaşlarımızda bunu göz önüne alıyorlardır.
    Çok güzel ilgilendiler etik olsa direk mailin ekran görüntüsünü atardım. Açıkçası yaklaşımları üzdü. Ben ürün değişimi vs talep etmedim. Paylaşma amacımda üründe tasarım hatası, üretim hatası yada malzeme hatası mı bilemeyeceğim ama bir hata var. Bu hatayı bundan sonraki ürünlerde düzeltirler diye attım ancak sanırım pantolonu beleşe sıfırı ile değiştirmeye çalıştığımı düşündüler.

Her ne olursa olsun. İsterse her gün giyinsin. Sürüklenmeye karşı dayanıklı olması gereken koruyucu diye satılan bir ürünün böyle bir sorunu olamaz. Kumaş eskir dışı sökülür vs bir şey diyemem. Bunu şikayette etmem zaten. Ancak dikiş yerlerinin altında destek yoksa ve bir yıl olmadan ürün böyle patlıyorsa ben bunu pek kabul etmem.

Rakiplerinin sattığı Tech90'ın 3 yaşında pantolonunda kaza yaşamama rağmen geçen sene böyle bir sorun yok.

Zaten bugün itibari ile bu firmanın ürünlerini şahsen almayacağım.

Bende üretimciyim. Fabrikada işçilere verdiğimiz kesilmeye karşı dayanıklı kevlar eldiven de böyle bir sorun olsa firmanın canına okurduk fabrika olarak.
    Green Arrow bunu beğendi.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile, hiçbir deformasyon sökülme kaynaklı değil, doğrudan kumaş yırtılmış, iz yapmasıda kullanılan kumaşın kalitesindeki eksikliği delillendirmektedir. Hali ile firma kumaşı kendisi imal etmiyordur. Belki dikimi de kendisi yapmıyor fason atölyelere veriyordur, bilemeyiz. Ancak firmanın "gönderiniz bir inceleyelim" demeden sanki kumaşı bile lendisi üretip kalitesinden eminmiş gibi kesin kanaat vermesi oldukça şaşırtıcı. Dese ki; hımmm acaba bir üretim hatası mı var, aynı partide de başka sorunlar çıkarsa prestijimiz bozulur, göndersin müşterimiz bir bakalım, ustamız incelesin varsa bir sıkıntı telafi edelim.... Ha bunu anlarım.....

Kullandığımız kadarı ile hepimiz biliriz ki, bedenimize aşırı dar gelmeyen normal kalınlıktaki bir kot kumaşı yıkama talimatına uyulduğu sürece nerden baksan 1 yıl, haftada üç gün bile giyilip, hafta da 1 gün yıkansa dahi bu şekilde yırtılmaz.Taşlanmış, kumlanmış vs bir işlem görmüş ise zaten bu durum kullanma talimatında belirtilir. Normalden çabuk eskiyecektir haberiniz olsun der. Tavsiyem firmayı nazik bir dil ile ve ısrarla, bıktırana, usandırana kadar arayınız. Kendinizi haklı görmediğiniz bir husus yok ise hakkınızı aramanızda bir sakınca görmüyorum.

Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile, hiçbir deformasyon sökülme kaynaklı değil, doğrudan kumaş yırtılmış, iz yapmasıda kullanılan kumaşın kalitesindeki eksikliği delillendirmektedir. Hali ile firma kumaşı kendisi imal etmiyordur. Belki dikimi de kendisi yapmıyor fason atölyelere veriyordur, bilemeyiz. Ancak firmanın "gönderiniz bir inceleyelim" demeden sanki kumaşı bile lendisi üretip kalitesinden eminmiş gibi kesin kanaat vermesi oldukça şaşırtıcı. Dese ki; hımmm acaba bir üretim hatası mı var, aynı partide de başka sorunlar çıkarsa prestijimiz bozulur, göndersin müşterimiz bir bakalım, ustamız incelesin varsa bir sıkıntı telafi edelim.... Ha bunu anlarım.....

Kullandığımız kadarı ile hepimiz biliriz ki, bedenimize aşırı dar gelmeyen normal kalınlıktaki bir kot kumaşı yıkama talimatına uyulduğu sürece nerden baksan 1 yıl, haftada üç gün bile giyilip, hafta da 1 gün yıkansa dahi bu şekilde yırtılmaz.Taşlanmış, kumlanmış vs bir işlem görmüş ise zaten bu durum kullanma talimatında belirtilir. Normalden çabuk eskiyecektir haberiniz olsun der. Tavsiyem firmayı nazik bir dil ile ve ısrarla, bıktırana, usandırana kadar arayınız. Kendinizi haklı görmediğiniz bir husus yok ise hakkınızı aramanızda bir sakınca görmüyorum.
    Gelen mailden sonra gerekli cevabı verip konuyu kapattım. Beklediğim tek şey mesajınız da koyulaştırdığım gibi bir cevaptı. Ancak yerli firmalar bu kafa ile giderse en fazla 1 kere düdükler diyeceğim ama bu firmanın pantolonu, ceketini vs hep almıştım. Neyse eşek bile kuyuya bir kere düşer derler bir daha düşmem
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Gelen mailden sonra gerekli cevabı verip konuyu kapattım. Beklediğim tek şey mesajınız da koyulaştırdığım gibi bir cevaptı. Ancak yerli firmalar bu kafa ile giderse en fazla 1 kere düdükler diyeceğim ama bu firmanın pantolonu, ceketini vs hep almıştım. Neyse eşek bile kuyuya bir kere düşer derler bir daha düşmem
    Açıkçası üzüldüm. Bu markanın kışlık montunu almayı düşünüyordum yakın zamanda sırf yerli olduğu için. Aynı fiyata Macna alabiliyorken.

Bu arada: Özelden maili paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Edit:
    Sanırıım paylaşmışsın görmemişim:
    Bizim ürünlerde en üst düzey kumaş ve yardımcı malzemeler kullanılmakta, teknik koruma kısımlarında her hangi bir bozulma görülmüyor. Ürünü yoğun kullandığımdan dolayı (ayda 2 sefer giyerim en fazla sanki bir bu pantolonu giydim) sökülme olmuş. Terziye verin halleder dediler.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kardeşim yazdığımda yalnış ne var ? Kevlar koruma olmadan motosiklet kotu satıyorum ben diyen satıcıya el sallarım. Tabiki var yüzlerce firma zara bile motorcycle jacket diye normal deri ceket satıyor. Sıcak havalarda rahatsız oluyorsan sürmeyecen motor. Sıcak havada kevlar rahatsız ediyor diye şortla yada dize lastikle takılan korumayla sürecek değil millet. Birde kot üretiyoruz demişsin sen konuya daha hakim olman gerek. Normal kotun dizine koruma takıp ben korumalı motosiklet pantolonu yaptım satıyorum diyorsan eyw..

Sözüm motosiklete ve canına değer veren sürücülere götünüz yansa bile motosiklet pantolonu kullanın. En son zorda kalırsanız ve gerçekten zevk almıyorsanız kullanacağınız ürün kevlar destekli kot pantolon olabilir. Bunlar haricinde piyasada waikiki ayarında kot pantolon dikip dizlerine ve kalçalarına koruma koyulan pantolonlara sakın adında motosiklet geçiyor diye extra para verip almayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Mahmut bey dikiş yerinin arkasında her hangi koruyucu kumaş vs yok. Hani dikiş açılırsa kevlar vs korusun diye.

Daha detaylı resimlerin linki;

https://i.hizliresim.com/ROjQda.jpg
    https://i.hizliresim.com/pGOEdq.jpg
    https://i.hizliresim.com/kX5Eqr.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

Çok güzel ilgilendiler etik olsa direk mailin ekran görüntüsünü atardım. Açıkçası yaklaşımları üzdü. Ben ürün değişimi vs talep etmedim. Paylaşma amacımda üründe tasarım hatası, üretim hatası yada malzeme hatası mı bilemeyeceğim ama bir hata var. Bu hatayı bundan sonraki ürünlerde düzeltirler diye attım ancak sanırım pantolonu beleşe sıfırı ile değiştirmeye çalıştığımı düşündüler.

Her ne olursa olsun. İsterse her gün giyinsin. Sürüklenmeye karşı dayanıklı olması gereken koruyucu diye satılan bir ürünün böyle bir sorunu olamaz. Kumaş eskir dışı sökülür vs bir şey diyemem. Bunu şikayette etmem zaten. Ancak dikiş yerlerinin altında destek yoksa ve bir yıl olmadan ürün böyle patlıyorsa ben bunu pek kabul etmem.

Rakiplerinin sattığı Tech90'ın 3 yaşında pantolonunda kaza yaşamama rağmen geçen sene böyle bir sorun yok.

Zaten bugün itibari ile bu firmanın ürünlerini şahsen almayacağım.

Bende üretimciyim. Fabrikada işçilere verdiğimiz kesilmeye karşı dayanıklı kevlar eldiven de böyle bir sorun olsa firmanın canına okurduk fabrika olarak.
    çok üzüldüm sizin adınıza bizde sevdiklerimize iletiriz konuyu. Benim size tek bir tavsiyem var. Satıcı bile sattığı ürün hakkında bilgisiz. Tüketici hakem heyetine kolay birşekilde başvuru yapabiliyorsunuz. Direk e devlet üzerinden hiç üzmeyin tatlı canınızı. Sizin hatanız pantolonu alırken iç kısmındaki kevlar kısmı kontrol etmemeniz olmuş. Boşuna para vermişsiniz. Müşteriye bu şekilde davranan bu tip markalar zaten çok büyümüyor büyüyemez. 3 5 dükkan 3 5 ülke en fazla. Hata sizin bile olsa sizi üzmeden güzel bir şekilde bunu izah etmeleri gerekiyor. Küçük adamlar küçük kalıyor.. Birdaha kot almadan önce ne olursa olsun içindeki destekli bölümü kontrol edin ve bilinçli bir satıcıdan destek alın.

Tekrar geçmiş olsun.
    YasinC ve Green Arrow bunu beğendiler.

Motosikleti
    [QUOTE=MahmutBiner;4260256]kardeşim yazdığımda yalnış ne var ? Kevlar koruma olmadan motosiklet kotu satıyorum ben diyen satıcıya el sallarım. Tabiki var yüzlerce firma zara bile motorcycle jacket diye normal deri ceket satıyor. Sıcak havalarda rahatsız oluyorsan sürmeyecen motor. Sıcak havada kevlar rahatsız ediyor diye şortla yada dize lastikle takılan korumayla sürecek değil millet. Birde kot üretiyoruz demişsin sen konuya daha hakim olman gerek. Normal kotun dizine koruma takıp ben korumalı motosiklet pantolonu yaptım satıyorum diyorsan eyw..

Sözüm motosiklete ve canına değer veren sürücülere götünüz yansa bile motosiklet pantolonu kullanın. En son zorda kalırsanız ve gerçekten zevk almıyorsanız kullanacağınız ürün kevlar destekli kot pantolon olabilir. Bunlar haricinde piyasada waikiki ayarında kot pantolon dikip dizlerine ve kalçalarına koruma koyulan pantolonlara sakın adında motosiklet geçiyor diye extra para verip almayın.[COLOR="Silver"]

Dediklerinizde yanlış bir şey yok, ben size yanlış dediniz diye bir şey söyledim mi ? Siz kendi bakış açınızın altını biraz olmaz kanalıyla nitelemişsiniz ancak her sektörde olduğu gibi bunda da oluyor, olmak zorunda bende bunu belirttim. Yoksa herkes tek tip kask,pantolon ve mont üretirdi en üst seviyeden ve fiyattan. Bakış açınız bana göre doğru, güvenlik bunu gerektiriyor ancak maalesef sektör bunu kaldırmıyor, yada birileri buna müsaade etmiyor.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    [QUOTE=Green Arrow;4260343]
    kardeşim yazdığımda yalnış ne var ? Kevlar koruma olmadan motosiklet kotu satıyorum ben diyen satıcıya el sallarım. Tabiki var yüzlerce firma zara bile motorcycle jacket diye normal deri ceket satıyor. Sıcak havalarda rahatsız oluyorsan sürmeyecen motor. Sıcak havada kevlar rahatsız ediyor diye şortla yada dize lastikle takılan korumayla sürecek değil millet. Birde kot üretiyoruz demişsin sen konuya daha hakim olman gerek. Normal kotun dizine koruma takıp ben korumalı motosiklet pantolonu yaptım satıyorum diyorsan eyw..

Sözüm motosiklete ve canına değer veren sürücülere götünüz yansa bile motosiklet pantolonu kullanın. En son zorda kalırsanız ve gerçekten zevk almıyorsanız kullanacağınız ürün kevlar destekli kot pantolon olabilir. Bunlar haricinde piyasada waikiki ayarında kot pantolon dikip dizlerine ve kalçalarına koruma koyulan pantolonlara sakın adında motosiklet geçiyor diye extra para verip almayın.[COLOR="Silver"]

Dediklerinizde yanlış bir şey yok, ben size yanlış dediniz diye bir şey söyledim mi ? Siz kendi bakış açınızın altını biraz olmaz kanalıyla nitelemişsiniz ancak her sektörde olduğu gibi bunda da oluyor, olmak zorunda bende bunu belirttim. Yoksa herkes tek tip kask,pantolon ve mont üretirdi en üst seviyeden ve fiyattan. Bakış açınız bana göre doğru, güvenlik bunu gerektiriyor ancak maalesef sektör bunu kaldırmıyor, yada birileri buna müsaade etmiyor.
    artık herkes internetten girip neyin doğru neyin yanlış olduğunu biraz translate yardımıyla bulabilyor. O yüzden o kafalar yakında kaybolur gider. İşin doğrusunu yapmak ve bilinçlendirmek en doğrusu. Sizin içinde bu böyle herkese doğru bildiğimiz doğruyu paylaşmak zorundayız. Gerisi onların takdiri.
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    1 seneden uzun süredir Tech90'ın Avrupa'ya sattığı modellerden birini kullanıyorum.
    Neredeyse her gün giyiyorum, yıkanacağı zamanlar giyemiyorum sadece. Tüm gün de kotla geziyorum.
    2 kere de motordan düştüm bu kotla.

Yanlış yıkama + yoğun kullanımdan ötürü ağ kısmındaki kevlar açılmaya başladı. Dış kumaşta en ufak dikiş atması yok.

Ayrıca Riderdenim'den daha ucuz ve daha güzel.

Riderdenim bu kalite ve bu tasarımlarla devam edecekse fiyatlarını düşürmesi gerekiyor. 400 küsür TL'ye kot satıyorlar ve bunun gibi bir sürü şikayet var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)