Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

MOTOSİKLET ALDIRMIYORLAR- ALTERNATİF NE OLABİLİR ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Honda msx e bi bak derim ailene de göster ama bayide göster.

Ben elektrikli kullandım tam 4 yıl. Şahsen memnun kalmadım. Ehliyet yaşım gelincede hemen ehliyetimi alıp motorumu aldım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda msx e bi bak derim ailene de göster ama bayide göster.

Ben elektrikli kullandım tam 4 yıl. Şahsen memnun kalmadım. Ehliyet yaşım gelincede hemen ehliyetimi alıp motorumu aldım.
    50 cc küçük birşey olmaz mı acaba ? İşimi görmez mi

Motosikleti
    Alıntı mbaysal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 cc küçük birşey olmaz mı acaba ? İşimi görmez mi
    Görür tabikide

Görür tabikide
    en azından elektrikliden daha iyidir

Motosikleti
    en azından elektrikliden daha iyidir
    Bence öyle Kişiden kişiye değişir. Benim ihtiyacımı karşılamıyor.

Bence öyle Kişiden kişiye değişir. Benim ihtiyacımı karşılamıyor.
    50cc bir motosiklet için kask alırken ne kadarlık bir bütçe ayrılır ? CC farketmeksizin alacağımız kask yine çok kaliteli mi olmalı ?

Motosikleti
    50cc bir motosiklet için kask alırken ne kadarlık bir bütçe ayrılır ? CC farketmeksizin alacağımız kask yine çok kaliteli mi olmalı ?
    Ne kadar kaliteli olursa o kadar iyi bence. Ben venom kullanıyorum kask olarak.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Bende bu sıkıntılar senin yaşına oranla çok daha önce başladı. Hep başıma buyruktum. İlk okulda devamsızlıktan kaldığım için müdür babamı okula çağırdı, bağışla sınıf geçtim. Aynı olay orta okul ve lisede devam etti. 16 yaşındayken evden markete diye çıkıp maraşa gittim. 20li yaşlarımın başında türkiyedeki tüm şehirleri görmüş durumdaydım, her boşlukta başka şehire gittim. Okulun yaz tatillerinde basıp gidip başka şehirlerde çalıştım. Adından övgüyle bahsedilen her clubede gittim her pavyonada gittim. Olup olmayacak her ortama girdim. Bizimkiler istemediği halde yufka yüreklerine güvenip eve köpek aldım geldim, benden çok baktılar. Üniversite kaydıt zamanında manisada bi iş buldum hem çalıltım hem gezdim derken dönmedim ve okumadım. Ehliyet sınavlarına giderken arabamda vardı, motorumda. Çook cezalar yedim. Karakollardan toplandım, ağzım yüzüm, kırık eve geldim. Boksla ilgileniyorum belkide o yüzden benim için çok problem değildi ama ana yüreği dayanamazmış anladım, artık sadece kum torbasıyla dövüşüyorum. Tsirtümü çıkardığımda karnımda 5 tane kaybolmayan kocaman delik izi görüyorum, Allah korumuş diyorum. Daldan dala zıpladım, herşeye atladım. Çok keyif aldığım herşeye insanlar serserilik dedi. Anamın babamın yüzünü kızarttım. Yalnız seni soruna cevap vereyim derken kendimle yüzleşip içimi döktüm kardeşim alma. Ben anamı babamı dinlemedim herşey için milyon kere pişmanım. Sen olma. Sen motor aldın mı eve girmeden uyuyamayacak o kadın. Her fren sesi duyduğunda içi tuhaf olup seni arıcak. Onlar ikna olana kadar bekle. Yaşın yirmi çalış, kazan al demişler dinleme. Senin ailende hepimizin ailesi gibi maddiyattan önce seni düşünerek hareket ediyo. Yıllar önce mahallemizden bi çocukta aldı ailesinden habersiz bi motor. Ailesi benim sanıyodu bahçemde duruyodu. İyi ki başına bişey gelmedi vicdan azabından ölürdüm. Şu an kardeşime ekmek almaya gitmesi için bile motorumu vermem. Onun için benzin döker yakarım motoru ama vermem. Korkuyorum başına bişey gelir diye anlatabilmişimdir umarım.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Sanırım burdaki birçok kişinin başına gelmiştir senin başına gelenler.. güvenmeleri için eğitim almayı deneyebilirsin.. o arada alışırlar devamlı sürdüğün için. 1-2 de resim video göster falan yaza doğruda alırsın motorunu alıştıra alıştıra yap bu işi zaten sezon değil şimdi. Okula gitmek için de motorla kışın zor olabilir, giyisilerle falan uğraşabilirsin okulda sıkıntı olabilir..

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    bak tekrarlıyorum. Aileni boşuna karşına alıp konuşma. Onların tavrı net. Seninkide net olsun. Ben motosiklet istedim. 17-18 yaşında. Maddi durumum yok istedim. Yok evlatlıktan redederim falan neler dediler. Eyi dedim.

Üniversiteye gittim. Bi şekilde bi motosiklet aldım. Bindim falan. Tatil olduğunda okullar motorla eve geldim.

Ooo bi laflar, bi bağırmalar “motorunu yakıcam” lar falan. Gidin yakın dedim, polisi aramayan ne olsun dedim.

Bu alete öleceğimi bilsem de bineceğim çünkü mutluyum dedim. Bu hayata bir kez geliyorum siz istemiyorsunuz diye hayatımı bi kutunun içinde geçiremem kusura bakmayın da dedim.

Herşeyi dedim. Kabullenmediler. Konuşmadılar. Bende konuşmadım.

Sonra alıştılar. Yağmurda falan binme oğlum diyorlar. Bende binmiyorum

(Bu arada bana motoru birak bizim mercedes c180 i gotur diye teklifte etmislerdi. 2 bin tllik motoru degismedim mercedese )
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Ne kadar kaliteli olursa o kadar iyi bence. Ben venom kullanıyorum kask olarak.
    301 modeli kaliteli mi venomun ? Siz hangisini kullaniyorsunuz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım burdaki birçok kişinin başına gelmiştir senin başına gelenler.. güvenmeleri için eğitim almayı deneyebilirsin.. o arada alışırlar devamlı sürdüğün için. 1-2 de resim video göster falan yaza doğruda alırsın motorunu alıştıra alıştıra yap bu işi zaten sezon değil şimdi. Okula gitmek için de motorla kışın zor olabilir, giyisilerle falan uğraşabilirsin okulda sıkıntı olabilir..
    Dediginiz sekilde yapacagim. Onları bu duruma alıştıracağım. Zamanla tepkileri daha aza inecektir. Onceligim bir tane kask alip eve koymak olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

Şimdi kask almayı planlıyorum.
    Ls2 ff351 mi yoksa airoh speedfire kaskını mı onerirsiniz ?
    Butcem bu civarlarda o yuzden bunlari yazdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

301 modeli kaliteli mi venomun ? Siz hangisini kullaniyorsunuz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

Dediginiz sekilde yapacagim. Onları bu duruma alıştıracağım. Zamanla tepkileri daha aza inecektir. Onceligim bir tane kask alip eve koymak olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

Şimdi kask almayı planlıyorum.
    Ls2 ff351 mi yoksa airoh speedfire kaskını mı onerirsiniz ?
    Butcem bu civarlarda o yuzden bunlari yazdim.
    Ek olarak nenki nk 802 modeli de var

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)