Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza yapıyordum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Sabah çukura girmiştim ve motorum gaz yemiyordu, bu sebepten dolayı öğle molamda motorla biraz turlayayım ne durumda bakayım diye yola çıktım. Altımda today'le 50 km hızla giderken solumda bir tır belirdi rüzgar yememek için arka sına girdim tıra çok yakın ilerliyordum, tır frenledi bende hemen kendimi en sağa boş şeride doğru attım ve kocaman bir travego'yla karşılaştım aramızda 3-5 metre bi mesafe vardı duramayacaktım, şans eseri kendimi bir apartmanın otopark girişinden kaldıram attım ve lokantaya girdim çok şükür hiç biyere vurmadım, düşmedim fakat daha hızlı olsam ve ya tesadüf orda bir otopark girişi olmasa patlamıştım. bunuda sizle paylaşmak istedim, bilinçsizce yapılan hareketler cana mal olabilir, benim yaşadığım çokta ciddi değildi frenlediğimde 20km hızlara kadar düşmüştüm fakat koca koca motorlarla allah korusun dikkatli olalım. Her saniye kötü haberler alıyoruz, önce kendimize sahip çıkalım. Bir daha kontrolsüz ezbere şerit değiştirmem.
    Lazasker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Gecmis olsun. Hep lastiklerime guvenmistim niye bu kadar buyutuyorlar fabrika lastiklerini diye hep soylenmisimdir yaklasik 1000 1500km oluyor kullanali yagmurda camurda gayet guzel kullandim. Ancak bu sabah yine yerler islakti ve yaninda havada soguktu. Biraz gittikten sonra arka lastik kendi kendine kolbasti oynayinca isi gucu biraktim lastikciye geldim, lastikleri degisiyorum su an.

Bu mevsimde cok daha dikkatli ve yavas kullanmaliyiz ozellikle ani manevralar yerle butunlesmemizi saglayabilir.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    50 ile giderken durman o kadar zor olduysa adam gibi fren yapamamışsın demektir. Lastikler mi tutmuyor yoksa frenlerin mi gevşek?

Motosikleti
    Teşekkür ederim. Allahtan düşmemişsin sende, lastiklerim iyi durumda hava 15 derece civarlarında ve her hangi bi yağışta yoktu, ben tamamen kendi hatamdan kaynaklı bi kaza yapacaktım. Umarım böyle basit atlatırız hep. Hızım yavaşdı tabi ama ne olacağı belli olmuyo maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Lastiklerim iyi frenim biraz gevşek aslında evet, ama durmayacak kadar kötü değil fakat sonuç olarak durmadı işte olacağı varmış. çok anlık bişey olunca, kafamı çıkarır çıkarmaz otobüsü gördüm, bi metre ilerde şerit değiştirsem vurmuştum. Kendime kızıp bu postu yazdım
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yaptıktan sonra gel.

Motosikleti
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaptıktan sonra gel.
    Sen yap ziyarete geleyim
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)