Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kışlık motosiklet mont+ pantolon ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Epey bir süredir dizlik dirseklik vs idare ediyorum ve memnunum işini yapıyor. Ama artık motor kıyafetim olmasını istiyorum.
    Bugün karar verdim mont+ pantolon alacam.
    İstediğim özellikler: kış aylarında soğuk gecirmeyen ve yağmur geçirmeyen olacak.
    İki üründe korumalı olacak. Sadece bir takım alabildigim için yaz aylarındada kullanacağım.
    Fiyat toplamı: 600-700 olacak "bütce bu kadar" verdigim parayı sonuna kadar hak edecek.
    Acil yazdım çünkü bugün veya engeç yarın alacam.
    Kullanıcılardan tavsiye bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hocam benim nacizhane gözlemim kışlık pantolonlar yada montlar ne olursa olsun su geçiriyor. Ben iyisinden bir yağmur tulumu öneririm. Kışlık pantolon ve montlar çok hafif (tabiri caizse ahmak ıslatan) yağmura dayanabiliyor. Aslında onu bile geçiriyorlar ama kumaşıydı iç astarıydı derken seni ıslatmadan ancak dayanabiliyor. Belki bilmediğim bir model vardır şöyle nanotek kumaşlı suyu üstünde dahi tutmayan modeller ama fiyatını düşünemiyorum.

Gürkan05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW 250 INAZUMA
    Riderdenim zifiri model pantolonu kullanıyorum. Adı geçen nanoteknoloji bu pantolon da var ve belli bir seviyeye kadar su üzerinde damlacık şeklinde kayıp gidiyor. -5 dereceye kadar da kullandım insanı üşütecek derecede soğuk geçirmiyor hatta hiç geçirmiyor.
    Mont konusuna gelirsek toplam bütçene baktığımda 300-400tl bandında prohel , venom gibi markaların güzel kışlık montları var?

Motosikleti
    honda cb500f
    lbc yandan fermuarlı panttolon 300tl. pratikte. mont veonom yada proshel falan bakacaksın artık.kolay gelsin
    blk_pasa bunu beğendi.

Alıntı Gürkan05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Riderdenim zifiri model pantolonu kullanıyorum. Adı geçen nanoteknoloji bu pantolon da var ve belli bir seviyeye kadar su üzerinde damlacık şeklinde kayıp gidiyor. -5 dereceye kadar da kullandım insanı üşütecek derecede soğuk geçirmiyor hatta hiç geçirmiyor.
    Mont konusuna gelirsek toplam bütçene baktığımda 300-400tl bandında prohel , venom gibi markaların güzel kışlık montları var?
    Emin olduğunuz ürün varsa burda link atabilirseniz sevinirim. Belki 100 lira daha koyabilirim.
    Bilgilendirme için teşekkür ederim.
    Diger arkadaslara da ayrı ayrı teşekkür ederim

Motosikleti
    CRF 250
    Geçen sene Venom marka mont ve pantolon aldım memnunum. Çok kaliteli olmasa da orta kalite korumalar var içinde. İçlerinde sökülebilen astarlar var, soğuktan korumak için söker yazın giyersin. Montun içinde ilave su geçirmemesi için ilave bir kat daha var sökülebilir. Geçen yıl 300 + 300 TL ye almıştım şimdi fiyat ne olmuştur bilemiyorum malum dolar !! Ha bide montun boğaz kısmını tam kapamak istersen çoğu kişiye dar geliyor terzide ayarlanıyor.

Alıntı Kasım38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene Venom marka mont ve pantolon aldım memnunum. Çok kaliteli olmasa da orta kalite korumalar var içinde. İçlerinde sökülebilen astarlar var, soğuktan korumak için söker yazın giyersin. Montun içinde ilave su geçirmemesi için ilave bir kat daha var sökülebilir. Geçen yıl 300 + 300 TL ye almıştım şimdi fiyat ne olmuştur bilemiyorum malum dolar !! Ha bide montun boğaz kısmını tam kapamak istersen çoğu kişiye dar geliyor terzide ayarlanıyor.
    Bende bugün bir tane denedim venom marka mont. Fakat korumalar hoşuma gitmedi. Özellikle bel bölgesi için koyulan koruma hiç hoş değildi. Farklı modelleri vardır belki sizin dediğiniz benim baktığım model değildir.
    Bide şu var: http://www.motomax.com.tr/difi-voyag...-ceket-pmu3430

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

Ödeme yaparken indirim yapıyorlar. Galiba 500 TL e yakın tutar

Motosikleti
    CRF 250
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bugün bir tane denedim venom marka mont. Fakat korumalar hoşuma gitmedi. Özellikle bel bölgesi için koyulan koruma hiç hoş değildi. Farklı modelleri vardır belki sizin dediğiniz benim baktığım model değildir.
    Bide şu var: http://www.motomax.com.tr/difi-voyag...-ceket-pmu3430

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

Ödeme yaparken indirim yapıyorlar. Galiba 500 TL e yakın tutar
    Bunu alırsan sorun yaşayacağını sanmıyorum. Yanlış bilmiyorsam mağazalarda da indirim var deneyerek alırsın. On numara olur fiyat güzel.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Vallaha yağmur geçirmez derken, max 1 saat geçirmez. O da en kralı sanırım. Prohel yada venom mont , Prosev veya armode pantolon bakabilirsiniz. Ama bence pantolonun üstüne bir de yağmurluk alın...

Motosikleti
    Artık Yok...
    kışın sürüceksen öncelikli kaliteli bir çift kış lastiği al sonrası kaliteli pahalısından thermal goretex özellikli içlik takımı al üstünede normal bir kışlık set al mont pantalon ömürlük iş yaparsın..diğer türlü her sene bir şeyleri tak çıkar sat yenisini al falan uğraşıp durursun..

blk_pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    pantolon olarak lbc yandan fermuarlı kullanıyorum yağmur alır ama soğuk aslaa
    https://urun.n11.com/pantolon/lbc-ya...lon-P209920216
    yağmurluk olarak da bu tulumu kullanıyorum mükemmel diyebilirim alman malı
    https://urun.n11.com/yagmurluk/topte...rluk-P64205535
    mont olarak ben dorado deri mont kullanıyorum yağmur alıyor ama kışlık tekstil mont çeşidi çok tabi ki bakılabilir
    https://urun.n11.com/mont/manda-deri...SABEgJdivD_BwE
    Faith makes all things possible.
    Honda SH300İ NF02 Owned. / Yamaha BWS100 Owned. / Honda CBX250 Twister Sold. / Honda CBR125R HRC Sold. / Honda PCX125 Limited edition Sold. / Asya Polo 50 139QMBGY6 Sold.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kışın sürüceksen öncelikli kaliteli bir çift kış lastiği al sonrası kaliteli pahalısından thermal goretex özellikli içlik takımı al üstünede normal bir kışlık set al mont pantalon ömürlük iş yaparsın..diğer türlü her sene bir şeyleri tak çıkar sat yenisini al falan uğraşıp durursun..
    Lastik işini çoktan hallettim. Ayrıca ısıtmalı elcik ve elcik rüzgarlık ta aldım. Korumalı eldivenim de kıslık aldım. Yağmurluk aldım alt üst iki parça olarak. Ama yinede alacağım ürünün yagmur ve soğuk gecirmez olması önemli. Bugün prohel 3007 modeli ne baktım fena degil di. Sırt koruması neden böyle dandik oluyor ben anlamıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Alıntı blk_pasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pantolon olarak lbc yandan fermuarlı kullanıyorum yağmur alır ama soğuk aslaa
    https://urun.n11.com/pantolon/lbc-ya...lon-P209920216
    yağmurluk olarak da bu tulumu kullanıyorum mükemmel diyebilirim alman malı
    https://urun.n11.com/yagmurluk/topte...rluk-P64205535
    mont olarak ben dorado deri mont kullanıyorum yağmur alıyor ama kışlık tekstil mont çeşidi çok tabi ki bakılabilir
    https://urun.n11.com/mont/manda-deri...SABEgJdivD_BwE
    Ürünü -10 derecede kullanacagım kesin, ayrıca yağmurda da kullanacağım. Yağmurluk uzun yolda kullanılabilir. Ben şehir içindede altif kullanıyorum o yüzden pantolon suya dayanıklı olmalı. Yani en az bir saat dayanıklı olmalı.
    Deri mont denedim hatta kendi imalatım korumalı deri mont var. Fakat meret buz gibi oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

Dün ve bugün biraz gezdim diyarbakırda. Bir yandan da internetten bakıyorum. Kardeşler yamaha bayi ve önder yamaha bayi ye uğradım. Benim beğendigim ürünün fiyatı uçuk fiyat çıktı. Fiyatı uygun olan ise beni memnun edemedi.
    Çok şeymi istiyorum korumalı kıslık alt üst takım istiyorum 😐

Motosikleti
    Artık Yok...
    ısınma işi dışardan içeri yapılmaz bu genelde bizim yaptığımız en büyük hata .. korunmayı dışardan içeri doğru yapıyoruz halbuki korunma yani ısınma vücut sıcaklığını sabit tutma içerden dışarı olmalıdır..

vücudumuzun kendi zaten elektikli bir sobadır ısı üretir.. bu ısı çok fazla olursa terler az olursa üşür.. sen kendi kaloriferinin sıcaklığını sabit tutabildinmi üşümessin.. yağmur su kolay alırsın ucuz yollu bir yağmurluk tamamdır..

bizim insanımız genelde en pahalısından mont kaban pantalon alıyor tamam yağmur kar geçirmiyor ama vücudun sıcaklığınıda koruyamıyor soğuk iletiyor adam bir geliyor onca para verdik bir işe yaradığı yok dondum diyor misal..

bu işde en doğrusunu ordular yapar özellikle eksi derecede olan yerlerde soğuğun donma noktasına yaklaştığı yerlerde askerlere çift kat termal içlik giydirirler vücut ısılarını korusunlar diye.. üstlerinede kışlık tulumları giyerler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Evet arkadaşlar bugün diyarbakırdaki Honda bayii de aradığımı buldum. Venom mont 3 kademeli ve termal'dir. Ayrıca korumaları hoşuma gitti "bel bölgesi için korumada pek aradığımı bulamadım ve hepsine baktım"
    Pantolon prohel ve yine 3 kademeli ve askılı olan türde, termal özelligi olduğundan bunu tercih ettim. "Daha uygun fiyatlı olan da mevcuttu ama bayinin garanti verdigi kışlık ürün bu"
    Toplam: 800 lira tuttu
    Bayi'ye bir bir abi ile gittim. Tanıdık oldugu için pazarlık ta yaptım.
    Veee 635 liraya anlaştık.

Burda yardımcı olmak icin yazan arkadaslara bir kez daha teşekkür ederim. Sizin fikirlerinizden yola çıkarak bu ürünleri aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Son fotoğrafı da bundan önce de korumalı ürün kullandıgımı göstermek için attım. Ve sadece bir kısmı bunlar. Hani ekipmansız mı geziyordun diye yazmasınlar.

Yeni kaskım MT Helments. Bütceme uygun bu vardı umarım işimi görür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)