Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eski kaskımı toparlamak istiyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Merhaba, yaklaşık 3-4 senedir hiç takmadığım, Shoei kaskımın içi bildiğiniz kurumuş dökülüyo. İpini tuttum elimde kaldı fakat kaskımın kasası sağlam ve içini nasıl toparlayabilirim bunu yapan birisi varmı yada yapılabiliyomu? Zaten kafama olmayacak gibi duruyo fakat artcı kaskı olarak düşünüyorum bu sebeple içini değiştirebilirsem düşük maliyete tekrar hayata döndürücem aksi takdirde çöp olucak yada süs olucak şimdiden teşekkürler

kask bu modeldir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Her kaskını bir SON KULLANMA tarihi var. Kask üreticileri raf ömrü dolan ,son kullanma tarihi biten ürünlerin koruma ve benzer özelliklerini kaybedeceğini söylüyor.

Bu sebeple, kaskınızı bundan sonra bir hatıra olarak saklayabilirsiniz.

İhtyac duyduğunuzda sizi korumayacak bir kaskı kullanmayın. Sonu felaket olur.

Ayrıca, kaski yenilemek diye bir durum söz konusu değil.

Motosikleti
    Teşekkür ederim, konu kapanmıştır. İçine bi ampül takıp avize yaparım ben onu
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    kaskınız shoei xspirit 1 modeli bendede var aynı kasktan çok eski bir kask iç pedleri şu an satılan ucuz kasklarla aynı fiyat https://www.motostopgaraj.com/p-3520-SHOEI-X-SPIRIT-IC-PED-KOMPLE-SET.html fiyatı güncellememiş olabilirler geçen sene aynı fiyattı şu an muhtemelen iç pedleri 600 tl gibi bir rakam olabilir. Yeni bir kask almak daha mantıklı olacaktır

Motosikleti
    Avize yapıcam yada gece lambası ) ben uzun zamandır motosiklet kullanmıyodum, todayda antalya sıcağın pişmemek için açık kask kullanıyodum, yeni motorla beraber yeni kaskımıda aldım HJC IS-17 Lorenzo modeli. Gereksiz yere forum kirliğiği yapmış gibi hissettim kendimi konuyu silicem )

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Silmeyin, belki bu soru işareti aklında olan arkadaşlar faydalanır.

Silinmesi gereken o kdr çok konu var ki sizin ki değil ama.

Motosikleti
    Umarım bi işe yarar. Ekipmanın ne derece önemli olduğunu biliyorum, buna dair bir süre videolar izliyorum ve bende en kaliteli ekipmanı dizmek için çabalıyorum. Arkama binecek birisi olursa eğer fazladan eldivenim var çok gerçeli olmasada sırt koruması olan bi montum var ve ben altına Dainese Wave D1 Air takarak kullanıyorum bi de kask taşıyayım yanımda fazladan diyerek bu kaskı hayata döndürebilirmiyim diye düşündüm çünkü kalitesi belli olan bi ürün artcı olarak binecek arkadasıma eldiven sırt koruma ve kask vereyim çabasındayım. Artık napalım kaderlerine küssünler arkama binmek isteyen evinden kaskını getirecek
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Artçıda,eksiksiz ve motosiklet sektörünün kabul ettiği güvenlik onaylı sertifikalara sahip malzemeleri ile binmeli, sahip değilse binmesin. Canına değer veriyorsa. Motor sahipleride bindirmemekle mesuller. Unutmasınlar..

Bu arada ekipmanda önemli olan sertifikalı ürün kulkanmak. Tabi bütçe rahatsa, daineseler,alpinestarlar,sidiler,knoxlar,arai shoeiler alana sözüm yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)