Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Beklenen “Dominar 400” Yorumum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AbeciMotoru; bajaj düşmanlığınız dillere destan oldu. Sizi de ismen tanıyorum. Dominar 400 kullanıcıları bakın ne diyor? Sizinle aynı fikirde değil gibi. Şu hayatta insaflı olmak her zaman güzeldir.

Eleştirdiğiniz PULSAR NS 200 motorumuz da 2017 yılı ilk dokuz ay verilerine göre sport-super sport 107 modelin içinde son dört yıl olduğu gibi 2017 yılında da birinci. Bu modelimizde her geçen gün üzerine iyileştirmeler ilave ediliyor. Burada da sizin gibi düşünmüyorlar demek.

https://i.hizliresim.com/5GzO8j.png

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

PULSAR NS 200 kullanıcılarımız da böyle söylüyor...

https://i.hizliresim.com/QpGd9Z.png
    Matematik yalan söylemez ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AbeciMotoru; bajaj düşmanlığınız dillere destan oldu. Sizi de ismen tanıyorum. Dominar 400 kullanıcıları bakın ne diyor? Sizinle aynı fikirde değil gibi. Şu hayatta insaflı olmak her zaman güzeldir.

Eleştirdiğiniz PULSAR NS 200 motorumuz da 2017 yılı ilk dokuz ay verilerine göre sport-super sport 107 modelin içinde son dört yıl olduğu gibi 2017 yılında da birinci. Bu modelimizde her geçen gün üzerine iyileştirmeler ilave ediliyor. Burada da sizin gibi düşünmüyorlar demek.

https://i.hizliresim.com/5GzO8j.png

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

PULSAR NS 200 kullanıcılarımız da böyle söylüyor...

https://i.hizliresim.com/QpGd9Z.png
    Ekrem bey,abecimotor gerçekten baya abartıyor ama haklılık payı olduğu mevzular yok değil.Siz dominar sayfasına veya dominar ile alakalı her konuyu yanıtlıyorsunuz.Neden?Azmı sattınız?Yoksa berbat satış politikasından ötürü lansman fiyatından satamadığınız içinmi?yoksa 18 binden sattığınız kişilere ayıp ettiğinizi unuttunuzmu?Bu konuda zaten başarılı olunamamış bir durum zaten var.Şimdi Beni kuralkandan aradılar anket için.Konuştuk görüşlerimi tarafsız olarak belirttim.Berbat servis kalitesinden ötürü şikayetimide ayrıca üstüne basa basa belirttim.Sıfır motorumu darbeleyip elime verdiğinizide söyledim.Hanım kız bana sizinle irtibata geçeceğiz dedi aylar oldu geri dönen yok.Pulsar sayfasına özellikle ekrem ata bey diye mesaj yazdım neden cevaplamadınız?Görmedinizmi?Mümkünmü?Ben sizin samimiyetinize artık inanmıyorum.Keşke r25 veya ninja alsaydım.En azından verdiğim paraya değerdi.Elimdeki motoru en kısa zamanda satıp bajaj ile olan serüvenimi sırf sizin kötü politikalarınız yüzünden bitireceğim.Marka elinizde heder oluyor.Yazık...

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Ekrem abi hazir burdayken sana bir sey sormak istiyorum. Bazi ns200 kullanicilari buna bende dahilim, ön diskte yamulma sikayitimiz var ve bazi servisler bunu garantiden degistirirken bazilari degistiemiyor. Herhangi bir kaza veya sicakken yikama durumu olmadi ama disk yamuldu kendigilinden anlamis degilim. Her on fren yaptigimda kafa titremesi yapiyor.

Motosikleti
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem bey,abecimotor gerçekten baya abartıyor ama haklılık payı olduğu mevzular yok değil.Siz dominar sayfasına veya dominar ile alakalı her konuyu yanıtlıyorsunuz.Neden?Azmı sattınız?Yoksa berbat satış politikasından ötürü lansman fiyatından satamadığınız içinmi?yoksa 18 binden sattığınız kişilere ayıp ettiğinizi unuttunuzmu?Bu konuda zaten başarılı olunamamış bir durum zaten var.Şimdi Beni kuralkandan aradılar anket için.Konuştuk görüşlerimi tarafsız olarak belirttim.Berbat servis kalitesinden ötürü şikayetimide ayrıca üstüne basa basa belirttim.Sıfır motorumu darbeleyip elime verdiğinizide söyledim.Hanım kız bana sizinle irtibata geçeceğiz dedi aylar oldu geri dönen yok.Pulsar sayfasına özellikle ekrem ata bey diye mesaj yazdım neden cevaplamadınız?Görmedinizmi?Mümkünmü?Ben sizin samimiyetinize artık inanmıyorum.Keşke r25 veya ninja alsaydım.En azından verdiğim paraya değerdi.Elimdeki motoru en kısa zamanda satıp bajaj ile olan serüvenimi sırf sizin kötü politikalarınız yüzünden bitireceğim.Marka elinizde heder oluyor.Yazık...
    Vatandaşımız yetkili biriyle konuşmaya alışık olmadığı için nasıl konuşması gerektiğini bilmiyor.Adam burda bizi dinliyor,cevap veriyor.Bu az sattıkları anlamına mı gelir.Kawasaki ceosu da cevap veriyordu sana değil mi? Yazık.

Bu forumda motosiklet alanların çoğu ekrem abiye güvendiği için almıştır.Onun burada sorularımızı,sorunlarımızı konuşması cevaplaması bence çok önemli.Ekrem abiyi üzmeyelim,saygımızı bozmayalım.

Yoksa daha çoook telefonda başında beklerdiniz.Binlerce motor satmış adam bir o kadar insan ona mesaj atıyor vs.Cevap verememişse sebebi vardır.
    sheriff87, efendy06 ve 06Serhat bunu beğendiler.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vatandaşımız yetkili biriyle konuşmaya alışık olmadığı için nasıl konuşması gerektiğini bilmiyor.Adam burda bizi dinliyor,cevap veriyor.Bu az sattıkları anlamına mı gelir.Kawasaki ceosu da cevap veriyordu sana değil mi? Yazık.

Bu forumda motosiklet alanların çoğu ekrem abiye güvendiği için almıştır.Onun burada sorularımızı,sorunlarımızı konuşması cevaplaması bence çok önemli.Ekrem abiyi üzmeyelim,saygımızı bozmayalım.

Yoksa daha çoook telefonda başında beklerdiniz.Binlerce motor satmış adam bir o kadar insan ona mesaj atıyor vs.Cevap verememişse sebebi vardır.
    Başımdan geçen bir olayı dile getirdim,seninde dominarını yağ değişimide darbelesinler bakalım sende bu şekilde konuşabilecekmisin.Saygısız konuşmadım aksine nasıl gerekiyorsa o şekilde konuştum.Ben müşteriyim o ise satıcı.Satıcı müşteri hukukunu korusun bakalım istediğimiz başka birşey yok.Ekrem atanın burda birşeyler yazıp karalaması benim için hiçbirşey ifade etmiyor.Hiçde samimi gelmiyor.Bak dominar 400 sayfasına.Neler yazmışız.Aslında şuan konu dominarın fiyatı değil ama o zaman bile bize neler neler dedi fiyat ile alakalı.Söylediklerinin hiçbiri diğerini tutmadı.Bayiler 18 den sattılar sonra fiyat düştü.Bunlar sadece örnekleri.Pulsar sayfasında sorunu olanlar oldu hangisine neler yazmış.Toplasan 3-5 tane.Ne hikmet ise dominar ile alakalı olan her konuya yazıyor.Sorunsuz motorumu abs arızası ile elime verdiler tamirde etmediler,kendi imkanlarım ile sorunumu düzelttim.Motorumun ayaklık peginin olduğu gri döküm yerinde derin derin çizikler var göze batan.Sen sırf yağ değiştirsin diye verdiğin motoru böyle sorunlar ile eline verseler neler hissedersin.Ekrem abimize saygısız konuşma haksızlık ediyorsun kaka mavellen mi dersin çok ironik.Umrumdada değil ben diyeceğimi diyeyimde kim ne yazar çizer takmıyorum.Adam teknolojik motor üretmiş.Arıza bulma soketi entegre etmiş.Arızasını tespit edeceği aleti servisine vermemiş.Bu benim ayıpımmı?Ustaya diyorumki arızasına bakalım,ustanın bana dediği.Tek tek sensörleri beyini söküp bakacam.Ne gerek var buna.Tak cihazı nokta atışı yap.Usta hem alaksız hemde şimdi bakamam bekle 2 saat bekledim yinede bakmadı.Ekrem ata bunu bilmiyormu?Bu olay alanya servisinde oluyor.Gazipaşadakinde arıza tespit cihazı yok.Hoş motoruda heder eden gazipaşa servisi.

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başımdan geçen bir olayı dile getirdim,seninde dominarını yağ değişimide darbelesinler bakalım sende bu şekilde konuşabilecekmisin.Saygısız konuşmadım aksine nasıl gerekiyorsa o şekilde konuştum.Ben müşteriyim o ise satıcı.Satıcı müşteri hukukunu korusun bakalım istediğimiz başka birşey yok.Ekrem atanın burda birşeyler yazıp karalaması benim için hiçbirşey ifade etmiyor.Hiçde samimi gelmiyor.Bak dominar 400 sayfasına.Neler yazmışız.Aslında şuan konu dominarın fiyatı değil ama o zaman bile bize neler neler dedi fiyat ile alakalı.Söylediklerinin hiçbiri diğerini tutmadı.Bayiler 18 den sattılar sonra fiyat düştü.Bunlar sadece örnekleri.Pulsar sayfasında sorunu olanlar oldu hangisine neler yazmış.Toplasan 3-5 tane.Ne hikmet ise dominar ile alakalı olan her konuya yazıyor.Sorunsuz motorumu abs arızası ile elime verdiler tamirde etmediler,kendi imkanlarım ile sorunumu düzelttim.Motorumun ayaklık peginin olduğu gri döküm yerinde derin derin çizikler var göze batan.Sen sırf yağ değiştirsin diye verdiğin motoru böyle sorunlar ile eline verseler neler hissedersin.Ekrem abimize saygısız konuşma haksızlık ediyorsun kaka mavellen mi dersin çok ironik.Umrumdada değil ben diyeceğimi diyeyimde kim ne yazar çizer takmıyorum.Adam teknolojik motor üretmiş.Arıza bulma soketi entegre etmiş.Arızasını tespit edeceği aleti servisine vermemiş.Bu benim ayıpımmı?Ustaya diyorumki arızasına bakalım,ustanın bana dediği.Tek tek sensörleri beyini söküp bakacam.Ne gerek var buna.Tak cihazı nokta atışı yap.Usta hem alaksız hemde şimdi bakamam bekle 2 saat bekledim yinede bakmadı.Ekrem ata bunu bilmiyormu?Bu olay alanya servisinde oluyor.Gazipaşadakinde arıza tespit cihazı yok.Hoş motoruda heder eden gazipaşa servisi.
    Değerli mavellen;

Öncelikle bazı mesajlara cevap veriyorsunuz, bazılarına vermiyorsunuz. Ya da işinize geldiği gibi davranıyorsunuz manasına gelen serzenişleriniz için üzgünüm. Böyle bir yapım yok ve niyetim böyle olsa idi bu mecrada bizzat kendi ismim ile bulunmam söz konusu olmazdım.

Siz de takdir edersiniz ki bajaj motosiklet olarak binlerce satış adedine ulaşmış bir markanın satış ve pazarlama müdürü sıfatı ile bu mesajlara ulaşabilmem de artık pek mümkün değil. Ki bazı arkadaşlarımın öylesine sevecen ve hoş mesajları geliyor ki (kesinlikle şikâyetçi değilim) ama satış sonrasında çalışan bir kişi gibi benden taleplerde bulunuluyor. Tabi bunlara yardımcı olamıyorum. Ama elimden geldiğince yol gösteriyorum.

Bununla beraber forumlarda gerçekten zor durumda ve çaresiz kaldığını hissettiğim arkadaşlar için de mutlaka yol gösterici olmaya çalışıyorum.

Ayrıca birçok mesajın gereği için de yazışmaları ve irtibatları özelden yapıyorum. Zira ne forumları gereksiz yere işgal etmeye gerek var, ne de bunun reklamını yapacak değiliz.

Sizin mesajınızı da gerçekten hatırlamıyorum. Eğer gördü isem yönlendirme yapmışımdı. Ama gerçekten bilmiyorum. Ayrıca Alanya servisimiz Ahmet Özyiğit sektörün en eskilerinden ve müşteri memnuniyeti en yüksek olan servislerimizdendir. Eğer bu servisimizde sorun yaşadı iseniz ve devam eden sorununuz varsa sizi yönlendirebiliriz.

Dominar 400 modelimiz ile ilgili söyleyebileceğim şudur. Ankette de paylaştığım gibi şu ana kadar müşteri memnuniyeti en yüksek bajaj modelimizdir. Beğeni oranı % 93 üzerindedir. Fiyat istikrarı konusundaki şikâyetiniz için şunları söyleyebilirim. En geç mart ayında Euro 4 modellerin tüm marka fiyatları belli olunca daha belirgin bir istikrar sağlanacaktır. Mevcut kurlar ve ilave % 20 gümrük vergisi ile asgari fiyatı 22.000-23.000 TL aralığı görülüyor. Bana soran arkadaşlara kesinlikle satmayın ve bu fırsatı da kaçırmayın diyorum. Maalesef sektörün şu an fiyatlar için geldiği nokta bu. Ama elbette karar sizlerin.

Dominar 400 satışı başarılı-başarısız yorumunuz için söyleyebileceğim şudur. Eyül ayı tuik verilerine göre 200 ve üzeri tüm cc sport modellerin içinde (107 model) 9 ncu sırada yerini almıştır. Bu kategoride Pulsar NS 200 birinci, PULSAR RS 200 ise 6 ncı sıradadır.
    Şahsen DOMİNAR 400 modeli için 2018 yılında ilk beş bekliyorum. Bu mevsimde dahi dün aramıza 3 arkadaşımız daha katılmıştır.
    Kısaca söyleyebileceğim bunlardır.

Dediğim gibi yapacağımız bir şey varsa da bana yazabilirsiniz.

Selamlar…

ekrem_ata@kuralkan.com.tr
    benhasan ve fatih.met bunu beğendiler.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Vatandaşımız yetkili biriyle konuşmaya alışık olmadığı için nasıl konuşması gerektiğini bilmiyor.Adam burda bizi dinliyor,cevap veriyor.

Bu hiç olmadı.

Bu forumda motosiklet alanların çoğu ekrem abiye güvendiği için almıştır.
    Bunun doğrusu markanın bir temsilcisine değil direk kendisine güven olmalı, değil mi

Onun burada sorularımızı,sorunlarımızı konuşması cevaplaması bence çok önemli.Ekrem abiyi üzmeyelim,saygımızı bozmayalım.
    Bunu anlamıyorum. Daha önce de dile getirdim. Ekram bey bizimle arkadaş olmak için değil, ticari amaç doğrultusunda burada.

Bu, markanın Türkiye'de kötü yönetildiğinden başka bir şey söylemiyor bana. He diyeceksiniz ki diğer markalarda insanlar hiç mi telefonda bekleye bekleye heder olmuyor. Kötüden örnek olmaz. Atacak tabii ki... Adamın işi bu.. Bunun için maaş alıyor...

Sorunu hallolmayan Ekrem abiye yazdı. Ekrem abi baktı baktı, bakmadı, adam yalan oldu. Bu nasıl iş aga ? Böyle marka, garanti, güven mi olur... Bi kişi de çıkıp "aga bu nedir" demiyor mu ? (diyenler var galiba)
    mavellen ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şu abeci denen adama cevap vermeyin arkadaşlar. Kendisi bilgisiz olduğu gibi aynı zamanda sabit fikirli ve en kötüsü de kendini herkesten akıllı zannediyor. Moderatörler bir kovamadılar şu adamı forumdan. R25'in malzeme kalitesini Dominar'dan fazla bulan adam hiçbir yorum yazmasın şu forumda.
    enescanatar bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Bir kaç arkadaş depoyu tam doldurduklarında başlarına geldiğini söylemiş.Ama ben iki kişiden okudum bu şikayeti.Gezdim forumları faceyi felan başka rastlamadım..Hep 50 liralık aldığımız için denk gelmemişte olabiliriz
    Hep tam doldurur, hep hiç çizgi kalmayıncaya kadar boşaltırım depoyu, bahsettiğim gaz yememe olayı depo doluluğu ile alakalı değil, zira yarım depo varken de , neredeyse tam dolu iken de başıma geldi.

Alıntı HarunBAŞARIK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar satın alanlar içerisinde belkide en aftif kullanan biriyim. Bu gaz yemememe, tekleme sorununuda ilk gündeme getiren kişiyim.Bu sorunu yaşayınca yetkili servise gittim ve motorsikletimi kontrol ettirdim. Herhangi bir sorun bulunmadı. Ve bunuda sürekli yapmıyordu. düşük viteslerde çalıştıktan 4-5 dk sonra yapıyordu. Daha sonra aracımdan mmemnun kaldığım üzere shell in yakıtını denemeye başladım. Ve sorun ilk depoda kayboldu. Aylarca SHELLDEN BENZİN ALDIM VE BU SORUNU BİR DAHA YAŞAMADIM. Geçenlerde mecburen başka bir istasyondan benzin aldım endişe ile fakat yine yaşamadım. Bu sorun benim için tarih oldu diyebilirim.
    Ben zaten benzini hep Shell'den alıyorum, hatta benzinimin çoğunu aldığım 2 adet shell var, birisi işime varmadan 800m önce, diğeri de evime varmadan 5km önce. Olayın sizin için de tarih olMAdığını ne yazık ki göreceksiniz.

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun diyeceğim, aldın mı üstad dominarı?
    %20 vergi geldi haberinden 2 gün sonra aldım. Rodajı yapıp 1 haftada kıyılarda kamp ata ata 2000 küsür km Ankara-Antalya-Bodrum-Burdur(salda gölü)-Ankara yaptım bayramda.
    Benim için 3 sorunu var:
    1- Bu bahsettiğim gaz yememe olayı(ki dediğim gibi yazılım güncelleme ile çözülmüş hint forumlarına göre)
    2- Motoru em çok kullandığınız 4-6bin devir arasında deli edecek şekilde zırıltı sesi, yaza doğru herşeyi söküp uğraşırım artık
    3- Kışın Ankara soğuklarında yazılım atılmış pulsar gibi tek marşta çalışmaması, 3 sene Pulsar kullandım, yazılım da attırmadım, tıkır tıkır sabah eksi bilmemkaç ayazında tek marşla çalışıyordu(halen çalışıyor, satmadım daha Pulsarı da).Aküyü kontrol edip bujilere bakıcam bi ara, zaman bulursam.

Onun dışında konforu pulsardan(2014 versiyonundan) 2 kat daha iyi, torkunun iyi olması yokuşlarda bırakın bayılmayı, hız bile kazandırıyor.
    Yine yaza doğru 42 dişli taktırıp genelde gittiğim 130-150km/s hız aralığında daha rahat bir sürüş kazanmayı umuyorum, bakalım nasıl olacak.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu hiç olmadı.

Bunun doğrusu markanın bir temsilcisine değil direk kendisine güven olmalı, değil mi

Bunu anlamıyorum. Daha önce de dile getirdim. Ekram bey bizimle arkadaş olmak için değil, ticari amaç doğrultusunda burada.

Bu, markanın Türkiye'de kötü yönetildiğinden başka bir şey söylemiyor bana. He diyeceksiniz ki diğer markalarda insanlar hiç mi telefonda bekleye bekleye heder olmuyor. Kötüden örnek olmaz. Atacak tabii ki... Adamın işi bu.. Bunun için maaş alıyor...

Sorunu hallolmayan Ekrem abiye yazdı. Ekrem abi baktı baktı, bakmadı, adam yalan oldu. Bu nasıl iş aga ? Böyle marka, garanti, güven mi olur... Bi kişi de çıkıp "aga bu nedir" demiyor mu ? (diyenler var galiba)
    Boşuna biz bacac için bakkal zihniyeti demiyoruz, anlayan birilerini görmek güzel dostum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu abeci denen adama cevap vermeyin arkadaşlar. Kendisi bilgisiz olduğu gibi aynı zamanda sabit fikirli ve en kötüsü de kendini herkesten akıllı zannediyor. Moderatörler bir kovamadılar şu adamı forumdan. R25'in malzeme kalitesini Dominar'dan fazla bulan adam hiçbir yorum yazmasın şu forumda.
    Nolursun cevap ver bana :D
    sizin gibi motoru sırf sevaplarıyla gören beyin filtresi tıkık arkadaşlar oldukça,
    ben burda var olucam, git moderatörüne şikayet et.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    bu şahsiyetin yazdığı konulara bakın. ya konu dışı forumunda ya da bajaj ile alakalı sayfalarda motor ile alakalı söyleyebileceği tek şey bajaj eleştirisi yermesi. bişey bildiğinden falan da değil. yazdıklarına bakın elle tutulur hiçbir veri yok. sadece sıkıyor

Dominar için orjinal aksesuar istiyoruz.Ön cam gibi

Motosikleti
    Alıntı avarekasnak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar için orjinal aksesuar istiyoruz.Ön cam gibi
    Evet büyük sorun.Bir tane aksesuarı yok

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu hiç olmadı.

Tabi ki böyle değil değerli Shrieker;

Ben buradan sorunu gördüm çözülüyor, görmedim sorun kalıyor.

Böyle bir marka sürdürülebilir olabilir mi? Dördüncü yılda bu markanın pazarda aldığı yer böylesine tesadüflerle gerçekleşebilir mi? Tabi ki mümkün değil.

Geri planda büyük bir ekip çalışıyor.

Ben bu forumda ne maksatla olduğumu 2013 yılında katılırken açıkladım.

Marka hakkında birinci ağızdan bazı önemli bilgileri sunmak, genel bilgilendirmeler yapmak, sektör hakkında zaman zaman ilgi duyabileceğiniz bilgileri sunmak. Genel bulunma maksadım bu.

Tabi ki markanın görünen yüzü olarak zamanım elverdiği ölçüde forumları takip edebiliyorum. Tabi ki zaman zaman gene mesaim elverdiği ölçüde sorunları gördüğüm zaman yol gösterici olabiliyorum. Ama aylardır foruma giremediğim de oluyor.

Meselenin doğru anlaşılması için bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster

%20 vergi geldi haberinden 2 gün sonra aldım. Rodajı yapıp 1 haftada kıyılarda kamp ata ata 2000 küsür km Ankara-Antalya-Bodrum-Burdur(salda gölü)-Ankara yaptım bayramda.
    Benim için 3 sorunu var:
    1- Bu bahsettiğim gaz yememe olayı(ki dediğim gibi yazılım güncelleme ile çözülmüş hint forumlarına göre)
    2- Motoru em çok kullandığınız 4-6bin devir arasında deli edecek şekilde zırıltı sesi, yaza doğru herşeyi söküp uğraşırım artık
    3- Kışın Ankara soğuklarında yazılım atılmış pulsar gibi tek marşta çalışmaması, 3 sene Pulsar kullandım, yazılım da attırmadım, tıkır tıkır sabah eksi bilmemkaç ayazında tek marşla çalışıyordu(halen çalışıyor, satmadım daha Pulsarı da).Aküyü kontrol edip bujilere bakıcam bi ara, zaman bulursam.

Onun dışında konforu pulsardan(2014 versiyonundan) 2 kat daha iyi, torkunun iyi olması yokuşlarda bırakın bayılmayı, hız bile kazandırıyor.
    Yine yaza doğru 42 dişli taktırıp genelde gittiğim 130-150km/s hız aralığında daha rahat bir sürüş kazanmayı umuyorum, bakalım nasıl olacak.
    Hayırlı olsun üstadım. Allah kaza bela vermesin. Başım çok kalabalık, biraz rahatlayınca sana kahve ısmarlayım, iki laflarız.

Ekrem ATA abi, bu gün hal hatır sormak için benim eski pulsarı sattığım arkadaş aradı. Motordan memnun olduğunu, ancak servisle ilgili sıkıntıları olduğunu beyan etti. Serviste motoruna araba ile çarpmışlar, vb. lüzumsuz gereksiz bir sürü durum. Ben kendisine motomekanik veya kızıltepe motorsa gidip servisle ilgili işlemlerini bu iki firmada çözmesini tavsiye ettim. Bir türlü çözülmedi bu yaycılar. Yine söylüyorum, Mahmut'un kendisi ile ilgili hiçbir şikayet ile karşılaşmadım bu güne kadar çevremde, ancak biliyorsunuz ki Mahmut usta orada çalışan. Hiç yaycıların işletmecisinden memnun kalmış kimseye rastlamadım. Bilginize,

Selamlar...

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    2016 da R25 aldık bin pişman olduk. Sezonumuz da rezil oldu paramız da rezil oldu. Makine yağ pompası yüzünden cortladı. Belki de canımızdan olcaktık o cortladığı anda kaza yapabilirdik... Servisle garantiyle bi ton kavga dövüş uğraştık güç bela garantiye soktular ama yinede yağ parasını aldılar daha yeni servis bakımdan çıkmış olan motosiklete. Makinesi yenilenmiş olduğu için kimse satın almıyordu, 6.000 km de ki motosikleti zararına satmak zorunda kaldık.

Aradan 2 seneye yakın zaman geçti.6 tane motosiklet değiştirdim. Mondial-Kanuni-Honda-Yamaha vs.
    Çok ucuza denk getirdiğim için en sonunda tekrar r25 aldım ama çok ucuza denk gelmese kesinlikle almazdım. R25 te Parça kalitesinin neyini abartıyorlar anlamadım, deposu bile plastik... hani granaj konusunda kalite için Honda desen parça kalitesini anlarım da r25 in kalitesini pek anlamadım...

Yakıt desen içiyor. ABS yok, ABS demek hayat kurtarılması demek. Çok ilginç konuşuyorsun abeci cidden yorumların motosiklet kullanan kitle için pek faydalı değil.

Bana kalırsa bu dominar400 fiyatına göre iyi bir makine gibi, alanlar arttıkça zaten daha da belli olacak sağlamlığı veya sağlam olmama konusu.

RS200 kullandım 1.000 km civarı hiçbir sorun yaşamadım. Motosikleti çok beğendim. Abs aşırı güven veriyordu. Hayırlısıyla ilerleyen dönemlerde dominar da alabilirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makinesi yenilenmiş olduğu için kimse satın almıyordu, 6.000 km de ki motosikleti zararına satmak zorunda kaldık.
    hep aklıma takılırdı yeri gelmişken sorayım,
    sıfır motor takılmış ise bunun ne gibi bir dezavatajı olabilir ? mesela orjinal motorun 20 bin km de olduğunu düşünelim,bu şekliyle mi tercih edilmeli yoksa bir sebeple sandık motor takılmış olan mı ?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ben de 7.000 KM R25 kullanan biri olarak soyleyebilirim ki grenaj kalitesinin ovunulecek bir tarafi yok.Ben de begenmiyordum sahsen.Ama yag pompasi da,diger garantiden degisen parcalar da aninda sorgusuz sualsiz degisti ki tek bir sorun yasamadim.Yag pompasi sorunu ciktigindan itibaren benim basima gelmis olsaydi kontak acmazdim motorda, sorgulatir goturur garantiye degistirin derdim sorunlu seriden ise.Onun harici cok yakiyor diyen arkadaslari da anlamiyorum ben sakin kullanimda 3.5 rahat yakiyordum zorlamadan.Bastiginda da giden bir motor kimse motorune performansina laf etmesin bence.ondan once ki motorum da r125 di, kesinlikle daha kaliteli ve saglam duruyordu R25 ten.

Dominara a gelecek olursak kesinlikle bu fiyata alinir bir motor kimse aksini soylemesin.ABS kaydirmali debriyaj vs goruntusu de gayet guzel ( jantlar haric bence cöp )..Ama ufak tefek sorunlari var midir bilmiyorum var gibi gozukuyor.Onemli olan yine burda sorunlarin cozulup cozulmedigi.Yoksa sikayetlerin geneline bakarsak herkes motorunda ufak tefek sorun ciksa da gayet memnun,sadece servislerden sikayetci.Olay burda sorun da degil,cozumunde.Bu sorunlari cozebilcek,motora hakim servisler olsa belki kimse sikayetleri dile getirmez bile.Bu ns200de de boyleydi,ufak tefek enteresan sorunlari vardi ama 50 servisten 1 i 2 si hakimdi belki konuya.Bajaj cok iyi isler yapiyor ama servis konusunda bence hala bakkal usulu calisiyor kusura bakmayin

Sorunlar bas gosterip cozulemiyorsa, bunun son caresi her sorun Ekrem ata ya iletiliyorsa orta da cok buyuk bir kopukluk var servis-musteri iliskisinde
    Shrieker bunu beğendi.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Alıntı Turgetson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep aklıma takılırdı yeri gelmişken sorayım,
    sıfır motor takılmış ise bunun ne gibi bir dezavatajı olabilir ? mesela orjinal motorun 20 bin km de olduğunu düşünelim,bu şekliyle mi tercih edilmeli yoksa bir sebeple sandık motor takılmış olan mı ?
    Yeni yapılmış motor herzaman risktir diyorlar. Riske girmek istemiyor kimse. 20.0000 km de motor mu sifir sandik motor mu dersen ben sifir sandik motoru tercih ederim.

Zippos, cbr250 ile gaza yuklensem de yakiti pek fark etmiyordu ama r25 te gaza biraz yuklenince yakit asiri ciddi artiyor. Bir de o gosteren tuketim degerinin yarım litre civaeı fazlasını yakıyor aşağı yukarı.

Konuyu dağattık kusura bakmayın arkadaşlar.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sorunlar bas gosterip cozulemiyorsa, bunun son caresi her sorun Ekrem ata ya iletiliyorsa orta da cok buyuk bir kopukluk var servis-musteri iliskisinde
    Demek istediğim buydu. Ürün orjinal Japonya üretimi taş gibi makine de olsa eğer bayi/servisler dandikse ve hatırı sayılır oranda sorunu çözülmemiş/mağdur edilmiş müşteri oluyorsa orada iyi bir marka itibarından söz etmek çok güç.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)