Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alanya'da Ocak-Ekim Döneminde Motosiklet Sürücülerine Yaklaşık 2 Milyon Tl Ceza ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, Alanya’da motosikletlere yönelik ocak- ekim döneminde yapılan denetimlerde kural ihlali yaptığı tespit edilen 4 bin 464 sürücüye, toplam 1 milyon 910 bin 515 TL ceza yazıldı.
    Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) motorlu kara taşıtları istatistiklerine göre Türkiye'de 2017 yılı haziran ayı sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı toplam 21 milyon 643 bin 213 taşıt bulunuyor. Bu verilere göre Antalya'da trafiğe kayıtlı araç sayısı 995 bin 799 olarak açıklandı. Antalya, İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra taşıt sayısı bakımında 4'üncü sırada yer alıyor. Antalya, 265 bin 829 motosiklet sayısı ile de İstanbul'dan sonra 2'nci sırada yer alıyor.
    81 İLDE DENETİM
    Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı, özellikle yaz aylarında trafikteki yoğunluğu artan motosikletlere karşı asayiş, trafik ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla bu yılın başında 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve bağlı yönetmelik ile diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde 81 ilde uygulama başlattı.
    ALANYA'DA 65 BİN ARAÇ DENETLENDİ
    Tescilsiz motosikletlerin trafikten yasaklanması ehliyetsiz ve kasksız motosiklet kullanımının engellenmesi ile kazalarının önlenmesi amacıyla yapılan denetim kapsamında Antalya'nın Alanya İlçesi'nde ocak- ekim döneminde 65 bin 554 araç denetlendi.
    YAKLAŞIK 2 MİLYON CEZA YAZILDI
    Yapılan denetim ve kontrollerde başta egzozu standart dışı hale getirilerek gürültü kirliliği yapan motosikletler olmak üzere çeşitli kural ihlallerinde bulunduğu tespit edilen 4 bin 464 motosiklet sürücüsüne 1 milyon 910 bin 515 TL cezai işlem uygulandı. Denetimlerce 1041 motosiklet de trafikten yasaklandı.
    fz6_fazer ve 07mehmet07 bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Geçen hafta itibariyle radardan dolayı 420 tl ile bende bu listeye girdim

helal olsun yaşasın türkiye, zaten yollarda 3-5 motor var ellerinde son kalanları eritiyorlar gerisini öldürdüler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    O değilde yürüyen parayız resmen :D Bir para iki para üç para ... böylemi düşünüyorlar acep ?

Denetlesinler ne olacak. Zaten eksiğim yok ara ara kontrol ediyorlar bakıyorlar hayırlı yolculuklar dileyip gönderiyorlar. Benim kızdığım nokta sadece motosiklet sürücülerine uygulan bir uygulama denmesi. Sanki uzaydan geldik muamelesi.
    Kaza yapsan polis ilk bize ehliyet ruhsat soruyor olması. Motosiklet kullanıcısı haksızdır mantığı beyne yerleşmis ve direkt suclanıyor olmak. Allahtan kamera kayıt yapıyorum. Al lan al diye gözüne sokasım geliyor kayıtları

Motosikleti
    mondial mt 125
    denetlenmesi sıkıntı değil ama,geçen işe gidiyorum, tam ışığı geçtim, motosikletli trafik polisi durdurdu, diyalog aynen şöyle.

-dur bakalım nereye gidiyorsun
    -işe gidiyorum,buyrun
    -ehliyet,ruhsatı ver sen bakim(yanındakine ,yokturya neyse)
    -buyrun
    -sigortan var mı senin
    -var poliçem burda vereyim(sonrasında sorgulamalar falan)
    -git şimdi hadi,(yanındakine,bak arkadan biri daha geliyor,durdur şunu,racing geliyordu)

ne bilim bu tavır benim zoruma gitti, robocop gibi giyinip işe giden biri sana ne gösterdi de ,evraksız olabileceğini düşündün, bu ön yargı çok kötü.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı daia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    denetlenmesi sıkıntı değil ama,geçen işe gidiyorum, tam ışığı geçtim, motosikletli trafik polisi durdurdu, diyalog aynen şöyle.

-işe gidiyorum,buyrun
    -buyrun
    -sigortan var mı senin
    -git şimdi hadi,(yanındakine,bak arkadan biri daha geliyor,durdur şunu,racing geliyordu)

ne bilim bu tavır benim zoruma gitti, robocop gibi giyinip işe giden biri sana ne gösterdi de ,evraksız olabileceğini düşündün, bu ön yargı çok kötü.
    Bazı polis arkadaşlara veriliyor mu bilmiyorum ama nasıl konuşulması gerektiği derside verilmeli.

Alıntı daia adlı üyeden alıntı Mesajı göster

-işe gidiyorum,buyrun
    -buyrun
    -sigortan var mı senin

Demek istedigimde bu tür şeyler. Ön yargı tavan yapmış. İnanın son 4 ayda 20 kez çevirdiler beni zevkle ehliyet,ruhsat,sigorta ve mtv vergisini veriyorum, kask ekipman da mevcut. Şaşırarak bakıyorlar.
    Ergani'ye gidiyordum yine polis çevirmesi vardı. Tabi durdurdu ehliyet ruhsat sordu evrakları verdim. Ruhsat var diye amirine sesleniyor. Amir soruyor plaka varmı? Diğeri var diyor. Amir inanamayıp kalkıp motorun arkasından plakaya bakıyor. Harbiden varmış diyor!? İşte durum bukadar vahim
    tuncel_85 bunu beğendi.

Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek istedigimde bu tür şeyler. Ön yargı tavan yapmış. İnanın son 4 ayda 20 kez çevirdiler beni zevkle ehliyet,ruhsat,sigorta ve mtv vergisini veriyorum, kask ekipman da mevcut. Şaşırarak bakıyorlar.
    Ergani'ye gidiyordum yine polis çevirmesi vardı. Tabi durdurdu ehliyet ruhsat sordu evrakları verdim. Ruhsat var diye amirine sesleniyor. Amir soruyor plaka varmı? Diğeri var diyor. Amir inanamayıp kalkıp motorun arkasından plakaya bakıyor. Harbiden varmış diyor!? İşte durum bukadar vahim
    Durumun vahim olması ruhsat, plaka ve ekipmansız çok sayıda motorun yollara geziyor olması. Tam takım bir motorcu gördüklerinde polisin şaşırmasını normal görüyorum.

Bazı polislerin tavırlarından bağımsız, ki bu motorculara özel değil, kontrollerin tüm motorlu araçlar için daha da arttırılması gerekir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı İhsan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durumun vahim olması ruhsat, plaka ve ekipmansız çok sayıda motorun yollara geziyor olması. Tam takım bir motorcu gördüklerinde polisin şaşırmasını normal görüyorum.

Bazı polislerin tavırlarından bağımsız, ki bu motorculara özel değil, kontrollerin tüm motorlu araçlar için daha da arttırılması gerekir.
    Dedikleriniz doğru. Fakat bu kontrollerin sene sonuna doğru sıklaşması sizede çok garip gelmiyor mu ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)