Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dandik kask icin cam lazim...

Motovento
    REKLAM ALANI
    oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Benim kedi kasktan korkuyor neyse ki böyle dertlerimiz olmuyor.

Ama hava soğuyunca ve kombi de yanmıyorsa kımıldatmıyor şerefsiz, anında tokat.

Asıl soruna gelirsek; bilemedim valla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 lira için bizimi trollüyorsun. Terlik versenize bana bişii denicem
    yaşimin yarisini içeren bir rakam kadar fiyati olan nesne icin trolleme gibi bir itham altina alinmak gercekten uzucu oldu. Yinede eyvallah.

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Kaskı da soğuktan koruma amaçlı kullananı ilk defa görüyorum. Enteresan... Bırak soğuğu, kurşun geçirmez termal balaklavalar var hocam, kask nedir Allah aşkına.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elimde, hani şu 20 tl lik kasklardan bitane var, gecen benim kiremit (kedi) döve döve raftan aşaği atti ve kaskin ön cami ta dibinden kırıldı.

Kiremitin boyle bi huyu var, nolan i da dövüyo bunu da..

Bu dandik kask bana lazim ama artik birde on cami lazim. Sordum bikac yere bana acınılası gozlerle baktilar, onu kafanami takican amca dediler. Yok yok.... abi dediler... yani öyle demişlerdir.. çok ses vardi ortamda 😂

Meraklisina söyliyim, ben guzel yada kotu havada karda kista firtinada balik tutanlar yada tutamayip pazardan alip artistlik yapmaya calisanlar tarikatindanim. Kaski da o dondurucu soguklarda takiyorum. Kapson, balaklava falan hikaye. Hobi sahibi amator balikcilara da tavsiye ederim.

Bukadar basit bir konu ancak bu kadar uzatilir dimi...?

Not, strech film naylon falan olmuyo... dört gözüm ben. Gozluge değiyo...
    Ahahaha sabah sabah senin kiremit beni güldürdü. Allahda onu güldürsün :D

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Konuya dönelim , anlamadığım şey bu kaskı balık tutarken mi giydiğin? yoksa şaka mıydı bu kısım? kedi muhabbetine döndürmüşsünüz koptuk sorudan?
    Balık tutmak ilgi alanım da o yüzden sorayım dedim?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Sakinim yahu, kediye laf ettirmem gibi bir imaj mı çizdim? =) Öyle bir niyetim yoktu =) sen daha temiz açıklamışsın ama.
    bu durumda bir hediyeyi hakettin. işte süper fikir. kaskın içine balon koy şişir, vizör yeri boş kalmasın; öyle streç filmle sar.
    nasıl, fevkaladenin fevkinde.

bence evet ciddi şekilde balık tutarken soğuktan korunmak için takıyor. denk gelmedim hiç ama, hiç balık tutmadığım için çok normal :D

Motosikleti
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuya dönelim , anlamadığım şey bu kaskı balık tutarken mi giydiğin? yoksa şaka mıydı bu kısım? kedi muhabbetine döndürmüşsünüz koptuk sorudan?
    Balık tutmak ilgi alanım da o yüzden sorayım dedim?
    Kesinlikle doğrudur, genelde kimsenin olmadığı avlakları tercih ettiğim için kask takmam sıkıntı olmuyor, olsa da umrumda değil açıkçası. Gayet konforlu ve korunaklı, tavsiye ederim. Neticede kafan ve ayakların üşümediği sürece avlaktaki tadın kaçmaz.

Ayak işini de şöyle çözdüm, bizim takımda elektronik merakı hat safhada olan teknikerim var, epey bi hesap kitap işi yaptı, sağolsun üşenmedi keçe ayakkabı tabanlığına rezistans döşedi, iki tanede şarzlı pil, kontrol düğmesi... olay bitti. Arada bir açınca oh mis valla.. Huzurunuzda tekrar teşekkür ederim deli tekniker Atilla arkadaşıma
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yoğurt kaplarının üzerindeki şeffaf beyaz kapak ya da benzeri bir malzemeyi vizör büyüklüğünde kesip kullanabilirsiniz belki. 20 Liralık kask için 50 lira harcamadan başka nasıl çözülür bilemiyorum.

https://urun.n11.com/kask/tam-kapali...ili-P140631378 Hiç uğraşmayıp 40 liraya böyle bir kask da alabilirsiniz. Balık çarpma testinden 5 yıldız alır heralde

Motosikleti
    en süper en birinci fikir hanım dan geldi...

İşin gücün yokmu senin, evde durduğun yok zaten başlarım balığına da kaskına da, neymiş beee... al bi turşu bidonu geçir kafana git nereye istiyosan dedi... :D :D :D

Evet konu çözüldü, 10 kg lık şeffaf turşu bidonunu alıyorum, kırık olanını şablon yapıp, bidonun yan yüzeyini kesip biçip yerine takıyorum.

Oh be.. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoğurt kaplarının üzerindeki şeffaf beyaz kapak ya da benzeri bir malzemeyi vizör büyüklüğünde kesip kullanabilirsiniz belki. 20 Liralık kask için 50 lira harcamadan başka nasıl çözülür bilemiyorum.

https://urun.n11.com/kask/tam-kapali...ili-P140631378 Hiç uğraşmayıp 40 liraya böyle bir kask da alabilirsiniz. Balık çarpma testinden 5 yıldız alır heralde
    Ya, para sorun değil şimdi gider kafama göre alırım bitane, bizim burdaki Mondial serviste bilinen en dandik kasklar mevcut. Ama ben bunun kadar dandik ve hafif olanını görmedim. Yok yani piyasada... valla bulamazsın... :D

Aynısından bi tane daha vardı, onun başına geleni anlatsam, daha doğrusu hangi amaçla kullanarak ömrünü sona erdirdirdiğimi, harbi dalga konusu olurum burda :D

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle doğrudur, genelde kimsenin olmadığı avlakları tercih ettiğim için kask takmam sıkıntı olmuyor, olsa da umrumda değil açıkçası. Gayet konforlu ve korunaklı, tavsiye ederim. Neticede kafan ve ayakların üşümediği sürece avlaktaki tadın kaçmaz.

Ayak işini de şöyle çözdüm, bizim takımda elektronik merakı hat safhada olan teknikerim var, epey bi hesap kitap işi yaptı, sağolsun üşenmedi keçe ayakkabı tabanlığına rezistans döşedi, iki tanede şarzlı pil, kontrol düğmesi... olay bitti. Arada bir açınca oh mis valla.. Huzurunuzda tekrar teşekkür ederim deli tekniker Atilla arkadaşıma
    Çeşit çeşit bere varken motor kaskını soğuktan korunmak için giydiğinize inanmak güç. Yağmur için diyorsan yağmurluk var. Kask ne bilim üşütür yahu. Üstelik ağırdır ve görüşünüzü engeller bir de vizör niye takıyorsunuz onu hiç anlamadım durduğun yerde balık tutacaksın alt tarafı. Kaskın içi polarlı bile değil kafayı sıcak tutacak bir durumu yok ki. Seni normale dönmeye davet ediyorum. Alt bir tane kalınca bere+yağmurluk kafanı soba gibi ısıtmazsa ne oliim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)