Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İki Kask Arasinda Kaldim, Yardim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Shoei Qwest ile HJC Rpha11 arasinda kaldim.
    Yardim lütfen. İkisi de iyi kasklar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    denedin mi?

Rpha 11 cok guzel bir kask ama kafa yapisi farkli oldugu icin denemende yarar var ornek vereyim ben shoei nxr almadan once denemistim her markada small beden giyiyorum kafam 55.2cm rpha11 de small giyiyince acayip baski yapti alin bolgesinden magazada 10 dkkasa terler doktum sonra magaza gorevlisi medium verdi baski yapmadi ama bu seferde kafamin ustu oturmadi garip bir sekilde o yuzden shruikanin dedigi gibi denedin mi ? eger ikiside okuyorsa rpha11 derim kutusundan siyah vizorde cikiyor + tears off sistemi mevcut ama nxr rpha11 deseydin bn nxr tercih ettim

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Qwest denedim cuk oturdu. Ama bulunduğum yerde HJC satan yok diye denemedim. N11'den almayi dusunuyorum, jelatini cikarmadan bakarim olmuyorsa iade alirlar heralde.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı canerix3363 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Qwest denedim cuk oturdu. Ama bulunduğum yerde HJC satan yok diye denemedim. N11'den almayi dusunuyorum, jelatini cikarmadan bakarim olmuyorsa iade alirlar heralde.
    iade/değişim işini, satın alma işlemini gerçekleştirmeden evvel sor.

QWEST cok guzel kask ama shoei nin sitesinde artik gozukmuyor onun yerine bu sene cikardigi RYD modeli geldi galiba ilerde kask aksesuari yeni vizor falan bulmakta zorlanabilirsin pek olacagini sanmiyorim ama ne bilim bir model daha uretilmeyince ben tiksiniyorum ) butcen nedir bilmiyorum ama ryd ve nxr ada bak

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Abi çok acayip bi yerde oturmuyorsan git bir dene. Kaskın oturması kısmı önemli biliyorsun.
    İnternetten al iade falan işleri de can sıkacak olaylara gebe olabilen durumlar, dene yani mutlaka.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Alıntı gaddarnahra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    QWEST cok guzel kask ama shoei nin sitesinde artik gozukmuyor onun yerine bu sene cikardigi RYD modeli geldi galiba ilerde kask aksesuari yeni vizor falan bulmakta zorlanabilirsin pek olacagini sanmiyorim ama ne bilim bir model daha uretilmeyince ben tiksiniyorum ) butcen nedir bilmiyorum ama ryd ve nxr ada bak
    qwest kadar çok satan bir modelin yedek parçaları bir anda kaybolamaz yahu =)
    o shoei'yi "yıkarlar" :D

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Ben ikisi arasında kalsam, Sharp testlerine bakarak Shoe'yi tercih ederdim. HJC yandan darbelere karşı zayıf.
    https://sharp.dft.gov.uk/helmets/shoei-qwest/
    https://sharp.dft.gov.uk/helmets/hjc-rpha-11/

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Hjc rpha10 kullanıpta memnun olmayan arkadaşım yok 11 daha iyi'dir heralde ekstra içinden siyah vizörde çıkıyor

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hjc rpha10 kullanıpta memnun olmayan arkadaşım yok 11 daha iyi'dir heralde ekstra içinden siyah vizörde çıkıyor
    rpha 10 sharp testinden gecmis bir kask 11 niyeyse gecemedi o garip bir durum bnm anlatmak istedigim rpha 11 kalibi biraz farki denemedenalinmamali onun disinda rpha11>qwest bnm gozumde

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    rpha 10 sharp testinden gecmis bir kask 11 niyeyse gecemedi o garip bir durum bnm anlatmak istedigim rpha 11 kalibi biraz farki denemedenalinmamali onun disinda rpha11>qwest bnm gozumde
    geçemedi derken?
    3 yıldızı var Sharp'tan. Sharp'i ne kadar ciddiye alıyoruz konusu bambaşka =))

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçemedi derken?
    3 yıldızı var Sharp'tan. Sharp'i ne kadar ciddiye alıyoruz konusu bambaşka =))
    pardon sharp degil snell testinden gecemedi garip bir sekilde

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    pardon sharp degil snell testinden gecemedi garip bir sekilde
    Bu baya ilginç işte. =)

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu baya ilginç işte. =)
    Snell sertifikasi yoksa Qweste yonelebilirim. Veya rpha10 sahipse ona da bakabilirim.

Snell sertifikasi yoksa Qweste yonelebilirim. Veya rpha10 sahipse ona da bakabilirim.

Hayır zaten komik olan RPHA 10 da olup RPHA 11 de olmaması hatta yurtdışı incelemelerinde snell sertifikası yok ama çokta önemli değil büyük ihtimalle hjc nin bir politikası falan diyorlardı eminim çok sağlam kask çünkü rpha 10 da bunu elde etmişken 11 de yapamamış değil de yapmamış olması daha ihtimal bu arada dediğim gibi 2 si aynı fiyatsa direk RPHA 11 alırım kafana uyduğu sürece

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Hayır zaten komik olan RPHA 10 da olup RPHA 11 de olmaması hatta yurtdışı incelemelerinde snell sertifikası yok ama çokta önemli değil büyük ihtimalle hjc nin bir politikası falan diyorlardı eminim çok sağlam kask çünkü rpha 10 da bunu elde etmişken 11 de yapamamış değil de yapmamış olması daha ihtimal bu arada dediğim gibi 2 si aynı fiyatsa direk RPHA 11 alırım kafana uyduğu sürece
    Evet ama Shoei kendini daha kanitlamis bir marka olduğunu düşündüğüm ve HJC'nin turkce kullanici yorumlarini bulamadigimdan Shoei'nin NXR modeline karar verdim gibi.
    killingroad bunu beğendi.

Evet ama Shoei kendini daha kanitlamis bir marka olduğunu düşündüğüm ve HJC'nin turkce kullanici yorumlarini bulamadigimdan Shoei'nin NXR modeline karar verdim gibi.
    Bak zaten ilk mesajımda dedim ki NXR-RPHA 11 de kalmıştım bende NXR seçtim ama qwest ile rpha 11 arasında kalsam RPHA 11 seçerdim hayırlı olsun hafif kasktır genelde nxr alan sonra 1 tane daha alıyor vazgeçemiyor :D
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bak zaten ilk mesajımda dedim ki NXR-RPHA 11 de kalmıştım bende NXR seçtim ama qwest ile rpha 11 arasında kalsam RPHA 11 seçerdim hayırlı olsun hafif kasktır genelde nxr alan sonra 1 tane daha alıyor vazgeçemiyor :D
    Valla suanki fiyatindan sonra istesemde bi tane daha alamam :D kendime alacagimin taksitini 1 yil boyunce odeyecem :D

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    hjc marka değerini yükselttikten sonra çoğu modelini çine kaydırdı. Şu an piyasada 200 300 liraya hjc kask satılıyor. o fiyatlara ls2 kalmadı.. Düşünün kalitesini shoei arai gibi markalarda böyle ucuz kask yapabilir ama yapmıyor. Markaya değil malzemeye para verin. Kasklarae mağzada bir bakın kafaya takmadan iç ped köpük vs inceleyin zaten aradaki ucurumları anlarsınız.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Şimdi NXR başka bir şey =)
    NXR mı RPHA10/11 mi derseniz NXR derim, hoş benim kafam pek uymuyor Shoei'lere de, kendi kellemden bağımsız söylüyorum. Yoksa benim o paralara çıkarsam ne yapacağım belli :p

SNELL konusu garip hakkaten, hafifletmek için bişeyler yapmışlar ondan yok falan gibi yorumlar okudum ama neidüğü belirsiz yorumlar tabi yani güvenilir diyemeyiz. Ha HJC eşşek değilse Snell almış bir kasktan sonra kötüye götürmemiştir işleri. Bu arada RPHA11'in sahip olduğu Snell M2010 ise, 2015 alamamış olabilir. 2015'te (2005-2010 kadar olmasa da)yine ciddi revizyonlara gitti SNELL, o yönde değişiklikler yapmadıysa HJC, M2015 alamamış olabilir, veya; SNELL'in popülerliği düştüğü için böyle bir yatırıma gerek duymamış olabilirler. Arai, Shoei, BELL dışında SNELL'i ipleyen kaldı mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)