Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

270km/s ile giderken motorum kol çıkardı ve sağ bacağım alev aldı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak etme sen ben sizin gibi apaçi kabilelerinden değilim, motorumu 1 kere bile redline a sokmadım, sokmam. Kendi blok patlatma başlığında da bana blok patlatma konusunda öğüt vermen de ironik.
    Yazmadan önce KTM denilen firmanın konuları oku. Redline soktuğundan patlamıyor blok Hiç mekanik bilgileri yok yahu.

Blok patlamalarının genel nedeni yağın motorun bileşenlerine yetişememesidir. Bu durum hava yakıt karışımının bozulması ile başlar ki bu genelde egzoz değiştirince ayarların yapılmamasından kaynaklanır. Yağ basıncından ve CBR 1000RR 08-11 modellerinde debriyaj tasından kaynaklanmaktadır. Yada 0KM KTM gibi firmadan motor alanlarda görülür

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Şunu da belirteyim: "Kol çıkarma" videonuz tüm söylediklerimin aksine merak uyandırıcı, vurucu ve sonunda ne oldu acaba dememe sebep olmuştur.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    "genel nedeni yağın motorun bileşenlerine yetişememesi" açar mısın?

Yağ pompası mı yetersiz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "genel nedeni yağın motorun bileşenlerine yetişememesi" açar mısın?

Yağ pompası mı yetersiz?
    Bunu cevaplamak zor ancak böyle bir durum olursa motor zaten egzozdan siyah duman atar. Aynı şekilde hava ve yakıt oranı ayarsız ise benzer durumlar görülür. Bunları ayırt etmek çok zor ancak iki ihtimalde aynı sonuca çıkar. Çok detaylı incelemek gerekir ve bu benim teorik bilgimi aşar. Kimya firmalarının kullandığı bazı cihazlar var adını tam hatırlayamıyorum arkadaşımdan öğrenirim, onlar buu tarz durumlarda ölçüm vs yapılabilir.

Benim motorum da ise sorunun ne olduğunu anlayamadım. Hala bilmiyorum kafamada takmıyorum. Bir süre KX250 sürer sezon başında durumu değerlendiririm.

En son Motulun 300V olan en pahalı yağını koymuştum. Araştırmaya çalışacağım bakalım ne olacak. Kimya firması dediğim PPG saçma sapan şirketler değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu da belirteyim: "Kol çıkarma" videonuz tüm söylediklerimin aksine merak uyandırıcı, vurucu ve sonunda ne oldu acaba dememe sebep olmuştur.
    Şunu kesinlikle söyleyebilirim. Botum, tulumum ve içlik tulumum olmasa bacağımda kalıcı iz olurdu. Debriyajı sıkmasam bacaklarım olmayabilirdi. Gerisi önemli değil. Fiyat verince linç ediyorlar ancak paramın yettiği en iyi şeyleri almaya çalıştım. Toplasan 14.000TL'lik ekipmanla dolaşıyorum. Salak olduğumu düşünmüyorum ve akşam dönememe ihtimalimi bilerek çıkıyorum. Belkide 5 yıl sonra ne salakmışım diyeceğim bilemiyorum MOTOGP'de antremanda ne kullanılıyorsa aynısı var bende. Tech3 airbag sistemi dahil.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Iste, uzun zaman sonra yorum yazilacak bir konu buldum.
    Ben de 160-180km hizla giswrken debriyaj balatam siyirip bosaldi. Sol seritteydim.. otobanda.. önüm, arkam hem araba! Iki teker ve ben ve Allah.. evren uguldadi ve nasil oldu da ben saga atabildim kendimi hala bilmiyorum.
    Sevgili @motorisk, sizi tanimak isterim, tecrubelerinizden faydalanmak isterim.
    Bu ulkenin sizlere gercekten ihtiyaci var..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı MOTORİSK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu cevaplamak zor ancak böyle bir durum olursa motor zaten egzozdan siyah duman atar. Aynı şekilde hava ve yakıt oranı ayarsız ise benzer durumlar görülür. Bunları ayırt etmek çok zor ancak iki ihtimalde aynı sonuca çıkar. Çok detaylı incelemek gerekir ve bu benim teorik bilgimi aşar. Kimya firmalarının kullandığı bazı cihazlar var adını tam hatırlayamıyorum arkadaşımdan öğrenirim, onlar buu tarz durumlarda ölçüm vs yapılabilir.

Benim motorum da ise sorunun ne olduğunu anlayamadım.
    Kullanıcısı olabilir mi acaba?
    pea bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanıcısı olabilir mi acaba?
    Benzer problemi bu sene MOTOGP' de ROSSİ ve MARQUEZ yaşadı. Onlara mail atarsanız belki geri dönüş yaparlar.

Motosikleti
    SD 1290R
    Benzer problemi bu sene MOTOGP' de ROSSİ ve MARQUEZ yaşadı. Onlara mail atarsanız belki geri dönüş yaparlar.
    O da doğru ya. Gerek yetenek olsun, gerek motosiklet olsun çok yakın degil mi

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bu olay,askerligini yemekhanede yapip,sivilde muhabbete gelince helikopterden atlarken şarjor degistirme olayi gibi..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iste, uzun zaman sonra yorum yazilacak bir konu buldum.
    Ben de 160-180km hizla giswrken debriyaj balatam siyirip bosaldi. Sol seritteydim.. otobanda.. önüm, arkam hem araba! Iki teker ve ben ve Allah.. evren uguldadi ve nasil oldu da ben saga atabildim kendimi hala bilmiyorum.
    Sevgili @motorisk, sizi tanimak isterim, tecrubelerinizden faydalanmak isterim.
    Bu ulkenin sizlere gercekten ihtiyaci var..
    Siz ve konuyu açan arkadaşın yazılarını okuyunca rüzgar çetin geldi aklıma siz ve motorisk bir kaza yaptığında sonuç ne olursa olsun rüzgar çetin gibi karşı taraf motorisk ten şikayetçi olmaz ama sizden olabilirler gibi me geliyor. Onun için motorisk ke bir şey olmadığı sürece sıkıntı yok ama siz bence dikkatli olun fazla gaza gelmeyin.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Gençler selam.

Beni forumda sevmezler herhalde. Aslında ne konuşur ne sataşır ne küçümserim Üzgünüm ama gene ölemedim.

Tulum, bot ve ekstradan under suit olduğu için alev alan bacağımda leke dışında bir şey yok. Basınçtan dolayı patlayan hidrolik yağ kutuları çok canımı yaktı o kadar. 120 derece civarında kaynar su bota temas etti sadece sıcaklık hissettim ve genel olarak iyim.

Fragman koyuyorum zaman olunca video editine başlayacağım. Eğer motorunuz kitlenirse ben en azından 270km/s ile giderken yaşadım. Freni patlak, tekeri kitlenmiş motorda benim bu yaptıklarım işe yaradı.

Debriyaja sonuna kadar basın, Frenleri kullanmayın, ateşlemeyi kesin, kontağı kapatın ve yalpalama başladığında düştüğünüzde en az hasar alacağınız yerlere bakın. Tüm bunlar bu tür hızlarda için 7-11 saniyeniz var.

https://www.youtube.com/watch?v=gCNCN-NnVAg
    valla nezamandır açılan başlıklarla ve youtube videolarıyla forumun azına ...çtığın için sevilmiyor olabilirsin. Yok bacağım alev aldı yok götüm havada durdu yok kask kafamdan uçtu...
    Videolar motosikletten çok montaj kurgu dersi alan birinin ev ödevine benziyor. şu videolara ayırdığın zamanı faydalı işlere ayırsan forumda ilah olursun.Gençliğine yazık

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Adana'da takıl, sana saygı duyacak bir sürü apaçi bulabilirsin.

Madem bu işi bu kadar seviyorsun , paran da var git avrupada bi kaç pist gör turla ölmeden önce. Çok uzun zamana gerek yok avrupada 2-3 pist gördükten sonra trafikte bile ss sürmek çok saçma gelecek...

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    onu bunu boşver de video ne zaman geliyo ?

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    bu kadar olmaz ya...

bacağı alev almış! ouuvv hayallerimin motorcusuuu!

nasıl da alev aldııı?? peki ya sen nasıl kurtardııınn??

ya çok muhteşemsiiin.. hayranım sanaa!

adın baran, yaşın 14 ve arkadaşların da sana aynştayn mı diyor?
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Hocam milletin yorumlarına sakın kızma.
    Yahu öyle bir başlık atıyorsun ki (270km/s ile giderken motorum kol çıkardı) insanlar merakla giriyor bakıyor bir video var ne bir fotoğraf.
    Haliyle hep eleştiriliyorsun.
    Çok yoğunum demişsin çek bacağının resmini at buraya da insanların merakı gitsin çok zor değil bu..

Seyir halindeyken motoru kol çıkarıp burda paylaşım yapan çok üye var. Sinan Çetin'in sır kapısı programı gibisin.

Paylaşımlarına bakınca sanki takipçi-abone kasıyormuşsun hissi uyandırıyor bizde.

Motosikleti
    SD 1290R
    Aslanın gözlerinin tam içine bakıyordum. Alıp verdiği nefesi yüzümde hissediyordum. Burnumdan damlayan kanın kokusu ağzını sulandırıyordu. Gözlerimi ayırdığım anda olacak olanların farkındaydım. Derken bir anda sıkılıp yan kafesteki maymunlara geçtim
    TimFx bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Yazmadan önce KTM denilen firmanın konuları oku. Redline soktuğundan patlamıyor blok Hiç mekanik bilgileri yok yahu.

Blok patlamalarının genel nedeni yağın motorun bileşenlerine yetişememesidir. Bu durum hava yakıt karışımının bozulması ile başlar ki bu genelde egzoz değiştirince ayarların yapılmamasından kaynaklanır. Yağ basıncından ve CBR 1000RR 08-11 modellerinde debriyaj tasından kaynaklanmaktadır. Yada 0KM KTM gibi firmadan motor alanlarda görülür
    Kişi herkesi kendi gibi bilirmiş, egzozla vs işim olmaz. Kendi motorunu eline almışsın millete akıl vermeye çalışıyorsun, önce eline aldığını güzelce bi kavra sonra akıl verirsin.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslanın gözlerinin tam içine bakıyordum. Alıp verdiği nefesi yüzümde hissediyordum. Burnumdan damlayan kanın kokusu ağzını sulandırıyordu. Gözlerimi ayırdığım anda olacak olanların farkındaydım. Derken bir anda sıkılıp yan kafesteki maymunlara geçtim
    Maymunlar misafirperverdir muzlu süt ile muhabbet uzar gider...

Motosikleti
    Şu an yok..
    o değilde bakıyorum 3 sayfa olmuş.Adam amacına ulaşmış.:-}

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)