Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza sonrası motosikletimi nasıl servise götürebilirim

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar,

Konu başlığı garip oldu gibi .Bugün Yamaha R-25 motosikletim ile kaza geçirdim,(ambulansla hastahaneye götürdüler ayrıntı) motosikleti çekici ile yediemine çekmişler.
    Resimde kırmızı ile işaretlediğim nokta tekerleğe sürtüyor.O uç noktanın ortası kırık.Ön amortisör lere baktığımda yamukluk vs göremedim.(Resimdeki motosiklet bana ait değil.)
    Motosikleti bu halde süremem.Ben avrupa yakasında oturuyorum,motosiklet anadolu yakasında kaldı.Yetkili servislerin herhangi birinde taşımacılık hizmeti bulamazsam nasıl servis götürebilirim.Resim yok birşey yok ama bana en kötü olasılıkla ne kadar maliyet çıkar.

Not : Motosikleti yediemine getiren polis arkadaşla karşılaştım bir şekilde,motosikletim kendi çekicilerinde zarar görür diye özel çekici çağırmışlar 40 dk başında beklemiş.Gerçekten motosiklette gözle görülür bir hasar yok en azından.Bu hassasiyeti için teşekkür ettim kendisine.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    O nokta grenaja değiyorsa muhtemelen ön mesnet veya amörtisörler içe doğru yamuldu. Ufak ihtimal ise grenaj yamuldu.

Yamaha bayilerinde çekici hizmeti vardır. Eğer yoksa nakliye hizmeti için yönlendirirler. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    gsr 600
    moto assist telefon : 05358628686 05535142424

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Geçmiş olsun o noktada tekere temas varsa ya amörtisörler yamulmuştur ya da şase. Genelde önden kazalarda önce amortisör yamularak darbeyi emer ondan sonra şase yamulur. Sende nasıl olmuşsa direk şase yamulmuş.

Ben bir yamukluk görememiştim ama servise çektik.(yıldız yamaha).Ön amortisör boruları yamuk,mesnet gitmiş,jantta yamukluk var,grenajın ayağı kırılmış onu tekrar yerine koyabiliriz dediler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)