Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sport Touring - Enduro (Tracer700-Versys650-DL650-NC750x)

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi akşamlar herkese foruma çok fazla konu açıp soru soruyorum farkındayım ama günlerdir motosiklet alacağım ve karar veremiyorum açıkcası 174 boy 75kg biriyim, Kullanım amacım ağırlıklı şehir içi olacak ama trafik ortamında çok takılmıyorum.(Sırf trafikten kaçmak için 1 saat fazla mesai yapıyorum). Ve sonuçta araştırırken böyle araba kullananlar şehir içinde 4x4(cip,jip) keyfi derler ya motosiklette bunu arar oldum naked motosiklet almayı planlarken sport touring daha cazip gelmeye başladı neyse konuyu çok uzatmak istemiyorum Japon ekollerinde modelleri incelerken bu saydığım modellerin uzunluk genişlik yükseklik aks mesafesi sele yüksekliği hep yakın ama mesala versys dl650 enduro olarak anlatılırken incelemelerde tracer ve nc daha çok sport touring olarak anlatılıyor sorum burada devreye giriyor Ben araziye çıkarım işim budur desem zaten cross motor alırım benim derdim şehir içinde konfor naked alıp cam taktırmak 1 çözüm olabilir ama yine de o yüksekliğin verdiği tadı vermiyor uzatmadan bu saydığım modellerde benim göremediğim fark ne ki 2 si enduro 2 si sport touring ? beygirleri torkları ölçüleri hep kafa kafaya gidon açıları 25-27 derece yine kafa kafaya eğer bu tamamen reklam amaçlı hepsi aynı b.kun farklı rengi diyen arkadaş varsa bana amacıma yönelik ne önerebilir? teşekkürler şimdiden

Bu arada eğer bu konu fikrimi değiştirmesse tracer700 alacağım ve bunun tek sebebi diğerlerinden artı olarak elcik koruma ve tank kenarlarındaki kaymaz pedler ve pilot road4 stok lastik oluşu o kadar yakın ki modeller mecburen böyle ayrıntılarla tercih yapacağım nc750x içinde şunu not olarak söyliyeyim öyle sürekli motor üstünde biri değilim senede 20.000km yapan biri olsam yakıtı düşünürüm ama yakıt benim için tercih sebebi değil sadece bagajı olduğu için kıyaslamaya koydum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Sport Touring olan bir motor yok söylediklerinin arasında.Enduro da yok.Nc Commuter, Versys Versatile System(Çok yönlü sistem)den gelir.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Şehir içinde kullanacaksanız motosikleti NC alın, işletimi çok daha uygun diğerlerine göre.

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içinde kullanacaksanız motosikleti NC alın, işletimi çok daha uygun diğerlerine göre.
    işletimden bahsettiğiniz fonksiyonel olarak mı yani bagajı ağır merkezinin aşağıda olması vs gibi özellikleri şehir içinde çok faydalı oluyor anlamında mı söylüyorsunuz ? açıkcası zaten tracer vs nc750x deyim şuan biri daha hafif daha dar aks mesafesi daha kısa ayarlanabilir ön cam var diğerinde ise bagaj var ya bebek gibi çiçek gibi

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ağırlıklı şehir içi ve çok canlı gaz tepkisi arıyorsan Tracer al , ama rüzgar koruması nc gibi vasat ve bence iki kişilik bir motor değil (500+ km için)

nc alacaksan otomatiğini al yoksa vitesle oynamaktan canın sıkılır yada yorulursun

versys ve vstrom her yolda her zaman seni mutlu eder , versys biraz daha sportif kullanıma uygundur , kıvraktır , vstrom ise tahmin edemeyeceğin kadar konforludur , gerçekten iki kişilik bir motordur , virajlarda öyle kolay yatıp kalkmaz tekerlek mesafesi uzundur ama çok oturaklıdır gemi gibi gider

lakin bu son ikisi bu paraları etmez , ikiside çok zamlandı , 45 bin tl ye az daha ekler afrika alırım yahu :/

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağırlıklı şehir içi ve çok canlı gaz tepkisi arıyorsan Tracer al , ama rüzgar koruması nc gibi vasat ve bence iki kişilik bir motor değil (500+ km için)

nc alacaksan otomatiğini al yoksa vitesle oynamaktan canın sıkılır yada yorulursun

versys ve vstrom her yolda her zaman seni mutlu eder , versys biraz daha sportif kullanıma uygundur , kıvraktır , vstrom ise tahmin edemeyeceğin kadar konforludur , gerçekten iki kişilik bir motordur , virajlarda öyle kolay yatıp kalkmaz tekerlek mesafesi uzundur ama çok oturaklıdır gemi gibi gider

lakin bu son ikisi bu paraları etmez , ikiside çok zamlandı , 45 bin tl ye az daha ekler afrika alırım yahu :/

Anladığım kadarıyla tracer en mantıklısı ayarlanabilir camı beni orta mesafeli seyahatlerde idare eder diye tahmin ediyorum ağırlıklı şehir içi olduğu için versys ile v-strom a çok girmiyorum yorumlar o yönde çünkü kıvrak değiller sanırsam

Motosikleti
    Tracer700
    Ben tracer almani tavsiye ederim.Sehir icinde hafif olmasindan dolayi scoter gibi rahat kullanabilirsiniz,sehir disi racing tadinda mukemmel bir motosiklet.Fiyatina %20 zam gelmedigi icin touring sinifinda en hesapli motosiklet, nerdeyse normal mt-07 fiyatina kadar indi.4 ayda 12 bin km re yaparak bøyle bir tavsiyede bulunuyorum.Ben cok memnun kaldim tracer700 den,artcili olarakta uzun yol yaptim hicbir sorunla karsilasmadim.
    gaddarnahra bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cb500f
    Tracer. Guzel makina. Debriyajla ugrasmak istemysn nc nn otmtgni al.

Çok saolun yorumlar için bende kendi çabamla araştırdığımda tracerı doğru karar diye düşünüyordum ama sonuçta tecrübe başka birşey sanırsam tracer alacağım ya Nc750x dct evet harika motor ama hem tracera göre daha geniş hemde daha ağır bunun yanında az yakıyor ve bagajı var hepsini kenara atabilrimde sadece bagaj beni çok cezbediyor danmark16 bey siz tracerınızı çantalı mı kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    15 senedir race makina kullandıktan sonra nc 750x dct aldım.İyi ki almışım kullanımı rahat,yakıt çok az 250cc lere yakın tüketimi var,yorulursan al otomatiğe vitesleri kendi değiştirsin,depo yerinde bagaj istersen çanta takma.S modunun 3. Kademesi ne alınca 68 nm torkun çekiş gücü de yeterli.Önceden hayatta satmam dediğim gsx r 1000 imi artık satmayı düşünüyorum.Heryer radar ,heryer kamera bundan sonra fıtı fıtı.
    gaddarnahra ve blueway2 bunu beğendiler.

Haydaaaaa :D şimdi o zaman şöyle 1 durum oldu NC750X = Bagaj + Yakıt Tüketimi + DCT Rahatlığı , TRACER = Daha Kıvrak + Güç + Ağırlık biri sürüş anlamında ekstraları var diğerinin ise sürüşün yanında gelen ergonomide DCT çok önemsediğim 1 konu değil çünkü vites bana hiç öyle yük gibi gelmiyor ama bagaj problem ya tracer kullanan arkadaş cevapladığında bagajı nasıl çözdüğünü biraz oturucak inş kafama

Motosikleti
    Tracer700
    Alıntı gaddarnahra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok saolun yorumlar için bende kendi çabamla araştırdığımda tracerı doğru karar diye düşünüyordum ama sonuçta tecrübe başka birşey sanırsam tracer alacağım ya Nc750x dct evet harika motor ama hem tracera göre daha geniş hemde daha ağır bunun yanında az yakıyor ve bagajı var hepsini kenara atabilrimde sadece bagaj beni çok cezbediyor danmark16 bey siz tracerınızı çantalı mı kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?
    Cantasiz kullaniyorum,cok memnun kaldim eglenceli bir motosiklet.Turkiyenin yarisini gezme firsatim oldu tracerla seneye insallah balkan turu var planlarimda..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    havada karada tracer diyorum.tork güç sürüş hafiflik.en yüksek mtv bu motorda 2018 yılı itibariyle heralde 800tl ve ötesini geçer gibi duruyor.şehirler arası seyahat ederim genellikle dersen versys derim daha oturaklı daha ağır olması uzun yolda işine gelir.honda nc750ye o para verilmez bence.suzuki hakkında fikrim bilgim yok.ben olsam direk tracer alır geçerdim

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    1.74 boy ve %90 şehiriçi kullanım için, yukarıdaki motorların hiçbiri doğru değildir. (Yıllık 13-15.000 km. max)Temiz ikinci el naked daha uygun olur.

Motosikleti
    CBR 500R-CB650F
    Tracerın tek artısı bunlar mı bence dahası var. Hafif güçlü ve torklu. Her türlü ihtiyacını karşılar

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    O bagaj tek başına tercih sebebi olur . Fonksiyonelligin dibi , hem de görüntüyü bozmadan ...

leokidd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja zx-10r
    Fazer8 de tavsiye ederim. onada bir göz at istersen

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Diversion'ı bir incele derim. 6 litre yakıt ortalaması olan, özellikle uzun yolda çok rahat, gerektiğinde çabuk hızlanabilen ama SS kadar hızlı olmayan, Topcase ve Sidecase kullanımında da yakışıklı ve kullanışlı bir makinedir.

Fazer ve Diversion biraz öne eğik bir pozisyonda kullanılıyor ben onu pek sevmiyorum açıckası o yüzden hiç koymuyorum aklımada girmesinler Boy konusundada 174 yazmışım şimdi farkettim 177 boyum çokda bişi değiştirmez ama izlediğim inceleme ve videolarda kimse sıkıntı olacağını söylemedi gidip gördüğümde makinalarıda pek sıkıntı olcağını hissetmedim kısa bir süre 2011 model DL650 kullanmıştım hiç sıkıntı yaşamadım. Sonuçta olay şuna geliyor aşırı fonksiyonel 1 bagaj mı yoksa mükemmel bir sürüş mü ? o yüzden arkadaşa tracer'ı çantalı nasıl oluyor diye sorcaktım ama kullanmıyorum dedi

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Ben de Tracer ile NC arasında kalmıştım, NC aldım.
    Kendimce sebeplerim vardı ama bagaj bunlar arasında çok ön sırada değildi.

Ekonomi ve işletme masrafları ön planda idi.
    Yani aşk değil mantık evliliği.

Bence aşk arıyorsan Tracer al, mantık arıyorsan NC.
    Thesinner83 bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)