Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

kesicide sürmenin bi zararı var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    2. el alırken herkes kazası var mı çiziği var mı boyası var mı diye bakıyor. Bu başlığı açan arkadaş gibi motorun dışına gözü gibi baksa nolur. Ciğeri sökülmğüş motor almanız olası.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Birşey olmaz en fazla motor yersin Motosikleti neden kullanıyorsun hoşuna gitti için o zaman haz aldığın işe devam et ....

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar insan zararlı dedikçe sen hala yaptığını savunmakta ısrarcısın, madem yapacan niye soruyon bilader
    Ben zararını sordum, kimse sebebini söylemeden motoru eline alırsın şöyle böyle diyor.
    Ayrıca zararı var mı dedim ben zararı varsa yapmıycam demedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Alıntı CriminalS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toppspeed yaparkn bnim driftle 4 vites 11 bin dvr diyor 5 viteste 9 bini grçmio son hız 148 9 bini nasıl geçirebilirim ? Bugün ön dişlisini değiştirdm 15 ti 17 yaptım bakalm nasl olacak daha topspeed yapamadım
    Benim bildiğim 5 vitesli bi motorda 5. vitesteki son hız ile 4 teki son hız aynı sadece 5. viteste devir düşüyor yakıt tasarrufu sağlıyor diye biliyorum. Bi yerden öyle duymuştum. Yani onu geçirtemezsin.

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zararını sordum, kimse sebebini söylemeden motoru eline alırsın şöyle böyle diyor.
    Ayrıca zararı var mı dedim ben zararı varsa yapmıycam demedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Benim bildiğim 5 vitesli bi motorda 5. vitesteki son hız ile 4 teki son hız aynı sadece 5. viteste devir düşüyor yakıt tasarrufu sağlıyor diye biliyorum. Bi yerden öyle duymuştum. Yani onu geçirtemezsin.
    Buradaki olayı şöyle düşünebilirsin Motor devrinin düşük tutularak kullanılan aracın motor ömrünü artırmak amaçlı aktarma organları kullanılmıştır yani şanjuman yada senın deyiminle vitesler sebebi motor devrinin sürekli üst limitlerde kullanılmasını engellemek aşınma ve parça ömrünü artırmak ve max verimi elde etmektir . Senın asıl sorunun cevabı kesicili sürmenin zararı var kardeşim olmaz olur mu motoru zorluyorsun sonucunda neler olabilir bilinmez ama diğerlerinin dediği gibi yatak sarabilir , kol çıkarabilir yağma yetersiz kaldığı için silindir çizilebilir ..... böyle devsm eder gider

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Abi valla 2. el cbr500r alacaktım. Apaçisi zorlayanı az olur diye, konuyu görünce almaktan vazgeçtim.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi valla 2. el cbr500r alacaktım. Apaçisi zorlayanı az olur diye, konuyu görünce almaktan vazgeçtim.
    :D Yok ya al al çok güzel motor.
    Mükemmel bi tork var. Ben 2. el aldım 700 km yoldan getirdim çok zevkliydi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)