Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj kaçırma sorunu hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Merhaba Arkadaşlar,

2006 Model CBR 600f4i aracımda 10.000 devir civarı maksimum torku ürettiği sırada debriyaj kaçırdığını fark ettim. 10.000 devirden sonra bir süreliğine hız almıyor ve kısa bir süre ivmelenme olmuyor. Tekrar devir normale döndüğünde sorun ortadan kalkıyor. Yeniden hızlanmaya başlıyor.(Bunlar 1-2saniyelik kısa bir süreçte oluyor.)

Araştırdım fakat genelde balata değişimi öneriyorlar. Debriyaj kaçırmasını engellemek için balata ve sacları değiştirmekten başka onarımı oluyor mu?

Bilgili arkadaşlardan geri dönüş rica ediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Balata baskı yaylarını kontrol ettirin veya değiştirin.Uzun vadede yaylar deforme olabilir ve baskı yayları yeterli performansı sağlayamaz...

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    debriyaj kaçırıyorsa, debriyaj manetinin fazla gergin olup olmadığını kontrol edin.

eğer gerginliği normal ise debriyaj balatalarının değişmesi gerekiyor demektir. alternatif bir çözüm yoluda ben bugüne kadar duymadım. anladığım kadarıyla siz motor açılacak diye biraz sıkıntı yapmışsınız fakar büyütülecek birşey yok kendiniz bile değiştirebilirsiniz. internette bununla ilgili videolar mecvut.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)