Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arkadaşlarımın kazalarına tanık oldum. CBR 1000RR pert | 600 RR | GSX-R 600...|VİDEO

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gençler merhaba

Çok uzun uzun yazmak istiyorum. Erbil Kamba(H2) arkadaşımızın racing motor kullananlar adına düzenlediği etkinlikten dönerken trafiğin aniden durmasından dolayı CBR 1000RR, CBR 600RR süren arkadaşlarım kaza yaptı. Video ortada zaten açıklamaları yaptım orada. Ek olarak video sonunda yakın bir zamanda yine talihsizlik yaşadığımız bir kazayı fragman olarak ekledim. ekledim.

12 dakikalık bu videoyu tam izlerseniz her sorunuzu mantık çerçevesi içinde soracağınızdan eminim.

Edit hakkında çok soru geleceği için şimdiden yazıyorum. Önceki videomda da bana edit yapar mısın gibi sorular geldi. Kırmamak için şimdiden yazayım. İntro vs isteseniz canım feda ancak bu 12 dakikalık video profesyonel sfx, gfx, vfx, css, render gibi durumlar göz önüne alındığında (sfx hariç) günde 2 ve 3,5 saaten 16 günümü almıştır. Normal pc lerin(İ7, GTX) altından kalkayamacağı bu işi PNY K4000 gibi grafik kartı bulunan 2900$ fiyatı olan bir worktstation orta halli yapabilmiştir.

Lütfen videolarınızı komple yapmamı istemeyiniz. Logo, intro vs isterseniz bunu logoda veya introda imzam olması şartı ile mesaj atmanız yeterlidir. Yeni kaza videosunu baya üst düzey kalitede yapmayı düşünüyorum. 3D çalışırsam 2 ayımı alacak gibi.

Son olarak video müziklerimi tasarlarken çok çok zorlanıyorum. Almaya kalksam dünyanın parası çünkü USD ödemek zorundayım. Müziklerimi tasarlarken yardımcı olacak ses teknikeri veya ses mühendisi arkadaş var ise benle iletişime geçsin lütfen. İyi seyirler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlarınızı iyi seçin genşler.
    khaledome bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel bir video olmuş tebrik ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Öncelikle çok geçmiş olsun. 1000rr'n halini görünce arkadaşta kalıcı hasar varmı acaba gibisinden düşündüm. Çok şükürkü yokmuş. Bu arada video başarılı. İyi günler

Hayatımda böyle boş bir şey görmedim.
    matrax33 ve khaledome bunu beğendiler.

xealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125
    Ne zaman bir olayı merak edip videoları açsam clickbait yediğimi farkediyorum. Uçan spagettim, ben neden akıllanmıyorum?
    matrax33, zabuzaretta ve MD.Murat bunu beğendiler.

Editler güzel de video üstüne eklediğin yazılarda imla hataları mevcut. "arkadan" yerine "aradakan" ya da "biliyorsunuz" yerine "biliyorsununuz" gibi.. tekrar kontrol edersin.

Arkadaşlara da geçmiş olsun ucuz atlatmışlar. muhtemelen 299cu tayfadansınız.

Bir de yerde yatan yaralının başında 10 kişi ayakta dikilmeyin. Başıma geldi iyi bir şey değil. Onun yerine yanında diz çöküp moral verici şekilde konuşun.
    chetaq bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Olumsuz yorumlarda olmuş ama kaza sonrası yaşananları hemen hemen her detayı ile vurgulamanız ve bu anları kayda geçirmeniz olası bir kaza da bu videoyu izleyip. Yiağğğğ çok boş video yiağğğğ diyen arkadaşlara fikir verebilir.

Motosikleti
    Honda msx 125
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olumsuz yorumlarda olmuş ama kaza sonrası yaşananları hemen hemen her detayı ile vurgulamanız ve bu anları kayda geçirmeniz olası bir kaza da bu videoyu izleyip. Yiağğğğ çok boş video yiağğğğ diyen arkadaşlara fikir verebilir.
    İşte biz de tam o yüzden açtık izleyelim de öğrenelim diye. Video açılır açılmaz 1 dakika ileri atladım direkt olaya geçeyim diye ama hala jenerikteydim :S

Bu videonun amacı da zaten bunu anlatmak değil videolar için müşteri aramak. Bunda hiçbir sıkıntı olmamakla beraber yol yöntem yanlış geliyor bana naçicaze. Bakınız dünyanın en çok bilinen kanallarından bir tanesi, belki bir şeyler kaparsınız prodüksiyondan: https://www.youtube.com/channel/UCAL3JXZSzSm8AlZyD3nQdBA
    khaledome bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı xealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte biz de tam o yüzden açtık izleyelim de öğrenelim diye. Video açılır açılmaz 1 dakika ileri atladım direkt olaya geçeyim diye ama hala jenerikteydim :S

Bu videonun amacı da zaten bunu anlatmak değil videolar için müşteri aramak. Bunda hiçbir sıkıntı olmamakla beraber yol yöntem yanlış geliyor bana naçicaze. Bakınız dünyanın en çok bilinen kanallarından bir tanesi, belki bir şeyler kaparsınız prodüksiyondan: https://www.youtube.com/channel/UCAL3JXZSzSm8AlZyD3nQdBA
    Bu kanalı takip etmekteyim. Adam video ile uğraşmak istemiş. Altına elindeki ekipmanı yazmış. İstenirse yaparım da demiş. Artık Youtuber lık diye bir meslek var. Arkadaşı tanımam etmem de hem para kazanmak istemesi hem tanık olduğu kazayı paylaşması sizi niye bu kadar rahatsız etti. İnternet koca bir okyanus. Çöpte var berrak sularda siz nerede istiyorsanız oradan girin denize

Motosikleti
    Honda msx 125
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kanalı takip etmekteyim. Adam video ile uğraşmak istemiş. Altına elindeki ekipmanı yazmış. İstenirse yaparım da demiş. Artık Youtuber lık diye bir meslek var. Arkadaşı tanımam etmem de hem para kazanmak istemesi hem tanık olduğu kazayı paylaşması sizi niye bu kadar rahatsız etti. İnternet koca bir okyanus. Çöpte var berrak sularda siz nerede istiyorsanız oradan girin denize
    Rahatsız eden bilgilendirmek istemesi ya da para kazanması değil ki clickbait ile bunu yapması. Keşki ublock bunları da engelleyebilse Reklamın da bir adabı var
    oialdemir bunu beğendi.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Videodan anladığım; video çekeceğim diye kafadaki kaskı çıkarmıyor. Kaz kafalı olabilirim ama ben bunu anladım. İnsanlık ölmüş.
    yeditepely bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Kanala göz attım,benim içerik olarak tasvip etmediğim türden. Trafikte yarış,diğer sürücüleri riske sokan veya tedirgin eden sürüşler.

Kanalımı açtığım günden bu yana sadece 111 abonem var , kendime yakın bulduğum kişiler motorcu muhabbeti, tek tabanca. Seviyorum adamları.

Trafikte tek teker, 250 ile arabaların arasından teyet gecerek filtreleme, ayna kırma gibi videolara rağbet var.

Insallah motorcu muahbbeti,tek tabanca tarzında vloggerlarin sayısı artar ve hevesli arkadaşlar doğru işler yapan insanları takip eder ve örnek alır.
    mertcancbr, bursalıali, xealous ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Geçmiş olsun. Ama...
    Motosikletle hız çok büyük bir zevk. Herkes bu zevki tatmak ister. Ben de dahil. Sorun şurada; Kendini tatmin etmek için oynadığın bu oyunda hiç bir şeyden haberi olmayan çocuk, genç yada yaşlı insanların hayatını hiçe saymak çok ağır bir suç. Kimileri ustaca bu suçu gizlemeye çalışsa da öyle. Kimileri düşüncesizce destek verse de öyle. Yolda motosikletimle giderken arkadan o kazadaki CBR1000RR'nin çarpmasıyla üzerimden bir dozer geçmesi arasında ne fark olur acaba? Pist var falan derdim ama bazıları hep çocuk kalacak galiba. Büyüyün, akıllanın kendinizin ve başkalarının sorumluluğunu almayı öğrenin. Kazasız belasız sürüşler...
    xealous, Fuatt39, zabuzaretta ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Editler güzel de video üstüne eklediğin yazılarda imla hataları mevcut. "arkadan" yerine "aradakan" ya da "biliyorsunuz" yerine "biliyorsununuz" gibi.. tekrar kontrol edersin.

Arkadaşlara da geçmiş olsun ucuz atlatmışlar. muhtemelen 299cu tayfadansınız.

Bir de yerde yatan yaralının başında 10 kişi ayakta dikilmeyin. Başıma geldi iyi bir şey değil. Onun yerine yanında diz çöküp moral verici şekilde konuşun.
    Önerilerinize göre cevap vereyim sırasıyla. Editleme aşamasında oradaki 1 harfi görmem kaliteyi maksimuma çekmem gerekiyor. Böyle yapınca sistem bir 6 dakika boyunca kitleniyor. Haliyle iş yapamaz hale geliyorum. Maalesef böyle küçük hatalar olmuş daha kontrol edemedim bile.

Teşekkürler, şuan durumları gayet iyi arkadaşların. 299'cu tayfa değilde dünya İstanbul'un etrafında dönmediği için pist olmadığı için diye başlayacağım ama hiç girmek istemiyorum. Arkadaşlarımdan bazılarına 299 yetmediği için 366km/h rev limit 240hp+ GSX-R 1000'i olan arkadaşım var. Yani bu işin sonu yok

Kırmızı montlu abimiz hep diz çökerek konuştu zaten. Ancak ben kıyafetlerden dolayı ve iç korumalardan dolayı bükülemiyorum bile. Çünkü tulumun içine rcsuit ve GP Tech. korumaları giydiğim zaman belimin bükülmesi imkansıza yakın duruma geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videodan anladığım; video çekeceğim diye kafadaki kaskı çıkarmıyor. Kaz kafalı olabilirim ama ben bunu anladım. İnsanlık ölmüş.
    Bir kafeye girmediğim sürece, akşam olmadığı sürece 1 saat beklesem bile kaskımı çıkarmam ben. Kaskımın içinde jel kompres var.(soğuk) Kaskım 2 yerden kilitleriniyor birini ben özel yaptırdım ve İki adet biri interkomlu olmak üzere ses sistemi var. Çıkarıp taktığımda kaskımı tekrardan bunları ayarlamam gerekiyor kulağıma göre. Yani cidden zor iş. Ben bu yüzden kaskımı genelde çıkarmam. Zaten havalandırmalar jel kompresin soğuk kalmasını sağlamakta.

Kaskımıda tavsiye ederim: https://urun.n11.com/kask/hjc-rpha10...nzo-P109774866

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

Alıntı xealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zaman bir olayı merak edip videoları açsam clickbait yediğimi farkediyorum. Uçan spagettim, ben neden akıllanmıyorum?
    Video son anda değişikliğe uğradı. Kaza sahnelerini çıkardım. Ancak GSX-R 600 videosunun kaza anını koyacağım. Konuyu düzenleme butonu maalesef bulunmamakta. Bu yazıyı daha önceden taslak olarak kaydettiğim için öyle kalmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanala göz attım,benim içerik olarak tasvip etmediğim türden. Trafikte yarış,diğer sürücüleri riske sokan veya tedirgin eden sürüşler.

Kanalımı açtığım günden bu yana sadece 111 abonem var , kendime yakın bulduğum kişiler motorcu muhabbeti, tek tabanca. Seviyorum adamları.

Trafikte tek teker, 250 ile arabaların arasından teyet gecerek filtreleme, ayna kırma gibi videolara rağbet var.

Insallah motorcu muahbbeti,tek tabanca tarzında vloggerlarin sayısı artar ve hevesli arkadaşlar doğru işler yapan insanları takip eder ve örnek alır.
    Ben eğlenirken çektiğim videoları bulut depolama mantığı ile birde youtubeye bu şekilde yedekliyorum. Zaten reklamla açık değil Motor sürerken konuşmayı pek sevmiyorum. O an eğlenmeye bakıyorum ne anlatacağıma değil. Video atmak içinde motora binmiyorum. Zaten arşiv kalabalık güzel editler ile güzel şeyler çıkar ortaya. Bu arada ben 1 suçluysam devlet 15 suçlu. Türkiye'de 81 il var sadece 1 tanesinde bazen girebildiğin 1 tanesin de de tarladan bozma pist var pist var. Umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Geriye kalan 79 il bu 2 ile mi gelsin? Hemde alım gücüne oranla her şeyde 10 kat fark olan bir ülkede?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Ama...
    Motosikletle hız çok büyük bir zevk. Herkes bu zevki tatmak ister. Ben de dahil. Sorun şurada; Kendini tatmin etmek için oynadığın bu oyunda hiç bir şeyden haberi olmayan çocuk, genç yada yaşlı insanların hayatını hiçe saymak çok ağır bir suç. Kimileri ustaca bu suçu gizlemeye çalışsa da öyle. Kimileri düşüncesizce destek verse de öyle. Yolda motosikletimle giderken arkadan o kazadaki CBR1000RR'nin çarpmasıyla üzerimden bir dozer geçmesi arasında ne fark olur acaba? Pist var falan derdim ama bazıları hep çocuk kalacak galiba. Büyüyün, akıllanın kendinizin ve başkalarının sorumluluğunu almayı öğrenin. Kazasız belasız sürüşler...
    Sanırım İSTANBUL gibi saçma bir şehirde yaşıyorsunuz. Pist var derken hani şu 81 ili olan ülkenin 2 ilinde birinin tarladan bozma, diğerinin ise tanıdıkların yoksa giremediği pist mi? Ha birde nereden baksan şehir dışından gelecek adamın 10.000TL gibi masrafına yol açan pist mi? Biliyorum o pisti güzel fıkradır.

Doğmamış torunun torununa kadar borçlu bu ülkede suçu insanlarda aramak bende biraz vicdansızlıktır. Gerçi bizim milleti sert seviyor.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    @MOTORISK
    Bu kaza nerede olmuştu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @MOTORISK
    Bu kaza nerede olmuştu?
    Karacabey yolunda.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Salurbey kanalinı takip etmek isterim fakat bulamadım, isim farklı mi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Videoyu izlemedim ve izlemeden yorumumu yapayım.

Kaza sebebine "trafiğin aniden durması" yazmış arkadaş. Benim bildiğim trafik kurallarına göre takip mesafesine ve hız sınırlarına uyulduğu sürece trafiğin aniden durması kazaya sebebiyet vermez/veremez istisnai durumlar hariç. Ben burada istisnai bir durum değil CBR 1000RR ve CBR 600RR görüyorum.

Önce öz eleştiri yapabilirsek kendimize ve çevremize daha faydalı bireyler oluruz diye düşünüyorum.
    acemi60 ve matrax33 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)