Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Arkadaşlarımın kazalarına tanık oldum. CBR 1000RR pert | 600 RR | GSX-R 600...|VİDEO

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu izlemedim ve izlemeden yorumumu yapayım.

Kaza sebebine "trafiğin aniden durması" yazmış arkadaş. Benim bildiğim trafik kurallarına göre takip mesafesine ve hız sınırlarına uyulduğu sürece trafiğin aniden durması kazaya sebebiyet vermez/veremez istisnai durumlar hariç. Ben burada istisnai bir durum değil CBR 1000RR ve CBR 600RR görüyorum.

Önce öz eleştiri yapabilirsek kendimize ve çevremize daha faydalı bireyler oluruz diye düşünüyorum.
    Katılıyorum. Trafiğin aniden durması diye bir kaza sebebi yoktur. Hız ve takip mesafesi hatası kaza sebebi olur. Geçen kurban bayramı 3. günü İzmir'den İstanbul'a dönerken Yine Karacabey yakınlarında araç trafiğinin yüksek hızı ve kalabalıklığı beni tedirgin etmeye başlamıştı. Öyle ki biri fren koysa bütün araçlar üzerine çıkacak şekilde. Bir aklı evvel gaza asılınca herkes koyun gibi peşine takılıyor. Derken korktuğum oldu. Polisin bayram trafiğini yavaşlatmak için kurduğu kontrol noktalarından birine denk geldik. Trafiği tek şerite düşürmüşlerdi. Olacağı anladığım için emniyet şeridine kaçtım. Ve arkada cayırtı koptu. Duramayıp birbirine vuran araçların arasında olsaydım. Beni pres makinasından çıkmış hale getirirlerdi. Şansa yaşıyoruz. Hepimiz öleceğiz. Tamam da. Bir geri zekalının elinden ölmek istemiyorum.
    polo34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    bu arada pist ile ilgili yazan arkadaşlara söylüyorum bunu

istanbul parkın aslında %100 olarak motosiklete uygun olmadığını biliyorsunuz değil mi yapı olarak
    he tabiikide düştüğümüzde üzerimizden geçecek arabalar trafik vs gibi etkenler yok

ve tabiki içeride girişte anlatılan kuralları pek bi yerine takıp devam eden sürücüde bolca.

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Türk Milletinin ne denli sabırsız olduğunu bir kez daha gördük.

Arkadaşım, tek tabanca da 1 dakikalık intro koyuyor, ona bir şey diyor musunuz! Ayrıca 2 saniyelik bir işlem ile intro atlanabilir değil mi? Kimse sizi intro izlemeye mecbur tutmuyor ama bırakın da meraklısı da izlesin. Sizin zevkinize uymuyorsa atla intronun bittiği dakikaya.

Neyse... Video da, görsel şölen de bence gayet iyi olmuş. Tabii bir kaza videosuna iyi olmuş demek enteresan oldu ama ben film tadında izledim. Keşke kaza anının görüntüsü de olsaydı. Motosikletliler haklı veya haksız, bu tür videolar insanlara ders oluyor...

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Öncelikle kaza yapanlara geçmiş olsun. Allah'tan ucuz atlatmışlar. Video için çok emek verilmiş tebriker.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Erbil Kamba ve arkadaş camiasi, apaçinin önde gideni bir gruptur. Başta Kamba olmak uzere saygisiz, kurallara uymayan, yollarda her turlu tehlikeli hareketi yapan, arkadaslarinin ve baskalaeinin canlarini hice sayan,altindaki motorlarla ovunen, ozellikle hicbiride motor kullanmayi bilmeyen duz yol gazcilaridir. Birbirleriyle devamli sidik yaristirirlar. Motosiklet camiasinin en boş ve apaçi tayfasidir.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Lazasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk Milletinin ne denli sabırsız olduğunu bir kez daha gördük.

Arkadaşım, tek tabanca da 1 dakikalık intro koyuyor, ona bir şey diyor musunuz! Ayrıca 2 saniyelik bir işlem ile intro atlanabilir değil mi? Kimse sizi intro izlemeye mecbur tutmuyor ama bırakın da meraklısı da izlesin. Sizin zevkinize uymuyorsa atla intronun bittiği dakikaya.

Neyse... Video da, görsel şölen de bence gayet iyi olmuş. Tabii bir kaza videosuna iyi olmuş demek enteresan oldu ama ben film tadında izledim. Keşke kaza anının görüntüsü de olsaydı. Motosikletliler haklı veya haksız, bu tür videolar insanlara ders oluyor...
    Tamamen katılıyorum. İntroyu anlarım 10 saniye görmek istemeyebilir ancak fotoğraf slaytı gayet güzel ve anlamlı içerikler barındırıyor. 1 haftadan fazla uğraştım o slayt için Kaza anı olarak GSX-R600 kaza anı var onu paylaşcağım oldukça kötü bir durum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Sana tavsiyem bu grupla beraber sürüş yapma . Bizde gurup sürüşleri yapıyoruz , mt09 lar fazerler var gurupta ama bu büyük cc ler pulsar 200 lerin hatta ybr125 lerin arkasından geliyor.Gurupta sinyalsiz , sağdan , yakın mesafeden sollamalar yapan ve bunun gibi gurup sürüşünü tehlikeye atan sürücülerle gurup ilişiğini kesiyoruz. yük taşımak yolcu taşımak için src belgesi psikoteknik belgesi isteniyor ülkemizde ama hızı 299 u saniyeler içinde bulan 1. viteste 140 ları gören , pist için üretilmiş aletler ehiç bi eğitim, yeterlilik belgesine ihtiyaç duymadan atlıyor millet.
    Video güzel bolca emek verilmiş eline sağlık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlarınızı iyi seçin genşler.
    Anlamadım ama neyse

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Videoda arkadan çarpılmış bir arabadan inen anne ve bebeği gördükten sonra izlemeyi kestim.

Suçsuz günahsız bir insana zevki için zarar veren her insan en yakın zaman bu hayattan beter bir şekilde yok olup gitsin. Parçalara bölünsün yavaş yavaş ölsün...

Sizin zevkinize sokayım hadi yaşınız zekanız ufak ulan hiç mi yeğeniniz ananız bacınız yok. Suçsuz bir insana zevk için zarar veren herkesin en sevdiği en yakını aynı şekilde zarar görsün. Anası karısı kızı çocuğu babası sevgilisi aynı acıyı onlar da yaşasın daha beterini yaşasın...
    matrax33 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Video düzenleme yetkinliği etkileyici gerçekten. Konu da ister istemez ilgi çekici ve benzer durumda kalındığında neler beklememiz gerektiği açısından da yararlı. Bu açıdan elinize sağlık, teşekkür ederiz.

Öte yandan düşünüyorum da.. Benim arkadaşlarım kaza yapsaydı, onları bu şekilde afişe etmek istemezdim sanırım. Acaba kendilerine sormuş muydunuz? Örneğin bu kazayı geçiren arkadaşlar videonuzu izlediklerinde "güzel olmuş, iyi ki çekip editlemiş" diye düşünmüşler midir?

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Öncelikle arkadaşlara geçmiş olsun. Fakat insanımız da şöyle bir algı var. benim motorum 15.000 devir çeviriyor, 299 kadranı görüyorum yüksek süratte gitmeyi seviyorum. Fakat trafik ve kuralları denen bir gerçek var uymazsan maalesef kaza yapıyorsun. Belki bu arkadaşların hiç hatası yok ama genel olarak söylemek gerekirse hız sınırı 120 olan yolda 2 katı sürat yapınca belki de kurtarabileceğin bir mesafede kaza yapıyorsun. Arkadaşları suçlamıyorum kesinlikle genel bir fikir sadece. Tekrar geçmiş olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yahu sizlerde nasıl bir maddi durum var anlamıyorum ki... 2018 cbr1000rr'a hazırlanıyor ne demek . İnşallah bizde görürüz o günleri
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu izlemedim ve izlemeden yorumumu yapayım.

Kaza sebebine "trafiğin aniden durması" yazmış arkadaş. Benim bildiğim trafik kurallarına göre takip mesafesine ve hız sınırlarına uyulduğu sürece trafiğin aniden durması kazaya sebebiyet vermez/veremez istisnai durumlar hariç. Ben burada istisnai bir durum değil CBR 1000RR ve CBR 600RR görüyorum.

Önce öz eleştiri yapabilirsek kendimize ve çevremize daha faydalı bireyler oluruz diye düşünüyorum.
    Trafik aniden durmuş ancak hemen sonrasında kalkmış. Güneş arkadan yokuş yukarı bir yola vurduğu için arkadaş trafiğin durup durmadığını anlayamamış. Zaten kendisi hatasını kabul etti her konuda yardımcı oldu karşı tarafa.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı MOTORİSK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Edit hakkında çok soru geleceği için şimdiden yazıyorum. Önceki videomda da bana edit yapar mısın gibi sorular geldi. Kırmamak için şimdiden yazayım. İntro vs isteseniz canım feda ancak bu 12 dakikalık video profesyonel sfx, gfx, vfx, css, render gibi durumlar göz önüne alındığında (sfx hariç) günde 2 ve 3,5 saaten 16 günümü almıştır. Normal pc lerin(İ7, GTX) altından kalkayamacağı bu işi PNY K4000 gibi grafik kartı bulunan 2900$ fiyatı olan bir worktstation orta halli yapabilmiştir.

Lütfen videolarınızı komple yapmamı istemeyiniz. Logo, intro vs isterseniz bunu logoda veya introda imzam olması şartı ile mesaj atmanız yeterlidir. Yeni kaza videosunu baya üst düzey kalitede yapmayı düşünüyorum. 3D çalışırsam 2 ayımı alacak gibi.

Son olarak video müziklerimi tasarlarken çok çok zorlanıyorum. Almaya kalksam dünyanın parası çünkü USD ödemek zorundayım. Müziklerimi tasarlarken yardımcı olacak ses teknikeri veya ses mühendisi arkadaş var ise benle iletişime geçsin lütfen. İyi seyirler.
    bu laflar kaza videolarının altına HİÇ OLMAMIŞ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu laflar kaza videolarının altına HİÇ OLMAMIŞ...
    İnsanların vaktini çalmamak için bu şekilde açıklama yaptım. Kaza içi ne söyleyebilirim ki? Videoda halim ortada zaten.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı MOTORİSK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanların vaktini çalmamak için bu şekilde açıklama yaptım. Kaza içi ne söyleyebilirim ki? Videoda halim ortada zaten.
    daha iç açıcı güzel çekimlerinizi de bekliyoruz diyeyim...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    gene gereksiz efekli izlemeden kapattığım bir başka vidyo.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Ölen dedesi ile selfie çekip yayınlayan ile bu tür kaza videolarını allayıp pullayıp yayınlayan zihniyet farklı mı?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)