Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kombine fren saçmalıktır (Kaza İçerir)

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki yerlerin buz olduğunu farketmediğini var say ve kışın sabahın 7 sinde işe giderken yokuş aşağı hangi freni kullanırsın o soğukta? ben arka frene bastım ama frende sorun var falan dedim kendi kendime meğersem yol komple buz pisti olmuş farkında değilim ben! ön frene zaten dokunmadım ve motoru dik tuttuğum için arkayı baya bir kaydıra kaydıra indim sonra zaten frene basmaktan vazgeçtim.

sen yazı kışı uyduruyorsun gibi geldi biraz bana. hiç unutmam bu geçtiğimiz kış saat 16:10 gibi kar bir anda bastırdı ve yağmaya başladığı anda her yer kar oldu ve bende yolda yakalandım o yağışa ve beylikdüzünden büyükçekmeceye vardığımda e-5 kar içindeydi ve kaza atlattım. büyükçekmeceden güzelceye varmadan hava filtresi dondu ve motor stop edip duruyordu ve rolantiyi 5 bin devire almak zorunda kaldım hiç unutmuyorum.

arabalar zaten duran araba saplanıp kalıyordu.

rüzgarda vardı kaydıra kaydıra geldik hiç unutmam o günü. parmaklarım sırayla buz tutup ateş gibi oluyordu soğuktan.

yani kızakla almam gereken yolu motosiklet ile aldım yani ön fren zaten kullanmıyorum gibi bir şey kışın. lastikler irc ve kışın taş kesiliyorlar.

yani ne diyeyim? varsa abs koyun yoksa kombineyi ben manuel hallediyorum.
    Buzlu yokuşta arka frene basılı inerken ön kitledi mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı Zabitatak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi sen ne saçmaladın ben anlamadım kombine fren arka ve öne aynı anda basmaya deniyor
    Gereksiz insan.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    10 km/s ve altında zaten abs devreye girmiyor bildiğim kadarıyla.
    kendi hatanız sonucu düşmüşsünüz.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    peki yerlerin buz olduğunu farketmediğini var say ve kışın sabahın 7 sinde işe giderken yokuş aşağı hangi freni kullanırsın o soğukta? ben arka frene bastım ama frende sorun var falan dedim kendi kendime meğersem yol komple buz pisti olmuş farkında değilim ben! ön frene zaten dokunmadım ve motoru dik tuttuğum için arkayı baya bir kaydıra kaydıra indim sonra zaten frene basmaktan vazgeçtim.

sen yazı kışı uyduruyorsun gibi geldi biraz bana. hiç unutmam bu geçtiğimiz kış saat 16:10 gibi kar bir anda bastırdı ve yağmaya başladığı anda her yer kar oldu ve bende yolda yakalandım o yağışa ve beylikdüzünden büyükçekmeceye vardığımda e-5 kar içindeydi ve kaza atlattım. büyükçekmeceden güzelceye varmadan hava filtresi dondu ve motor stop edip duruyordu ve rolantiyi 5 bin devire almak zorunda kaldım hiç unutmuyorum.

rüzgarda vardı kaydıra kaydıra geldik hiç unutmam o günü. parmaklarım sırayla buz tutup ateş gibi oluyordu soğuktan.

yani kızakla almam gereken yolu motosiklet ile aldım yani ön fren zaten kullanmıyorum gibi bir şey kışın. lastikler irc ve kışın taş kesiliyorlar.

Sana hiç kimse “O havada motorun üstünde işin ne?” diye sormadı sanırım? Toplu taşıma diye bir oluşum var havanın nane molla olduğu durumlarda otobüs ve metro kollarını açmış binme motora diyorlar.. karda kışta motora mecburen binen arkadaşları kar lastiği tercih ettiğini unutmayalım.
    aquarist4 bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kombine nin e olmamis halini severim ben..
    Hic frensel bir konuya deginmek istemedim hih
    Abs kafidir hayatimda
    silikon diyoruz, estetik müdahale anlıyorsunuz,
    kombine diyoruz, kombin anlıyorsunuz.

öğlen "the red pill" okudum, yanlış anlamayın, kadınlardan soğudum resmen ya. evliyim, hayatım eşimi anlamaya çalışmakla geçiyor.

biz erkekler düz yaratıklarız. düz yani bildiğin direkt bağlantı. sizin gibi karmaşık yapıları anlamakta ve size göre pozisyona almakta zorlanıyoruz.

sürçü lisan ettiysem affola.
    aquarist4 ve something123 bunu beğendiler.

Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gereksiz insan.
    Forumun en gerekli insanı gelmiş hoşgelmiş (!)

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana hiç kimse “O havada motorun üstünde işin ne?” diye sormadı sanırım? Toplu taşıma diye bir oluşum var havanın nane molla olduğu durumlarda otobüs ve metro kollarını açmış binme motora diyorlar.. karda kışta motora mecburen binen arkadaşları kar lastiği tercih ettiğini unutmayalım.
    otobüse kızdığım için 3 kez işten eve yürüdüğüm oldu. 14,4xx kilomtere iş ev arası. otobüse binmek son çare yani yürüyebiliyorsam otobüse binmeme ihtimalim yüksek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buzlu yokuşta arka frene basılı inerken ön kitledi mi?
    kombine fren yok zaten motor hiç tepki vermedi ki :D arka kaydı hep. yokuş bitince yokuş yukarı başladı yol ve öyle yavaşladım.

otobüse kızdığım için 3 kez işten eve yürüdüğüm oldu. 14,4xx kilomtere iş ev arası. otobüse binmek son çare yani yürüyebiliyorsam otobüse binmeme ihtimalim yüksek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

kombine fren yok zaten motor hiç tepki vermedi ki :D arka kaydı hep. yokuş bitince yokuş yukarı başladı yol ve öyle yavaşladım.
    Çok pardon. kombine freni kötülüyorduk onunla ilgili sandım konuyu

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

öğlen "the red pill" okudum, yanlış anlamayın, kadınlardan soğudum resmen ya. evliyim, hayatım eşimi anlamaya çalışmakla geçiyor.

biz erkekler düz yaratıklarız. düz yani bildiğin direkt bağlantı. sizin gibi karmaşık yapıları anlamakta ve size göre pozisyona almakta zorlanıyoruz.

Okumayın şöyle şeyleri, kadın düşmanı damgası yersiniz

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

iki kız arkadaş konuşuyor geçen gun bende dinliyorum,
    ikiside sevgilisinden bahsediyor, dedim yahu hep onlar mı şeytan siz melek
    bizi anlamaya çalışmayın çünkü öncelikle şımarmayı falan çok severiz,
    çekilmez emin olun
    ama ben kadının şımarırken şımartmasını güzel buluyorum işte o güzel dururuyor elbise gibi bir kadının erkeğine olan bakış açısında ..

anlarız bu arada evet bazen silikon diyince aa kim operasyon geçirmiş diyebilir bir kadın,
    kombine frene kombin mi de diyebilirim emin olun çünkü kış sezonuna giriyoruz,
    ben motorda yağmurluklarım ve montumun altından hangi renk çorap giyineyim,
    üstüne gomlek giyinim üstüne yagmurlugu çekimde üşümeyim diye dusunurken aaa motor botları var ayagımda dur yanıma
    topuklu çizmeyi de topcase (iyi ki varsın topcase!) atayım diye düşünyorum
    kışın motor pantolonun yanına ofiste giyinmek üzere etek çantamıza atarız mesela,
    önümüz kış kombine fren gibi kombinde gayet önemli bir kadın motorcunun hayatında ..

AMA normal silikon vs kadınları bilmem de, bir kadın motorcunun aynı zamanda ojesidir zincirindeki yağ,
    lastiklerini kontrol eder bu kışı geçirir mi diye şöyle bir eğiliverir lastiklerdeki aşınma çizgisine bakıveririz,
    motoru dinlendirip dik tutup yağ durumuna bakarız, (yapmak zorundayız çünkü yolda kalabiliriz bizde siz gibiyiz)
    motoru koydugumuz yerde aynaya çapıpta birisi boşladıgı zaman elimize çift pense alıp sıkıveririz (yanımızda küçük bir takım taşırız, alyan, tornavida gibi,)ha yapamayadabiliriz, yolda sağda durunca sağolsun butun motorcu arkadaşlar yardımcı olur bunuda biliriz,
    aynı şartlarda biz de o büyük şehir trafiğinde yan yana motor kullanırız,
    üstelik bir çok erkek kardeşi sevgilisi kullanmasın sarkan olur, vs gibi kısıtlarken biz yine de süreriz,
    saykem bunu beğendi.

"kadın motorcunun aynı zamanda ojesidir zincirindeki yağ,
    lastiklerini kontrol eder bu kışı geçirir mi diye şöyle bir eğiliverir"
    diz vurur efem

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "kadın motorcunun aynı zamanda ojesidir zincirindeki yağ,
    lastiklerini kontrol eder bu kışı geçirir mi diye şöyle bir eğiliverir"
    diz vurur efem
    yazının en enteresan yerini alıntı yaptıgınız için ayrıca tebrik ediyorum..

niyet nedir bilmem, şaka yapmaya çalıştınız sanırım, kotu bir niyet çıkartmadım kesinlikle,
    yalnız nerde gulucektik onu da yazsaysınız sevinirdik,
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    nc 700 X in kombinesi şahane çalışıyor. viraj içinde dışında yokuş aşağı yokuş yukarı her şartta fren yapabilirsiniz. Şayet fren yapmayı biliyorsanız. ıslak zeminde yokuş aşağı da ön fren kullanacaksınız demeyi gereksiz buluyorum tabi şu anda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

motoru koydugumuz yerde aynaya çapıpta birisi boşladıgı zaman elimize çift pense alıp sıkıveririz (yanımızda küçük bir takım taşırız, alyan, tornavida gibi,)
    bi taktik vereyim. Çift somundan alttakini elle biraz yukarı çevirip ayna istediğinizden 30-40 derece daha ilerdeyken elle tatlı bi sıkıştırın. sonra aynayı kendinize doğru sertçe çekin. sağlam olacaktır. Çift pense aramaya pek gerek yok gevşediğinde. Kuvvet x kuvvet kolu. Aynanın kendi kuvvetiyle sıkıştırabilirsiniz.
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nc 700 X in kombinesi şahane çalışıyor. viraj içinde dışında yokuş aşağı yokuş yukarı her şartta fren yapabilirsiniz. Şayet fren yapmayı biliyorsanız. ıslak zeminde yokuş aşağı da ön fren kullanacaksınız demeyi gereksiz buluyorum tabi şu anda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

bi taktik vereyim. Çift somundan alttakini elle biraz yukarı çevirip ayna istediğinizden 30-40 derece daha ilerdeyken elle tatlı bi sıkıştırın. sonra aynayı kendinize doğru sertçe çekin. sağlam olacaktır. Çift pense aramaya pek gerek yok gevşediğinde. Kuvvet x kuvvet kolu. Aynanın kendi kuvvetiyle sıkıştırabilirsiniz.
    teşekkür ederim nmaxte yaşamıştım çok sinir bir durumdu yolda ayna dönüyor, rahmetli barkının bir videosu geldi aynı o şekilde,
    bir dahakinetek pense işi halletmeye çalışacağım
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Motosikleti
    R25

Söylediğin kar yağışı aralık ayımıydı, yılbaşına girmeden önce, o gün ise bende işe gidiyordum ve her yer kilit, lastikler irc dondum resmen ve enson biri yardım etti elle ittire ittire petrole götürdüm bıraktım motoru

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    CB1000R'da ABS yoktu ama kombine fren vardı. Keşke tam tersi olsaydı...

Kombine sistemde fren hidroliğini değiştirme daha bi sıkıntılı mıdır ki? Sanırım ön ve arka arasında hidrolik bağlantı var çünkü...

niyet nedir bilmem
    "üzerime yüklediler bu işi
    sarhoştum kasimpaşa'daydim
    vapuru onlar vurdu ben vurmadim
    cinayeti kör bir kayikçi gördü

ben vursam kendimi vuracaktim"
    killingroad bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    LİFAN LİON 125
    kombine fren sistemi(cbs) lastiklerin kaymasını engellemiyormu ? sadece ABS'mi engelliyor ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Yan Yan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu kim çıkardı ? Lütfen hangi mühendis ?
    Söylesin çıksın ortaya derhal.

Böyle saçma bi düşünce olur mu bir fren sıkılırken aynı anda diğer frenin sıkılması nedir ? Araba mı bu ?
    Motosikletler için ABS,süper bir teknoloji 10 numara 5 yıldız lakin kombine fren için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Geçenlerde yaşadığım kazayı anlatacağım sizlere,
    Scooter ile siparişe çıktım.Yerler ıslaktı.Hızım max 10 km/s belki daha az,tam dar sokaktan dönerken aniden araba çıktı azcık arka frene dokunmamla motorun kayması bir oldu.O kadar düşüktü ki hızım motor düşerken tuttum siz hesap edin ama düşmesine engel olamadım.

Bunu motorlara takan adamlara sesleniyorum.Bunun yağışlı havası var virajı var tozu var toprağı var.Ya ABS tak şu aletlere ya da dokunma.
    Değerli kardeşim kaza yapmanın sebebi kombine fren değil arka balatanın bitik olması akabinde sen frene asıldığında arka yerine önün çok tutması

kombine fren gayet faydalı , motorun bakımlarını yapan kişiye söylemen gerek ayrıca iş verenine

Nereden biliyorum benim pcx freni azalmıştı oradan biliyorum asılıyorum ön çok tutup defalarca silkeledi beni

Benim ön firen ayrı arka firen ayrı. Ve iki fireni kullanarak durma mesafemin kısa olduğunu çok iyi biliyorum. Daha firene bastığım için kaza yaptığım olmadı. 97 den bu yana iki fireni dengeli kullanarak çok kaza atlattım. Siz ya panik yaptınız, ya acemisiniz yada lastik seçimi ve bulunduğunuz yolun durumunu tam tesbit edememişsiniz.
    Teknoloji ye ayak uydurun ama ne olursa olsun herşey sürücüde bitiyor. Kombine firen denildiğinde bir motor tarzı ile sınırlandıramayız. İyi yapılan kombine firen herzaman sizi en yakın mesafede durduracaktır.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende daha önce nc 700 x vardı 18000 km kullandım gerçekten kombine abs süper bi teklonoloji
    cbs fren sistemi hayatımda gördüğüm en güzel icatlardan biri (bence)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)