Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cg tip motoru CAFE RACER yapmak?(shoplanmiş ile ön izlemesi var)

Motovento
    REKLAM ALANI
    DeadOfAngel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cg tip motor ile cafe racer'a cevirmek istiyorum.Cg yada düz depo adı ile bilinen motorlarda çok seçenek var gibi duryor.Açıkçası benim kafam kanuni bs 125 e yatti.Fiyat uygun yani neden olmasın dedim. Sonrasında bir kaç shoplama yaptım.Sizce cafe racer sınıfına girebilir mi ?
    Göze nasıl gözüküyor?
    Yapılacaklar listesi

1-Sele demiri(aliş 55), orjinal sele(aliş 165), arka stop(aliş 30), arka çamurluk(aliş 35), ön çamurluk(aliş 45), hava filitresi full(aliş 65)
    ayna takımı (aliş 20), gidon(30) uygun fiyatlara satılıcak. Elimize yaklaşik 415 tl geçicek tabi aliş fiyatina gider ise on kötu 300-350 diyelim.
    2-Elimize geçen para ile cafe racer selesi-arka stop-ters ayna takılıcak-depo ya mat sıyaha kaplanıcak ya da eski model gri bs 125 deposu ile takas edilicek m tip gidon alınıcak...

Sizce sokaklarda cg ile mi gezmek daha hoş olur yoksa cafe racer mı? proje hakkkındaki yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler...

PHOTOSHOP'LAR(BD100 sadece siyah olduğu icin orda)

nemesis-83 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Jantlar tel olsaydi daha bir eskiyi andirabilirdi. Bence cok sik degil.

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jantlar tel olsaydi daha bir eskiyi andirabilirdi. Bence cok sik degil.
    Ha evet örgü jant daha hoş bi havası olur ancak ben işi cepten motor masrafı dışındakı masrafı en az da tutmaya çalışıyorum :D

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı DeadOfAngel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha evet örgü jant daha hoş bi havası olur ancak ben işi cepten motor masrafı dışındakı masrafı en az da tutmaya çalışıyorum :D
    O zaman orjinal kullanin. Yarim yamalak hic hos degil. Satarken de sorun olur.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman orjinal kullanin. Yarim yamalak hic hos degil. Satarken de sorun olur.
    tabi zevkler ve renkler tartışılmaz ancak jantları siyaha boyanıp dişli lastik takıldı mı biraz daha hos olabilir sanki

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kere o çamurluk ve egsoz olmaz onu diyeyim yani.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    al dostum,

fikrin olur.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...er-yapmak.html

kolay gelsin.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Cafe racer olarak motorun deposunun kenarları daha yuvarlak toparlak olursa daha hoş duruyor, kutu dikdörtgen gibi depolarla hoş durmuyor bence

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    hevesini kırmak istemem ama hiçbir zaman o 4 silindir yada v blok cafe racerlar gibi heybetli albenili olmuyor cg ler tamam yapılıyor yapılmıyor değil ama bir bakıyorsun minicik motor bassan gitmiyor incecik zaten tam yandan fotolar daima aldatıcı oluyor o yüzden bence normal bin daha iyi

valla bence o bütçeyle gayet de güzel oluyormuş . illa 20 bin liralık motor alıp 10 bin masraf edip toplamak gerekmiyor . görünce şaşırdım olmuş lan dedim . cafe racer zaten budur hazır almak değil bence yaptıktan sonra daha fazla değiştirirsiniz on numara olur. he unutmadan aynaları eklemeden çıkmayın lütfen küçük gidon altı olsa bile olsun ayna.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    bajaj boxer 150 cafe racer versiyonunu canlı gördüm, eleman sağlam modlamış mat siyaha boyatmış, cantlar teldi ve tamamen siyahtı, %70 yol &30 arazi lastiği de takmıştı baya triumph scrambler'ın ufak versiyonu gibi duruyordu.

Aklında bulunsun cg alacağına azıcık daha koy bajaj boxer al.

Alıntı stupid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bajaj boxer 150 cafe racer versiyonunu canlı gördüm, eleman sağlam modlamış mat siyaha boyatmış, cantlar teldi ve tamamen siyahtı, %70 yol &30 arazi lastiği de takmıştı baya triumph scrambler'ın ufak versiyonu gibi duruyordu.

Aklında bulunsun cg alacağına azıcık daha koy bajaj boxer al.
    Acikcasi ehliyet yaşi tutmuyor 😒 gonlum istemezmi yuksek cc bi cafe racer yapmak ama mükemmel yasalarimiz saolsun a1 alabilmekteyim sadece
    Benimde kafamda renk olarak mat siyah ve sele ise acik kahve gibi bir renk planliyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Alıntı can arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bence o bütçeyle gayet de güzel oluyormuş . illa 20 bin liralık motor alıp 10 bin masraf edip toplamak gerekmiyor . görünce şaşırdım olmuş lan dedim . cafe racer zaten budur hazır almak değil bence yaptıktan sonra daha fazla değiştirirsiniz on numara olur. he unutmadan aynaları eklemeden çıkmayın lütfen küçük gidon altı olsa bile olsun ayna.
    Zaten amacim dusuk bütçe cafe racer yapmak Cg kullanicilarinin geneli apaçi veya keko malum motorun seside vay canina dedirtmiyo bende keko gibi bi gorunum yerine cafe racer a ceviririm seside cok kulaga batmaz.

Ayna konusuna da gelirsek arada kaynadi yav sanirim o konu :D insallah gidon alti veya yani ayna şart yani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler