Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbf 150 kontak set değiştirme hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Merhaba,

Motorun kontak anahtarında bi temassızlık var, hafif oynatınca motor duruyor. Wd40 sıktım ama pek faydası olmadı. Giderken canımı sıkabilir / yakabilir diye değiştirmeyi düşünüyorum. Kontak değiştirme videosu bulamadım. Baktığımda kelepçe gibi saran yerde 2 vida duruyor. Bunları çıkardım fakat kontak kıpırdamadı. Söküp değiştiren birileri varsa yardımcı olabilir mi, nasıl söktüler?

Nette kontak 55 tl bunu buldum. Orijinali 160 tl civarı. Alıp kullanan kontakla veya motorla ilgili sorun yaşayan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2015 x-max 250
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Motorun kontak anahtarında bi temassızlık var, hafif oynatınca motor duruyor. Wd40 sıktım ama pek faydası olmadı. Giderken canımı sıkabilir / yakabilir diye değiştirmeyi düşünüyorum. Kontak değiştirme videosu bulamadım. Baktığımda kelepçe gibi saran yerde 2 vida duruyor. Bunları çıkardım fakat kontak kıpırdamadı. Söküp değiştiren birileri varsa yardımcı olabilir mi, nasıl söktüler?

Nette kontak 55 tl bunu buldum. Orijinali 160 tl civarı. Alıp kullanan kontakla veya motorla ilgili sorun yaşayan var mı?
    Merhabalar. Konu biraz eski ama aynı sorun bende de var şu an. Kontağı değiştirdiniz mi? değiştirince sorunun çözüldü mü?

Bende de kontak açıkken anahtarı hafif oynatınca elektrikleri kesiyor. Dün yolda giderken seyir halinde motor stop etti ve tüm ışıklar söndü yani elektriği tamamen kesti. Kontağı kapatıp tekrar açtım lambalar yandı. Marşa bastım ve tekrardan elektrikleri kesti ve çat diye bir ses geldi sanki sigorta attı gibi. O saatten beri kontağı açınca ışıklar falan yanmıyor motor çalışmıyor. Acaba sorun kontakta mı bilemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Merhabalar. Konu biraz eski ama aynı sorun bende de var şu an. Kontağı değiştirdiniz mi? değiştirince sorunun çözüldü mü?

Bende de kontak açıkken anahtarı hafif oynatınca elektrikleri kesiyor. Dün yolda giderken seyir halinde motor stop etti ve tüm ışıklar söndü yani elektriği tamamen kesti. Kontağı kapatıp tekrar açtım lambalar yandı. Marşa bastım ve tekrardan elektrikleri kesti ve çat diye bir ses geldi sanki sigorta attı gibi. O saatten beri kontağı açınca ışıklar falan yanmıyor motor çalışmıyor. Acaba sorun kontakta mı bilemedim.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kontağı orjinali ile değiştirin. Orjinal olmayan kontaklar daha ilk takıldığında yine aynı sorunu yaşatmaya devam ediyor. Sorun genellikle kontak altındaki konnektörlerdeki oksitlenme nedeni ile oluşan kısa devreden kaynaklanıyor. Aynı oksit akımın da kesilmesine neden oluyor. Bunu bir tür dirençli şase bağlantısı gibi düşünebilirsiniz. Aynı nedenle durduğunuz yerde akü boşalmaları da yaşamanız olasıdır. Fiyat farkı ciddi, ancak orjinalini kullanın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler