Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A1 ehliyet mevzusu yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    Evet çok tartışılan bi konu. Neyse bugün çalıştığım yere çok sakin efendi bi abi geldi motoru kuba Cr1. Motorun temiz hor kullanılmamış olduğundan eminim 3500de fiyat çekti çok cazip geldi. Ama tek sıkıntı a1 ehliyete uyar mı uymaz mı? Uyuyorsa 1 saniye düşünmeden alıcağım

SONUÇ : A1 ehliyetle 150cc motor kullanmak kanunen yasak mıdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hardy1234 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam 150 cc önemli değil kaç kw güç veriyor onu öğrenmeniz lazım 11kw gücü geçerse kullanamazsınız

Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    Alıntı hardy1234 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 150 cc önemli değil kaç kw güç veriyor onu öğrenmeniz lazım 11kw gücü geçerse kullanamazsınız
    11.4 hp yazıyor yani 11kw nın altında. Yani kullanılabilir mi cc sınırı önemli değil mi olay o

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Upupupupuupp

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    11 kw ya kadar kullanabilirsin ama bazı polisler bilmiyor 125 cc diyorlar.

hardy1234 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanabilirsiniz sıkıntı olmaz

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125 cc geciyorsa a1 olmaz.

Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    Çok kişi sıkıntı olmaz diyor ama a1 uymaz diyenlerde var :/

CriminalS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    A1 kesinlikle uymaz bi dedikodu geçiyo neymiş cc sınırı kalkmış kanunu tam okumuyorlar Ehliyet verilirkenki motorların 125 cc sınırı kaldırıldı yani a1 ehliyeti alacak kişi 150 likle sınav olur ama trafikte kullanamaz boşu boşuna ceza yeme alma

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:23 ----------

“i) Eğitim ve sınav aracı (“A1” sınıfı sertifika için): Gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, iki tekerlekli motosikleti,
    Kaynak : resmi gazete

Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    Alıntı CriminalS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A1 kesinlikle uymaz bi dedikodu geçiyo neymiş cc sınırı kalkmış kanunu tam okumuyorlar Ehliyet verilirkenki motorların 125 cc sınırı kaldırıldı yani a1 ehliyeti alacak kişi 150 likle sınav olur ama trafikte kullanamaz boşu boşuna ceza yeme alma

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:23 ----------

“i) Eğitim ve sınav aracı (“A1” sınıfı sertifika için): Gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, iki tekerlekli motosikleti,
    Kaynak : resmi gazete
    Peki bu olay trafiğe de gelecek diyorlar. Özellikle rahmetli aea sürücü kurslarına gelmesi trafiğe de geliceğinin habercisi şeklinde yorumlamıştı. Yani yakın zamanda trafiğe de gelir mi bu uygulama?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    A1'de 125cc sınırı var.A2'de bu sınır yok.Açın resmi gazeteyi okuyun.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A1'de 125cc sınırı var.A2'de bu sınır yok.Açın resmi gazeteyi okuyun.
    a2 de de sınır var artık sen hiç takip etmiyosun heralde.
    35 kw yı geçen motosikletleri kullanamıyor a2. Yani 600 cc kullanılamıyor a2 ile artık.

Motosikleti
    Spada Anton 150
    A1 de hem cc hem kw sınırı var. Geçen bi yunus gördüm motorcuda. Kaçlık kullanabiliyoruz maksimum diye sordum 150cc 11 kw'a kadar kullanıyorsun falan dedi sonra laf lafı açtı en sonunda açtı mevzuati baktı 125 lik maksimum yanlış biliyomuşum dedi. Yani işin özü yasak ama eğer kw tutuyorsa polisler göz ardı edebiliyor.

Motosikleti
    -
    kullanırsın.

yenı degısıklık kurs motorlarını kapsıyor falan denılıyor alakası yok ben gecen sene a1 aldım hemde sınava cbf 150 ıle gırdım,trafıge cıktım ne yanı arkada arabada gelen mufettısler kanunsuzmu ıs yapıyordu

daha oncede yazmıstım bırkacı ayrı ayrı motorlu trafık polısı bazısı trafık ekıbı 6-7 degısık yerde polıslere bızzat sordum 11 kw altını kullanıyorsun.

Motosikleti
    Spada Anton 150
    Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanırsın.

yenı degısıklık kurs motorlarını kapsıyor falan denılıyor alakası yok ben gecen sene a1 aldım hemde sınava cbf 150 ıle gırdım,trafıge cıktım ne yanı arkada arabada gelen mufettısler kanunsuzmu ıs yapıyordu

daha oncede yazmıstım bırkacı ayrı ayrı motorlu trafık polısı bazısı trafık ekıbı 6-7 degısık yerde polıslere bızzat sordum 11 kw altını kullanıyorsun.
    Motorlu sürücü kursları yönetmeliği ile trafik yönrtmeliği farklı bilmeden konuşmayın arkadaş yanlış yönlenmesin. Açıp bakmak bedava ikisinide okuyabilirsiniz. Bende yukarda söyledim. Polisler yönetmeliği tam olarak bilmiyor yeni değiştiği için. Kanundan daha iyi bilecek halleri de yok.

Sürücü kursları 11 kw a kadar olan motosikletlerle sınava sokabiliyor. Ama trafikte hem 125cc hemde 11 kw'ı geçmeme zorunluluğu var.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a2 de de sınır var artık sen hiç takip etmiyosun heralde.
    35 kw yı geçen motosikletleri kullanamıyor a2. Yani 600 cc kullanılamıyor a2 ile artık.
    kW ile cc nasıl eşleştirdin anlamadım?Bana kW'yi CC'ye çevirecek bir hesap bul olduğun şehire gelip istediğini yapacağım.Daha fazla uğraşmazdım senle ama birileri öğrensin diye resmi gazeteden paylaşıyorum:

b)A1 sınıfı sürücü belgesi silindir hacmi 125 santimetreküpü, gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.

c) A2 sınıfı sürücü belgesi gücü 35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.

Bi yerlerinden sallarken önce bi araştırma yap.Polis amcaların bilmiyor demek ki.KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK
    YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK'nın 8. maddesini okuyun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)