Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Yamaha 2017 Eylül Fiyat Listesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oo adamimi buldum ben.
    Gs mekanik sapmasi 0 bile yapsa marka degeri bir rolex olmaz. Hicbir zaman rolex gibi satamaz. Mekanizmalari zaten kendilerince ozgun ancak piyasada yine cok pahali. O fiyatlara tourbillion saatler uretiliyor artik. Tabi gercek bir tourbillion degil ancak mantik 0 sapmaysa. Saat ttkunu bir insan icin onun sapma miktari mi onemlidir, saatin marka degeri ve hissettirdikleri mi? Tasarimlari cok siradan gs urunleri. Zaten satis rakamlarina ve sen ben gibi saat cilginlari icin ne anlam ifade ettigine bakarsak yine cok tercih edilmedigi acik. Yari fiyatina satilan rolex daima rolextir. Ve gs yerine tercih edilir. Cartier i de gommeseydiniz be hocam. Onun da mekanizmalari kotu degil ve yine piyasada marka algisi olarak cok sey ifade ediyor. Tabi bir rolex yine degil. Ancak benim tercihim kolay elden cikarilabilir oldugundan cartier olur
    $600-$800'a Çinli tourbillon olsa n'olur olmasa n'olur? Ki tourbillon lar pratikte normal mekanik saatlerden daha hassas da değiller.

Bi arkadaş mekanik Grand Seiko'suyla quartz duvar saatlerini ayarladığını söylemişti. Zaten 1970'lerde Seiko arka arkaya birinci olunca iptal etmediler mi hassasiyet yarışmalarını? Daha fazla rezil olmayalım diye

Ama Rolex daha fazla saati daha pahalıya satıyor, doğru. Velhasıl markalaşma konusunda kesinlikle daha başarılı. İsviçre saat endüstrinin ütopik pazarlama bütçesinin bundaki rolünü görmemezlik körlük olur. Ama kaliteli mekanik saat yapma mevzuunda Seiko'ya dil uzatan çarpılabilir popüler değildir, tipini beğenmezsiniz, fiyatı daha ucuzdur, bunlara sözüm yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    $600-$800'a Çinli tourbillon olsa n'olur olmasa n'olur? Ki tourbillon lar pratikte normal mekanik saatlerden daha hassas da değiller.

Bi arkadaş mekanik Grand Seiko'suyla quartz duvar saatlerini ayarladığını söylemişti. Zaten 1970'lerde Seiko arka arkaya birinci olunca iptal etmediler mi hassasiyet yarışmalarını? Daha fazla rezil olmayalım diye

Ama Rolex daha fazla saati daha pahalıya satıyor, doğru. Velhasıl markalaşma konusunda kesinlikle daha başarılı. İsviçre saat endüstrinin ütopik pazarlama bütçesinin bundaki rolünü görmemezlik körlük olur. Ama kaliteli mekanik saat yapma mevzuunda Seiko'ya dil uzatan çarpılabilir popüler değildir, tipini beğenmezsiniz, fiyatı daha ucuzdur, bunlara sözüm yok.
    Kültürünüze çok uzağım marka adını bile okuyamıyorum. Saatte sapma olduğunu da ilk defa öğrendim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    çin malına devam aga.
    kople motor yaptırırım 300tl.
    bide 500 liraya tüm grenajlarımı yenilerim alsana sıfır km motor

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malına devam aga.
    kople motor yaptırırım 300tl.
    bide 500 liraya tüm grenajlarımı yenilerim alsana sıfır km motor
    sözelciler şuan ağlıyor

Az daha koy ybr al klişesi tarihe karıştı, vay be. Bu saatten sonra bu öneriyi yapanın sülalesine söverler
    Blogumdaki ybr125 başlıklarını arşive kaldırayım bari de küfür yemeyelim.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Arkadaşlar, başlığı açarken bu tarz yorumlar yazacağınız aklıma gelmedi.
    Zamları devlet yaptı aslında. Yamaha zam mam yapmadı. Yamaha gümrük zammını uyguladı sadece. Bir kaç güne Suzuki,Honda vs. de bu zamları uygulayıp fiyat listesini güncelleyecek.

Eğer "yamaha zam yaptı, aç gözlüler hayvanlar" falan diyen varsa, nişan aldıkları hedefi değiştirmeliler. Direk ülkeyi yönetenlere bu lafları iletmeliler.

Bu vergi ödeme konusunda inanılmaz şekilde sömürülüyoruz. Benzin, telefon, araç vs. Hiç bir şekilde bu vergiler geri çekilmiyor, daha çok artıyor hatta. Benim anlamadığım nokta, bu zamlar sadece bize mi giriyor, AKP'ye oy verenlere girmiyor mu, bu adamlar neden şikayet etmiyor anlamıyorum... Konunun siyasete dönmesini istemiyorum ama ister istemez giriliyor.

Sanki gelirlerimiz %20 zamlandı da, bu vergiye okey diyeceğiz. Çok garip. Gelir tamamen aynı ama ödediğimiz fiyatlar yükseliyor.
    osiosborn, pea, hasmet ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Kesinlikle oyle.
    Mekanizmasina lafim yok. O cekik gozlu ustalar iyi is cikariyor. Ancak mevzu bir noktada marka olunca o para verilesi gelmiyor. Basel 2017 de gs pek ilgi gormedi. Rolex her zamanki gibi itis kakis. Sanat anlaminda tabiki gs. Hic lafim yok... Bu arada bu forumda da saat meraklisi dostlar gormek cok guzel
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Kuartz yani pilli saatler de bile aslinda sapma payi mevcut. Atomik saatler en dogru zaman dilimini gostermekte. Internetten ulasabilirsiniz. Bizler de otomatik saatlerimizi genelde atomik saatlere gore ayarlamaktayiz hocam. Gunluk yasami etkilememekte, bizimkisi biraz hastalik
    Alıntı PWT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kültürünüze çok uzağım marka adını bile okuyamıyorum. Saatte sapma olduğunu da ilk defa öğrendim.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Eski_kasa ve gogozh bunu beğendiler.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu listeden sonra Nmax 155 mi alırsın 15,480._TL ye, yoksa Piaggio Medley mi sorusunun cevabı netleşti.
    Tabi ki Piaggio Medley €3670 (sabit kur kampanyası ile 15,047._TL)
    Hocam tl olarak ödediğinde 14600'e veriyorlar medley'i. Bu durumda Medley daha avantajlı ki konforu falan çok daha iyidir nmax'tan.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha uzun vade de kâr ettirdi...

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Hic alacagim yokken n max aliyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    https://www.youtube.com/watch?v=y17PS89Jh3U

Zam böyle gelmiş

Nisan ayında sıfır km nmax 125'i, 10 bin TL 'ye almıştım. Gayet memnunum ama 14 bin olsaydı almazdım, şimdi de almam.

Motosiklet sektörü bitiyor beyler. Ben motoruma temiz bakıp uzun km'ler yapmak istiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu sene kaç tane sıfır motosiklet satılacak acaba ? 100 bini geçer mi ?Geçen sene 144 bin miş.

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    AVRUPA BİZİ GISKANIOOOO HÜLOOOO YOL KÖPRÜ HAVALİMANII G... GILIYIKKK HÜLOOO. Devam devam böyle çok eğlenceli hahaha :D

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Hangi kalemlere hakkından misliyle fazla vergi biniyor?

1.Alkol / Sigara
    2.Otomobil
    3.Motosiklet
    4.Akaryakıt
    5.Enerji

Peki bu ürünlere ulaşabilen , tüketen kesim kim ? İktidar gibi düşünmeyen , muhalif , Avrupalı gibi yaşamaya çalışan ,nispeten iyi eğitilmiş ,ilkeleri olan,büyükşehirlerde ve genellikle batı kesimde yaşayan vatandaşlar.

Yüce devletimiz , Anadolu'nun karanlığında boğulmuş, kuru ekmek ve dinlerinden başka bir şeyleri olmayan milyonlardan bu vergileri alamayacağını da biliyor.Patronlardan toplayabildigi ise yaklaşık %27 (2017 verisi) ,bu durumda geriye sadece bizim kesim kalıyor , tukettikletimiz de yukarıda , "daya vergiyi , zaten bu ______ satın alır" ilkel kapitalist mantığı ile işler son 35 yıldır güzel gidiyor .

Özetle; bütün bunların altında devletin efektif vergi toplayamamasi gerçeği yatıyor.
    Dr. Fatih ve xxbar10xx bunu beğendiler.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Mt 07 için pazarlık etmiştim 27500 e bırakmışlardı mart ayıydı yanlış hatırlamıyorsam.. 5 ayda 10.000 yükseldi motorun fiyatı.. bu nedir arkadaş.. zenginin daha zengin olduğu bir ülkedeyiz gerçekten.. emeğiyle çalışanın hiçbir şansı kalmıyor hayalindeki motoru alıp gezebilmesi için.. asgari ücrete yada memura verilen zamma bak birde vergilere gelen farka bak.. yazık yazık lafa gelince türkiye nin yüzde ellisi bizi destekliyor diyorlar.. nerde bu 50 lik kesim arkadaş bu forumda yokmu? helal olsun biz beğendik bu zammı verdiğim oyalara değdi diyen yokmu hiç...

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100

yok

Alıntı anılbel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi kalemlere hakkından misliyle fazla vergi biniyor?

1.Alkol / Sigara
    2.Otomobil
    3.Motosiklet
    4.Akaryakıt
    5.Enerji

Peki bu ürünlere ulaşabilen , tüketen kesim kim ? İktidar gibi düşünmeyen , muhalif , Avrupalı gibi yaşamaya çalışan ,nispeten iyi eğitilmiş ,ilkeleri olan,büyükşehirlerde ve genellikle batı kesimde yaşayan vatandaşlar.

Yüce devletimiz , Anadolu'nun karanlığında boğulmuş, kuru ekmek ve dinlerinden başka bir şeyleri olmayan milyonlardan bu vergileri alamayacağını da biliyor.Patronlardan toplayabildigi ise yaklaşık %27 (2017 verisi) ,bu durumda geriye sadece bizim kesim kalıyor , tukettikletimiz de yukarıda , "daya vergiyi , zaten bu ______ satın alır" ilkel kapitalist mantığı ile işler son 35 yıldır güzel gidiyor .

Özetle; bütün bunların altında devletin efektif vergi toplayamamasi gerçeği yatıyor.
    Bunlar cahilce genellemeler,ciddiye alıp yanıt veriyorum ki forumda sadece sen ve senin gibi halkına yabancı oryantalist özentilerden ibaret sanmasın insanlar.saygısızca,aşağılık kompleksi ile, siyasi ve sosyolojik kanırtmalara lüzum yok.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuartz yani pilli saatler de bile aslinda sapma payi mevcut. Atomik saatler en dogru zaman dilimini gostermekte. Internetten ulasabilirsiniz. Bizler de otomatik saatlerimizi genelde atomik saatlere gore ayarlamaktayiz hocam. Gunluk yasami etkilememekte, bizimkisi biraz hastalik
    Benimkilerden iki tanesi her gece ben uyurken atomik saatten aldığı radyo dalgalarıyla milisaniyesine kadar ayarlıyorlar kendilerini. Gündüz de güneşten pillerini şarj ediyorlar. Uyumak içinde yaşıyoruz.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, başlığı açarken bu tarz yorumlar yazacağınız aklıma gelmedi.
    Zamları devlet yaptı aslında. Yamaha zam mam yapmadı. Yamaha gümrük zammını uyguladı sadece. Bir kaç güne Suzuki,Honda vs. de bu zamları uygulayıp fiyat listesini güncelleyecek.

Eğer "yamaha zam yaptı, aç gözlüler hayvanlar" falan diyen varsa, nişan aldıkları hedefi değiştirmeliler. Direk ülkeyi yönetenlere bu lafları iletmeliler.

Bu vergi ödeme konusunda inanılmaz şekilde sömürülüyoruz. Benzin, telefon, araç vs. Hiç bir şekilde bu vergiler geri çekilmiyor, daha çok artıyor hatta. Benim anlamadığım nokta, bu zamlar sadece bize mi giriyor, AKP'ye oy verenlere girmiyor mu, bu adamlar neden şikayet etmiyor anlamıyorum... Konunun siyasete dönmesini istemiyorum ama ister istemez giriliyor.

Sanki gelirlerimiz %20 zamlandı da, bu vergiye okey diyeceğiz. Çok garip. Gelir tamamen aynı ama ödediğimiz fiyatlar yükseliyor.
    Yahu arkadaş hesabı koyduk ortaya hala sadece vergi arttı yamaha zam yapmadı diyorsunuz inanamıyorum. Ağustos fiyatı belli Eylül ayında Ağustos fiyatı 1.2 ile çarpılmış, bu demek oluyor ki sadece gümrük vergisi değil yamahanın karı da %20 artmış. Gümrük vergisi adı üstünde gümrükte alınan malın maliyeti üzerinden alınan vergidir. Kdv dahil satış fiyatını 1.2 ile çarpamazsın. Kafayı çalıştırın artık devlet gümrük vergisini son kullanıcıdan almıyor ithalatçıdan alıyor. Gümrük vergisi gelen ürünlerin üzerine ne kadar vergi ödeyecekse o kadar zam yapması gerekirdi. Hadi biraz da masraf ettin onu da koy ama bu tutar kdv dahil fiyatı x 1.2 olamaz.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)