Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Allah kolaylik versin

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Evet beyler bayanlar yine bir gurrubetçi görgüsüzlüğü ile karşı karşıyayız. Mevcut iktidarı hiç sevmem hatta nefret ederim orası ayrı rezillik. Ancak sen gel bak şu görgüsüzlüğe, biz bilmiyormuyuz bu şartların kötü olduğunu ne diye konu açmış bu gurrubetçi arkadaş anlamış değilim. "Bombok yerde yaşıyorsunuz hehe şu yola bak xD" Cümlesi kadar komik ciddiyetsiz bir konu kalkıpta ciddi cevap ver ikinci köprü, hava alanı vs.
    Aslında daha ağır dalga geçerim de, forumun humanist entellerinin ve moderatörlerin hoşuna gitmez.
    RAMİREZ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yine başka bir yerde dana büftek yedim bira içtim sıradan bir yer burası 15.98 euro. 300gr büftek idi.
    300gr Biftek + bira alsam TR de. Alkollü restoran için zaten epey dolaşmak lazım o bulunmuyor da, velev ki bulduk, 50 lira dan aşağı hesap geleceğini sanmıyorum. 16 Euro çok iyi fiyat. Çok da kıyaslamaya gerek yok zaten. Türkiye' de yaşamak ne yazık ki pahalı.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul gibi bir şehirde, gecenin ikisinde 160 la gitmeye devam edersen, Allah emaneti çok tutmaz sende.
    Genelde daha fazla hızlı gitmeye çalışıyorum tesadüf işte. Bu sefer cb650f vardı malum gitmiyor. :/

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kaç gündür yazmamak için zor tutuyorum kendimi.
    Yarın dönüyorum.
    Kapıkule'den dışarı kapağı sağ salim atarsam yazacam bi şeyler.
    Osm@n, aquarist4 ve audioslave bunu beğendiler.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşım bilemiyorum sana nasıl inanacağım ama 2 kişi X 2 hafta eder 56 öğün (kahvaltı ve akşam yemeği)Bu da 1,78 euro öğün başı demek.

Ya bırak kimi kandırıyorsun koçum!Ucuz marketin sattığı ortalama bir kutu bira bile 0,89 euro.

https://shop.rewe.de/beck-s-pils-0-5l/PD19260

Bide artırmışta bira çerez yemiş içmiş.Ekmek mi yedin sabah -akşam!

Bilmeyenleri yanlış yönlendirmeyin!!!

http://shop.bauernhofmetzgerei.de/in...tegory&path=36

Yine burada aşağı yukarı dana etinin kg fiyatlarını bulabilirsin. En ucuzu 9,95 euro dan başlıyor ki dana çok yemeklik et.

Izgara için et bakarsan kilosu 20,95 lere çıkıyor!!!

Dana etinin uygun olmasının en büyük nedeni Avrupa'nın domuz etinin alternatif olmasıdır.

Hamburg tren istasyonun da Almanların en ucuz yemeğini yedim, sosis ve patates 5,40euro ödedim aha da faturası aşağıda.

Ketçup bile para! Yine başka bir yerde dana büftek yedim bira içtim sıradan bir yer burası 15.98 euro. 300gr büftek idi.

https://i.hizliresim.com/gWaXoZ.jpg
    https://i.hizliresim.com/9dyGLo.jpg

Friedricshafen tren istasyonunda Mcdonalds var hamburger ""1 avro"" bol bol ye. Kaufland- Lidl- Norma bak bunlar ucuz yerler.Başka yere gidip fazla para verme. İsviçre ye yolun düşerse de mutlaka Migros bul. Yoksa fiyatlar fena.

Pilot90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR 1000
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet beyler bayanlar yine bir gurrubetçi görgüsüzlüğü ile karşı karşıyayız. Mevcut iktidarı hiç sevmem hatta nefret ederim orası ayrı rezillik. Ancak sen gel bak şu görgüsüzlüğe, biz bilmiyormuyuz bu şartların kötü olduğunu ne diye konu açmış bu gurrubetçi arkadaş anlamış değilim. "Bombok yerde yaşıyorsunuz hehe şu yola bak xD" Cümlesi kadar komik ciddiyetsiz bir konu kalkıpta ciddi cevap ver ikinci köprü, hava alanı vs.
    Aslında daha ağır dalga geçerim de, forumun humanist entellerinin ve moderatörlerin hoşuna gitmez.
    Asil benim sana yazacak cok seyim var da, o da bende kalsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Konu nerden nereye geldi. Memleketin durumu hakkaten icler acisi. Siyasi durumdan önce insanimiz zihniyetini degistirmesi lazim. Devlet bütün sosyal yardimlari bu kafadaki insanlara altin tepside sunsa, yine söylenecek bir seyler bulurlar. Mevcut iktidari kattiyen savunmuyorum. Bazi arkadaslarin kast ettigi gibi bir art niyetim de yoktu. Sadece bir seyler paylasmak istemistim. Münkünde adminler konuyu kapatsin lütfen.

CriminalS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    Sana özelden mesaj yazıyorum gelmiyormu ?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı Pilot90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Konu nerden nereye geldi. Memleketin durumu hakkaten icler acisi. Siyasi durumdan önce insanimiz zihniyetini degistirmesi lazim. Devlet bütün sosyal yardimlari bu kafadaki insanlara altin tepside sunsa, yine söylenecek bir seyler bulurlar. Mevcut iktidari kattiyen savunmuyorum. Bazi arkadaslarin kast ettigi gibi bir art niyetim de yoktu. Sadece bir seyler paylasmak istemistim. Münkünde adminler konuyu kapatsin lütfen.
    Kardeş biz yardıma muhtaç deyiliz ama ülekede yaşayan insanlar insan gibi çalışıp kazanıp harcamak ve yaşamak istiyor anladın sen o mis gibi hayatı yaşarken bile bu kafadaki insanlara ne versen değişmez diye hakir görüyorsun sen neden yurt dışındasın bu saydıklarım yüzünden eğitim alım gücü kazanc rahatlık insan gibi yaşamak için he biz kaçmak yerine en zorunu yaparak ülkemizde istiyoruz baştakide sistemimizde kanunlarımız hep lafta icrat yok bunları sorguluyoruz anladın

Kısaca ülke berbat sistemi adaletsiz gelir dağılımı ve insanların geçim derdi eğitim düzeni bozuk olması alım gücü yerlerde vergiler insanlar üstüne bindirdikçe bindirlmiş hizmet diye yol köprü yapıyorlar kol gibi ücret ödüyoruz geçmesek bile toplanan vergilerimizden ödeniyor böyle hizmet almanyada varmı yok tabi yani sana tatil bölgesinde herşey dahil otelde keyif çatmaya benzemiyor bu ülkede yaşamak
    aquarist4 bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Türkiye et kurumu satış fiyatları, migroslardan alırsak eti kazığı da yersiz

Mesela geçen babam buradan alınan kıyma ile hamburger yaptı valla nusrete on basar

ÜRÜN ADI SATIŞ FİYATI( ₺ )
    DANA KIYMA 28,75
    DANA KUŞBAŞI 31,00
    DANA BİFTEK-ROSTO 36,00
    DANA PİRZOLA 50,00
    DANA KONTRFİLE 50,00
    DANA BONFİLE 65,00
    DANA BİFTEK STRAGONOF 38,00
    DANA BİFTEK SOTE 38,00
    DANA GULAŞ 38,00
    DANA ŞİŞ 38,00

Asgari ücretli günde 8 saat çalışarak; ayda 160 saat eder X 8,5 euro = 1360euro eder. Merkeze uzak daireler 600-700 euro dan başlar.2 odalı 40-50m2 daireler bunlar.

Kaldı mı 750-850euro. Günlük kalır sana 26,6 euro. Faturalara, yeme içme, ulaşım vs için...

Bekar kişilerin vergi kesintisi ailesi olanlara göre de daha yüksektir.

Misal evli ve çocuklu iyi bir saat ücreti ile çalışan işçi 3000 euro maaşından eline geçen 2150euro dur. Bu kaynak şu an Stuttgarta yaşayan ve çalışan bir arkadaşımın bütçesi.

Oda 1100 euro kira ödüyormuş 2+1 daireye, ailesine ve ona de kalıyor geriye 1050 euro. Bozdur bozdur harca.

Örneğin bir Nike Air Max spor ayakkabı 70-100 euro. Louisden motosiklet kaskı aldım 460euro. Geçen hafta Hamburg'daydım.

Yani orada öyle bir işçi elini koluna sallaya sallaya hadi bir Shoei kask alayım diyemiyor abi!!!

Hannover de doğmuş 20 sene yaşamış biri olarak diyorum ki;

Orada yaşamadan, oranın ekonomisi ve yaşam standardı hakkında atıp tutup kendi ülkesini yere dibine sokarak kimse bir yere varamaz bence!
    Evet çok eksik var ama hep beraber bunların düzelmesi için çalışacağız, hakkımızı arayacağız. Düzen bazları şikayet edeceğiz, işini laiki ile yapmayanlara ile iş yapmayacağız evet onları da şikayet ve teşhir edeceğiz. Çevremizi doğamızı koruyacağız.

Çok şey yazılır tartışılır ama burada olmuyor.
    Örneğin; yere çöp atan bir çocuğun davranışını bile düzeltebilirsen ne mutlu sana ve ülkeye.

Ama doğru işimiz zor dolayısı ile yılmak yok yola devam!
    kardeşim sizin kafanızda beyin yerine makarna mı var?

ben sana yapayım o zaman aynı hesabı:
    türkiyede 1400 tl aldın. 700 ü gitti kiraya. 150 doğalgaz. 50 elektrik 50 su 50 internet 20 telefon
    kaldı günlük 400/30: "13tl"
    artık günlük yarım kilo kıyma alıp yersin sabahtan akşama kadar.

26euro kaldı diyor bide dalga geçer gibi.
    26 euro dediğin para 6 kilo et

bunların hepsi ucuz bir evde az harcamalar. yoksa memur babamın evine gelen 100 elektrik 100 su 100 telefon( 4 kişi) 200 doğalgaz.

ya siz milleti deli etmek için mi yazıyorsunuz?
    testis mi geçiyorsunuz?
    açlıkla dalga geçilir mi siz ne biçim insansınız?
    bursalıali, oxus ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kapında son model merso altın çok güzel motor çiçek gibi yaşantın sosyel hayatın varken ve başka ülkelerde kıralar gibi tatil yapıyorken ve bunları ne garipse işçi olarak çalışan biri yapıyor sen bizi anlıyamıcaksın hiç bir zaman

Açıkca gör işte memleketin hali bu

Motosikleti
    yok
    Ya arkadaşım bilemiyorum sana nasıl inanacağım ama 2 kişi X 2 hafta eder 56 öğün (kahvaltı ve akşam yemeği)Bu da 1,78 euro öğün başı demek.

Ya bırak kimi kandırıyorsun koçum!Ucuz marketin sattığı ortalama bir kutu bira bile 0,89 euro.

https://shop.rewe.de/beck-s-pils-0-5l/PD19260

Bide artırmışta bira çerez yemiş içmiş.Ekmek mi yedin sabah -akşam!

http://shop.bauernhofmetzgerei.de/in...tegory&path=36

Yine burada aşağı yukarı dana etinin kg fiyatlarını bulabilirsin. En ucuzu 9,95 euro dan başlıyor ki dana çok yemeklik et.

Izgara için et bakarsan kilosu 20,95 lere çıkıyor!!!

Dana etinin uygun olmasının en büyük nedeni Avrupa'nın domuz etinin alternatif olmasıdır.

Hamburg tren istasyonun da Almanların en ucuz yemeğini yedim, sosis ve patates 5,40euro ödedim aha da faturası aşağıda.

Ketçup bile para! Yine başka bir yerde dana büftek yedim bira içtim sıradan bir yer burası 15.98 euro. 300gr büftek idi.

https://i.hizliresim.com/gWaXoZ.jpg
    https://i.hizliresim.com/9dyGLo.jpg

yine bunu da görünce dayanamadım

türkiyede sen tren istasyonunda , hava alanında , otobüs teminalinde
    5 liraya
    ancak bir çay bir de su alırsın.

gerçekten ya sizin hiçbir şeyden haberiniz yok ya da bizle dalga geçiyorsunuz.
    bursalıali ve oxus bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine bunu da görünce dayanamadım

türkiyede sen tren istasyonunda , hava alanında , otobüs teminalinde
    5 liraya
    ancak bir çay bir de su alırsın.

gerçekten ya sizin hiçbir şeyden haberiniz yok ya da bizle dalga geçiyorsunuz.
    Biz bim şok a101 gibi marketlerden 30 kuruşa su alıp içeriz 1 tl tuvalete gidip işeriz nasıl haberleri olsun gariplerin
    oxus bunu beğendi.

Motosikleti
    yok
    evim 55 m2 ev değil klübe. izmir bornova. zemin kat. evin camı kaldırım. insanlar nerdeyse evin içinden geçecekler.
    kira? 850 tl.
    +doğalgaz 150tl
    elektrik internet su toplam 1200 tl.
    2 kişi yaşıyorum.

civardaki en ucuz ev olduğu için kiraladım. ortalama ev kirası 1200 tl.

bunlar neyin kafasını yaşıyor ben çözemedim.
    1000 euro kira ödüyoruz bilmemne diyor.
    sanarsın burda 250 tl.

aldığın para belli harcadığın şey belli.
    gidip görmesek inanacağız biz de yıllardır olduğu gibi.

gittim gördüm avrupa = BEDAVA.

almanyada araba = türkiyede bisiklet. zaten onu bir geçelim.
    EN UCUZ ARABA EN DANDİK ARABA 70.000 TL BU ÜLKEDE!

ETİN KİLOSU EN DANDİĞİ 30 TL BU ÜLKEDE (a101)
    CEP TELEFONU BU ÜLKEDE ORTALAMA 1500 TL İPONE FALAN 3000TL (2. EL ALDIM KAÇ SEFERDİR TELEFONU)
    KİRA FATURA ORTALAMA 1000TL
    BENZİN 5.2TL LİTRESİ
    YUMURTANIN 1 TANESİ 50 KURUŞ(a101)
    PEYNİRİN KİLOSU 15 TL ORTALAMA (a101)

ASGARİ ÜCRET 1400TL

siz neyi anlamakta zorluk çekiyorsunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Düşündükçe sinirim bozuluyor.
    Abi ben gidiyorum hizli tren cok pahali falan diyorlar ne kadar? 80euro falan.
    300km ile gidiyor tren.

Ben burdan en ucuz otobus bileti ile izmirden istanbula 80 tl ye milletin osuruk kokusunu çekerek yanindaki ile g.t g.te degerek gitmek zorundayım.
    oxus bunu beğendi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orta büyüklükte bir sanayi şehri;

Kiram 800 TL 2+1
    Aidat 70
    Benzin 200
    Elektrik 100
    Su 50
    Dogalgaz 200 kisin
    Tel-intern 100
    Üç kap öğle yemeği 20 tl'den 400 yirmi günde..
    Sigara 330

Geçti mi ikibini şimdiden, mayış 1500 tl di mi bir de;

Pazar harcaması yazmadım, market alisverisi yazmadım, akşam gezmesi yazmadım, haftasonu arkadaşla gezinti bi sabah kahvaltisi fln disarda ne gerek var di mi yazılmadı nefes aldığımız yetiyor ! ya nasilsa, kredi ve kredi kartı borçları yazilmadi, giyim kuşam yok, ekipman yazılmadı, bayramı seyranı yazılmadı, dugun dernek hediyesi yazilmadi, ev eşyası yazılmadı ulan ev mi alsam yoksa bak onu yazmadım yarın hemen alıyım pazardan!, kişisel bakım masrafı yazılmadı, hediye yazılmadı, bakkala girip biraz çerez v.s. 30 TL gunasiri, markete uğraşan haricten bi küçücük poset peynir,yoğurt vs 100 TL .Yoksa bunlar sadece bir kişinin masrafı olmasın, tüh diğerlerini unuttuk..iyi böyle boşver. .

Ehonomi coh eyi.
    oxus bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı Pilot90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yaptığın görgüsüzlük, boş konuşmaktan başka birşey değil. "Yollarınız çok kötü, nasıl yaşıyosunuz bu memlekette ben yaşayamam" gibi bomboş bir konu açıyorsan dalga geçilir kusura bakma. Bizim insanımız ülke şartlarını senden iyi biliyor merak etme senin anlatmana gerek yok "gurrubetçi". Ne yani amaç ne bu konuyu açmanda? Hem senin bana ne yazacağın var la yazsana neden yazmıyorsun? Oğlum bu ne yüzsüzlük görgüsüzlüktür? Sen Alamanya'dasın bilmezsin bizim buralarda senin gibiler için bir laf var da söylemiyim mod tepeme binmesin.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Adam samimi olarak bir kaç cümle yazmış. Bizim her gün yakındığımız konuları gözlemlemiş ve üzüntüsünü dile getirmiş. Ne var bunda?
    "Allah belanızı versin, ne haliniz varsa görün" dedirtmek için elinizden geleni yapmışsınız.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam samimi olarak bir kaç cümle yazmış. Bizim her gün yakındığımız konuları gözlemlemiş ve üzüntüsünü dile getirmiş. Ne var bunda?
    "Allah belanızı versin, ne haliniz varsa görün" dedirtmek için elinizden geleni yapmışsınız.
    Cunku millet DOLU. Hemde herkes sinirden tepeleme dolmus durumda, patlayacak yer ariyor.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Sen Türkiye olarak ne üretiyorsun da hangi ülkelerde SÖMÜRÜLER yapıyorsun da almanya ile sidik yarıştırıyorsun sayın vatandaş?

Kıyasladığınız ülkenin farkında mısınız? Alıyorlarsa varın gidin almanyaya, vergilerden zarttan zurttan biz de memnun değiliz ama sen gelişmiş bir ülke değilsin üreten bir ülke değilsin ne bekliyorsun bu durumda?

Al sana dünki haberlerden bir örnek;

CHP yönetimindeki Şişli belediyesinde yaşanan skandallara bir yenisi daha eklendi.
    Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün kara kutusu olarak görülen; belediye iştiraki Kentyol A.Ş. Genel Müdürü Hasnun Bayram, Şişli Belediyesi Basın Danışmanı Şermin Terzi'yle yaşadığı aşk sonrası Kentyol A.Ş.'ye yapılan 27 milyon lira bağışı hesabına aktardığı iddia edildi. 27 MİLYON LİRAYI alıp hanfendimiz Kanada ya kaçıyor Kanadaya yerleşiyor.

Böyle bir ülkede neyin kafasını yaşıyorsunuz da kendinizi Almanya ile kıyaslıyorsunuz? Yolsuzluk diz boyu, şuan bu düzene karşı durması gereken en yetkili kişi sayın Kılıçdaroğlu. Yani ana muhalefet parti başkanı. Mesela bu saygıdeğer BAŞGAN 1992 yılında SSK yı devlete kar getiren bir kurum olarak devralıyor. 7 senelik yönetim sonrasında % 6284 zararla batırıyor. Nasıl batırıyor? Battığı dönemde 2. 3. Derece akrabalar olmak üzere SSK nın çeşitli mevkiilerinde 40 tane akrabası çıkıyor, ihaleler yandaşlara normal değerinden katlarca daha aşağıya veriliyor vs vs hepsi Rakamsal ve İsim isim veri olarak ortada kanıtlı şeyler.

Anlayacağınız bu ülkedeki bu beğenmediğimiz düzene karşı olan en yetkili kişi ve kurum bu gibi adamlarla yönetilirken bu ülkeden ne bekliyorsunuz ?? Ne bekliyoruz? Burdaki arkadaşların hepsi haklı.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen Türkiye olarak ne üretiyorsun da hangi ülkelerde SÖMÜRÜLER yapıyorsun da almanya ile sidik yarıştırıyorsun sayın vatandaş?

Kıyasladığınız ülkenin farkında mısınız? Alıyorlarsa varın gidin almanyaya, vergilerden zarttan zurttan biz de memnun değiliz ama sen gelişmiş bir ülke değilsin üreten bir ülke değilsin ne bekliyorsun bu durumda?

CHP yönetimindeki Şişli belediyesinde yaşanan skandallara bir yenisi daha eklendi.
    Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün kara kutusu olarak görülen; belediye iştiraki Kentyol A.Ş. Genel Müdürü Hasnun Bayram, Şişli Belediyesi Basın Danışmanı Şermin Terzi'yle yaşadığı aşk sonrası Kentyol A.Ş.'ye yapılan 27 milyon lira bağışı hesabına aktardığı iddia edildi. 27 MİLYON LİRAYI alıp hanfendimiz Kanada ya kaçıyor Kanadaya yerleşiyor.

Böyle bir ülkede neyin kafasını yaşıyorsunuz da kendinizi Almanya ile kıyaslıyorsunuz? Yolsuzluk diz boyu, şuan bu düzene karşı durması gereken en yetkili kişi sayın Kılıçdaroğlu. Yani ana muhalefet parti başkanı. Mesela bu saygıdeğer BAŞGAN 1992 yılında SSK yı devlete kar getiren bir kurum olarak devralıyor. 7 senelik yönetim sonrasında % 6284 zararla batırıyor. Nasıl batırıyor? Battığı dönemde 2. 3. Derece akrabalar olmak üzere SSK nın çeşitli mevkiilerinde 40 tane akrabası çıkıyor, ihaleler yandaşlara normal değerinden katlarca daha aşağıya veriliyor vs vs hepsi Rakamsal ve İsim isim veri olarak ortada kanıtlı şeyler.

Anlayacağınız bu ülkedeki bu beğenmediğimiz düzene karşı olan en yetkili kişi ve kurum bu gibi adamlarla yönetilirken bu ülkeden ne bekliyorsunuz ?? Ne bekliyoruz? Burdaki arkadaşların hepsi haklı.
    Sen 17 yıldır yapılan yolsuzluk ları tepedeki adam hesabını sormuyor hepsinden 80 milyonun tek tek chp akp mhp hepsinden hesap sorması ve sorgulaması gerekir gerekiyor

Bizim vatanımız ender ülkelerden biri ama başımıza hep bizi geriye götüren geliyor halk olarak hakkımızı isteyip sorgulamayı bilmiyor düşünemiyoruz mantık şu şükret mantığı neden daha iyi rafah düzeyi daha iyi eğitim daha iyilerini yapıp kendi yağımız kavrulmayalım hep dışa bağımlıyız

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ülkeyi 16 yıldır kanarya sevenler derneği yönetiyor galiba. Güç sizde gönderin savcıları.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)