Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

APRİLİA RS 125 Bence bi bakmalısınız

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Aprilia Rs 125 Extremea
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin tasarlayacağın aleti alıp duvarda kırarım. mühendismiş 15 senedir. kardeş sen önce bi önyargını yık, "nedir, ne değildir bu?" diye bi sor. 24 beygirmiş kaç gidermiş, vah vah pulsar o kadar yaparmış.

senin pulsar dediğin makina 4 zamanlı. bu 2 zamanlı. 4 strok yerine 2 strok var. cahil cahil konuşuyorsun. bu adam burda yanlış söylüyorda olsa kimsenin doktorluğuna bilgisine laf edemezsin. sen o adamın doktorken yaptığı bi yanlışı mı gördün? ülkenin çivisi çıkmışmış, kendi çivisi yerinde duruyor çünkü. haydaa.
    beni savunduğunuz için çok teşekkür ediuyorum. tekrar ediuyorum böylelerini forumdan uzaklaştırmak lazım huzurumuzu bozuyor resmen. önyargını yık araştır diyorum halen üstüme üstüme oynuyor. teşekkürler savunduğunuz için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Bi arkadaşımızda motor ömrü vesayre 150 bin de piston atılır felan fistan yazmış. benim bu konuıyu açma sebebim ön yargıları yıkmaktı. önyargıları toparlayıp konuyu önyargılarla doldurmak değildi.
    Motor ömrü konusunda ki açıklamayı şu şekilde yapayım.
    NORMAL BİR HONDA 4 ZAMANLI YADA YAMAHA 4 ZAMANLI BİR MOTORUN MOTOR ÖMRÜ BİTTİĞİNDE KARŞILAŞACAĞI DURUM.
    Egzantirik zinciri , subap , egzantirik dişlisi , piyanolar , subaplar arası boşluklar motor yenileme masrafına ek olarak eklenecek. motor ömrü tahmini kullanımda 70 80 bin de rektefiye girdiğini hesap edelim ve yapacakları masrafı da 5 bin olarak (hayali bir rakam. ne kadar tutacağını bilmiyorum) varsayalım.
    APRİLİA RS 125 VE YA GPR DERBİ 125 YADA BAŞKA Bİ İKİ ZMANLI MOTOR İÇİN AYNI DURUM.
    Bu sefer motor ömrü 40 bin civarı felan olacaktır. ancak edeceği masraf 1500 lirayı geçmez. Neden diye sorun ? egzantirik subap dişli piyano 4 zamanlıdaki parçaların bir çoğusu olmayacaktır da ondan.

Saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorun gerçek performansını merak edip araştırırken 250 lik bir RS videosuna rastladım

https://youtu.be/23d50vT2RyA

Aprilia RS nin en önemli özelliği ise rüzgar tünelinde geliştirilmiş çok üstün aerodinamik gövdesi imiş..

videodaki motorlar oynanmış mıdır standartmıdır bilemem ama hakkatten fena gidiyorlar , 240 görüyor yahu
    Bu motosikletler yarış motosikleti olarak tasarlandığından dolayı kendi klasmanları için üretiliyor. mesala rs 125 in girdiği klasman 125 lik klasmanda 34 şampiyonluk almış bir motosiklet. 250 likdede zannediyorum ki bi o kadar şampiyonluğu var. İtalyanlar bu işi harbiden biliyor. baktığınız motorda yüksek ihtimal karbüratör yükseltmişler olsa gerek. çünkü bende aprilia rs 125 in 210 yaptığı bir videoya denk geldim yarım yamalak ingilizcemle video sahibine ulaşıp konuştuğumda ise bana 34 lük karbüratör ve full wawe egzos kullandığını söyledi. benim motosikletdede aynıları mevcut hemde yazılım mevcut ancak 194 km hızı geçememiş durumdayım sebebi nedir bilmiyorum. çözemedim de. aman zaten çok hız derdinde değilim. kalkışı hızlanışiı iyi olsun bana yeter. 30 saniyede 200 yapacağıma 4 saniyede 100 yapayım bana yeter.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet gardaşım malesef ülkenin çivisi çıkmış ne özelde ne devlete ne toplum içinde ALLAH c.c kimseyi böyle adamların eline düşürmesin tv ler hastanede astı kesti muhabeti dönüyor ya içime su serpiliyor sebebi böyle zihniyet ler malum

Bu kadar kazanc elde eden bunlara ihtiyaç duyuyorsa gerisi hesabını yapın ülkede bu tiplerden gördükçe nefes almak huzurlu uykular bile haram oluyor ah ah yaz yaz bitmez
    saygı duyuyor ve Allaha havale ediyorum. umarım Allahınızdan bulursunuz hem şerif abi hemde siz. ayıp yaptığınız nasıl böyle bi ömyargıda bulunabiliyorsunuz. Ben motorumu satmak felan istemiyorum öylesine ilan açtım amacım instagram sayfasını coşturmaktı. bu yorumlardan sonrada ilanı sildim zaten. 34 FB 361 satmak gibi bi derdim yok. gayet memnunum.
    68charger bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Bence arkadaş yeni motosikletinin vermiş olduğu heyecan ile yazmış yazıyı.
    Her zamanki gibi forum ahalisi de vurdukça vurmuş , hele bazı yorumlar beni benden aldı.
    Rs 125 2t ; kuru ağırlığı 115kg olan 28 hp lik bir motosiklet , hele eski kasası yanlış hatırlamıyorsam 33hp.
    Standart hali ile 160km/h hızlara ulaşabilir , karbüratör-dişli vs gibi modifikasyonlar ile daha yüksek hızlara da ulaşabilir.
    Hele ki eğimli bir yol ve hafif siklet bir pilot ile güzel hızlara ulaşılabilir
    Ben arkadaşın motosikletini satmak için böyle bir konu açtığını düşünmüyorum.
    Daha önce 2t zevkini almış biri olarak, şuan 1000rr kullanmama rağmen bir rs 125 veya 250 sahibi olmak isterim.

Size gelince, yazmadan edemedim
    Bu nasıl bir mantıktır, neyin kafası bu ?
    Senin zihniyetindeki insanların , bahsettiğin zihniyetteki doktorların eline düşmesi temennisi ile hoşçakal .

Evet gardaşım malesef ülkenin çivisi çıkmış ne özelde ne devlete ne toplum içinde ALLAH c.c kimseyi böyle adamların eline düşürmesin tv ler hastanede astı kesti muhabeti dönüyor ya içime su serpiliyor sebebi böyle zihniyet ler malum

Bu kadar kazanc elde eden bunlara ihtiyaç duyuyorsa gerisi hesabını yapın ülkede bu tiplerden gördükçe nefes almak huzurlu uykular bile haram oluyor ah ah yaz yaz bitmez
    dasmehdix ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aprilia Rs 125 Extremea
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zamanki gibi forum ahalisi de vurdukça vurmuş , hele bazı yorumlar beni benden aldı.
    Rs 125 2t ; kuru ağırlığı 115kg olan 28 hp lik bir motosiklet , hele eski kasası yanlış hatırlamıyorsam 33hp.
    Standart hali ile 160km/h hızlara ulaşabilir , karbüratör-dişli vs gibi modifikasyonlar ile daha yüksek hızlara da ulaşabilir.
    Daha önce 2t zevkini almış biri olarak, şuan 1000rr kullanmama rağmen bir rs 125 veya 250 sahibi olmak isterim.

Sizede teşekkürler beyefendi. savunduğunuz için teşekkür ederim.
    MOTORUMU SATMAK GİBİ Bİ NİYETİM OLMADIĞINI SAHİBİNDEN.COM DA Kİ SAYFAMDADA BELİRTTİM.
    Ve sahibinden.com a açmamdaki tek sebep motorumujn instagram sayfasını coşturmaktı. sahibinden.com a satmak istemiyorum yazdım ilan onaylanmadı keyfe keder yazınca onaylandı. :D motorumdan gayet memnunum. yıl 2017 ölmez sağ kalırsam 2020 de yine bu forumda motorun sahibi olarak bulunacağım. zaten forumun 2012 kullanıcısıyım ve 2012 yılınad ki motosikletime dair de konular var. ve o motosikleti 3 sene kullandım. bu nasıl bi zihniyettir bende çözemedim sadece Allaha havale ediyorum ikisinide. ne diyeyim canları sağolsun. vardır elbet onlarında bi egoları yada bildikleri ne diyeyim.
    68charger bunu beğendi.

Hocam merak etme 2032 de bile hala o motorun sahibi olursun.

Bu arada motoru satmıyorum yazarken bile hala plakayı yazman komiğime gitti. Amaaan neyse tekeriniz düz bassın.

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin tasarlayacağın aleti alıp duvarda kırarım. mühendismiş 15 senedir. kardeş sen önce bi önyargını yık, "nedir, ne değildir bu?" diye bi sor. 24 beygirmiş kaç gidermiş, vah vah pulsar o kadar yaparmış.

senin pulsar dediğin makina 4 zamanlı. bu 2 zamanlı. 4 strok yerine 2 strok var. cahil cahil konuşuyorsun. bu adam burda yanlış söylüyorda olsa kimsenin doktorluğuna bilgisine laf edemezsin. sen o adamın doktorken yaptığı bi yanlışı mı gördün? ülkenin çivisi çıkmışmış, kendi çivisi yerinde duruyor çünkü. haydaa.
    Oooooo bozacı beylerde gelmiş hoş gelmiş.

İster iki zamanlı olsun ister jet motor olsun ister yakıt hücresi olsun ,ister elektırklı motor olsun. Tüm. Enerji formülleri F=M.A dan çıkar ,m sabit ise güç sabit ise oturduğun organı da yırtsan aynı sonucu elde edersin.

Bir toplum ya top yekün gelişmiştir yada top yekün kötüdür , mesela divan edebiyatı en gelişmiş edebiyattır 1600 yıllarda Osmanlı santda ,minamirde, askeri alanda , ticaret de iyiydi . Şimdi ABD holwod ile sanatda , en çok altın madalya ile olimpiyat da spor alanında , ticareti de ,askeri alanda gelişmiştir . Geri kalmış toplumlarda kolektif başarı olmaz bireysel başarı olur Sayın BOZACI ,Örnek Hüseyin Bolt .

Önce ilan açıp sonra 24 HP lik motor deki 28 olsun 210 yapıyor dersen bu ahlakın göstergesidir.

Nasrettin hoca gelmiş birisi demiş ki ben halep de 40 arşın atlıyordum demiş , Nasrettin hoca hadi atlada görelim demiş adam o halep deyken demiş Nasrettin hoca da halep ordaysa arşın burda demiş.

210 geçtim 193 yapmış onuda geçtim , rüzgar sız havada düz yolda GPS ile 190 kanıtlasın ben eşek gibi anıracagım bozacı oldumu ?

Bu yaptığınız ile iş güç enerji yasalarını çıkaran Newton mezarında ters dönmüştür.

Tahminim sende meslaktşsın ki zoruna gitti.

Motosikleti
    Aprilia Rs 125 Extremea
    Şerif abi bu pazar günü izinliyim. Gps ile olsun video ile olsun 3 4 tane ıspatlı kanıtlı bir şekilde 190 km hız yapıp buraya atacağım. EŞŞEK GİBİ ANIRIP Videonu youtube yükledikten sonra linkini bizle paylaşırsan seviniriz.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Ya hocalar. İki zamanlının gücü (beygiri) ayrı, dört zamanlının ayrı mı?
    28 beygirse, dört zamanlı 28 hp. bir motor 210 yapar mı?
    Ben bilmiyorum yapıp yapmayacağını, yapar derseniz bu da yapar.
    Akselerasyon olayına bir şey diyemem.

Beygir beygirdir. İki zamanlısı, dört zamanlısı olmaz.

Motosikleti
    Aprilia Rs 125 Extremea
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya hocalar. İki zamanlının gücü (beygiri) ayrı, dört zamanlının ayrı mı?
    28 beygirse, dört zamanlı 28 hp. bir motor 210 yapar mı?
    Ben bilmiyorum yapıp yapmayacağını, yapar derseniz bu da yapar.
    Akselerasyon olayına bir şey diyemem.

Beygir beygirdir. İki zamanlısı, dört zamanlısı olmaz.
    2005 den bu yana bi 12 senelik motosiklet tecrübem var. ama ben de pek anladığımı söyleyemem. ancak 250 lik 24 hp lik Honda cbr 250 R kullanan birisi olarak ondan sonra bu motosikleti kullanmaya başladığımda kendimi motosiklet yükseltmiş gibi hissettim. ayrıca şu anda trafikde denk geldiğimde geçemediğim yanlış anlaşılmasın ışıklarda en önde iki motor var mesala bir sonraki ışıklara kadar seyrederken geçemediğim tek motosiklet Yamaha Yzf R25. oda 36 beygirlik onuda geçemeyelim bi zahmet. Ama ondada aramızda pek bi fark olduğunu görmedim. 24 hp lik tüm 250 likler hakikaten çok gerimde kalıyor. Zannediyorum ki iki zamanlı motorlar benzini doğrudan alıp patlattığı için biraz daha performans sahibi oluyor. Bunun sebebi 4 zamanlıların benzini sıkıştırıp havayla atması 2 zamanlıların ise Benzini sıkıştırmadan sıkıştırılmış sıcak havaya fırlatarak egzosdan fırlatması olabilir. O Sıkıştırma süresinden yırtıp sıcak havayla fırlatırken doğrudan performans katıyor olabilir. 28 hp nin 4 ü 2 si olmaz diye birşey yok. bu işlerde silindir de çok önemli strok da çok önemli tork da çok önemli. 28 hp motorun torkunu düşük tutarsın bi işe yaramaz. Ama 2 zamanlılarda hakikaten çok şey farkediyor bunu hissettiriyor yani. Acceleration dan tut top speed e kadar herşeyi baştan aşağı değişiyor.
    68charger bunu beğendi.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Bu motorun 250cc olanları bindiğiniz 600cc motorlarla kafa kafaya gidiyor haberiniz olsun dostlar=)
    maktama bunu beğendi.

Alıntı oxus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlerime inanamadım yahu! 250 cc ile nasıl bu hızlara ulaşabiliyor?
    250 lilik olanı 70 kusur HP ve özel 160 kusur kilo neden inamadın ki .

Eski formula 1 arabaları turbo jars serbest iken 1500cc 1200-1500 HP idi olay cc degıl güç de

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Senin zihniyetindeki insanların , bahsettiğin zihniyetteki doktorların eline düşmesi temennisi ile hoşçakal .
    Eline düşmeden eline kitap veriyorum biraz daha okusun büyüsn diye yeterince net oldumu içine sü serpildimi

Lafım meclisten dışarı Büyükler derki Bey ile bostan ekenin hıyarı g..... kaçar bilirmisin bilmemki

serif abi bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bu efsane motoru bilmiyorlar sanırım 250 cc si v2 motor 2 zamanlı sıvı soğutma exaup valflidir iki versşyon vardır ri 70 biri 82 hp 125 likte öyle 33 ve 28
    000000 bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia Rs 125 Extremea
    Mertcan araştırmadan konuşuyorlar. ağızları var heee diyorlar demekki bu ağzımız konuşmak için var diyip konuşuyorlar. beyinleriyle düşünmeden knouşuyorlar :D gülüp geçiyorum koptum yorumlara.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Mevzunun perde arkasını göremeyip anlamayıp motorun özeliklerini ve hızına laf ettiğimi düşünen arkadaşlara selam olsun

Bari mevzuyu anlamadın cevap yazma anlamaya çalış veya olmadı sor

Reklam kokan haraketler

Hemen gidip alıyorum kaç milyon milyar istiyosun söyle çek nakit senet kart arsa tarla doviz kat daire araba seç beyen haber yola posta güverciniyle
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Eline düşmeden eline kitap veriyorum biraz daha okusun büyüsn diye yeterince net oldumu içine sü serpildimi

Lafım meclisten dışarı Büyükler derki Bey ile bostan ekenin hıyarı g..... kaçar bilirmisin bilmemki

https://www.youtube.com/watch?v=OXIBJQhGytQ

Farz edelim ki adam üçkağıtçı,
    Sırf motosikletini satmak için bu konuyu açtı.
    Millete motoru övüp , motorunu satacak.
    Rant sağlayacak. (Ben öyle olduğunu zannetmiyorum )
    Ki aklı olan bir konu okuyup motor almaz !
    Benim takıldığım ve kızdığım olaya gelirsek ;
    Bu durum ,Haberlerde gördüğün şiddet olayının içine su serpmesi için bir gerekçe mi ?
    Bu bakış açısına sahip bir bireyle aynı ülke vatandaşı olmak gerçekten katlanılabilir gibi değil.
    Çok yazık.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı shadowofsun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..Zannediyorum ki iki zamanlı motorlar benzini doğrudan alıp patlattığı için biraz daha performans sahibi oluyor. Bunun sebebi 4 zamanlıların benzini sıkıştırıp havayla atması 2 zamanlıların ise Benzini sıkıştırmadan sıkıştırılmış sıcak havaya fırlatarak egzosdan fırlatması olabilir. O Sıkıştırma süresinden yırtıp sıcak havayla fırlatırken doğrudan performans katıyor olabilir. 28 hp nin 4 ü 2 si olmaz diye birşey yok. bu işlerde silindir de çok önemli strok da çok önemli tork da çok önemli. 28 hp motorun torkunu düşük tutarsın bi işe yaramaz. Ama 2 zamanlılarda hakikaten çok şey farkediyor bunu hissettiriyor yani. Acceleration dan tut top speed e kadar herşeyi baştan aşağı değişiyor.
    Bu yazdıklarının hepsi afaki, kulaktan dolma, yanlış bilgiler.
    Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak diye buna denir.
    "Zannederim", "olabilir", "hissettiriyor" falanla OLMAZ kardeşim.
    Fabrika şu kadar GÜÇ diyorsa, o kadardır.
    "GÜÇ"ün Hondası, Apriliası da olmaz.
    Adam 20 Hp. motora 25 Hp. diyemez. Adamı defe koyarlar oynatırlar.
    Aprilia da 28 Hp motora 35 Hp diyemez.
    Bir DYNO.ya bakar.
    Ha, senin motor modifiye edilmiştir. 40Hp dir. Başka..

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Yakıt durumu nedir ? 100 km de ne yakıyor çok gazlamazsak, az yaksın diye yavaş da gitmezsek yani ortalama kullanımda?
    10.000 km yol yapınca ortalama bir cbr 250 den 1.000-1.200 Liralık fazla benzin yakıyorsa bir düşünürüm yani.

İlana koysan muhtemelen 6 ayda zor satılır diye düşünüyorum. O da fiyatı düşük yazarsan. Bu motosikleti almak isteyenler olabilir ama çok mantıksız bir motosiklet. Bu motosiklete risk mi desem ne desem bilemedim bu benim şahsi görüşümdür.

Performans hastasıysam biraz daha biriktirir ninja 250r veya 2015 model üzeri r25 alırım (eski serilerde yağ pompası sorunu sıkıntı.) .
    Acil paraya sıkışırsan satabilirim hiç yoktan. Bu motosikleti satmak için ederinin bayaa bir altına ilana koycaksın ki satabilesin.

He sen dersen bu benim 2. motosikletim olcak bütçem var satma derdim olmaz satarken zarar ederim sorun olmaz vs diye o zaman bilemem.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Yorumları okurken yarıldım ya adam sürmemiş,bilmiyor,görmemiş belki ismini bile duymamış.Şimdi şurada yorumluyor;gitmez gider yapar yapmaz.

Hayır dersen ki hafif abi virajda atar,yüksek hızlarda sallanır,dengesizlik yapar,güvenli duramaz,sağlıklı değil desen Eyvallah diyeceğim de gitmez ne ya ?

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oooooo bozacı beylerde gelmiş hoş gelmiş.

İster iki zamanlı olsun ister jet motor olsun ister yakıt hücresi olsun ,ister elektırklı motor olsun. Tüm. Enerji formülleri F=M.A dan çıkar ,m sabit ise güç sabit ise oturduğun organı da yırtsan aynı sonucu elde edersin.

Bir toplum ya top yekün gelişmiştir yada top yekün kötüdür , mesela divan edebiyatı en gelişmiş edebiyattır 1600 yıllarda Osmanlı santda ,minamirde, askeri alanda , ticaret de iyiydi . Şimdi ABD holwod ile sanatda , en çok altın madalya ile olimpiyat da spor alanında , ticareti de ,askeri alanda gelişmiştir . Geri kalmış toplumlarda kolektif başarı olmaz bireysel başarı olur Sayın BOZACI ,Örnek Hüseyin Bolt .

Önce ilan açıp sonra 24 HP lik motor deki 28 olsun 210 yapıyor dersen bu ahlakın göstergesidir.

Nasrettin hoca gelmiş birisi demiş ki ben halep de 40 arşın atlıyordum demiş , Nasrettin hoca hadi atlada görelim demiş adam o halep deyken demiş Nasrettin hoca da halep ordaysa arşın burda demiş.

210 geçtim 193 yapmış onuda geçtim , rüzgar sız havada düz yolda GPS ile 190 kanıtlasın ben eşek gibi anıracagım bozacı oldumu ?

Bu yaptığınız ile iş güç enerji yasalarını çıkaran Newton mezarında ters dönmüştür.

Tahminim sende meslaktşsın ki zoruna gitti.
    Mühendis bey F=ma yazmışsınız bunu her lise öğrencisi biliyor ve güçten bahsetmişsiniz m sabit demişsiniz güç sabit demişsiniz de güç nerde formulde F güç mü oluyor aydınlatırsanız sevinirim. şanzımanın ve dişli oranlarının değişmesi hızı etkilememesi lazım o zaman güç aynı m aynı ee bu modifiyeler motoru nasıl hızlandırıyor :D
    Ali Bircan bunu beğendi.

Motosikleti
    honda pcx 125-ktm duke 200 - honda cbr 500 r
    İnsanlar bilmeden yorum yazmış bu motoru bende araştırdım daha önce alet fena gidiyor ama satın almak için çok riskli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)