Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bİ YARDIM EDİN KARDEŞİNİZE ABİNİZE SİZE ZAHMET

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Selamın aleykum konu başlığıda para isteyecek gibi oldu ama neyse size bikaç soru sormam gerekiyor bilgili arkadaşlardan yardımcı olmalarını istiyorum. Öncelikle bende KTM RC 200 VAR artçımla bineceğim ama arkada kaskı taşımam lazım nasıl taşıyabilirim çanta istemiyorum ama böyle uzun demir koyuyolar fileyle taşıyolar ama ben bulamadım onlardan. İkincisi zincir yağlama işini yapıcam fakat kaldıracım yok nasıl yapabilirim veya almak mı zorundayım ben istanbulda oturuyorum bunu güzelce yapan usta varsada ismini yazarsanız sevinirim ben hiç uğraşmiyim. Bide arkadaşlar ben hiç motor kullanmamıştım hayatımda 1 hafta öncesine kadar onun öncesinde ehliyet için kursa gitmiştim sadece benim sol kolum uyuşuyor son 4 gündür devamlı özellikle yüzük parmağım hep karıncalı nedendir acaba.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Kaskı blmm ama motoru yağlarken ayaklığı aç bi arkadaşın motoru ayaklığın üstüne getirsin yani arka teker havada kalsın sonra yağla.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Aleyna ve Aleyküm Selam

1 adet motorsiklet ustası,
    1 adet demir/kaynak ustası,
    1 adet doktor gönderelim arkadaşa...
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Kaskı taşımak için file alabilirsin birşeye uzatmana gerek yok arka selenin üstüne koy üzerine fileyi geçir sağdan soldan tuttur oldu bitti.Zincir yağlama işi için yine bir şey yok al bir mazot yada gaz yağı bir diş fırçası bandıra bandıra sil zinciri. Motoru ileri geri alarak. Sonra zincir yağı al yine motoru ileri geri ala ala sık işte. Uyuşma ise ya oturuş pozisyonun bozuktur ya da gidonu fazla sıkıyorsundur. buna dikkat edersen kalmaz

okanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Altın Elbiseli Adamın videolarından izleyebilirsin, zincir yağlama videosunda stand olmadan nasıl yapabileceğini gösteriyor. Kollardaki uyuşma de Romedon'un söylediği gibi sürüş pozisyonuyla ilgili olmalı, onunla ilgili videoyu da seyredip uygularsanız sorun kalmaz diye tahmin ediyorum.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    ben motoru ilk aldığım zamanlarda motoru orta sehpaya alamamıştım, bizde boş bir otoparka gidip ben 5 km/h hızda felan daire çizerken arkadaş arkada eğilip zinciri yağlıyodu. ne kadar yağlandı artık bilmiyorum :D

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Arkadaşlar teşekkür ederim hepinize ,dostum yan ayaklığın üstünde öyle tutma dedi ktm servisindeki usta zarar veriyormuş. Kardeşim doktora gidicem haklısın :D ben sadece daha önce olan varmı diye sormak istemiştim. Biliyorum çok şey istiyorum fakat arkadaşlar gerçekten hiçbişeyden anlamıyorum motor için bana file için bi link atarsanız arkaya artçı oturacak rahat olsun diye ne yapabilirim onunla ilgili bilgi verirseniz sevinirim. Demir kaynak ustası dersenizde istanbulda tanıdığınız bu işleri yapan varsa bi zahmet adresini veya ismini yazarsanız sevinirim.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk başlangıç için o motor size zaten büyük.Hayatında hiç motor sürmemiş birisinin 200cc bir motora binmesi çok riskli.Orta sehpası yoksa yan ayaklıkla yağlamak size zor gelecektir.Sakatlık çıkmaması için siz en güzeli çevrenizde bu işten anlayan bir dostdan yardım alın.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk başlangıç için o motor size zaten büyük.Hayatında hiç motor sürmemiş birisinin 200cc bir motora binmesi çok riskli.Orta sehpası yoksa yan ayaklıkla yağlamak size zor gelecektir.Sakatlık çıkmaması için siz en güzeli çevrenizde bu işten anlayan bir dostdan yardım alın.
    200 cc'lik motorları o kadar büyütmeyin.Gaz tepkileri o kadar fazla değil.200-250cc en iyi başlangıç motorudur bence.Diğer türlü küçük ccli motosiklet adamı çabuk boğuyor.

Ayrıca motoru boşa al.Yan ayaklığı aç her yağladığında motoru hafif ileri doğru it.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar teşekkür ederim hepinize ,dostum yan ayaklığın üstünde öyle tutma dedi ktm servisindeki usta zarar veriyormuş. Kardeşim doktora gidicem haklısın :D ben sadece daha önce olan varmı diye sormak istemiştim. Biliyorum çok şey istiyorum fakat arkadaşlar gerçekten hiçbişeyden anlamıyorum motor için bana file için bi link atarsanız arkaya artçı oturacak rahat olsun diye ne yapabilirim onunla ilgili bilgi verirseniz sevinirim. Demir kaynak ustası dersenizde istanbulda tanıdığınız bu işleri yapan varsa bi zahmet adresini veya ismini yazarsanız sevinirim.
    yeni başlamışsın sakın artçı almaya arkaya büyük pişman olursun.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    eldeki uyuşma çok normal. ilk zamanlarda vitesli motor kullanırken bende de oluyordu. hoş sonra istanbul trafiğinde iş felce kadar gitti şu an sol kolum yok kestirdim rahatladım

şaka şaka sukutır aldım kurtuldum. ama alışır zamanla bileğiniz maneti tam sıkmaya.

benim rebelde de orta sehpa yok. şöyle yapıyorum. 1 adet ince ytong buldum. ayaklığın altına koyuyorum. sonra motorun arka sağ tarafındaki maşa - tekerlek bağlantı milinin oraya da bir tahta yerleştiriyorum motoru hafif kaldırıp. stabil duruyor öyle. sonra lastiği çevirerek yağmala yapıyorum. ama en kolay yolu şöyle; gidin bir zincir yağlayıcı sprey alın, motoru yan ayaklıktayken zinciri yağlayın, sonra 2 mt ileri alın tekrar aynı şekilde zinciri yağlayın. neredeyse tamamı yağlanmış olur tertemiz binersiniz uğraşmadan.

kolay gelsin.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aleykümselam.Arkadaşım mesajlarin hepsini okumadım, zincir yağlama ve kask işini geçiyorum. Sol kolum uyuşması dediğin elde mi.parmakta mi öncesi sonrası yemesi,icmesi, saati bile önemli. .

Kalp, karpel tünel sendromu(sinir sikismasi),omuriligindeki bir basi, kamburluk, zedelenme, belirli vitamin ya da mineral eksikliği gibi farkli sebeplerden kaynaklanabilir.Bu yüzden forumlarda falan motosiklete bağlayıp da kendi kendine yorum yapmamalı bir an önce doktora görünmelisin bence. (Dahiliye randevusu al o seni yonlendirir)

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için. Kardeşim çok büyük değil bence yani hemen hemen alıştım gibi hiç bi sıkıntım yok arkadaşın dediği gibi öyle fırlar gibi bi gaz tepkisi yok çok sıkıntı çekmedim şuanlık tek sıkıntım sağa dönmeler baya yavaşlıyorum tam alışamadım. Evet kardeşim bende artçı alayım mı almiyim mi diye düşünüyorum kız arkadaşımı alıcam 52 kilo felan geçen bi arkadaşımı alayım dedim 93 kilo felan çok sıkıntı çekmedim ama baya belli ediyor arkada birisinin oturduğu yokuş indim yokuş çıktım beni baya sıkıştırdı ama sıkıntı yaşamadım çok şükür ki. Kardeşim valla gidicem doktora gerçekten motordan da kaynaklanmıyor olabilir. Bakalım hayırlısı inşallah bi sıkıntı yoktur ama el içimin yüzük parmağının hizasında ağrı var o da frene basarken felan çok yükleniyorum ellere ellerimi çekince ağrıyı hissedebiliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)