Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bayramda Karadeniz turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Selamlar

Bayramda 10 günlük bir karadeniz turuna çıkmayı planlıyorum. Bu konuda önerilerinize ihtiyacım var

Rotam muhtemelen aşağıdaki gibi olacak.

İlk gün Elazığdan Yola çıkıp Samsuna kadar sürmeyi planlıyorum. Samsunda bir gece kalıp ertesi gün samsunu biraz gezdikten sonra orduya doğru yola çıkacağım tekrardan. Sonrasında Geze geze Artvine kadar gidip gürcistana girmeyi planlıyorum. Gezinin çoğunda kamp yapmayı planlıyorum.

En büyük soru işareti burada başlıyor. Daha önce yurtdışında hiç sürmedim. İlk tecrübem olacak. Gürcistanda çizdiğim rota üzerinde gidebilirsem benim için büyük bir başarı olur ama dediğim gibi aklımda birçok soru işareti var. Gürcistandaki kamp olayları, Uygun ve güvenli otel bulma, İnternet bulma vs. uzayıp gidiyor. Telefondaki interneti halledersem aslında birçok işimi halledebilirim. Sanırım oradan hat almak gerekiyor yoksa buradaki operatörlerle başa çıkamayız. Biraz internette araştırdım ama yinede birkaç kişiden öneri alsam iyi olacak

Teşekkürler.
    Kızıl pars bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BrazenBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25 > SUZUKİ GSR 600 ABS (2008)
    :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

Uplamak istedim benimde hayalim

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Gürcistana geçtiğimiz bayram gittim.Öncelikle çok güzel, hatta beklediğimden çok daha iyiydi.

Size birkaç tavsiye vereyim,
    *Sınırdan girdiğiniz andan itibaren Türk olduğunuzu unutun, hiçbir TÜRK ile sohbete girmeyin.Türklerden uzak durmaya çalışın.Bunları yaptığınız takdirde gayet güvenli, Türkiye den çok daha güvenli bir ülke.
    *Trafik kurallarına çok dikkat edin özellikle yaya geçitlerine.Türkiye de ki trafik adabını unutun.
    *Yollar iyi değil, kafanızda planladığınız süreleri arttırın.
    *Lari almak için'acele etmeyin, Batum merkezde 24 saat açık ve heryerde olacak şekilde döviz büroları bulunuyor.
    Kafanıza gürcistanı pek takmayın, fakat yabancı bir ülke de, yabancı biri olduğunuzu da unutmayın ve buna göre çok rahat davranmayın..
    Kızıl pars ve Mucit23 bunu beğendiler.

Motosikleti
    nc750x
    Bayramda yol gitmek diğer günlere oranla daha riskli olabiliyor. Çünkü aracını çoğu zaman kulanmayıp sadece bayramda tatilde yola çıkan çok sayıda sürücü var. Dikkati elden bırakmayın.
    Mucit23 bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Ben olsam şahsen önce Samsun tarafına gitmek yerine en kestirmeden direk Gürcistan'a doğru sürerdim.

Hem bayram trafiğinden bir an önce çıkmak iyidir, hem de Gürcistan'ı ayrı bir gezide,
    Karadenizi ve Samsun'u ayrı bir gezide gezmek daha doyurucu ve eğlenceli olur.
    Mucit23 bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Evet yollar bayramdan dolayı biraz yoğun olacaktır. Dikkatli sürmek gerekecek. Batumu aslında bu yüzden sonlara doğru bıraktım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)