Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 MCT ile Avrupa Turu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CharlesglicsAV
    Herkese merhabalar.
    Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Allah nasip ederse 2019 yaz aylarında motorla avrupa turu yapmayı düşünüyorum. Motorum 2010 model Mondial MCT 250. Henüz 13.000 kilometrede. Bakımlı bir motor. Yapacağım turu 1 ay gibi bir süreye yaymayı düşünüyorum. Fazla sürat yapmaktan ziyade 80-90 km hızla gidip o sıcak tatlı rüzgarda kaybolmak istiyorum. Acaba su andaki motorum Mondial MCT 250 bu tur için uygun olur mu ? Avrupa'da herhangi bir ülkede bozulsa Mondial yedek parçasını bulabilir miyim ? Zira Türkiye'de bile zorla buluyoruz. Hesaplı düzgün bir choopper almaya kalksam 40.000 tl civarı. Daha başka motor tavsiyesi, yolda yanıma almam gerekenler vs. konusunda bilgi verebilecek olursanız cok sevinirim. Herkese iyi sürüşler
    Bu arada izlemeyi düsündüğüm rota resimdeki gibi olacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Valla dostum mct ile yolda sorun yaşamaman için aynı motordan bir tane daha götürmen lazım yanında.
    RoofRoof, brkhrmnky, manofsteel ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

MCT ile riski cok buyuk olur.

kuba 200 birsey var kullanıcıları memnun bir araştır istersen

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    GV250 al.Türkiye'de bulamayacağın parçayı orada daha da zor bulursun.Avrupa'da pek çinli motor ithal eden birilerinin olduğunu düşünmüyorum.Belki tek balkanlarda filan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    büyük risk.
    ben mondial ile 50 kmlik biryere giderken bile 2 kez düşünüyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şaka değil mi ?

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Şaka gibi soru..
    Eğer; 11.718km yapacak butce varsa
    Vize-Benzin (100km 6lt yaksa 10.000km 600lt/12.000 km de =720lt sadece gidiş için
    Ayrıca Pasaport+vize+Uluslararası sigorta vs..

YBR 125cc Japonya giden oldu..
    Bir çift 2 adet YBR 125esd ile Avrupa-afrika yı hala geziyorlar yani yedek parçanız olmalı CBF 150 ile İstanbul-karadeniz veya Ege turu yapanlar var...ortak nokta:üretimde olan ürünler yedek parçası var
    *Fren-Gaz teli/fren balatası/Buji vb..

Mondial MCT uretimi yok..başka marka aynı marka-model yok maalesef yani Macit dinlensin onun yerine 125-150cc şuan satışı olan bir marka model ile mesela cbf150 ile çıkın tabi arkaya çanta ve içine 3-5 der 1lt kaliteli yağ koyup muhafaza edin
    brkhrmnky bunu beğendi.

Motosikleti
    CharlesglicsAV
    Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka gibi soru..
    Eğer; 11.718km yapacak butce varsa
    Vize-Benzin (100km 6lt yaksa 10.000km 600lt/12.000 km de =720lt sadece gidiş için
    Ayrıca Pasaport+vize+Uluslararası sigorta vs..

YBR 125cc Japonya giden oldu..
    Bir çift 2 adet YBR 125esd ile Avrupa-afrika yı hala geziyorlar yani yedek parçanız olmalı CBF 150 ile İstanbul-karadeniz veya Ege turu yapanlar var...ortak nokta:üretimde olan ürünler yedek parçası var
    *Fren-Gaz teli/fren balatası/Buji vb..

Mondial MCT uretimi yok..başka marka aynı marka-model yok maalesef yani Macit dinlensin onun yerine 125-150cc şuan satışı olan bir marka model ile mesela cbf150 ile çıkın tabi arkaya çanta ve içine 3-5 der 1lt kaliteli yağ koyup muhafaza edin
    Bütçe olarak çok zorlayacağını düsünmüyorum. Daha önce arabayla Çek cumhuriyetine kadar gittim. Tek sorunum su an motor. Yeni bir motor alabilecek bütçeye sahip değilim. Ayrıca CBF 150 şekil olarak tarzım değil. Daha çok choopper tarzı bir motorla gitmek istiyorum. Ama en ucuz choopperlar mondial ve regal raptor falan. Sanırım önce motoru değiştirmeliyim :D

Sen onu tasiyacaksan olur.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Edirneyi geçersen bendensin..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    CharlesglicsAV
    cevaplar için teşekkürler motorumdan soğudum :D
    sey_47 bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Muhahaha "motorumdan soğudum :D" iyimiş.

Hadi arıza yapmadı diyelim. Vücut dayanır mı. Günlük kaç km gitmeyi planlıyorsun mesela. O titreşim, o yorgunluk yorabilir.
    Ybr veya cbf de daha az titreşim olduğunu düşünüyorum. Titreşimi önemsiz gibi duruyor ama, uzun yolda büyük bir bela haline gelebiliyor.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum rotayı haritada görünce içim ürperdi. daha motor kısmına gelmeden bak. sadece rota başlı başına bir olay.

cmx 250 rebel sahibiyim. sorsan buradan edirneye gider misin diye? sanmıyorum

arkadaşlar da bahsetmişler, ybr olsa cbf olsa tamam. tamam dememdeki kasıt ta şu, mct 250 ile maks yapabileceğin hız 120. o da titreşimden iç organların yola düşer. 80-90 km gittiğini varsaysak (ybr ve cbf te aynı hızlarda gider ve daha titreşimsiz, daha stabil yol alabilirsin. ama yine motorumla.net arkadaşı bi incele istersen o da bajaj boxer ile çıktı yola ama yapamadı geri döndü) bu rota dinlenme yakıt konaklama her şeyin yolunda gitmesi, lastiğin hiç patlamaması, bujinin sıkıntı çıkarmaması, yolda yağ değişimi, debriyaj bitmemesi elektrik tesisatının ve ampüllerin (burası çok önemli orada adamı öttürürler stop lamban çalışmazsa sinyalinde sorun varsa, farın arızalıysa) çalışarak 1 ay gibi bir sürede gider gelirsin iyi ihtimalle.

şöyle bir şey yap hevesin kırılmasın. kendine şunu söyle. ben marşa basarım. motor kaldığı yerde kalır uğraşmam en yakın yerden geri dönerim motoru da orada bırakırım dersen hiç değilse hayaline ulaşmak için bir adım atmış olursun.

ama zor bir iş. yapmanı isterim. ama mct ile önermem.

kolay gelsin.
    brkhrmnky bunu beğendi.

Motosikleti
    CharlesglicsAV
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhahaha "motorumdan soğudum :D" iyimiş.

Hadi arıza yapmadı diyelim. Vücut dayanır mı. Günlük kaç km gitmeyi planlıyorsun mesela. O titreşim, o yorgunluk yorabilir.
    Ybr veya cbf de daha az titreşim olduğunu düşünüyorum. Titreşimi önemsiz gibi duruyor ama, uzun yolda büyük bir bela haline gelebiliyor.
    çok fazla hızlı gitmeyi düşünmüyorum. Günlük 200-400 arası bi kilometre yaparım düşüncesindeyim. Amacım sadece yolda yalnız başıma olmak. Bazı şeylerden uzaklaşmak. Süre olarak 1 ay düşünüyorum ama daha da uzatabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum rotayı haritada görünce içim ürperdi. daha motor kısmına gelmeden bak. sadece rota başlı başına bir olay.

cmx 250 rebel sahibiyim. sorsan buradan edirneye gider misin diye? sanmıyorum

arkadaşlar da bahsetmişler, ybr olsa cbf olsa tamam. tamam dememdeki kasıt ta şu, mct 250 ile maks yapabileceğin hız 120. o da titreşimden iç organların yola düşer. 80-90 km gittiğini varsaysak (ybr ve cbf te aynı hızlarda gider ve daha titreşimsiz, daha stabil yol alabilirsin. ama yine motorumla.net arkadaşı bi incele istersen o da bajaj boxer ile çıktı yola ama yapamadı geri döndü) bu rota dinlenme yakıt konaklama her şeyin yolunda gitmesi, lastiğin hiç patlamaması, bujinin sıkıntı çıkarmaması, yolda yağ değişimi, debriyaj bitmemesi elektrik tesisatının ve ampüllerin (burası çok önemli orada adamı öttürürler stop lamban çalışmazsa sinyalinde sorun varsa, farın arızalıysa) çalışarak 1 ay gibi bir sürede gider gelirsin iyi ihtimalle.

şöyle bir şey yap hevesin kırılmasın. kendine şunu söyle. ben marşa basarım. motor kaldığı yerde kalır uğraşmam en yakın yerden geri dönerim motoru da orada bırakırım dersen hiç değilse hayaline ulaşmak için bir adım atmış olursun.

ama zor bir iş. yapmanı isterim. ama mct ile önermem.

kolay gelsin.
    önerilerin için teşekkür ederim ama choopper tarzı motorla bu seyahati yapmak istiyorum. Hyosung GV 650 olabilir mi ki acaba ?
    sey_47 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    100 km'de 6 litre tahmini iyiymiş yalnız.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Bence en düşük 600 cc motorla avrupa turu mümkünse japon yorar mct hocam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)