Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şansa Yaşıyoruz Yeminle..Ufak Bir Kaza..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Dün bir yere ziyarete gidiyorduk benzin azdı benzinliğe girdim yalnız biraz sert girdim frenlere güvenerek..Pompaya yaklaştım fren sıktım..Motor daha da hızlandı o an anladım yerler yağ olduğunu , motor öyle bir süre daha kaydı sonra dengemizi kaybettik kız arkadaşım bi tarafa motor bir tarafa ben bir tarafa..Kalktım yerlere yağ dökülmüş temizleyelim diye üstüne sabunlu su dökmüşler öyle bırakmışlar kurutmadan çekmeden ..Sonra motoru kaldırdık çalıştırdım bir daha kaydı sonra bir daha kaydı, Pompacı geldi abi biz burada zor yürüyoruz siz motorla nasıl girdiniz dedi..Gece acile götürdüm kızarkadaşımı ağrısı varmış tomografi vs birşey çıkmadı..Azıcık sol bacağım çekiyor ağrıyor..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İkinize de geçmiş olsun. Benzincidekilerin sorumsuzluğu. Medeni bir ülkede olsa dava açıp kazanırdınız.
    hayabusaxs ve espresso bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    anladığım kadarıyla düşme sebebi hız değil.
    yavaşta girsen yerler kaygan olduğu için ayaklarını yere koyduğunda motor altından kayacaktı. Ne diyelim geçmiş olsun

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Geçmiş olsun abi.Benzinliklerde ben de kayıyorum arada.Çok dikkatli olmak lazım.

Motosikleti
    r25
    Aynısı başıma gelmedi, düşmekten son anda kurtuldum.az daha benzinliğin marketine uçarak dalıyordum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Neyseki kiz arkadasim yok boyle seyler yasamiyorum
    DKN, espresso, Kış Güneşi ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Benzinlik girişinde benzer bir tehlike atlattım, bizim burada aytemiz'in karşısında ki benzinlikten 22 plakalı bir kamyonetin sağa sola bakmadan yola atlaması sonucu frene basarak aytemiz'in içine kırdım direksiyonu, lakin o bölgede sabunlu su olduğundan duramayıp kaydım şans eseri çimlere düştüm motorda hafif çizikler varken bende bir şey yoktu. Şimdiye kadar atlattığım tehlikeli 2. kaza anıydı bu, gerçekten bela geliyorum demiyor pat diye geliyor, çok geçmiş olsun.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzer bi olay benimde basima yakit alirken gelmisti. Ayagim kaydi pompanin hortumlarina tutundum motoru bacaklarimla ayakta tutmaya calisirken, refleksle yardima gelen pompacinin boynuna sarildim Ikimizde tam dusucekken bu sefer motordan biraz guc aldim.. sonuc yan yatmadan kurtulduk. Düşmücem diye bu debelenme işi Tam 30 sn sürdü. agir cekimle cekilmis 10 dk lik film gibiydi..

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmasın zate boşver..

Ya valla dökülüyor heryerim :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladığım kadarıyla düşme sebebi hız değil.
    yavaşta girsen yerler kaygan olduğu için ayaklarını yere koyduğunda motor altından kayacaktı. Ne diyelim geçmiş olsun
    Evet çünkü motoru kaldırdım oradan az ileriye alayım dedim az bi gaza bastım kalkış yapmak için yine kaydı motor düşüyorduk yine topladım sonra yine kaydı yine zor toparladım..
    berk_cglr bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kız arkadaşta motorda yok

Kido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Düldül Davidson
    Çok geçmis olsun, benzer bi durumu ben yasamistim.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şimdi bu olayı ABD'de yaşasan, mahkemeye versen sonuç ne olurdu, Türkiye'de yaşayınca ne oluyor ? Ondan sonra bol keseden sallayıp eyy Amerika, eyy Almanya, en büyük biziz, herkes bizi kıskanıyor değil mi ? Büyük ülke ile küçük ülke arasındaki fark işte bu olaydaki gibi detaylardan ibaret. Atıp tutumakla, laf salatasıyla büyük olunmuyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bazı benzincilerde kaymaz zemin var diye biliyorum, BP'miydi neydi şimdi hatırlayamadım
    Aytemiz'miş : http://www.hurriyet.com.tr/aytemizde...motor-40402076

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    hep biri mallık yapıyor ve bedelini motorcu ödüyor.o yere dökülen yağ yolda da olabilir di.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Geçmiş olsun kafayı yada kaburgaları biryerlere vurmadığınıza şükredin.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olay mahali benzinlik olduğu için aşırı dikkat göstermek gerekli. Sonuçta yağ, benzin vs. her zaman olası. Görevlilerinde temizlememesi, görmezden gelmesi, umursamazlığı rezalet... Birşey söylesen bir de üste çıkarlar, dikkatli girsene vs...Az hakkını arasan üstüne yürürler...
    Her neyse Allah' tan arkadaşlar ufak bi kazayla atlatmışlar. Bende benim başıma geleni yazayım, buradakinden çok daha sorumsuzca, düşüncesizce bir durum.
    Mecidiyeköy' de burgerking ve sbarro yanyana. Önelrindeki yoldan geçip arkaya dolanıp kapalı otoparka girerken motorun lastiklerinin kaydığını farkettim. Otoparkın bayırın çıkarken az gaz versem motor sekiz çizmeye, beni üsütünden atmaya kalktı, sor topladım. Otoparkın zeminiyle alakalı diye düşünüp parkettim ve çıktım. Neyse gitmek istediğim yere gitmek için yine bu burgerking ve sbarronun önünden yaya olarak yürürken yolun ıslak ve kaygan olduğunu farkettim. Dikkatlice bakınca yağın kaldırımın kenarından bir pvc borudan aktığını farkettim. Tabi araçlar geçe geçe yağı tüm yola dağıtmışlar. Yürümek bile zor, az daha yaya olarak da düşecektim. Neyse pvc boruyu takip ettim meğersem bu restoranlar sanırım yağmur için kanal yapmışlar, kaldırıma kadar mazgallar var. Kaldırıma gelince toprağın altında kayboluyor ve borunun ucu asfalta yani yola akıyor. Gerizekalının biri atık yağı mazgala boşaltmış. O yağda tabi ki yola kadar akmış. Girip mağazalara kim yaptı, bu nasıl sorumsuzluk vs. diye bağırıp çağırsamda mağaza müdürleri sanki o mazgalları ve boruyu ilk kez görüyormuş gibi davrandılar. Şansa yaşıyoruz millet... Malın biri atık yağı yola boşaltıyor, ne diyeyim.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Benzer durumlar çok oluyor. Su birikintisi diye dikkatli girmeme rağmen scooterın arka teker kaydı, zor toparladım düşmedim neyse ki. Sonra durup baktım mazotmuş. Kimbilir hangi kamyondan veya tankerden döküldü.
    Benzin istasyonlarında yaşadığım bir diğer sıkıntı depoyu fulleme durumu. Eğer pompacı dikkat etmezse taşırıyor, benim scooterda tahliye var fazla benzini alttan atıyor. kasadan dönüp baktım yerler ıslanmış pompacı yere dökülen benzini temizlemek için su dökmüş meğer. 2 kez olunca bu durum bir daha fulletmekten vazgeçtim artık 40TL lık alıyorum.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bunun şans ile ilgisi yok ki.
    benzinliklerin, oto yıkamacıların vb yerlerin derdi ve hatta normal yolların derdi aynıdır.

yollara dikkat edin,
    4 tekerlerin iki teker arasında kalan yerler genelde pistir, yağlıdır, kaymaya müsaittir.
    emniyet şeritleri de aynıdır.
    dikkatli olunuz.
    forum ajansını kaybetmesin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)