Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kendinizi Nasıl Korursunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Genelde tenezzül edip bulaşmam ama uzun yıllar tekvando ve thay box yaptığımdan hiç dayaktan korkmam yanlışlıkla sert vurup öldürmekten korkarım elim biraz ağırdır. zaten şimdiye kadar hiç sataşabilen olmadı olayı oraya getirmem sadece başka çarem kalmazsa kavga ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Özgüven hacıcım..
    Allah ya bana verir ya karşı tarafa.
    Olay illa kavga noktasına geldiyse sonumuz hayrolsun.

Illa bir kavga çıkacaksa ilk vuran olmayı,
    Mümkün mertebe burun kısmına kafa atmayı tavsiye ediyorum.
    Zaten denk getirseniz vede karşınızdaki adam halâ ayağa kalkıp üstünüze geliyorsa, bırak baboş gelsin...
    Hakkıdır yigidimin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Alıntı spil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde tenezzül edip bulaşmam ama uzun yıllar tekvando ve thay box yaptığımdan hiç dayaktan korkmam yanlışlıkla sert vurup öldürmekten korkarım elim biraz ağırdır. zaten şimdiye kadar hiç sataşabilen olmadı olayı oraya getirmem sadece başka çarem kalmazsa kavga ederim
    Thay box değildir kanka thaibox dur o..
    Kızıl pars bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    İki kere kavga etme derecesinde tartışmam oldu ama asla kavga etmedim motordayken

İlki gece oldu arkadaşlar ile playstation salonundan çıkmıştık ve arkadaşım dediğim dangalaklar illa ikimizi de al dedi bişey de diyemedim hani birini alsam diğerine ayıp olacak neyse çıktık yola 3 kişiyiz kask var sadece. Bizim burada nedense yolun birini beton yapmışlar çok düşme tehlikesi geçirdim oradan geçiyoruz dümdüz yol yani yol hakkı da bende sağda ters şeritten ara yoldan biri yavaş yavaş araba(!)nın yani şahin denen 4 tekerli taşıtın burnunu yavaş yavaş yola çıkardı
    Ne beklersin camlar filmli adam diğer tarafa bakıyor sadece adamı görüyorum fren sıksam düşücez neyseki erken farkettim korna çaldım ama o sinirle bağırıp sövmüşüm adama normalde yapmam içini de görmüyorum arabanın yanında kız arkadaşı varmış bu bağıra bağıra kovalamaya başladı bizi az ilerde sağa çektim biraz önümde durdu bu
    Tam kapının oradan bişey çıkartıyodu kapıyı açtı inecek bastım gaza biraz daha takip etti ama fren sıksam yapışacak bize arkadan
    Neyse trafiğe kapalı bi yola girdim dubalar vardı giremedi arabayla izimizi kaybettirdik hemen bi dükkana girip soğuk bişeyler içtik

İkincisi ise daha 1 hafta olmadı bulvarda tren yolunun geçtiği bir bölüm var bi aracın sağından geçerken az daha beni sıkıştırıyordu ilerledim napıyorsun sen dermişcesine arkamı dönüp elimi kaldırdım ilerliyordum dönerli kavşağa geldim aynaya baktım hızla arkama geldi tam vuracakken kazık atıp yavaşladı çek sağa diye bağırdı
    Dedim hiç uğraşamam sağa çektim yine aynı taktik kapıyı açıp ayağını yere koyduğu an etrafımı kontrol edip kavşaktan sola döndüm ve yine arabanın giremeyeceği bi yere girip kurtuldum yaşım küçük sayılır ayıp olmasın 17 yaşında çocuktan dayak yedik demesinler yoksa 60 kilogram falan değilim yani

Uzun oldu sanırım biraz motorda yapılacak en mantıklı şey bence arabanın giremeyeceği yerlere girip topuklamak
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Kido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Düldül Davidson

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı umutss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şahsen kavganın sozle anlaşamayacak kadar cahil insanların çaresizce varlıklarını ve gücünü kanıtlama davranışı oldugunu düşünüyorum. İlkel insan davranışıdır.

Ben kavga demekten ziyade mücadele demeyi tercih ederim. Kavgacı olamasak bile günlük hayatta böyle ikili çatışma ve mücadelelere gireriz. Başarılı mücadelenin de kaba kuvvete başvurulmadan çözülmüş mücadele oldugunu düşünüyorum. Konuşma ve ifadelerimle çoğu mücadeleyi kaba kuvvet aşamasına getirmeden sonuçlandırabilecek modern bir kişi olmaya çalışırım.

Konuşarak çözüm üretilemeyecek insanlarla da kolay kolay sürtüşmeye girmem. Kaba kuvvet ile aslında cehalet ve bilgisizlikten ibaret olan kişiliğinin karşımda bir zafer kazanmasına fırsat vermektense konuyu kapatmak çoğu zaman her iki taraf için daha uygun olacaktır.
    cok haklısınız. olayı kavga aşamasına getirmeden kapatabilmek, kaba kuvvetten daha evla bir davranış.

eğer iletişimi doğru ve sağlıklı yönetebilirseniz, bir aslanı kuzuya çevirmek işten bile değil.

kavga etmek yerine öpüşüp ayrılmak insan onuruna yakışır bir hareket.

doğru iletişim inanın taş, sopa, gaz ve jop'tan daha etkili bir savunma yöntemi.
    espresso bunu beğendi.

talha_865 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Abicim ikimizde sinirliyiz. Gel ben sana bi kahve ismarliyim tartisalim. Ama dovusmek istiyorsan kaski cikartayim.cok para verdim ben ona dedim. Adam guldu kusura bakma kardes dedi. Bu yolda devam edicem 15 kisi ayni anda dovdu beni dayaktan korkmam cok sukur
    killingroad, Olcay Avşar ve Kızıl pars bunu beğendiler.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok haklısınız. olayı kavga aşamasına getirmeden kapatabilmek, kaba kuvvetten daha evla bir davranış.

eğer iletişimi doğru ve sağlıklı yönetebilirseniz, bir aslanı kuzuya çevirmek işten bile değil.

kavga etmek yerine öpüşüp ayrılmak insan onuruna yakışır bir hareket.

doğru iletişim inanın taş, sopa, gaz ve jop'tan daha etkili bir savunma yöntemi.
    Gelişmiş ülkeler için çok doğru yazdıklarıniz, biz severiz sopayı, atar yapmayi o yüzden kimsenin başına olay gelmesin bu ülkede.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Karşıdaki bana doğrudan saldırmadıkça hiçbir fiziksel müdahaleye girişmem. Yok illa mecbur kaldıysak ben yumruk, tekme, diz, dirsek kullanırım. Muay Thai sporcusuyum. Ha baktık işler ciddi ciddi ters gidiyor ve ortada hayati bir tehlike söz konusu oldu... Ya da yanımda ailem ve çocuklarım varsa ve onlara yönelen ciddi bir tehlike oluşursa... O durumda bir adet taşıma ruhsatlı silahım ve içinde 15 mermim var. Ondan sonra film kopabilir. Ama bu noktaya gelmem için gerçekten hayati tehlike falan olması gerek.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kavga etmeyerek, kavgadan kaçınarak korunuurum ben. Gerekiyorsa karşı tarafa sapıttıysa uzayabiliyorsam uzarım. Hiç magandanın birinin taşıdığı silaha kurban olma hevesim yok.

Uzanacak durum yoksa da herkesin söylediği ilk vuran olmak fiziki açıdan avantaj, sonraki hukuki süreç için ise dezavantaj. Artık o sırada ne kadar sağlıklı serinkanlı düşünülebilirse.

Motosiklet sürüşü ile iligli Volpara'nın çok güzel bir lafı var: Orada olmazsan sana vuramazlar. Yani doğru yerde olursan, bilgiyi iyi alır ve işlersen tehlikenin oluşacağı bölgede bulunmaz, öncesinden önlemini alır, yerini değiştirir uzaklaşırsın. Bence bu sürüş önerisi sokaklarda gezmekte olan saldırgan yaratıklardan korunmak için de geçerli. Orada olmazsan sana vuramazlar. Sığırla sığır olmanın anlamı yok. Uzak durmak lazım.

Çok geniş bir kalabalık grubun saygısızlıktan anladığı oruç ayında sokakta su içmek, inançsız olduğunu ve dinlerin ne olduğuna dair düşüncesini ifade etmek, sokakta sevgilisiyle el ele oturmak, parkta sevgilisini öpmek gibi şeyler. Yani aslında modern evrensel ahlak anlayışında sıkıntısız olması beklenen durumlar. Ancak kavramların ve kelimelerin anlamı kaydırıldığı için bütün bunlar sayıgısızlık ve saldırı gibi algılayan geniş bir insan grubu var. Benzer şekilde terörist kelimesi de tüm muhalif insanları kapsayacak şekilde genişleyen bir anlam kaymasına uğradı. Benzer biçimde esasen karşıdaki insana fiziksel zarar vermek için kullanılan, araba kapısı sopası gibi eşyalar da "kendini koruma aracı" olarak algılanır oldu. Her gün sürekkli sokaktaki insanla muhatap olmak zorunda olanlara güç kuvvet sabır diliyorum. Zor işler.
    killingroad ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    6 senedir Wing Chun yaptığım için böyle bir sorunum yok ama zaten öyle bir pozisyon da olmadı şimdiye kadar. Karşı tarafa zarar vermemek için olmasından da çekinirim. Bir arkadaşımın başına geldi, adamları dövünce 8 ay hapis cezası çıktı. Allah'tan önceden sabıkası olmadığı için yatmadı. Sokaklardaki delikanlılar hem kendileri sataşırlar hem de dayak yiyince mahkemeye verirler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Üzerine başka şey söylenmeyecek birkaç kelam edeyim. Sonra da konu yorumlara kapatılabilir

Önemli bir askeri görüş vardır;
    Kendi gücünü bilir, karşıdakinin de gücünü bilirsen savaşı kazanırsın.
    Kendi gücünü bilir, karşıdakinin gücünü bilmezsen (işte tartıştığımız bu konu) ya kazanır ya kaybedersin.
    Ne kendi gücünü bilir, ne de karşıdakinin gücünü bilirsen (yine hemen hergün kavga etmeyen çoğu insan için geçerli) savaşı kaybedersin.

Traifkte tartışmalarda kimse karşıdakinin gücünü bilmiyor. Onun için kaybetme ihtimali çok yüksek.

Bir diğer önemli konu da, sivil araçlarla korkusuzca tartışmalara girilirken, minibüs, taksicilerden tırsılıp, tartışmaya girilmemesidir. Oysa;
    Ticari araç kullananların genelde şoför kapısıyla koltuk arasında sopa-levye, en fazla tornavida falan olur. Hele de korumalarınız tamsa ne kafana vurabilir, ne eline, ne dizine, omuzuna. Sopanın hiçbir hükmü kalmaz. Yani ticarilere karşı hep 2-0 öndeyiz. Ama sivil? Bende ne var biliyor musun? Yoo. Kimin ne olduğu belli değil. Oysa ticarilerin ne olduğu belli. Yani yolda giderken asla sıradan bir araçla, özellikle otomobille dalaşmayın. Namluyu ağzınıza sokar. Dağ başı mı burası demeyin. Evet dağ başı.
    Kızıl pars bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)