Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Katlanır plakalık hakkında ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Çevremde çok insan katlanır plaka ile geziyor ama ceza yiyen yok. Açık dolaşıyorum katlamadıktan sonra ceza yazılmıyor diyor . Şimdi elimde bi tane katlanır plaka geçti ve bunu takmayı düşünüyorum. Ustalar 25-50 lira arasında bi işçilik alıyor (MOTOR:R25) Kendim takmayı denicem

Sizce takayım mı ne düşünüyorsunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV650
    katlayıpmı gezeceksin katlamadanmı?

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katlayıpmı gezeceksin katlamadanmı?
    Şehir içinde katlamadan

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Katlamadıktan sonra neden ceza kesilsin ki. İstersen hiç plakalık kullanma. Mesele plakanın polis baktığında okunması

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katlamadıktan sonra neden ceza kesilsin ki. İstersen hiç plakalık kullanma. Mesele plakanın polis baktığında okunması
    bende öyle düşündüm herkes bişeyler dedi en son bi arkadaş yazamaz katlanık değilse dedi istanbulda o kadar insan plaka çantada geziyor bişey demiyorlar

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Katlanır plakalığın üzerindeki vidalar mevcut değilse yani ayağınızı veya elinizi uzatarak seri şekilde kapatıp açabiliyorsanız polis gerekli bütün cezaları ve işlemleri uygulayabilir. Dikkat eden polis memuru plakayı eliyle yokluyor sağlam mı sabit mi gibisinden, dolayısıyla denk gelirseniz patlarsınız.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katlanır plakalığın üzerindeki vidalar mevcut değilse yani ayağınızı veya elinizi uzatarak seri şekilde kapatıp açabiliyorsanız polis gerekli bütün cezaları ve işlemleri uygulayabilir. Dikkat eden polis memuru plakayı eliyle yokluyor sağlam mı sabit mi gibisinden, dolayısıyla denk gelirseniz patlarsınız.
    Özellikle şile yolundaki jandarma bunu özellikle kontrol ediyor arkadaşımın r1 ile kontrole girmiştim bu şekilde katlanır plakalkk vardı ama vidaları iyice sıkılarak sabitlendiğinden katlanmadığı için teşekkür edip gönderdiler
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Otogar istikametinde polis durdurdu, tam önümde duran polis plakan var mı açık mı? diye sordu, bende var ve açık kendim yaptım sabit plakalık dedim, arkaya geçip elle kontrol etti ve devam etmemi söyledi, katlanır olsaydı ceza yazar mıydı bilmiyorum ama el ile plakayı salladı.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı Erhan Tosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otogar istikametinde polis durdurdu, tam önümde duran polis plakan var mı açık mı? diye sordu, bende var ve açık kendim yaptım sabit plakalık dedim, arkaya geçip elle kontrol etti ve devam etmemi söyledi, katlanır olsaydı ceza yazar mıydı bilmiyorum ama el ile plakayı salladı.
    Evet yazardı.Artık küçük plaka uygunsuz vidalı plaka orjinal olmayan plaka kontrolü sık oluyor çok ceza yiyende oluyor 400 küsur tl özellikte küçük plakalardan.

sen bilirsin ama işini iyi yaptığını düşünen ya da prim falan alıyorlarsa her neyse bir polis gelip plakayı ittirince içeri giderse 450 tl ceza yazabilir, ya da bir egzozun varda çevirmeye girmek istemiyorsan vidaları sert yapıp çevirme gördüğünde arkana elini uzatıp katlayayıp devam edebilirsin

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İşe yarayan bir şey el kareketiyle kapanıyor

Denk getirirlerse ceza yazabilirler garantisi yok hiç ceza yemeyeceğinin

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Meraktan soruyorum;
    Plaka katlama isteğinin kaynağı nedir?
    Yani katlanınca ne olacak?

Ortada bir risk var, 400 TL ceza yeme ihtimali var.
    Buna karşılık getirisi nedir?
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraktan soruyorum;
    Plaka katlama isteğinin kaynağı nedir?
    Yani katlanınca ne olacak?

Ortada bir risk var, 400 TL ceza yeme ihtimali var.
    Buna karşılık getirisi nedir?
    Ne olacak herhalde eds cezasından yırtmak için olsa gerek. Ya emniyet şeridi ihlali yapacak ya da hız belki de köprü geçiş.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    örjinal ebat olmasına rağmen katlanır plaka olduğu için ceza yedim ben ki sertti de polis zorla kapattı al ben kapatabiliyorum herhangi engelleyen bir düzenek yok kapanmasını için dedi yasak bunlar dedi çaktı cezayı ki 1,5 sene önceydi bu şimdi daha çok dikkat ediyorlar

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne olacak herhalde eds cezasından yırtmak için olsa gerek. Ya emniyet şeridi ihlali yapacak ya da hız belki de köprü geçiş.
    Tamam plaka gizlemek yanlış cezanın üst üste dört kere plakaya yazılıp 3 ay sonra peşpeşe gönderilmesi doğru mu ?

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    bayramda köpru girişi polis geldi motoru bagladı plaka katlanabılır dıye ustune 95 tl ceza yazdı hala odıcegım =) bırde otoparka para odedık sımdı bunun cezası motoru baglamak benımkısı acıkdı hatta elınle ıtsen bıle kapanmazdı cunku vıda ıle tutturmustum polıs bana orj olması gerektıgı aksı halde otoparkdan cıkartamıcagını soledı halıle sonra otoparka cektıler halıyle orda ıste hallettık ama butun gunumu mafetti bu olay sımdı en guzelı durmamak plaka acık olsun hıc degılse eve ceza gelır oderım cunku aynı rakama patlıyor =)

abap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Katlanabilir plakalık değil de bayram da gördüğüm kadarıyla otoban da seyreden motorların büyük kısmı plakalarının bir kısmını kapatma yoluna gitmişti.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kalın kilit sarkıt )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)