Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Dominar 400 fiyat düştü "Ekrem amca buraya"

Motovento
    REKLAM ALANI
    C.Q.Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR NS 200
    utanmasa adamın Dominar'a verdiği parayı kendi kazanmış gibi tribe girecek. İlginç yorumlar var pes valla.
    sheriff87 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru test edecek bir babayiğit bulunmaz burda boşuna debelenmeyin beyler, test etseler de objektif yorumlar beklemeyin,
    motoru kitlenen pulsarcının hala motorunu savunduğunu gördü bu gözler neden bahsediyosunuz :D

ben bajajı, elinden şekeri alındığında köşe bucak zırlayan bebelere benzetiyorum. müşteri kitlesinden ne bekliyosun.
    bu çocuk niye boş konuşuyor anlamıyorum. yavrucum çevrende kimse seni iplemiyor mu? gerçi böyle boş konuşursan seni burda da kimse iplemeyecek

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Pulsar 400CS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih evladım (iki çocuğum da senden bayağı büyük, bu yüzden böyle hitap ettim),
    Motosikletlerin kıyaslarken ilk göze alınan faktör sınıfıdır (390 Duke ve Dominarın ikisi de Naked/Roadster sınıfındadır). aynı sınıftaki, farklı markalara ait iki motoru karşılaştırırken, artık BG, fiyatı vs. gibi özelliklerini karşılaştırırsın. "Şehir serserisi" ile "konforu ve ekonomisi öne çıkmış" sınıf diye motosiklet sınıfı yoktur. Yaşın genç, okumanı ve tecrübelileri dinlemeni tavsiye ederim.
    Duke 390 titriyor diyorlar ve diger yandan dominarda ise titresim yok gibi diyorlar. Duke 390 ne kadar yakit sarfiyatina sahip dominar ne kadar yakit sarfiyatina sahip.

Yasca buyuk olman seni buyuk yapmaz arkadasim, ben yasi buyuk cok insan gordum.

Kiyaslama yaparken her iki motorunda artilarini sonrada eksilerini yanyana getirirsen farki anlarsin. Kullanici kitlesi pekte ayni olmayan iki farkli motor var.

Hem Bajaj piyasaya rekabet katiyor.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Nerde Bajaj'lı konu başlığı orda aksiyon :-D Bütün forum yönetimi burda herhal, kırmızı kullanıcı adlı çok kişi var şuan ona muhsuben. Herkeşe meraba, burdan ankaradaki kuzenlerime selam yolluyorum :-)))
    kdiner bunu beğendi.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu KTM veya diğer markalar mı, 1
    Ekrem Bey üslubuyla gönüllerinizi fethetmiş olabilir, efendi adamdır ben de katılırım buna. Ama buradaki amacı arkadaşlık değil ticaret, 2
    Mesaj geçmişimi karıştıracak kadar boş vaktiniz olursa diğer ülkelerdeki fiyatın 2 katı veya daha fazlasına Türk tüketicisine ittirmece yapan bütün markaları aynı şekilde eleştirdiğimi görürsünüz, 3

Siz 2 katı fiyata iteklenmek istiyorsanız buyrun kardeşim, tutan yok. Hesap ortada. Adamlar maliyeti, vergisi, bayi karı her şeyiyle 8600 TL'ye sa-tı-yor-lar. Bitti. Biz Türk milleti 16.500'e indi diye sevinecek miyiz ? Yahu salak mıyız biz ? Mantıklı eleştiri yaptık, hesabı da koyduk ortaya, haksızlık oldu he mi ? Ama 2 katı fiyata iteklenmek çok haklı...

https://i.hizliresim.com/mk2ZrP.jpg
    Allah rahmet eylesin, akıllı adamdı.

Saygılar.
    İmam şafi diyor ki 40 alimi 1 delil ile yendim 1 cahili 40 delil ile yenildim sana desem boş ...Sen kazandın bravooo
    Öpücem öpücem diye link paylaş...

keşke şu adamdan azcık matemematik ögrnemiş olsaydın..
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Motosikleti
    R25
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes yazıyor ama empati yapan koca bir sıfır...

Şimdi bizim bi arkadaşımız bu mereti aldı. İlk alanlardan. Heryeri araştırdı 18 binden aşağı fiyat yoktu. Gitti ve aldı. Memnun mu? HEMDE ÇOK.. . Ama 1 ay geçmeden sıfırı 16.500tl oldu.
    Şimdi bizim çocuk satmak istiyor motoru,ihtiyacından.
    18 e aldı hiç kullanmasa yatırsa bile kafadan 1.5 zarar. Hadi zararına 16.500den ilan açsa yine satamaz adam gider o paraya sıfırını alır sandıktan. Lafa geldimi diyoruz ya sıfır alırım ben!!! Gideceği rakam 15.000!!
    1 ayda 3 bin. Güzel para.

Emeğinle aldığın bi motorun piyasası 2 gün sonra seni 3 bin aşağı cekecek ve sende bunu savunacaksın?

Forumun hepsi 2 daha koyar sıfır alırım diye bas bas bağırıyor ama sıfır aldığı cihaz 1 ay geçmeden 3 geride..
    Tamam motor güzel, Ekrem abi şeker gibi adam bişey demiyoruzki..
    Ulan ne adamlarsınız..
    Pardon da biz çalışarak kazanıyoruz, ya siz.???
    O kadar söyledik o para etmez şu anda diye ve öylede oldu, satışlar ns serisi gibi olmadı ve aniden düştü..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    amma tatava oldu ha!

şimdi ben bir malı 18.000'e aldiysam, ben aldiktan sonra isterse 10.000'e düşsün umrumda olmaz. çünkü ben seve isteye almışım, binmek için, sevmek için almışım.

çılgınlar gibi binerim arkadaş ben o mala.

500 lira 1.000 lira değer kaybetti diye hayata küsmenin anlamı yok.

"enjoy your life" sevgili arkadaşlarım.
    kareem1987 bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bana mi garip geliyo yoksa gercekten garip mi bilmiyorum ama adaşım Ekrem Ata amcamiz da dahil herkes mt 25 le duke 250 ile filan kiyaslayip daha torklu vesaire diyerek övmüş motoru.Hadi burda forumda ki kullanicilari anlarim da Ekrem amca sen bide teknik veri bilgilerini koyup kiyaslama yapmissin bu motorlari sanki dominor atomu parcalamis gibi.Nolcakti ya biri 400cc tek silindir 35 beygir biri cift silindir 250cc 36 beygir.Devasa bi olaymis gibi Dominar in torkunu yazmissiniz da yazmissiniz,yapsaniza duke 390 ile kiyas 7 beygir fark var arada.Ayri yerlerde test edilen tum motorlarda titresim mevcut,bunlara da deginmemissiniz.Tutturmussunuz bi yerden bisey cikarip onun ustune yuruyosunuz.kimse r25 m25 ile kiyaslamazken siz bunun kiyasini yapiyosunuz cunku siz de biliyosunuz ki mt25 cift silindir seri keyifli bi motor daha dusuk cc ama cok tutuldu.

400cc 250cc den gucsuz, diyorsunuz ki daha az yakiyor.E az yaksin bi zahmet be Ekrem amca,alet devir cevirmiyor tek silindir.Onu da yapmazsa atin cope zaten

Ayrica kusura bakmayin motora binmedim gormedim kullanmadim parca kalitesi icin bisey diyemem ama bu bayilerden bayilere degisen ucuk fiyat farklari cok bakkal isi ve hic kurumsal degil.Bu konuda yaptiginiz aciklama da bence tamamen sacmalik,hicbir mantikli yani yok.
    abeciMotoru bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Dominarda mı titreşim yok�� Motoru hiç mi test etmediniz. Motor çin malı motordan daha fazla titriyor. O titreşimi elde ve kaskta çok çok rahat hissedebiliyorsun. Şuan 16.500 TL oldu olmasına da pazarlık yaparak 16.000 TL ye rahat alırsın. Zamanında motora gidip 18.000 TL veren şuan kafadan 2000 TL zararda. Zaten yeteri satış miktarına ulaşılmaz ise 15.000 TL olur. 200 ns ilk çıktığında 7000 TL civarında bir fiyatı vardı. Motora 1 abs koydular. Etti mi sana 11.300 TL. Sonuçta millet çin malı motora bineceğime gidip hint malına binerim diyor ama bu fiyatlara gidip japon alırım abi. Fiyatlar biraz makul olursa tadından yenmez
    Keoma bunu beğendi.

cerkezbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 390 titriyor diyorlar ve diger yandan dominarda ise titresim yok gibi diyorlar. Duke 390 ne kadar yakit sarfiyatina sahip dominar ne kadar yakit sarfiyatina sahip.

Yasca buyuk olman seni buyuk yapmaz arkadasim, ben yasi buyuk cok insan gordum.

Kiyaslama yaparken her iki motorunda artilarini sonrada eksilerini yanyana getirirsen farki anlarsin. Kullanici kitlesi pekte ayni olmayan iki farkli motor var.

Hem Bajaj piyasaya rekabet katiyor.
    Onun bunun ne dediğini bıraksan. Kendin 390 Duke ya da Dominar kullandın mı? Tecrübeleerini söyle, dinleyelim delikanlı. Demogoji yapma. Pulsar 400CS sana haklı eleştirilerde bulunuyor, sen kalkmışsın "Yasca buyuk olman seni buyuk yapmaz arkadasim, ben yasi buyuk cok insan gordum." gibi, Doğan görunumlü Şahin kullanan ya da motorun üstüne yatan CG ciler gibi laflar ediyorsun. Yaşın 24, daha çocuk sayılırsın, elbette yaşı büyük çok insan göreceksin. Şu anda 78 milyonun 60 milyonu zaten senden yaşlı.
    Pulsar 400CS nikli abimiz veya amcamız orada bazı verileri kıyaslamış. Sen de biliyorsan, sen de kıyasla bir şeyler. Sallama, demogoji yapma, mantıklı konuş.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı cerkezbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun bunun ne dediğini bıraksan. Kendin 390 Duke ya da Dominar kullandın mı? Tecrübeleerini söyle, dinleyelim delikanlı. Demogoji yapma. Pulsar 400CS sana haklı eleştirilerde bulunuyor, sen kalkmışsın "Yasca buyuk olman seni buyuk yapmaz arkadasim, ben yasi buyuk cok insan gordum." gibi, Doğan görunumlü Şahin kullanan ya da motorun üstüne yatan CG ciler gibi laflar ediyorsun. Yaşın 24, daha çocuk sayılırsın, elbette yaşı büyük çok insan göreceksin. Şu anda 78 milyonun 60 milyonu zaten senden yaşlı.
    Pulsar 400CS nikli abimiz veya amcamız orada bazı verileri kıyaslamış. Sen de biliyorsan, sen de kıyasla bir şeyler. Sallama, demogoji yapma, mantıklı konuş.
    ben bir kaç çinli, cbf150 ve tvs apache dışında motor kullanmadım. aradaki fiyat farkı ne? hem abs + kaydırmalı debriyaj cart curt bunların hepsi benim için önemsiz fakat kıyaslama yaparken dile getiririm.

bana sorarsan ne duke alırım nede dominar ben sadece beygir gücüne bakarım.

burada saçma bir karşılaştırma yapıyorsunuz. saçmalıyorsunuz sonra gelip benim yaşıma laf söylüyorsunuz. saçmalıyorsunuz abicim resmen. r25 ile aynı fiyatta fakat euro 4 normuna uygun olması ve aynı fiyatta olması ve tork olarakta daha iyi olması hiç görülmüyor? top speed olarak geri olabilir. hem bir kere ktm duke 390 dominardan çok daha pahalı ve dominardan güç dışında ne artısı var?

peki dominarın duke göre ne artıları var? yada r25 ile aynı fiyatta olmasına karşın artıları nelerdir? ha bir de ikisininde kullanıcı kitlesi farklı dimi o yüzden karşılaştırmak yine saçma olacaktır o yüzden saçma karşılaştırmalar yapmamak lazım.

saçmaladığınızın ben farkındayım. titreşim yok diyorlar dedim fakat varmış zaten kesin bir şey dememiştim ama olay sadece titreşim ile bitmiyor.

iki motoru karşılaştırmak için sadece güce bakmak ne kadar saçma? fiyata bakılmalı birde.

Bizim en büyük sorunlarımızdan biri, kraldan çok kralcı olmak, araştırmadan test etmeden yorum yapmak, herşeyi ben biliyorum sanıp çok az şey bildiğinin farkında olmamak.
    En kotusude kormadan, hakaret etmeden saygılı bir şekilde tartışmamak.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    -----------

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -----------
    Konu üstte kalsın diye mi :D

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .... 200 ns ilk çıktığında 7000 TL civarında bir fiyatı vardı. Motora 1 abs koydular. Etti mi sana 11.300 TL.....
    Tabi tabi, sadece Abs'den dolayı okadar fiyat arttırmak olmaz. Zaten Dolar kuru da aynı kaldı ozamandan bu zamana kadar. Hani Dolar 2014'te 2,5tl civarında iken şimdi 3.5 tl civarında değil(Hangi paralel evrendeyseniz artık? ).

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi tabi, sadece Abs'den dolayı okadar fiyat arttırmak olmaz. Zaten Dolar kuru da aynı kaldı ozamandan bu zamana kadar. Hani Dolar 2014'te 2,5tl civarında iken şimdi 3.5 tl civarında değil(Hangi paralel evrendeyseniz artık? ).
    Senin hesaba göre doların şu an 5 tl olması gerekir kardeşim.Önce matematik çalışın bence biraz.
    bursagsli bunu beğendi.

Ns yi bilmem ama kuryeciler cbf le 100 bini devirip motoru 10 bine alip satıyorlar ) o motor bi yüz bin daha deviriyor piyasada da sonra gene satışa giriyor. Cbf sorunsuzluk bakımından diğer motorlara göre haksız rekabettir ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Kuralkan firması piyasanın ihtiyacı olan motoru, olması gereken fiyatta öyle bir sunuyor ki , kendilerinde insanları keriz yerine koyma hakkını saklı tutuyor. Bknz ns 200 sadece FİYAT-PERFORMANS müthiş olduğu için çok sattı.
    Bu kadar kötü yönetiliyor olması şaşırtıcı. Dominara gelecek olursak;
    Fiyat hoş ancak!
    1-)Mağduriyet hakkında telafi çalışması yapılmalı ve bu çalışma pazara özür niteliğinde açıklanmalıdır.
    2-) Rakipler çok güçlü ve köklü firmalardır. Fiyatlandırma sırasında kâr matrahından çok piyasa hakimiyeti düşünülmelidir.
    3-) Güven kolay kazanılan bir olgu değildir. Ancak kolay kaybedilir dikkatli olunmalıdır.
    4-) Yönetim kurulunda patrona yaranmaya çalışan insanlar yerine aklı başında olan idealist insanlara yer açılmalıdır ( bu fiyatlandırma değişikliğinin başka bahanesi yoktur sanki).

Saygılar

mrt0661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde kullanıcı olarak sizi bulmuşken bazı noktaları bir daha hatırlatmak isteriz. Rs 200 kullanıyorum motordan çok memnunum 5.000 km bakımı için Ankara'da bir servise götürdüm yanımda nakit yoktu kredi kartıyla ödeyeceğimi söyledim post cihazının olmadığını söylediler banka hemen şu ileride ordan çekebilirsiniz dediler gittim bankaya 10 dakika geçmedi geldiğimde motorunuz hazır dediler. Bana güven vermedi servisin yaptığı (yada hiç yapmadığı) iş. Eğer yağını değiştirmediler ise 10.000 km aynı yağ ile kullanmış olacağım. Hadi onu geçtim 10 dakikada motorun bakımı biter mi? Honda servisinden biliyorum motorun kontrolleri bile 10 dakikadan fazla sürüyor. Eğer götürdüğüm servis bana güven verseydi böyle bir kuşkuya kapılmazdım. Ama güven vermediği için hızlıca para çekmeye gidip geldim yinede motorunuz hazır dediler. Garantisi bittikten sonra bile bir arıza olsa bajaj kötü oluyor işte bu motoru yapmak için harcanan çabaya emeğe karşılık bakımlarına da bir o kadar çaba ve emek harcamak gerekiyor.
    Bizimle burada irtibat kurduğunuz için ayrıca teşekkür ediyorum. Sağlıcakla
    Selamlar usta bende Ankara'da bajaj servisi bulmakta sıkıntı çektim (iyi bir servis bulmakta ) k.karabekirde var bitane kesinlikle tercih etmeni öneririm Dikmen de moto rpv var çok ilgilendilerb. Aynı zamanda Yamaha servisi . Biz discoveri götürdükdaha selamlasirken bitane r1 geldi . Usta binuagi değiştirirmisin felan dedi . Arkadaştan sonra bakarım dedi 30 40 dkbsurdu işlem . Tavsiye ederim

Motosikleti
    Dominar D400
    Kendinizi haklı çıkaracaksınız diye niye laf sokulmaya çalışılınır ki, haklıysan haklısındır zaten. Haklı değilsen komik görünür bu uğraş.

Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin hesaba göre doların şu an 5 tl olması gerekir kardeşim....
    motorun piyasaya girdiği zamanlarda(Mayıs 2014 civarını baz aldım ben) dolar kuru yaklaşık 2.10 küsür civarı imiş. Hadi ben 2.20tl diyeyim , daha da ucuz olsun dolar bazında
    Sizin hesaba göre 7000tl /2.20=3181$

Benim 2014 Ağustos 11'de ben motoru aldığımda dolar 2.158 imiş(Bakınız yukarıda "2.5 civarı" olarak yazdığım). Fiyat 7370 tl idi.
    7370/2.158=3415$

Şu anda dolar 3.53tl(Bakınız yukarıda "3.5 tl civarı" olarak yazdığım) Fiyat 11300
    11300/3.53=3201$

7000tl'den alındığı zamanlarda 3181$, 7370 tl'den alındığı benim aldığım zamanda 3415$, şu anda 11300tl'den alınırsa 3201$ yapıyor.
    GERÇEKTEN ZAM YAPMIŞ ADAMLAR

Ha,sen istiyorsun ki abs, euro4 için uyumluluklar vs motora ücretsiz eklensin Bak eklemişler ve 20$ zam yapmışlar sadece, daha ne istenir ki?

Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Önce matematik çalışın bence biraz.
    İşte buna can-ı gönülden katılıyorum.
    Doları 2 katına çıkarmışsınız ama niye öyle yapmışsınız anlamadım, motorun fiyatı 7000'den 11300'e çıkınca 2 katına mı çıkmış oluyor, 7000*2= 14000 değil mi?!! :D Zira aynısı dolar için de geçerli, 2.5tl'den 3.5tl'ye çıkınca 2 katına mı çıkmış oluyor?

Matematiğe ek olarak bir miktar finans, ekonomi falan okuyun, Euro-dolar paritesi nedir, TL'yi nasıl etkiler, paranın değer kaybetmesi nedir, onları birazcık araştırın. Naçizane önerim.
    boora bunu beğendi.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendinizi haklı çıkaracaksınız diye niye laf sokulmaya çalışılınır ki, haklıysan haklısındır zaten. Haklı değilsen komik görünür bu uğraş.

motorun piyasaya girdiği zamanlarda(Mayıs 2014 civarını baz aldım ben) dolar kuru yaklaşık 2.10 küsür civarı imiş. Hadi ben 2.20tl diyeyim , daha da ucuz olsun dolar bazında
    Sizin hesaba göre 7000tl /2.20=3181$

Benim 2014 Ağustos 11'de ben motoru aldığımda dolar 2.158 imiş(Bakınız yukarıda "2.5 civarı" olarak yazdığım). Fiyat 7370 tl idi.
    7370/2.158=3415$

Şu anda dolar 3.53tl(Bakınız yukarıda "3.5 tl civarı" olarak yazdığım) Fiyat 11300
    11300/3.53=3201$

7000tl'den alındığı zamanlarda 3181$, 7370 tl'den alındığı benim aldığım zamanda 3415$, şu anda 11300tl'den alınırsa 3201$ yapıyor.
    GERÇEKTEN ZAM YAPMIŞ ADAMLAR

Ha,sen istiyorsun ki abs, euro4 için uyumluluklar vs motora ücretsiz eklensin Bak eklemişler ve 20$ zam yapmışlar sadece, daha ne istenir ki?

İşte buna can-ı gönülden katılıyorum.
    Doları 2 katına çıkarmışsınız ama niye öyle yapmışsınız anlamadım, motorun fiyatı 7000'den 11300'e çıkınca 2 katına mı çıkmış oluyor, 7000*2= 14000 değil mi?!! :D Zira aynısı dolar için de geçerli, 2.5tl'den 3.5tl'ye çıkınca 2 katına mı çıkmış oluyor?

Matematiğe ek olarak bir miktar finans, ekonomi falan okuyun, Euro-dolar paritesi nedir, TL'yi nasıl etkiler, paranın değer kaybetmesi nedir, onları birazcık araştırın. Naçizane önerim.
    Zam yok, yapılmamış,dolar artmış dedin ama kendin gördün.Evet, zam yapılmış 😀

Hesap makinasıyla 3 tane bölme işlemi yapman seni ekonomist mi yapıyor? Bölme işlemiyle pariteler arası ilişkinin ne alakası var ? Bence matematiği bırakıp hemen edebiyata geçmelisiniz.Ama şimdi bir dörtlük yazarsınız sonra "siz redif ,kafiye bilmiyorsunuz öğrenin" dersiniz.

Dolar gidiyor 4'e
    Oldu mu hayde
    Motosiklet el yakıyor
    İnen titriyor
    Nasıl olacak bu iş
    Ata Ekrem gelmiş
    Rahat ettir bizi imdi ürek yırtulur

(İlk harflere baksana) 😂😂
    zekeriyaimam ve abeciMotoru bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)