Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Dominar 400 fiyat düştü "Ekrem amca buraya"

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zam yok, yapılmamış,dolar artmış dedin ama kendin gördün.Evet, zam yapılmış ��

Hesap makinasıyla 3 tane bölme işlemi yapman seni ekonomist mi yapıyor? Bölme işlemiyle pariteler arası ilişkinin ne alakası var ? Bence matematiği bırakıp hemen edebiyata geçmelisiniz.Ama şimdi bir dörtlük yazarsınız sonra "siz redif ,kafiye bilmiyorsunuz öğrenin" dersiniz.
    ...

Ben hiç "zam yapılmamış" demedim,ekonomist de değilim(Bu işlerden anlamak için ekonomist mi olmak gerekiyormuş ki, o mantığa göre pistte araba sürmek için profesyonel yarışçı olmak, elinize/ayağınıza yarabandı yapıştırmak için de doktor olmak gerekiyor sanırım) söylemediğim şeyi söylemişim gibi bana yamayıp kendinizi haklı çıkarmaya çalışmayın, önceden de dediğim gibi bu olaylar çok komik görünüyor.

Ama "dolar arttı" dedim. Ben hiç olmazsa hesap makinasıyla 3 tane bölme işlmeni yapıp savunduğum konu hakkında delil sunmuşum, size de tavsiye ederim, zira yukarıdaki çıkarımlarınız/mesajlarınız hesap makinası kullanmanız gerektiğini düşündürüyor bana.

Bölme işlemleriyle paritenin alakası direkt olarak olmayabilir, zaten alakalı olan şey doların-euro'nun artması, TL'nin bu iki karşısında belirli oranlarda değer kaybetmesi. Bunu da anlamayıp(ya da anlamak istemeyip) bir de alakasız yerden yine laf sokma çabaları, yine ortaokul iç güdüleri(karşısındakine gücü yetmeyince "Benim babam senin babanı döver" mantığı). Bunu küçümseme falan olarak söylemiyorum, yanlış anlamayın lütfen, sadece benim girmek isteyeceğim türden bir karşılıklı konuşma tarzı değil. Kimseyi de savunmuyorum, sadece olanı yazıyor/söylüyorum. Kalın sağlıcakla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Bu Bajaj dolar ile mi alınıyor Hintlilerdn?

Seneye Japonların fiyatını gördükten sonra Doninar ın satışları 2 katına çıkar merak etmeyin. Tabi seneye Japonlar fiyatları coşturunca Bajaj da coşturmaz ise

Motosikleti
    Pulsar NS200 ABS-TNT250-MT25
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Bajaj dolar ile mi alınıyor Hintlilerdn?

Seneye Japonların fiyatını gördükten sonra Doninar ın satışları 2 katına çıkar merak etmeyin. Tabi seneye Japonlar fiyatları coşturunca Bajaj da coşturmaz ise
    uluslararası ticaret dolar euro üzerinden dönüyor. hatta ülkemiz içinde bile dolarla iş yapan bir sürü firma var. kuralkan da bajajla dolar ile çalışıyor. ekrem bey ile bir sohbetimizde kendi paralarımız ile ticaret yapmayı önerdik demişti. inşallah bunu sağlarlarsa fiyatlar bence daha makul seviyelerde olabilir. tabi fiyatlar düşer mi bilmem ama düşerse de önceden alanlar ne olur yine bilinmez

caddeadami1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ???
    Fiyatlar her geçen gün daha da çok artacak. Düşüş bekleyenler daha çok bekler. Çin malı da japonu da hintlisi de.. Fiyatlar düşmeyecek. Önceden alanlar ikinci elde satarken kar bile edecekler. Her marka için geçerli bu dediğim. Şuan bu yıl bu aylar tam motosiklet alma zamanı yeni euro4ler gelsin bakın bakalım 20den aşağı 250lik bulabilecek misiniz.
    Motosikletin gidebildiği kadar değil, senin sürebildiğin kadardır yol..

Herkes sürücü olabilir ama herkes şoför olamaz. (Babamın sözü)

Motor almak için uygun mevsimmiş )

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hiç "zam yapılmamış" demedim,ekonomist de değilim(Bu işlerden anlamak için ekonomist mi olmak gerekiyormuş ki, o mantığa göre pistte araba sürmek için profesyonel yarışçı olmak, elinize/ayağınıza yarabandı yapıştırmak için de doktor olmak gerekiyor sanırım) söylemediğim şeyi söylemişim gibi bana yamayıp kendinizi haklı çıkarmaya çalışmayın, önceden de dediğim gibi bu olaylar çok komik görünüyor.

Ama "dolar arttı" dedim. Ben hiç olmazsa hesap makinasıyla 3 tane bölme işlmeni yapıp savunduğum konu hakkında delil sunmuşum, size de tavsiye ederim, zira yukarıdaki çıkarımlarınız/mesajlarınız hesap makinası kullanmanız gerektiğini düşündürüyor bana.

Bölme işlemleriyle paritenin alakası direkt olarak olmayabilir, zaten alakalı olan şey doların-euro'nun artması, TL'nin bu iki karşısında belirli oranlarda değer kaybetmesi. Bunu da anlamayıp(ya da anlamak istemeyip) bir de alakasız yerden yine laf sokma çabaları, yine ortaokul iç güdüleri(karşısındakine gücü yetmeyince "Benim babam senin babanı döver" mantığı). Bunu küçümseme falan olarak söylemiyorum, yanlış anlamayın lütfen, sadece benim girmek isteyeceğim türden bir karşılıklı konuşma tarzı değil. Kimseyi de savunmuyorum, sadece olanı yazıyor/söylüyorum. Kalın sağlıcakla.
    Her ne kadar doyurucu bir cevap olmasada bu seviyeli sohbet için teşekkürler.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)