Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zongshen 125 GY

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pulsar rs 200
    Kullanan var mıdır? Zealsun ile aynı kasa aynı model. Bir tane buldum bulunduğum ilde, 2.500 gibi bir fiyata anlaştık. 2006 model, 20 bin km de çok kullanılmamış. Grenajlarında felan sıkıntısı yok, motoru kapalı kutu olduğundan birşey söyleyemiyorum fakat alacağım kişi 2.sahibi. O da komşusundan almış 2010 yılında.

Alırsam pişman olur muyum, elimde kalma gibi bir durum var mıdır? Motosiklet diğer crosslara göre biraz daha iri, sanki 250cc gibi duruyor.

İlk motorum olacak, biraz kullanıp 2-3 sene sonra birikim yapıp Honda crf 250 felan almayı düşünüyorum.

İmkan olsa hiç düşünmez gider honda yamaha alırdım fakat bütçe kısıtlı. Zaten 1.000 tl sigorta, devir, ekipman vs gidecek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bütçeniz kısıtlıymış gidin bir gorun, inceleyin elleyin içinize sinerse alın gitsin.

Motosikleti
    pulsar rs 200
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçeniz kısıtlıymış gidin bir gorun, inceleyin elleyin içinize sinerse alın gitsin.
    Yarın gidip bir arkadaşla bakacağım sıkıntısı yoksa almayı düşünüyorum. Mekaniği için yedek parça sıkıntısı var mı diye sordum da ben sıkıntı çekmedim dedi. İlerde motosikletin elimde kalmasından korkuyorum, piyasası pek yok gibi fakat fiyatı da uygun.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bende 200gy var. Motor çok rahat güzel. Sadece hızından ve torkundan memnun değildim. Mz motoru takıyorum üstüne. 200 böyleyse 125 daha beterdir. Güç tatmin etmez.

Motosikleti
    pulsar rs 200
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 200gy var. Motor çok rahat güzel. Sadece hızından ve torkundan memnun değildim. Mz motoru takıyorum üstüne. 200 böyleyse 125 daha beterdir. Güç tatmin etmez.
    Genellikle şehir içi okul gidiş - geliş, haftasonları ise köy yolunda kullanmayı düşünüyorum. İlk motorum olacağımdan güç konusu pek sıkıntı olmaz gibi. Yani daha önce motosiklet sahibi olmadım, bisiklet kullandım hep. Siz parça sıkıntısı çektiniz mi kullanırken?

Yani motor ömrünü bitirdi diyelim, piston segman vs. bulabilir miyiz?

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    dostum o motorun edeceği 1500 tl.3000-3500 tl ye adam gibi lifan kuba mondialin croslarını alırsın.Hem 125 lik hem 2006 model hem 2500 tl iyiymiş valla.

Motosikleti
    pulsar rs 200
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum o motorun edeceği 1500 tl.3000-3500 tl ye adam gibi lifan kuba mondialin croslarını alırsın.Hem 125 lik hem 2006 model hem 2500 tl iyiymiş valla.
    2400 liraya verecek, yanına gittim motosikleti inceledim. Grenajlarda kırık - çıkık, ezik vuruk felan yok. Üzerindeki stickerları da duruyor. 2 .sahibi faturası da duruyor. Motosikletin çekişinde - sesinde bir anormallik yoktu. Vites geçişleri felan sıkıntısız. İlk motorum olacağını söyleyince üzerindeki topcase ve ls2 kaskını da hediye veririm dedi. Sanırsam bunların motor cg motorlu, birkaç yerde öyle duydum yanlış mı doğru mu bilmiyorum.

Dostum bu modellerin distribütörü maalesef çok uzun zamandır yok.Ama benimde ilk motorum zealsun marka bi motordu,mekanik kısımları bir çok motor ile uyumlu.Pek bi parca sıkıntısı çekmezsin.Sağlam parçalardır, öyle kolay kolay bozulmazlar, tabiki bakımını vs zamanında yapar zorlamazsan.Tabi güç, performans konusunda eksikliğini hissedersin.Geri kalan hic bir konuda üzülmesin.Cg modellerinin bir çok parçası uyumludur, ama almadan önce sağlam bi test et bi usta,anlayan biri ile got bi sür dene,motor blok kısmını iyice dinle bak bakalım bir şıkırtı falan geliyormu,aldıktan sonra eve gidince kalmasın elinde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Bu arada eski motorun hala duruyor.Üzerine sıfır motor attık, rodaj falan bitirdik kapattık garaja hatırası büyük. Kısmet olursa oğullarım da onda öğrenecek inşallah. Şimdiden tepesinden inmezler.
    akindir bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar rs 200
    Alıntı Dark-ghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bu modellerin distribütörü maalesef çok uzun zamandır yok.Ama benimde ilk motorum zealsun marka bi motordu,mekanik kısımları bir çok motor ile uyumlu.Pek bi parca sıkıntısı çekmezsin.Sağlam parçalardır, öyle kolay kolay bozulmazlar, tabiki bakımını vs zamanında yapar zorlamazsan.Tabi güç, performans konusunda eksikliğini hissedersin.Geri kalan hic bir konuda üzülmesin.Cg modellerinin bir çok parçası uyumludur, ama almadan önce sağlam bi test et bi usta,anlayan biri ile got bi sür dene,motor blok kısmını iyice dinle bak bakalım bir şıkırtı falan geliyormu,aldıktan sonra eve gidince kalmasın elinde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Bu arada eski motorun hala duruyor.Üzerine sıfır motor attık, rodaj falan bitirdik kapattık garaja hatırası büyük. Kısmet olursa oğullarım da onda öğrenecek inşallah. Şimdiden tepesinden inmezler.
    Sizin kendi ağzınızdan dinlediğim iyi oldu Motosiklet temiz, onda bir problem yok en azından öyle görünüyor. Ben gene yarın yan komşumuz olan motor ustasıyla da beraber gider bakarım. Mekanik parçaları aklıma biraz takılmıştı acaba parça sıkıntısı çeker miyim diye de yaptığınız yorum beni rahatlattı. Motosiklet ilk motosikletim olacağı için öyle pek bir güç eksikliği hissedeceğimi zannetmiyorum zaten motoru araziye vurma gibi bir bir niyetimde yok sadece toprak köy - yayla yolu üzerinde birde şehiriçi kullanmayı düşünüyorum. Benim için 80km/h kafidir.

Dediğim gibi genelde bu tarz motorların parçaları birbirine uyumludur o konuda sıkıntı yasamazsin.Ama ustanın iyi sec,biraz çetrefilli makinalardır usta tuttumu bırakmaz cebindeki parayı sonuna kadar almak ister.Ben bütün bakımlarını Honda yetkili bayi ustasına yaptırmıştım.O konuda çok rahat oldu benim için, tok,düzgün efendi biriydi.Allah kaza bela göstermesin inşallah kardeşim.

Motosikleti
    pulsar rs 200
    Alıntı Dark-ghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi genelde bu tarz motorların parçaları birbirine uyumludur o konuda sıkıntı yasamazsin.Ama ustanın iyi sec,biraz çetrefilli makinalardır usta tuttumu bırakmaz cebindeki parayı sonuna kadar almak ister.Ben bütün bakımlarını Honda yetkili bayi ustasına yaptırmıştım.O konuda çok rahat oldu benim için, tok,düzgün efendi biriydi.Allah kaza bela göstermesin inşallah kardeşim.
    Amin, hayırlısı inşallah.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Çinlilerde parça sıkıntısı olmaz. Zaten cross tipi birbirinin aynısı. Ha bazı parçalar sorunlu. Mesela km redüktörü bulamadım üstündekini tamir ettim. Şimdide halat bulamıyorum. Disk terste cross motorda. Parça sorunlu o yüzden.

Zonghsen 200gy 1000 liraya aldım. Yani 2500 lira sakın verme. Git 200lük al bari. Yada 250lik yüksek model al.

Ha beni dinlersen hiç bulaşma bu seriye. İlk çıkan crosslar bi halta yaramaz. Sıfır motora kredi var yada elindekini peşinat olarak kullanıp 5000 liraya sıfır mondial 250 cross al. O iyiymiş Mrmud'da var. Ona arazide dayanıyorsa senin işini fazlasıyla görür.

Yani sözün özü 125 gy alma pişman olursun. Hele o paraya asla alınmaz.
    kovboy03 bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar rs 200
    125 GY almaya çıktım yola sağolsun arkadaş fiyatı 2400 den geri 2500 e çekti. Ben de motorun da paran da senin olsun dedim sahibinden üzerinden bulunduğum ilde 3500 liraya 2016 bajaj discover 125 buldum. Aradım 3000 lira param vardı verirsen gelip alayım dedim gel bak motora dedi sözün kısası 3000 liraya aldım.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    İyi denk gelmiş hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullanın

Motosikleti
    pulsar rs 200
    Amin, sağolun.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Alıntı akindir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 GY almaya çıktım yola sağolsun arkadaş fiyatı 2400 den geri 2500 e çekti. Ben de motorun da paran da senin olsun dedim sahibinden üzerinden bulunduğum ilde 3500 liraya 2016 bajaj discover 125 buldum. Aradım 3000 lira param vardı verirsen gelip alayım dedim gel bak motora dedi sözün kısası 3000 liraya aldım.
    dostum iyi kurtulmuşsun.Adamdaki tribe bak bi de 2500'e geri çekiyor.Ben satıcı olsam 2000 tl verene güzel bir yemek ısmarlar evine kadar bırakırdım.Yeni motosikletin hayırlı olsun bu arada

Motosikleti
    pulsar rs 200
    Sağolun, şuanki aletten çok memnumun en azından arızası servis-parça sorunu yok, kafam rahat. Diğer yaz üste koyup honda crf felan almayı düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)