Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Max. 19 bin bütçe hangi motor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    19 bin tl eski 19 bin değil adı var 15 bin tl gibi bişey hatta yok bile. ama insanların abs nin değerinin farkına şuan varmadığını düşünüyorum. 2 sene sonra abs siz motorun suratına kimse bakmayacak

o yüzden bu devirde abs siz 250 cc almam. lazım olmuyor olmuyor bir lazım oluyor tozlu asfaltta, önünüze öküzün biri kırıyor limon sıkma falan mümkün değil, aniden kitleyen ön tekeri yola tutundurmaya çalışırken freni bırakınca 3 ila 10 metre arası fren mesafesi uzuyor. ABS fren mesefaesini kısaltmıyor deniyor. tabi kaza anında değil. boş test parkurunda, önceden bilerek herşey hesaplanmış asfalt kalitesine kadar ve üst düzey fren yapan katil kadar soğuk kanlı bşrş iseniz

Velasıl yaklasık 20 bine abs siz motor bakmam gerekirse dominar bile alınır...
    Monty ve 127 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    honda crf 250l alırsın sıfır km

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    GP500-1st katılıyorum.Eskiden kimse klimalı arabada almazdı.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    ne yap ne et, abs'li al kardeşim

aniden yola fırlayan yayalar, dur kalk trafikte (ben kenardan giderken) aniden fikir değiştirip u dönüşü yapmaya kalkan araçlar, araçların aralarına (sağa sola bakmadan) dalan yayalar yüzünden...4 kez kaydırdım motosikleti.

bereket kimseye vurmadım,düşmedim. ama arka teker kayarkenki yaşadığım o çok uzun gelen saniyelerde "devrilecem, yok yok vuracam, arka lastik arabaya vuracak" hissiyatı...anlayamazsınız.

anlama da zaten. git abs'li bi motosiklet al, hiç böyle hissiyatlar yaşama.

nat675 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Arkadaşların söylediği gibi git ABS'li motor al.

Olmaz olmaz deme insanın başına neler geliyor.
    Yolda uslu uslu giderken birisi atlıyor önüne, asılıyorsun fren manetine istemsizce.
    Arabanın birisi dengesiz bir manevra yapıyor, asılıyorsun fren manetine.
    İnternette onlarca video var kafasında kamera takılı arkadaşların yayınladığı.
    Dengesizin birisi yola atlıyor, o mal mal bakarken sen bir yana motorun bir yana yuvarlanıp gidiyor.
    Canının yandığıyle, motorunun hasarıyla kalıyorsun ortada.

Panik anında limon sıkma falan hak getire. 80 km hızla 20 metre önüne salağın birisi atlayınca o fren manetini öyle bir sıkıyor ki insan, avucunda değil limon taş olsa suyunu çıkarırsın...

1000 km oldu ABS'li motor kullanmaya başlayalı. Dört sefer panik fren yapmak zorunda kaldım. Dördünde de ön tekerleğim kilitlenmediği için düşmeden rahatça durabildim. ABS olmasaydı birisinde olmasaydı bile en azından üçünde yere kapanmıştım kesinlikle.

CBF 600 SA olabilir

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şuan sıfır dominar 400 ile 2. el duke 250 arasında kaldım. Yarın gidip her iki motoru da test edeceğim.

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Bajaja para bile vermem ben ikinci el Duke 390 idealdir.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    İkinci el ile hiç uğraşmadan sıfır dominar alın kötü bir motor değil. Dediğiniz gibi en iyisi gidip bir test etmek, görmek

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Ben cbr 500 almayı düşünüyorum yorumlar da ss den ziyade st olduğu söyleniyor o paraya bulunurmu bilmem. Alırsam ikinci elini düşünmem ben ama 500cc 47 hp makine söylenildiği gibiysede uzun yoluda güzel konforlu yakıtı iyi. İstersen bi bak.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    crf250l, domniar, z300, belki ktm 390. gerisi fasafiso bence şuan için motosikletler için. skuterler için ayrı bakmak gerekiyor tabi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)