Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

İkinci el piyasasının ölü olması hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cesit bol Hero, Rks, Bajaj vs diger markalari saymiyorum bile.
    Mesela Rks Titanic 150, 3500 sifiri ybrden eksiği adinin yamaha olmamasi.
    Sadece bilgi olsun diye yazıyorum Titanic 150 sıfırı 4650 TL kampanyalı fiyatıdır, düşük gorunmesin gibi bir amacım yok, yarı fiyatına bir yıllık 4000 km'de başka bir motosiklet satmış insanım. 2 yılı geçti 4300e ben aldım zaten.Daha uygun olan rk serileri 125-150 cc sonradan çıktı farklı motosiklet yani. Başka mesajlarda yazmışımdır, parçasını ınternetten alırım, icabında tamirini bakimini kendim yaparim derseniz iyi motordur, ben distrubutorden hiç memnun değilim..

Konu ikinci el piyasası ama, gecen uc bayiye uğradım oylesine,üçünde de bir Allah'in kulu yoktu, ekipman satan mağazaya gittim bir kişi yoktu yani piyasa bozuk..İkinci elde uçmamış fiyat kovalanabilir, yeni gümrük vergili 2017 motosiklet almam zaten hiçbir şekilde..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    [QUOTE=kefkes;4205052]Sadece bilgi olsun diye yazıyorum Titanic 150 sıfırı 4650 TL kampanyalı fiyatıdır, düşük gorunmesin gibi bir amacım yok, yarı fiyatına bir yıllık 4000 km'de başka bir motosiklet satmış insanım. 2 yılı geçti 4300e ben aldım zaten.Daha uygun olan rk serileri 125-150 cc sonradan çıktı. Başka mesajlarda yazmışımdır, parçasını ınternetten alırım, icabında tamirini bakimini kendim yaparim derseniz iyi motordur, ben distrubutorden hiç memnun değilim..

Konu ikinci el piyasası ama, gecen uc bayiye uğradım oylesine,üçünde de bir Allah'in kulu yoktu, ekipman satan mağazaya gittim bir kişi yoktu yani piyasa bozuk..İkinci elde uçmamış fiyat kovalanabilir, yeni gümrük vergili 2017 motosiklet almam zaten hiçbir şekilde..[/QUOT

Çin malı motosikletim olacağına hiç olmasın daha iyi.Ben çok motosikletçiye yürüterek getiren çok adam gördüm.2017 yılındayız neymiş efendim göstergesi sorun çıkarıyormuş.5000 tl motosiklet alcam yolda beni bırakcak ondan sonra şurdan araba tutuyum 500tl veriyimde beni kurtarsın.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çin malı motosikletim olacağına hiç olmasın daha iyi.Ben çok motosikletçiye yürüterek getiren çok adam gördüm.2017 yılındayız neymiş efendim göstergesi sorun çıkarıyormuş.5000 tl motosiklet alcam yolda beni bırakcak ondan sonra şurdan araba tutuyum 500tl veriyimde beni kurtarsın.
    Herkesin kendi kararıdır, motosikletten yana sorun çikmiş değil,şuan 12000 de mesela, debriyaj balatasi istesem ne zaman gelir bilgim yok, sıkıntılı bulduğum tarafını yazdım zaten.Tercih meselesidir bilgi verme amaçlı yazdım sadece, Motosikleti alırken bi düzine ybr alacak param vardı, şekil itibariyle ybr almadım, distrubutor hariç memnunum, yolda kalmışlığım olmadı hiç..İkinci El uygun fiyat ybr bulabilerseniz değerlendirin derim,açgözlü olmayan satici denk gelecektir, yoksa bi sürü marka var, hintlisi çinlısı hepsi kötü olamaz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin kendi kararıdır, motosikletten yana sorun çikmiş değil,şuan 12000 de mesela, debriyaj balatasi istesem ne zaman gelir bilgim yok, sıkıntılı bulduğum tarafını yazdım zaten.Tercih meselesidir bilgi verme amaçlı yazdım sadece, Motosikleti alırken bi düzine ybr alacak param vardı, şekil itibariyle ybr almadım, distrubutor hariç memnunum, yolda kalmışlığım olmadı hiç..
    Bende bilgi amaçlı yazdım çin malı motosikletler böyle şeyler yapıyor diye Mesela yedek parçası olmayan motosiketi alıyosun yazın bir bozuluyor motosiklet 2 ay sonra yedek parça buluyosun bakıyosun yaz bitmiş(Bilgi amaçlı)

Mesela ben rks nin 250cc lik cruiser modeline görünüş olarak hastasıyım.Ama çin malı oluşu yedek parçasının olmayışı benim o motosikleti almamama yetiriyor bide artıyor bile...

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    İnsanlar da ahlak hak getire km hile konusu çok yaygın ...sahtekarlık her alanda sarmış her yanı..bu memlekette nakliye esnasında kaporta boyasına zarar veren bayinin alt katta kendi servisinde parçayı boyayıp aracı yine sıfır orjinal olarak sattığını bilmeyenmi var. Gerçek ihtiyaç sahibi güvenmediği için gidip sıfır makina alıyor, gerçekten ihtiyacı ikinci el marka ve model yerine gidip biraz daha ihtiyaç dışına çıkan sıfır makinayı alıyor. .çok paran yok ise mutlaka ilk bakacağın kriter ikinci eli nasıl olduğu önemli olmalı..çok kimse bilgisi olana sorup danışmak yerine, rodajini eline yüzüne bulaştırdıgi makinaları daha ilk binde- iki binde elden cikartma derdinde çok bilen olmakta dert, herşey hakkında bilgisi olmadan fikri olan milyonlar var maalesef..

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    değerli arkadaşlar eğer hakkıyla fiyatlandırma olursa herşey satılır... adamlar brezilyadan saman getirip satıyor daha ötesi var mı...

satış sitelerindeki fiyatlara aldanarak iş yapmamak gerekli... şöyle ki ben aracımı ilana koyacağım zaman benzer ilanlarla karşılaştırma yapıyorum... atıyorum benzer km benzer durumda motosikletimi satacağım adamın birisi 4000 yazmış, başka birisi 4200 yazmış... bakıyorum benim motor 1 yıl daha yeni hadi bakalım benim fiyat 4400... benim ilanı gören aynı model ama daha düşük km için 4600 yazıyor... ne oldu balon biraz daha şişti... nerede patladığını söyleyeyim ya satmaktan vazgeçip canını çıkartana kadar binerim diyoruz ya da gerçek piyasa fiyatı olan 3300 - 3700 arasına veriyoruz... öncelikle doğru fiyatlandırma yapmak lazım...

kimse kusura bakmasın... 0 kmsi ile ikinci eli arasında 1000 TL fiyat farkı olan üründe ikinci eli neden tercih edelim ki... sonuçta o mal kullanılmış... madem çok iyi çok kıymetli satma o zaman... yok satacaksan ve gözden çıkardıysan düzgün fiyatlandır...

birisi 2012 model arabaya, ilk sahibinden hatasız masrafsız diyerek 70000 TL yazmış... forumları biraz karıştırıyorum aynı adam 2012 yılında 65000 TL 'ye 0 km istiyorlar o arabaya o para verilir mi yazmış, ne kadar çok demiş ama aracı almış... 5 yıl binmiş üzerine 5000 TL koymuş satmak istiyor... telefon açıp 65 olur mu demeyin diye yazmış ilan açıklamasına... ülkeye bak sanki nur yağmış bit pazarı...

bir de empati yapmayan arkadaşlar var... motosikletini satana kadar 0 km parası isteyip sonra buraya gelip aynı şekilde para isteyen arkadaşlara sallayanlar var onları da ayrıca kınıyorum...
    ufuk01 bunu beğendi.

alies99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Her şeyi özetliyor işte şu hale bak..
    Herkesten hızlı sürmen, yalnız süreceğinin garantisidir.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Uzun süredir piyasalar çok kötü. Bende pulsar var ve iki aydır satamıyorum ki fiyatının makul olduğunu düşünüyorum. 2015 sonu 9800 de full aksesuarlı motora 7900 dedim.aksesuarsız da 7500 dedim durup duruyor.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    2008 Model bomba olmuş. acil nakite ihtiyaç diyor bir de üstelik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:55 ----------

Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süredir piyasalar çok kötü. Bende pulsar var ve iki aydır satamıyorum ki fiyatının makul olduğunu düşünüyorum. 2015 sonu 9800 de full aksesuarlı motora 7900 dedim.aksesuarsız da 7500 dedim durup duruyor.
    Arayan soran yoksa fiyat yüksek geliyor demek ki. Ya da piyasa gerçekten ölü, kimsede para yok.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plaka çıkarttı ve 3000 km yol yapıp rodajı bitti diye sıfır fiyatından yüksek fiyat çekenler varken piyasa ölür tabi.
    Raodaj nedir yahu? Bir Afrika ülkesinde bakire kızların evlenmesinin yasak olmasından dolayı bu işi para ile yapnalar gibiler.
    Sıfır al, kullana, rodaj yaptım diye üstüne kar koy sat ohh ne ala ...

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı alies99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şeyi özetliyor işte şu hale bak..
    https://i.hizliresim.com/Mvm3kk.png
    Abi galeriden 3 yaşında ybr 12.000 km de olabilir mi sence?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Bende azıyorum başkanlık a kadar böyle devam eder bu piyasalar insanlar ne olacağını bilmediği için parasını risk e atmak istemiyor çok düşeş mezar fiyat değilse birşey almıyor ben çift çekirdek kasa monitör 400 e satıyordum hemde peynir gibi ne olduysa 2017 kıştan sonra satılmıyor insanlar sormuyor bile kredi kartı limiti müsait olan gidip sıfır alıyor en azından sıfır felan satabilirim elimde kalmaz diye düşünüyor

Motosikleti
    Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka çıkarttı ve 3000 km yol yapıp rodajı bitti diye sıfır fiyatından yüksek fiyat çekenler varken piyasa ölür tabi.
    Raodaj nedir yahu? Bir Afrika ülkesinde bakire kızların evlenmesinin yasak olmasından dolayı bu işi para ile yapnalar gibiler.
    Sıfır al, kullana, rodaj yaptım diye üstüne kar koy sat ohh ne ala ...
    Siz o ilanlara bakıp bunlar bu motorları bu fiyatlara satıyor mu sanıyorsunuz? arayan dahi olmaz anca forumlara meze olur
    twisten bunu beğendi.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostlar;
    Bende motorumu satmaya karar verdim. 2012 model Kymco like 125cc sccoter. Plakası var, plaka masrafınız olmayacak. Rodaj yapıldı hemde öyle başkaları gibi 1000 km değil, tam 20bin km üşenmedim rodaj yaptım

Not: Şaka bir yana değerini verene vermeyi düşünüyorum...

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu an piyasa ne durumdadır arkadaşlar motor satan arkadaşlar yazabilir mi ilanları arayan soranlar var mı ?

Motosikleti
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an piyasa ne durumdadır arkadaşlar motor satan arkadaşlar yazabilir mi ilanları arayan soranlar var mı ?
    Ben 3 hafta önce eski ilanımı yeniden yayına koydum. 10 gün bekledim arayan soran olmadı. Sonra bu vergi muhabbeti nedeniyle sıfır motorlara zam geldi ben de satmaktan vazgeçtim kullanmaya devam. Piyasa kötü hala, daha da kötü olacak önümüz kış kimse motor almaz alıcılar da iyice ölü fiyatı verir. yenisini alacak durum yoksa satmayın bence.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 Model bomba olmuş. acil nakite ihtiyaç diyor bir de üstelik.
    biraz daha acil olsa 5 bin lira isteyecek herhalde.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben de satıyorum, 500 küsur kişi bakmış, birisi takasa papağan teklif etti, birisi de en son kaç olur diye sordu. Kararsızdım, cevap vermedim şimdi arayan soran yok. Karbüratöründe sıkıntı çıktı, yaptırıp bineceğim. Bundan sonra da artık fuara kadar piyasaya belirsizlik hakim olur. Bir ihtimal Aralık ayında son mallar için kampanya gelebilir.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi galeriden 3 yaşında ybr 12.000 km de olabilir mi sence?
    Niye olmasın? 2011 sonu YBR bende var. 16.500 de.

Özür. Galeriden demişsiniz.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Arkadaşlar piyasalarda durgunluk var maalesef durum bu.
    kendimden örnek vereyim;

Şu an Pulsar 200 NS kullanıyorum 2016 yılında 0 km aldım oldukça da memnunum,fakat artık 200 cc olması dolayısıyla bana yetmiyor.Bu arada kredi çekmeden 0 km motosiklet alabilecek paramda var ama ben bu parayı esasen motosiklete yatırmak istemiyorum.

Nedenine gelince bu parayı bankada altına,dolara,euroya yada faize yatırdığımda getirisi motosikletten daha iyi hele ki kriz döneminde kurlarda yaşanan dalgalanmadan dolayı bir günde 8 bin TL kar ettiğimi düşününce yani bu parayı alıp motosiklete yatırmak bana pek cazip gelmiyor.

Bu sadece motosiklet için değil mesela adamın ev alacak parası var fakat ev almıyor bankaya faize yatırmış ev alıp kiraya verse alacağı aylık kiradan çok faizden para kazanıyor birde kiracı ile uğraşmıyor

kaldı ki bu verdiğim örnekler hazır parası olanlar için birde cebinde nakiti olmadan bankaya gidip kredi çekip motosiklet alacakları düşünün kredi faizleri yükselmişken gidip kredi çekilir mi bu piyasada

kısaca durum bu arkadaşlar parası olan içinde olmayan içinde piyasa durgun
    bu sebeple ben 2 veya 3 sene daha pulsarımla devam ederim Allah ömür verirse

benim motosikletim ayrıca daha 20.binde özendim,bezendim bir dünya aksesuarda taktım üzerine
    arkadaşım var kendisi kurye pulsar 200 ns kullanıyor 200.000 KM ye gelmiş motoru daha tık yok maşallah şayet 200 cc olayını idare edersem daha uzun yıllar beni götürür gibi dolayısıyla bu şartlar altında bana motosiklet almak akıllıca gelmiyor

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)