Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hacıosman sabah aksiyonu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Bu öküzcanı da şöyle bırakayım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Kör nokta nedir bilir misiniz?
    Mustaphalanx, manofsteel ve yosemite bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Dostum öncelikleonun hatalı olması senin hayatta olucağın anlamına gelmiyor ne lursa olsun araçlar ile yan yana gitme ve muhakkak renkli kıyafetler giymey eözen göster ahrik

araçlar seni görmeyebilir kişiyi tahrik etmeden kısa bir bip yerini hemen belli eder

benzer durumu tekrar yaşarsan frenlemek seni daha çok bu durumdan kurtarır araçla yan yana kalma

hep seni eleştirdiğimi düşünme çünkü araç sürücülerine ders veremeyiz milyonlarca sürücü var köyde tarlasını satan araba alıp istanbula geçiyor senin benim 4-5 yılda öğrendiğimiz motor sürme adabını araç sürücüsüne de 5 dakikada öğretemeyiz

riski minimize etmek bizim tek yapabileceğimiz
    pea, birbilent, nines ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Evet, akan trafikte sinyal falan vermeden cart diye şerit değiştirmek çok normal çünkü bu ülkede..
    Bu durumda frenle falan da kurtarılmaz, ancak bu şekilde kurtarılır ve kurtarıldı da.
    Ha motosikletin orada olmaması lazım o bir gerçek.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı kolokolo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu öküzcanı da şöyle bırakayım..

https://www.youtube.com/watch?v=Ys4o9XSbOy0
    Bu yaptığın öküzlere yani Bos primigenius tauruslara hakaret.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Bari camı açıp elini kaldırıp bir özür dileseymiş.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Biraz ilerledikten sonra özür dilemek için elini falan kaldırdı da, neyse.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Arkadaşlar arabaların kör noktası çok fazla. Hiçbir arabanın veya kamyonun kör noktasında gitmeyin. Şimdi otomobil sürücüsünü savunuyormuş gibi oldu yazım, hayır kendisini savunmuyorum. Ufacık boşluk görünce (sinyalsiz, işaretsiz) öküz gibi şeride dalan tiplerden biri kendisi belli ki ama yine de o anda motosikleti görmediği ve kasten sıkıştırmadığı da bir gerçek.

Haklı ama ölü olmaktansa, haksız ama sağ olmayı tercih edin.

Başımdan geçen bir olayı anlatayım sizlere. Araba sürerken benzer bir durumla sinyal vermeme rağmen karşılaştım. Ben hem motosiklet hem araba kullanan bir kişiyim. Bir gün yine sakin sakin arabamla giderken aynama baktım sol şerit bomboş, verdim sinyalimi yavaşça sola girerken son anda sürücü kapımın yanında bir şey fark edip hemen kendimi geri şeridime attım. Scooterli bir arkadaş tın tın benle aynı hızda kör noktamda yanımda gidiyormuş meğersem.

Yahu sinyal de verdim mübarek ya yavaşla, ya geç git, yada kornaya bas duyur kendini ben buradayım de. Sonra motosikletleri fark edin diyoruz.
    Olay sonrası baya korktum, motosikletli arkadaş da korkmuş belli ki, özür dilemek istedim, camı açarken baktım o el işaretiyle özür diliyor.Meğer sinyalimi de görmüş ona rağmen ne yavaşlamış ne hızlanmış. Olaysız yolumuza devam ettik.

Kendim motorcu olmama rağmen az daha başka bir motorcu arkadaşa arabamla çarpacaktım. Yaşadığım olay bana ders oldu, artık motorumla hiçbir aracın kör noktasında 2sn den fazla durmam, ya yavaşlarım ya geçerim.

Yaşadığım olayın sizin olayla direkt bir alakası yok aslında , sadece kör noktada kalmanın tehlikesini anlatmak istedim.

Yeniden çok geçmiş olsun, aman kör noktalara ve trafikteki öküz gibi araba sürenlere daha dikkat edin.

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Kör noktada bile olsa, aracın şerit değiştirirken çok dikkatli olması gerekliydi, gerekirse kafasını çevirip bakması gerekti. Trafikte sadece otomobiller yok malum.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı vişneçürüğü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kör noktada bile olsa, aracın şerit değiştirirken çok dikkatli olması gerekliydi, gerekirse kafasını çevirip bakması gerekti. Trafikte sadece otomobiller yok malum.
    Trafikte sadece otomobiller yok evet ama çoğunluk olarak otomobiller var.
    Araba kullanmayan, hayatı motosiklet üzerinde geçen biri olarak söylüyorum bunu.
    Araba şoförü kafasını çevirip geri bakmaz, buna mecbur değil, dikize bakar, sinyal verir, ama kafasını geri çevirmez.
    Motorcu arkadaşın o arabanın ya çarpraz arkasında yada çarpraz önünde buda olmadı orada hiç bulunmaması gerekirdi.
    Can sağlığı olsun, kaza olmamış Allah beterinden korusun.
    SuleymanE ve Pekbipicadam bunu beğendiler.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    herşeyide develtten beklemeyin birazda sizin gözünüz açık olsun adam dokunma noktasına gelmiş gereksiz şekilde aynı hızla gidiyorsun ya korna çal ya yavaşla zaten herkes yeterince dikkatli olsa trafik kazası olmazdı hiç bir zaman zaten yapacak birşey yok

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kör noktasında kalmış ama ofsayta da düşmüş zaten. bide el kol hareketleri olmazsa olmaz

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    işte böyle pamuk ipliğine bağlı hayatımız. altın kuralımızı hatırlayalım.
    "gör ve görün"

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Gerçekten çok "öküzcan"sın hocam. Konumlanma ve öngörü denen hayati bilgilerden haberin yok. Barkın'ın tabiriyle "cumhurbaşkanı koruması gibi" aynı hızda neden gidiyorsun adamla. Hocam öğrenmen ve uygulaman gereken çok çok fazla şey var. En az 2 eğitime gitmeden binme gözünü seveyim motoruna.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Bu model araçlarda aynalarda kör nokta gösteren sinyaller olduğunu belirtmek lazım.
    Dolayısı ile motosiklet kör noktada olabileceği gibi, araç sürücüsünün de aynaya hiç bakmadığını anlayabiliriz.
    Tabi burası Türkiye, burada motorlar da arabalarda kurallara uymak zorunda değil!
    Mükemmel bir kaçış manevrası yapmamış olsaydım kaza olabilirdi, bu durumda fren de korna da bir işe yaramaz.
    Trafikte kaçış manevraları ile ilgili eğitim isteyen varsa bana bir uğrasın..
    Selametle gençler, kendinize dikkat edin :-)

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıyafet falan hikaye görmeyen yine görmez.Dün aynı şeyi bana araba ile yaptı ben direksiyonu sola çevirip yerimin yarısını ona vermeseydim benim sol tarafı içeriye göçürtecekti.

Hocam sağ şeritte bile olsak takip mesafesini aşırı fazla bırakmak her türlü tacize davetiye çıkarıyor. Paylaştığın ilk fotoğrafta önündeki arabayla senin aradaki mesafeyi sol şeritle kıyaslayınca arada iki tane daha araba görülüyor. Yani sağ şeritte olsak bile önceki araca 2 saniyeye kadar yaklaşırsak bu türden soldan veya arkadan gelecek tacizlere karşı daha korunaklı oluruz. Bu konuda detaylı açıklama için (bkz: 88… 89…).

Bir de ölüm bölgesinde seyretme meselesi var. Kör nokta daha masum, buranın affı yok. (bkz: Görünürlük). Aracı sağdan geçmek durumunda kalabiliriz bunda da sıkıntı yok. Ama bunu da kendi şeridimizin en sağından yaparsak ve geçme işini hızlıca bitirirsek daha güvende oluruz.

Aslında ideal bir dünyada diğer yol kullanıcıları bu hataları yapmaz, bizi tehlikeye sokmaz. Ama onları eğitmeyeceğimize, davranışlarını değiştiremeyeceğimize göre kendimizi değiştireceğiz, geliştireceğiz. Onların yaptıkları hataların neler olduğunu bilip o hataların bizi tehlikeye sokmasına nasıl engel olacağımızı öğreneceğiz. Bunu yapmanın en etkin biçimi de yol eğitimleri. Burada, bunlar öküz bunlar haksız bunlar araç kullanmayı bilmiyor diye sabahtan akşama dövünsek de bir işe yaramaz.
    pea bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Aracın kör noktasında ilerlerken verdiği sinyali görmekte çok kolay olmayabilir.Normal şartlarda cankurtaran bakışını otomobil sürücülerinin de yapması gerekir ama kime öğreteceksin.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    valla yanlış anlamada sen olsan belki takla atmıştın. Adam bilerek yapmadı muhtemelen ama motorcunun orada tüm olayı şans. Arabalı zaten fark edip çekileceğine devam etse gitmişti.
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herşeyide develtten beklemeyin birazda sizin gözünüz açık olsun adam dokunma noktasına gelmiş gereksiz şekilde aynı hızla gidiyorsun ya korna çal ya yavaşla zaten herkes yeterince dikkatli olsa trafik kazası olmazdı hiç bir zaman zaten yapacak birşey yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

buna benzerlerde bende sağda dikkat olayını savunurdum. burada eleman da sağda çok seyretmiyor, girdiği anda aniden kırmış. alan çok dar. tamamen şans gerisi. arabalı farketmese hiç şansı yok...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    suçlu motosiklet sürücüsü.
    argümanımı daha sonra detaylandıracağım.
    taşlayabilirsiniz.
    yalağuz üslubunuza dikkat edin mevlana değilim.
    telefondan daha fazla yazamıyorum.
    aramızda casuslar olabilir (ışığın bol olsun)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)