Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyeti kaptırdık

Motovento
    REKLAM ALANI

50 promil ortalama 40 yasinda 70 kilo bir erkek icin 2 bira yapıyormuş.
    Mt cosmuş da cosmuş. Sen de az içmişsin bubaralar motosikletlere bir ceza furyasi var forum başlıklarından bile anlaşılıyor. Tabi bu hem iyi hem kotu anlamda. Senin hatan hatanı hic bir sekilde kabul etmemen olmuş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun takma kafana sağlık olsun de geç bir dahada dikkat edersin olur biter bakma sen bu felaket tellallarına

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı VeliTrknn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah şu polisler!!! 95 Tl nedir ya 9000 Tl yazsa hakkıydı. Hatta ehliyetinizide bidaha vermemesi gerekiyodu aslında. Bazen böyle hataları oluyor ama yinede canları sağolsun.
    Abartmasakmı acab abi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Abim motoru kiralamisin,gezini yapmışın,iyi kötü muhabbetinide yapmışın,yolda gazlamısındırda,sağilde makinryle gidipde o çadırda tek yatmamısındır diye tağmin ediyorum hepsini yapmışınız.Niye alkolu niye katıyorsunuz abi ya.
    Bu aralar her yerde motorlar üstüne bir gözetim,denetim mevcut.

Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abartmasakmı acab abi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Abim motoru kiralamisin,gezini yapmışın,iyi kötü muhabbetinide yapmışın,yolda gazlamısındırda,sağilde makinryle gidipde o çadırda tek yatmamısındır diye tağmin ediyorum hepsini yapmışınız.Niye alkolu niye katıyorsunuz abi ya.
    Bu aralar her yerde motorlar üstüne bir gözetim,denetim mevcut.
    Ya sorma iste aksilik valla tek gittim yanimda baskasini istemedim korkuyorlar vesselam.Ben arkadaslara ictim dedimde bunlar alemci sandi beni %5 alkol 2 bira 4 5 saat sonra etkisimi kalir anlamis degilim.Buarada promili sigara elma portakal gibi seylerde arttiriyormus.Bunlar birayi kubarla viski votkayla karistirdilar.Suan nasil ayik isem o zamanda oyleydim.Ama iste sanssizlik dikkatli olun arkadaslar devletle karsi karsiya gelmek kotu her zaman 4 ayak ustune dusmuyoruz mealesef.

Motosikleti
    .
    Her insan kendi hatalarının bedelini,kendisi öder.

Onları görmüyorlar dediğiniz alkolik ve madde bağımlılarının hesabı er yada geç onlara çıkar.

10 kişinin savunduğu yanlış,o olayın doğru olabileceğini göstermez.

Sizin kendinizi normal hissetmeniz de alkolün etkisinin geçtiği anlamına gelmez.

Beyin,vücut kontrolünüz %50 yola çıkmışsınız.Savunması yok aslında.

Belki o kadar motordan beni mi buldu diceksiniz ama yaşanacak ve alınacak ders varmış demek ki.

Geçmiş olsun.
    c3y bunu beğendi.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emniyet Müdürlüğünden açıklama;

Polis ve Jandarma birimlerince 81 il genelinde ilk kez müştereken motosikletlere yönelik uygulama gerçekleştirildi

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla ve Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde;

81 İl Emniyet Müdürlükleri ve Jandarma Komutanlıkları tarafından 01 Temmuz Cumartesi günü 08.00/22.00 saatleri arasında (11:00/13:00 ve 17:00/19:00 saatleri arasında sabit, diğer zamanlarda ise seyir halinde) motosikletlere yönelik uygulama gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde ilk kez gerçekleştirilen uygulamaya 4.381 noktada 7.483 ekip ve 27.687 personel katıldı.

Uygulamada çalıntı ve aranan motosikletler ile aranan şahısların yakalanması amaçlanırken motosikletlerin ve sürücülerinin trafiğe uygunlukları da denetlendi.

Uygulama sonucunda;

52.806 adet motosiklet kontrol edilirken 5.724 ruhsatsız ve plakasız motosiklet trafikten men edildi. 290 çalıntı ve aranan motosiklet ile 284 aranan şahıs yakalandı. 6255 motosiklete 5.080.034 TL idari para cezası, 935 şahsa 768.748 TL idari para cezası uygulandı. 277 şahıs hakkında ise adli işlem yapıldı.

Ayrıca, 5 adet tabanca, 1 adet av tüfeği, 48 adet mermi, 18.180 adet extacy hap ele geçirildi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​

Düzenli olarak devam etmesini diliyoruz.

Gençler yaptığınız hataları burada paylaşmayın. Paylaşacaksanız bile "bir arkadaşım" ekolünden yürüyün.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    merak ettim dünyada kaç ülke gezdin? ayrıca motor denetimlerinin kılık kıyafetle alakası olduğunu nereden çıkardın. Emniyet müdürü tanıdığın mı söyledi? uygulamanın amacı artan motosiklet hırsızlıkları, evraksız sürüşler, bazı terör istihbaratları ve senin gibi kendini bilmez sürücüler. O yüzden çok dertlenme...
    Alıntı c3y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardonda kendimi neden aklıyıcamki cezasını ödedim ehliyetimi verdim gidip itiraz etmedim.Diyorumki hiç bir dünya ülkesinde sadece motorsikletlere özel bir çevirme olamaz ve Türkiye genelinde yapıldı bu.Nedeni ise hava sıcak malum motor kıyafetleri daralttığı için bazı insanlarda kısa mesafeli deniz turları yapıcağı için bildiğin damızlık inek misali nakit kaynağı olusturuyor.Ben bunu gördüm sizinle paylastım.Siz halen alkole takıldınız.

Benim asıl amacım buna yeltenen arkadaslar olursa dikkatli olsun yetlenmesin bilgisi olsun ilerde okudukları zaman aa böyle birşeyde varmıs desinler o yüzden yazdığınız yorumların faydalı olduğunu düşünüyorsanız yazın yoksa yazmayın fırçayı her yerde yerim ben :D:D

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyet Müdürlüğünden açıklama;

Polis ve Jandarma birimlerince 81 il genelinde ilk kez müştereken motosikletlere yönelik uygulama gerçekleştirildi

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla ve Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde;

81 İl Emniyet Müdürlükleri ve Jandarma Komutanlıkları tarafından 01 Temmuz Cumartesi günü 08.00/22.00 saatleri arasında (11:00/13:00 ve 17:00/19:00 saatleri arasında sabit, diğer zamanlarda ise seyir halinde) motosikletlere yönelik uygulama gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde ilk kez gerçekleştirilen uygulamaya 4.381 noktada 7.483 ekip ve 27.687 personel katıldı.

Uygulamada çalıntı ve aranan motosikletler ile aranan şahısların yakalanması amaçlanırken motosikletlerin ve sürücülerinin trafiğe uygunlukları da denetlendi.

Uygulama sonucunda;

52.806 adet motosiklet kontrol edilirken 5.724 ruhsatsız ve plakasız motosiklet trafikten men edildi. 290 çalıntı ve aranan motosiklet ile 284 aranan şahıs yakalandı. 6255 motosiklete 5.080.034 TL idari para cezası, 935 şahsa 768.748 TL idari para cezası uygulandı. 277 şahıs hakkında ise adli işlem yapıldı.

Ayrıca, 5 adet tabanca, 1 adet av tüfeği, 48 adet mermi, 18.180 adet extacy hap ele geçirildi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​

https://www.egm.gov.tr/Haberler/Resi...7.02/KAPAK.JPG

Düzenli olarak devam etmesini diliyoruz.
    Hep olsun her sokakda olsun plakasız,eğliyetsiz,açık egzozlar ve özelikle çalıntı motorlar kimse kalmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençler yaptığınız hataları burada paylaşmayın. Paylaşacaksanız bile "bir arkadaşım" ekolünden yürüyün.
    Bence paylaşılmalı abi motorum çalındı ilanlarından sonra kilitsiz motor,eğliyetsz yakaladık yazılardından sonra eğliyetsiz,plakadan ceza kestilerden sonra plakasız insan sayisi cidden etkileniyordur.Insanlar birşey kendi başına gelmeden ders çıkarmaz da en azından dağa dikkatli oluyorlar.Mesela bu abiden sonra kapdan çıkarken bir kere dağa alkole dikat edicek 2 insan bile olsa bence birşeydr.
    R25 son hız,bajaj pağalı konulardın dağa dikat çekici.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Alıntı c3y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya sorma iste aksilik valla tek gittim yanimda baskasini istemedim korkuyorlar vesselam.Ben arkadaslara ictim dedimde bunlar alemci sandi beni %5 alkol 2 bira 4 5 saat sonra etkisimi kalir anlamis degilim.Buarada promili sigara elma portakal gibi seylerde arttiriyormus.Bunlar birayi kubarla viski votkayla karistirdilar.Suan nasil ayik isem o zamanda oyleydim.Ama iste sanssizlik dikkatli olun arkadaslar devletle karsi karsiya gelmek kotu her zaman 4 ayak ustune dusmuyoruz mealesef.
    Canın sağolsun abi belki dağa kötüsü olucakdı diyip sevinicez.Şimdi eğliyetsiz çıkma abide birde ordan yeme darbeyi
    retox70 ve c3y bunu beğendiler.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuya yorum yapan arkadaşlar sanki hiç alkol kullanmıyorsunuz.Şahsen bende arada sırada alkol kullanıp biniyorum. Sahilde barda sohbet sırasında bir tane bira içip kullanmak kesinlikle sürüşümü etkilemez.etkilediğini düşündüğüm zamanda binmem gerekirse evime taksi ile giderim.
    c3y bunu beğendi.

Geçmiş olsun,
    Sıkıntılı bir süreç seni bekliyor, yapacak bir şey yok..
    Hussi binek arabada 50promil digerlerinde 20 promil olması gayet mantıklı.

Aslında bu konuda millete akılda vermek istemem ama sizinkisi sınrıda olmuş.
    Diyeceksiniz ki 38 promil nasıl sınırda nerdeyse 20 nin iki katı ,

Alkol hesabı dogrusal artan bir şey değil logaritmik artan bir unsur..
    1 Bira içtin 40 promil oluyorsa(bünyeye göre değişir) 2 bira içtiginde 80 promil olmaz 50 olur 60 olur üçüncü birayı içtiginde bu rakam 60-65 arası olur ,

Sınırda yakalandıgınız da itiraz edeceksin aletin bozuk oldugunu hastaneye gidelim diyeceksin...Gerçi şimdi OHAL var yemezde ohal kalkıp normal hukuk sistemine geçince yer...

Bu sürecinde şöyle riski var kulandıgınız araç ne olursa olsun o durumda çekici ile çekilir..

Hastaneye gidene kadar promil düştü düştü , düşmez ise duble girer hem çekici hem alkol cezası..

Bir diger durum ise 6 ay ehliyetsizlik cezası polisler tarafından da uzun bulunuyor o yüzden aşırı alkol almadıysanız efen efendi çubuk üflemeden alkol aldıgınızı söyleyin bu da bazı durumlarda üfletmeye biliyorlar.

O çubugu bir kere üfleyip alkol çıkarsa bunun kurtuluşu yok SS ehliyet gider,çünkü alet geriye dönük verileri bir itiraz oldugu zaman belge mahiyetinde olması için kayıt altına alıyor..En iyisi üflemeden önce polis ile görüşmek..
    c3y bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Ek bilgi
    Ticari araclarda alkol sınırı 0 dır
    0.01 promil dahi yasaktır

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    esas işi ihale almak olan,
    boş zamanlarında milletin bir tarafına koyan,
    memleketimizin güzide kurumlarından cengiz inşaatın silinen vergi borcunun bir kısmını karşılayan motosiklet camiasına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

uygulamaların sonucu ortaya çıkan dışsal faydaların esas amaç olarak sunulmasını yiyenlere de afiyet olsun diyorum.

konu sahibine ise tavsiyem buzluktan çıkarılmış bardak içerisine tuborg amber,
    cukka sağlamsa leffe kahverengidir.
    duvall beni pek sarmadı.
    bomonti filtresiz de fena değil.
    yine de tuborg amber var iken diğerleri gereksiz.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    memleketimizin güzide kurumlarından cengiz inşaatın silinen vergi borcunun bir kısmını karşılayan motosiklet camiasına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

uygulamaların sonucu ortaya çıkan dışsal faydaların esas amaç olarak sunulmasını yiyenlere de afiyet olsun diyorum.

duvall beni pek sarmadı.
    Her yerde bi siyaset dimi.
    erenedip ve fearlesboyy bunu beğendiler.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    alkolmetreye üfledikten sonra hayat durur. ne polis insiyatif kullanabilir ne kafasına göre ceza yazabilir. Yasayı iyice araştırmalısınız.
    c3y bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster

duvall beni pek sarmadı.
    Ara sıra takılırım güzel bi platform.
    https://forum.butikbira.com

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yapıyorsan tadıma gelirim,
    ha yok sen yap ben tadıma geleyim diyorsan.
    o da olumlu

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı ee_ee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet 0,20 promildir
    Biri işe yarar biri yazacak mı diye sabırla gelip öğrenmiş oldum.
    Teşekkürler.

Geçmiş olsun.

İçki kullanmıyorum ama trafik gördüğümde dikkat edecem. Hersey tm ama yinede bişey bulup ceza yazarlar.
    Sigorta yoksa ehliyetide almıslar, motoruda almıslardır gecmiş olsun

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her insan kendi hatalarının bedelini,kendisi öder.

Onları görmüyorlar dediğiniz alkolik ve madde bağımlılarının hesabı er yada geç onlara çıkar.

10 kişinin savunduğu yanlış,o olayın doğru olabileceğini göstermez.

Sizin kendinizi normal hissetmeniz de alkolün etkisinin geçtiği anlamına gelmez.

Beyin,vücut kontrolünüz %50 yola çıkmışsınız.Savunması yok aslında.

Belki o kadar motordan beni mi buldu diceksiniz ama yaşanacak ve alınacak ders varmış demek ki.

Geçmiş olsun.
    Bazen insanların yaptıkları hatalarının bedelini başka insanlar da ödemek zorunda kalabilirler...
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)